Šta je novo?

Yettel pripejd - Turistički paket

sasa_

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2021
Poruke
105
Poena
50
Što se tiče pripejd internet ponude, Yettel nudi pristojan pripejd paket, sa 50 GB interneta. Interesuju me korisnička iskustva članova foruma koji koriste ovu uslugu. Moj brat je uzeo paket na korišćenje, ali su mu u poslovnici rekli, da kada potroši gigabajte, dopuna iznosi 1000 dinara za 10 GB interneta i sugerisali mu da kupi novu karticu kada potroši kredit sa postojeće. Na zvaničnom sajtu, međutim, stoje drugi uslovi i načini dopune. Ne znam da li je radnica u Yettel ekspozituri iznela netačan podatak, ili su možda u međuvremenu nešto menjali, a sajt ostao neažuriran?
 
U yettel aplikaciji kada se prijavi ima dodatak "Internet 50GB" za 599din. Ja tu karticu koristim vec duze vreme, tako da to znam. Samo gledajte da kad aktivira ili ima nekog interneta na kartici u trenutku, ili to uradi preko wifi da ne bi se skinuo kredit, jer ovde moze da se koristi i internet sa kredita po ceni od 1din/MB. Koristim to vec nekoliko meseci, ne mora da kupuje novu karticu. Znaci nek se registruje na yettel app. Unese broj, napravi lozinku i to je to. Uplati dopunu i aktivira. Nakon aktivacije stize i SMS potvrda da je aktivirano. Meni je taj paket odlican.
 
U yettel aplikaciji kada se prijavi ima dodatak "Internet 50GB" za 599din. Ja tu karticu koristim vec duze vreme, tako da to znam. Samo gledajte da kad aktivira ili ima nekog interneta na kartici u trenutku, ili to uradi preko wifi da ne bi se skinuo kredit, jer ovde moze da se koristi i internet sa kredita po ceni od 1din/MB. Koristim to vec nekoliko meseci, ne mora da kupuje novu karticu. Znaci nek se registruje na yettel app. Unese broj, napravi lozinku i to je to. Uplati dopunu i aktivira. Nakon aktivacije stize i SMS potvrda da je aktivirano. Meni je taj paket odlican.
Paket je sasvim pristojan. Dosta se dobije za 600 dinara. Ko ne troši preterano internet, ima i takvih danas, potraje čitav mesec.
Uslovi za dopunu us istovetni onim koji stoje na zvaničnom sajtu, onda ostaje pitanje zašto je radnica u poslovnici dala pogrešne podatke. Verovatno želja da proda još neku pripejd karticu.
Hvala na odgovoru @Alex__1999:
 
Ima na yettel prepaid turistickom paketu. Usluge -> Tarifni dodaci -> Internet i tu cete naci dodatak "Internet 50 GB".
 
Mozda, ali na sajtu im pise brzina do 10Mb/s. Ja sam u pospejdu i kod mene ima najvise 10Gb za 1099 din.
 
Da, nema toga na postpejdu. Samo na ovim prepaid i postpaid internet paketima ima tog dodatka. Znaci samo na ovim paketima namenjenim za internet dok regularni prepaid i postpaid korisnici to nemaju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221211-153421.jpg
    Screenshot_20221211-153421.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 76
Mislim da Turistički paket od 50 gb u Yettel poslovnici košta 999 dinara. Koristio sam ga u septembru i oktobru.


Od decembra su uveli pripejd dodatak za neograničeni internet (100gb) za 1099 dinara koji važi 30 dana. Svakom novom dopunom produžava se rok od 30 dana i prenose nepotrešeni gigabajti. Može se aktivirati preko aplikacije.
 
Pošto me A1 teško zaje**a mislio sam da probam ovaj turistički 50GB da vidim kakav je protok i pouzdanost. Sada me zanima kako to radi sa modem/ruter.ima. Imam nekoliko (ZTE MF283+, MF293n i neki Huavei stari.) svi su otključani. E sad, ako samo kupim karticu da li će ruteri sami da se nameste za ovo ?
 
Pošto me A1 teško zaje**a mislio sam da probam ovaj turistički 50GB da vidim kakav je protok i pouzdanost. Sada me zanima kako to radi sa modem/ruter.ima. Imam nekoliko (ZTE MF283+, MF293n i neki Huavei stari.) svi su otključani. E sad, ako samo kupim karticu da li će ruteri sami da se nameste za ovo ?
hoce.Posto je aktivan apn net i internet na istoj kartici.Ne cudi se ako ti bude bila brzina max.Na netgear koji vuce 3ca gurao sam 100mb bez problema.Nisam probao na telefonu gde na obicnom prepaid tucem 120 do 130mb.
Pozdrav
 
Hvala. ako se ovo pokaže dobro vratiću se na Yetel tj bio sam na Telenoru do pre nešto više od 6 godina. Tda je bio samo na USB modemu.
 
Pripejd turistički paket je limitiran na brzinu 10mbps. Poslao mi brat snimak ekrana, gde brzina ide skoro do 20 mbps. Da li je yettel povećao brzine, na pripejd internetu? Jel još nekome povećana brzina za download i upload?
 

Prilozi

  • Pripejd internet.png
    Pripejd internet.png
    52.5 KB · Pregleda: 36
Rodjaka uzela, bas cu da testiram kad je vidim, uzeli smo taman i za Makedoniju da imamo uz put.
Pitanje, na sajtu stoji da dopuna o 600din na produzava vazenje broja:
"Aktivacija ili dopuna tarifnog dodatka ne produžava rok važenja broja i kartice."
Ovo mi nije jasno ako neko zna.
 
Baš tako kao što piše. Aktivacijom tarifnog dodatka se ne produžava važnost broja/dopune.
Uplatom kredita se produžava.
 
Može online da se kupi i aktivira dodatak - tada se ne produžava važnost broja/dopune.

Dopuna kredita, pa aktivacija dodatka je druga opcija kojom se produžava važnost broja/dopune.
 
Ako se ispostavi da je Yettel povećao brzinu kod pripejd interneta, na 20 mbps, onda se praktično približio postpejd paketima, gde je brzina 25/25 mbps. Ko ne troši mnogo gigabajta preko meseca, može da izbegne potpisivanje ugovora na dve godine uz ovaj paket. Bingo.
 
Kako je to 25/25 na postpaid? Toliko merim vrlo retko, kada je krš konekcija sa repetitorom, U proseku bijem 100/50 po celom gradu,a vrlo često merim preko 200
 
Na postpejd paketima, internet 50, internet 150, internet 300 GB, je limitirana brzina. Prva na 10/10, druga i treća na 25/25 mbps. Tek na kraju, najveći paket, internet 500 GB,, koristi se po maksimalnoj mogućoj brzini. Tu nema limita, plus, kad se potroši 500 GB po najvećoj brzini, protok se smanji na 2mbps i internet može i dalje da se koristi po toj brzini.
 
Aha, izvini, nisam shvatio odmah da misliš na internet postpaid pakete.
 
Koji ruter se dobija? Ima li LAN mogucnost?
 
@KLNG ne dobija se ruter, ovo je pripejd internet plan. Kupuješ samo SIM karticu za 1000 dinara uz saobraćaj od 50GB, a pošto se kredit za internet dopunu troši za data saobraćaj, preporuka je preko Yettel aplikacije aktivirati dodatak od 50GB za 600 dinara na drugom internetu (korišćenjem mobilnih podataka na svom broju, Unifi, javni hotspot i drugo).
 
Dobija se i ruter+SIM za 5000 dingera, ali ne pise koji, ili ja neumem da pronadjem tu informaciju na sajtu.
edit: ipak se ne dobija ruter vec MiFi modem.
 
Poslednja izmena:
Može da se nađe za pristupačne novce, ruter na sajtovima za oglašavanje i prodaju. Polovni oko 2500 dinara. Mada u suštini ni mifi modem nije loša stvar. Baterija drži oko osam sati, može se koristiti bilo gde.
 
Može da se nađe za pristupačne novce, ruter na sajtovima za oglašavanje i prodaju. Polovni oko 2500 dinara. Mada u suštini ni mifi modem nije loša stvar. Baterija drži oko osam sati, može se koristiti bilo gde.
To ali ako bi uzimao mifi možda bolje dugoročno doplatiti tipa A6 dual sim 2CA ima za 80 eura. I imas sve funkcije telefona plus imas dva slota za sim pa mozes koristiti kao i telefon paralelno ili backup telefon. I jos mozes da zoves na modem ako zaborave ukucani da dopune ili zabaguje im osnovni uređaj. Da ne spominjem daljinsku kontrolu kad ostave modem slučajno napolju pa ne znaju gde je a on zvoni i pokazuje lokaciju i ostale benefite. Posebno kad vec ne dobijas modem na ovakvim paketima. Jako lepa alternativa može biti i funkcionalna.
 
Dobija se i ruter+SIM za 5000 dingera, ali ne pise koji, ili ja neumem da pronadjem tu informaciju na sajtu.
edit: ipak se ne dobija ruter vec MiFi modem.
e5576 cat4 se dobija.Nije nesto.Bolje juriti ac810s na kp.Koji je cat12.
 
Kakav je sada Yettel Prepaid Turistički Paket 50GB? I kada bismo mogli očekivati 100GB/neograničeni net mesec dana u yettel prepaid?
Mislim da Turistički paket od 50 gb u Yettel poslovnici košta 999 dinara. Koristio sam ga u septembru i oktobru.


Od decembra su uveli pripejd dodatak za neograničeni internet (100gb) za 1099 dinara koji važi 30 dana. Svakom novom dopunom produžava se rok od 30 dana i prenose nepotrešeni gigabajti. Može se aktivirati preko aplikacije.
Znam da je ovo u januaru napisano, ali kako se produžava rok 30 dana i prenose nepotrošeni GB? Ja kad sam imao taj dodatak, nije mi se ništa prebacivalo, isteklo kada je datum isteka napisan. Možda sam i pogrešno razumeo/skontao?
 
Yettel-ov prepaid paket od 100GB se odavno ne pojavljuje u aplikaciji. Što se mene tiče prebacio sam broj u A1 i uz aplikaciju sa Lidl-a dobio ponudu: popust 25% - 400gb za 1460 dinara.
 
A1 Postpejd kućni internet. Ugovor na dve godine. Nisam još ništa potpisivao. To je ono što mi trenutno nude.
 
Nazad
Vrh Dno