Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Da li neko može da mi objasni kako da sam proverim 'pokrivenost signalom'. Potreban mi je internet koji bih mogao da koristim na različitim lokacijama, prvenstveno Beograd dok studiram i tu nema sumnje da će raditi ok, medjutim, na selu, prema Telenoroj mapi pokrivenosti ja jesam u 4G zoni, uzeo sam prepaid karticu i stavio u telefon, pokazuje H+ (3G?), ide kao i do nekih max 15/5 ali je konekcija poprilicno losa i neupotrebljiva..
Moje pitanje je da li ima neke razlike izmedju telenor rutera i samog mobilnog telefona, pošto sam čitao u prethodnim postovima ovde za neke antenice koje pojačavaju signal (je l previše maštam ili ima smisla :D)..
Kako bih mogao da proverim pokrivenost za sve operatere ovde, nevezano što sam se sad uhvatio za telenor, i da vidim na koju se 'antenu' zapravo telefon 'kači'?
 
Ako ne radi u dobrom telefonu, neće sigurno radi ni u njihovom ruteru.
Ako je neki drnč telefon, možda ruter ipak uhvati neki 4G signal.
Dodatn antene tj. antena (1) se meni nije pokazala kao da ima smisla. Sa dve nisam probao.
 
pozdrav
uzeo sam telenor kucni internet 150GB pre nedelju dana
zanima me da li neko zna zasto mi speedtest pokazuje brzinu od 28-30Mbps i na telefonu i jednom laptopu uspem da izvucem taj protok, a na jednom laptopu nikako.. brzina ne prelazi 500kbps ?
 
pozdrav
uzeo sam telenor kucni internet 150GB pre nedelju dana
zanima me da li neko zna zasto mi speedtest pokazuje brzinu od 28-30Mbps i na telefonu i jednom laptopu uspem da izvucem taj protok, a na jednom laptopu nikako.. brzina ne prelazi 500kbps ?
wifi kartica ti je neka starija mozda na tom laptopu.

Sent from my M9 using Tapatalk
 
wifi kartica ti je neka starija mozda na tom laptopu.

Sent from my M9 using Tapatalk

jeste .. laptop je star 10god al npr na telekomovom internetu ili bilo kom drugom WiFi-ju radi normalno.

a jos zanimljivije je sto upload kida kako radi, a download zeza :D
 
Da li neko može da mi objasni kako da sam proverim 'pokrivenost signalom'. Potreban mi je internet koji bih mogao da koristim na različitim lokacijama, prvenstveno Beograd dok studiram i tu nema sumnje da će raditi ok, medjutim, na selu, prema Telenoroj mapi pokrivenosti ja jesam u 4G zoni, uzeo sam prepaid karticu i stavio u telefon, pokazuje H+ (3G?), ide kao i do nekih max 15/5 ali je konekcija poprilicno losa i neupotrebljiva..
Moje pitanje je da li ima neke razlike izmedju telenor rutera i samog mobilnog telefona, pošto sam čitao u prethodnim postovima ovde za neke antenice koje pojačavaju signal (je l previše maštam ili ima smisla :D)..
Kako bih mogao da proverim pokrivenost za sve operatere ovde, nevezano što sam se sad uhvatio za telenor, i da vidim na koju se 'antenu' zapravo telefon 'kači'?




Kupi karticu za 300 din, uz nju ide 10gb neta, dovoljno da isprobaš. U telefonu zaključaj na 4g/LTE only. I loša 4g je bolja od odlične 3g.

Antenice koje idu uz ruter su blagorečeno beskorisne. Meni čak i pogoršaju signal ako ih obe zakačim.
Dobra vest, možeš da iskoristiš antenu od tv-a /sa prepravljenim kablom i konektorom) za pojačanje signala. Ja sam tako digao s 7/10 na 24/24. Antenica od rutera u 1, od tv-a u drugi
 
Pozdrav svima. Razmiljam o kupovini ovog Telenorovog kucnog interneta i imam dilemu. Zivim u prigradskom naselju, 10km od Novog Sada. Bila sam u poslovnici i oni kazu da mogu da uzmem onaj paket po maksimalnoj brzini. Ja sam malo citala vasa iskustva ovde na forumu i testirala sam ga sa telefona, tj. sa bratovog telefona posto ja koristim mts. Rezultat je jako mali 5 download i 0.39 upload. Sad nisam sigurna da li nisam dobro izmerila ili je stvarno tako mali signal. Da li je moguce mozda da je signal na kucnom netu sam po sebi jaci? Ja se nadam da sam dobro objasnila posto sam malo sa tehnologijom na Vi, nemojte zameriti! :)
 
Evo ja samo da pohvalim Telenor intermet koji radi perfektno, koristim ga i za Dota 2 - CS GO, pingovi su savrseni, nema varijacija nikakvih.... E sad 100gb je veliki minus

Da pomenem da recimo na telefonu imam protok max 6 dok na ruteru ima 10 tj max uz moj paket
 
Poslednja izmena:
Dele antene u Telenor poslovnici, ja dobio na poklon danas dve crne, samo crne i imaju.
 
Pa zar nemas antene na modemu?
 
Nisu davali kad sam ja uzeo, kao ne ide uz paket, to oni dele kao poklon kad imaju.Svadjao sam se sa njima na twiteru ali ne vredi, kazu ruter radi i bez antena.Ja dobio pre nedelju dana kad sam i uzeo taj paket od 150 giga beli ruter ali osakacenu verziju, B311.Taj ruter ima prikljucak samo za jednu antenu, a interfejs mu je katastrofa, nema skoro nikakva podesavanja kao onaj B315 koji su ranije davali.Ne moze da se bira Lte800 ili Lte1800 mod i mnogo toga drugog nema, tako da sam uspeo da zamenim taj moj ruter B311 beli za ruter B315 crni sa prijateljem kojeg to nista ne zanima i koji je zadovoljan i sa 10 mbt.
 
Ja sam u poslovnici - plaza - Kragujevac dobio jednu antenu na poklon.

Čudno mi je i nefer da nekome daju 0, 1, 2 antene.

Zna li neko, da li bila osetna razlika ako bih kupio još jednu antenu i prikačio?
 
Meni bolje radi kada je antena podešena na built-in
 
Ne znam gde ceš kupiti takvu antenu, nema nigde sem iz Kine da naručuješ.Ja sam bez antenica imao 15-20mbta a sa antenicama 25,30mbt ali sve zavisi od lokacije i od mesta u sobi gde je držiš.Kupi 10m UTP kabla pa traži mesto u sobi gde ruter ima najbolji prijem.Bez antenica RSRP-103db a sa antenicama RSRP 92 db.Ja planiram na proleće da stavim grid antenu na krov i usmerim je ka repetitoru koji je udaljen 1,5 km od moje kuće, sad da li ću nešto dobiti ne znam jer nemam optičku vidljivost.Pobao sam da merim brzinu telefonom bio sam baš u toj ulici gde je repetitior ovde u Staroj Pazovi i brzina je bila 60mbt.Primetio sam da je brzina najbolja ujutro, verovatno zbog zagušenosti kanala.
 
Ja sam dobio 2 antene i bilo mi cudno kad su me pitali da li hocu antene....
 
Zanimljive stvari se dešavaju, uzeo sam ovaj net 21.11 i za devet dana potrošio 18gb, sad za tri dana 21gb isto sve radim na netu klasika, nije mi ništa jasno. Račun koji sam video na "Moj Telenor"je tek posebna priča, doći će mi da platim 1240 dinara za devet dana, a ukupan račun za ceo mesec je 1600 dinara. Da naglasim da znam da su uzeli 300 dinara za aktiviranje kartice.
 
Poslednja izmena:
pa sad ako hoces da ovo razjasnimo sa tobom, da svi pogledamo i nadjemo gde je problem, moras postaviti par screenshotova ovde.
koliko pokazuje u modemu da je potroseno?
sta je nakaceno na ruter, vise uredjaja, sta kaze potrosnja na tim uredjajima ako moze da se isprati..?
koje stavke imas u zaduzenju? mislim da listing moze da se vidi tek u narednom mesecu.

Sent from Galaxy S8
 
Sve je ok, brzopleto sam reagovao.Ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* zaboravio da sam ponovo skidao WOT,a što se računa tiče 300 dinara aktivacija kartice plus 625 dinara rata za ruter.Tako da 1240-300-625=315, dakle to je onda cena za tih devet dana.Izvinjavam se !!!!!!
 
Pozdrav! Hteo bih uzeti Telenor Home, ali mi pri zavrsetku kupovine na Telenor web shop-u ispisuje poruku da nije moguce rezervisati ruter, ili da uredjaj mozda nije dostupan u komunikacijskom roku. Da li se nekome ovako nesto desavalo pri online kupovini?
 
Da li su na karticama za Telenor Home pakete omoguceni glasovni pozivi?
 
Hm, posto ni sms poruke ne mogu da se primaju, to onda znaci da broj ne moze ni sa Telenor aplikacijom da se poveze?
 
Izvinjenje, treba mi pomoc. Moze neko da mi opise (samo tekstualno, bez slika ako je moguce) kako otvoriti Huawei ruter koji se dobija uz Telenor Home, radi ubacivanja SIM kartice? Ako ne gresim, poklopac se nalazi na strani na kojoj su smesteni LAN portovi. Ako probam noktom zakaciti poklopac, jedna strana krene da se otvara, a druga nece. Nisam prejako povlacio, da se ne osteti.
 
Izvinjenje, treba mi pomoc. Moze neko da mi opise (samo tekstualno, bez slika ako je moguce) kako otvoriti Huawei ruter koji se dobija uz Telenor Home, radi ubacivanja SIM kartice? Ako ne gresim, poklopac se nalazi na strani na kojoj su smesteni LAN portovi. Ako probam noktom zakaciti poklopac, jedna strana krene da se otvara, a druga nece. Nisam prejako povlacio, da se ne osteti.

Danas sve šta ti treba možeš naći na internetu.

Evo, na youtubu pogledaj ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=2kOE9KwUtk8

Na 4:16 je deo koji tebe interesuje.
 
Poslednja izmena:
Imam stari Telenor HOME paket jos dok je pretplata bila 1250 dinara, pa me zanima sa kojim tarifama on moze da se poveze?
 
Vrh Dno