Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Cini mi se da bi ovo bila adekvatna tema za moj problem(cic)..
Naime, danas sam isao do Telenora, kako bih uzivo isprobao HTC One X i Samsung Galaxy S3. Odlucio sam koji bih uzeo, odlucio sam i na koji bih postpejd paket presao (posto sam jos uvek pripejd), odlucio sam se za placanje na 12 mesecnih rata, jer to ne bi previse opteretilo moju skromnu platu. Medjutim, tu je nastao problem..
Telefon na 12 rata moze da kupi samo stalno zaposleno i prijavljeno lice, a ja sam na nekoj varijanti ugovora pa to ne odgovara. Ok, nema problema, uzeo bih preko brata/matoraca. Ali, onda mi kaze da moram da popunim neki upitnik EFG banke, koji bi mi valjda omogucio kredit za taj telefon, koji onda otplacujem u vidu mesecnih rata..
E sad, ja najiskrenije nisam zainteresovan da otvaram jos jedan racun u jos jednoj banci (isto vazi i za brata/matorce), a jos manje smo zainteresovani za uzimanje bilo kakve kreditne kartice..

Pa, mene zanima, da li postoji neki drugi nacin da se ovako malo skuplji telefon uzme na rate? Da li je moguce placanje cekovima, na primer? Ili, ako bas mora da se uzme ta kreditna kartica u EFG banci, koja je kamata u pitanju, i koje su jos obaveze prema toj banci?

Hvala :)
 
Ne bih umeo konkretno da te savetujem sta da radis, samo cu ti reci da bezis od banaka i kredita koliko god mozes ;)

I ne kapiram zasto ako bi cale ili brat dosao umesto tebe (a ako su uredno zaposleni) ne bi njima dali telefon na 12 rata bez smaranja sa bankom? Jer ako sam dobro razumeo, telefon daju na rate samo ako si zaposlen.

Ja kad sam moj mob uzimao trazili su ili da budem stalno zaposlen ili da sam njihov korisnik. Posto nisam bio zaposlen uzeo sam ga preko sestre koja je njihov korisnik vec nekoliko godina. E sad ne znam da li ima veze, ali sam odmah isplatio telefon u kesu.
 
Neo, cekovi ne mogu. Ako uzimas telefon na 12 rata MORA preko te kartice EFG banke. U sustini, nikakve kamate nema, jedini trosak je kada na kraju isplate tih 12 mesecnih rata budes zeleo da zatvoris taj racun - platices 500din.

Ako zelis da zaobidjes banku, jedini nacin je da nadjes nekoga ko je postojeci korisnik duze od 6 meseci, pa da on sklopi ugovor na svoje ime i uzme otplatu na 6 mesecnih rata. U tom slucaju rate se placaju uz mesecni racun. A posle isplate telefona, odete i prebacite broj na tvoje ime.
 
Poslednja izmena:
Neo, cekovi ne mogu. Ako uzimas telefon na 12 rata MORA preko te kartice EFG banke. U sustini, nikakve kamate nema, jedini trosak je kada na kraju isplate tih 12 mesecnih rata budes zeleo da zatvoris taj racun - platices 500din.
Zar bankama nije sad zabranjeno da naplaćuju zatvaranje računa?
 
EFG banka i njene revolving kartice...Lakse se razvesti od crnog djavola nego od njih.
 
Znam da je to uvedeno pa si me zbunio kako se naplaćuje kada je donet zakon ili šta već da ne smeju više to da naplaćuju.;)
 
Hvala vam, puno :)

Cini mi se da ta varijanta na 6 rata nije bas povoljna za mene, posto mi je to 1/3 plate, siroma' :d

Pa nista, videcu sutra sa bratom, da li bi mozda on hteo da se bahce sa EFG-om i tim sranjima. Valjda nije toliko zajebano..
 
*Da li EFG naplacuje mesecno "odrzavanje" racuna i kartice?
 
Ovo stoji na sajtu telenora:

"Zahvaljujući Telenoru, mesečno održavanje kartice je potpuno besplatno sve do kraja otplate kupljenog uređaja! Kamata se ne obračunava ukoliko sve rate plaćate u celosti u predviđenom roku."
 
I ja bih pre išao na varijantu sa 6 rata, kao što i idem svaki put, ali mala digresija ...
ovo mi je privuklo pažnju ....

Cini mi se da ta varijanta na 6 rata nije bas povoljna za mene, posto mi je to 1/3 plate, siroma'

Siroma, trećina plate, ali MORAM DA IMAM SIII !!!! Da li stvarno ne postoji neki telefon koji je možda duplo jeftiniji, ali da ti završava poso?
Još mi kaži i da uzimaš bespotrebno veći paket od potrebnog da bi telefon bio jeftiniji ... :) :) :)

Kad će ovaj narod da se opameti, i da ne srlja ...
 
Ha, to sam i ja uradio, uzeo veci paket zbog telefona na rate i sada nagomilao minute i poruke koje ne koristim. Obavezno uzmi paket koji ti odgovara i neki telefon srednje klase koji je jeftiniji na tvom paketu, prodaj ga i doplati za S3 ili Hox, pozajmi od caleta ili burazera na rate bez kamate. Nije telefon toliko vredan da se zarobis 2 godine i kreditiras Telenor...
 
Nije SIII u pitanju :d

Sto se tice paketa, totalno mi je svejedno da li cu uzeti, npr. prenesi i surfuj 500 ili prenesi i surfuj 150. Jer u periodu od 2 godine, ukupne cene se razlikuju mozda za 15ak evra.

Druga stvar. Pored te osnovne plate, nekad radim i malo sa strane, kad se nadje. Tako da mi trenutno nikakav problem nije da i taj SIII platim u kesu ako treba. Ali te pare sam namenio za neke druge stvari, tako da bih onda iskoristio priliku da telefon platim na rate. Sta znam, mozda mi i ne bi bio toliki problem da se stisnem 6 meseci. Ionako osim racuna i goriva nemam nekih redovnih troskova.

I, sto se samog telefona tice. To je stvar koja kod mene traje bar 3-4 godine. I kao i svu tehniku, uzimam onu koja mi nudi najvise, a da nije nestvarno skupa. :)
 
Ali Telenor je najjaci ubedljivo sa njihovim forama! :D Reklama u jednom casopisu, a sada vidim i na sajtu....Premium XL paket. Verovatno konkurencija MTS-ovom Mega Net paketu. Neogranicen sms, neogranicen internet, neogranicen razgovor u mrezi, besplatni roaming minuti za Evropu. Ali postoji caka....neogranicen sms ustvari nije bas toliko neogranicen nego imate 4000 poruka. Neograniceni minuti nisu bas neograniceni nego imate 4000 minuta. Besplatni roaming minuti nisu bas toliko besplatni koliko bi covek rekao iz reklame, vec imate samo 20 minuta besplatnih. :D Takodje i sa internetom pretpostavljate postoji caka.

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Tarifni-paketi/Prenesi-paketi/Prenesi-Premium/
 
Ne branim ih, ali ja ne znam šta ti tu nije jasno. Oni nisu rekli u reklami koliko besplatnih minuta za roaming. A što se tiče poruka, to je samo fair use klauzula koja postoji kod svakog provajdera na svetu, kako ne bi bilo zloupotrebe.
 
4000sms je fair use... ali neogranicen internet od 1GB je daleko od toga :)
 
Trude se da nadmaše konkurente, tj . VIP ... samo su pogrešili "reon" nadmašivanja, mi se nadali paketima i cenama, a oni klauzulama i i sitnim slovcima ... :) :)
 
Jel moze neko ko je pratio cene telefona kod telenora da mi kaze posle koliko se desava da snize cenu novih uredjaja?
Konkretno me intereuju S3 i HOX,da li se za nekih mesec,dva moze ocekivati spustanje cena?


Hvala,
poz.
 
NIsam baš ovo ukapirao, ali možda i jesam, ali onda nije 15ak evra .....

Mozda se ja nisam dobro izrazio, ali na ovo sam mislio:

HTC One X, 12 rata uz Prenesi i Surfuj 150:
Rata: 4.830din
Pretplata: 590din
Prvih 12 meseci (rata+pretplata) = 65.040din
Drugih 12 meseci (pretplata) = 7.080din
Ukupno za 24 meseca = 72.120din

HTC One X, 12 rata uz Prenesi i Surfuj 500:
Rata: 4.080din
Pretplata: 990din
Prvih 12 meseci (rata+pretplata) = 60.840din
Drugih 12 meseci (pretplata) = 11.880din
Ukupno za 24 meseca = 72.720din

Eto, razlika na kraju nije cak ni tih 10-15e, vec skromnih ~5 :)
 
@bira
Ne ocekuj, bar ne skoro. Ja sam pocetkom decembra 2011. uzeo SE Xperia Pro za 24k iz PiS 500, telefon je u radnjama pojeftinio za cirka 100e (kako gde) a u Telenoru je i dalje ista cena - 24k uz moj paket. Pomalo smesno.

Doduse, pre nove godine su imali akciju i svi telefoni su u roku od 5 dana bili na popustu od 5k din. Samo, sumnjam nesto da ce preko leta biti takvih akcija.
 
Trude se da nadmaše konkurente, tj . VIP ... samo su pogrešili "reon" nadmašivanja, mi se nadali paketima i cenama, a oni klauzulama i i sitnim slovcima ... :) :)
:smash: :d
Ja sam ovde na forumu već kucao da Telenor ne interesuju fizička lica, tj. samo su im bitni biznis korisnici, al' kad niko ne sluša/veruje :).
 
Mozda se ja nisam dobro izrazio, ali na ovo sam mislio:

HTC One X, 12 rata uz Prenesi i Surfuj 150:
Rata: 4.830din
Pretplata: 590din
Prvih 12 meseci (rata+pretplata) = 65.040din
Drugih 12 meseci (pretplata) = 7.080din
Ukupno za 24 meseca = 72.120din

HTC One X, 12 rata uz Prenesi i Surfuj 500:
Rata: 4.080din
Pretplata: 990din
Prvih 12 meseci (rata+pretplata) = 60.840din
Drugih 12 meseci (pretplata) = 11.880din
Ukupno za 24 meseca = 72.720din

Eto, razlika na kraju nije cak ni tih 10-15e, vec skromnih ~5 :)

Onda te nisam lepo shvatio. Sorry.
 
@bira
Ne ocekuj, bar ne skoro. Ja sam pocetkom decembra 2011. uzeo SE Xperia Pro za 24k iz PiS 500, telefon je u radnjama pojeftinio za cirka 100e (kako gde) a u Telenoru je i dalje ista cena - 24k uz moj paket. Pomalo smesno.

Doduse, pre nove godine su imali akciju i svi telefoni su u roku od 5 dana bili na popustu od 5k din. Samo, sumnjam nesto da ce preko leta biti takvih akcija.

Pretpostavljao sam da je tako,hvala puno.
 
Nazad
Vrh Dno