Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo bi jednom mogao da pokuša onako da mi baca stolicu i stvari po kući ... i zapamtio bi taj dan ...
 
Tamo ima jedno do dvoje normalne dece, sve ostalo je razmaženo i nevaspitano. Mada nije ni kod nas bolje, kada vidim kakve tantrume priređuju deca u radnji, mene bude sramota za te roditelje. Cmizdrenje do sedme godine za sve i svašta, užas.
 
BTW, ako nekog zanima moja hipotza:

Ona deca su radila za te slatkiše. Kol'ko znam taj običaj zahteva pripremu, sate obilaženja komšiluka, smeškanje, izvođenje skečeva, često do kasno u noć, duže nego što im je uobičajeno vreme spavanja. I najčešće dobijaju malo ili ništa od "ulova" odmah, pa je jutro nakon vreme da dobiju nagradu za svoj trud. Što sa nestrpljenjem očekuju.

U tom smislu nije nimalo iznenađujuće što izostanak nagrade prihvataju jako teško i burno reaguju. U pitanju je nepravda! Ima li reakcija koje su teške za gledanje i pokazatelj da su neka od te dece razmaženija nego što bi možda trebalo da budu? Naravno! Ali meni je interesantnije kako neki ovde to vide. Ta potreba za uspostavljanjem autoriteta koju vidim u komentarima je ujedno i potreba za poštovanjem autoriteta. Samo, nije to ono zdravo poštovanje, kao na primer kada slušaš nekog stručnjaka koji potkovano i proverljivo priča na neku temu.

To je onaj bolesni koktel straha, mržnje i usiljene ljubavi prema autoritetu. Zbog kojeg ovde uspevaju despoti, zbog kojeg je sve dozvoljeno ako se ima neki papir ili niko neće da sazna, posebno ako je na šteti "državno", zbog kojeg sve mora da bude nacrtano u pravilima foruma da neko to ne bi radio. Zbog kojeg, na kraju krajeva, ovde slabo uspeva diskusija. Kako da ti priznam da si u pravu kad nisi prof. dr u oblasti grafičkih kartica?! Nisi autoritet! Kakve veze imaju ti tvoji razumni argumenti... Čuj, argumenti! Pa samo u ovom tredu svakih nekoliko dana naiđe neko ko odbija da prihvati lingvističke činjenice nečega što (ni)je napisano! Crno na prokleto belo!

Zato se meni jako dopada reakcija većine one dece. Nezadovoljni su, prevareni su i ima da čuješ o tome! Neće potuljeno da sede, ćute i čekaju da im veliki Autoritet da nešto na kašičicu, a onda čim okrene leđa da grebu i laktaju se da ušićare šta mogu! Koji crep od zemljotresa u Kraljevu i ciglu od poplave u Obrenovcu. Svesni su sebe i drugih kao individua, pa makar trenutno, u detinjstvu, više koncentrisani na sebe nego na druge. Sasvim prirodan i odavno objašnjen razvojni put čoveka. E sad, nemam ni ja studiju "Kako vaspitanje u Srba proizvodi jajare i podanike", ali po sopstvenoj empiriji mi deluje da je hipoteza ok. Objašnjava svašta, a nema upadljivih dokaza koji bi je srušili. RFC :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako ostali, ali mene uvek iznenadi ovo... Znam da je anonimno, znam da ne bi bilo neke konkretne koristi za njega, da se desilo milion puta i da će još toliko. Ali kol'ko kod godina, iskustva i staža na forumu da imam uvek sam šokiran kad neko odbija da prosto prizna realnost kao takvu. Mislim da je zbog toga što mi deluje kao neki simptom nekog ozbiljnog mentalnog problema. Pa se sve nadam da će na kraju ispasti fora, privremeni napad sujete, makar trol. Ovako uvek ostane strah da je tamo, negde neko kome treba pomoć, a ne dobija je.

To je jedan od mehanizama odbrane.

Ja o cemu sam citao je Cognitive Behavioral Therapy kao o eksperimentalnoj metodi u lecenju opsesivno-kompulsivnog ponasanja. Posto nisam iz te oblasti, nije nesto preterano interesantna.
Koliko sam ispratio, ne leci se delikvencija preko te metode.

Opet, najveci broj delikvenata je bio maltretiran kao dete. Ako procitas "Mozak, to smo mi" onda se, laicki kakav sam, moze izvuci zakljucak da se za delikventa treba "roditi" i da je neko jos tu delikvenciju potice (drustvo, sistem, okolnosti)

Slazem se da nas sistem vaspitanja treba izmeniti i da ne treba dete uciti da bude pokorno i da uvek ima neko ko bdi iznad njega. Nisu Skandinavci budale...
 
Smorio si, Bahati, da novajlija zasluzuje toliku paznju, pa i da mu se posvetis, ovako je trebalo da iskuliras kad vidis da diskusija ne vodi nicemu.

duty_calls.png


Edit: evo ja cu ti objasniti - juce si se registrovao na forumu, a vec danas bi da zavodis svoja pravila. Imas pravo na misljenje, mozes i da ga i izneses, ali ne u 14 postova kao off-topic na ZABAVNOJ temi. Na bilo kojem forumu moras da imas neki staz da bi ti se stvari vise tolerisale.
 
Poslednja izmena:
@Veliki Blek:
Eto, ponasas se kao ona deca.. Uopste ne shvatas sta se desava... trudio si se, ocekujes nagradu, umesto nagrade stizu kazne i sad galamis po forumu. Hoces sada uzeti pusku i pobiti kolege u firmi gde radis? Ili ipak to neces uciniti? Da li da proverimo tvoju IP adresu i obavestimi nadlezne o potencijalnoj opasnosti?

Ili jednostavno se smiri. Pogresio si, nisi u pravu. Bahati te nije uvredio (tj. nije koristio uvredljive reci kao ti).
 
 
Poslednja izmena:
Smorio si, Bahati, da novajlija zasluzuje toliku paznju, pa i da mu se posvetis, ovako je trebalo da iskuliras kad vidis da diskusija ne vodi nicemu.
Pa dobro, malo... Kuliraš, kuliraš, pa nekad i ne iskuliraš, nego doteraš do logičnog kraja. Bilo pa prošlo. Normal service resumed. :)
 
A ovo je slag na torti u vezi sa danasnjom raspravom :d...
 
[video]http://www.youtube.com/user/HondaVideo[/video]

:Klanjanje :Klanjanje :Klanjanje
 
enough internet for me
ps:

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno