Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Telenor ocigledno dize ruke od nas korisnika. Mora da im se dopalo bankarstvo. Neznam dali je za cudjenje, ali evo od 25 jula nedobijam mejlove na moje telenormail sanduce. 2 puta sam im pisao mejl trazeci objasnjenje i nisam ga dobio.
Jos me nervira sto odredjuju koj paket se mora imati da bi se mobi kupio na 24 rate.(iznad 1450 din). Drugi razlog za cudjenje je sto ogranicavaju na samo 1 telefon na pretplatu. Dali kupili telefon od 20.000 ili 100.000 din., njima je to svejedno. Meni je jako logicno da recimo kupim 5 telefona od 20.000 din.
Polako sagledavam koliko njima je stalo do love, a za nas korisnike nimalo. Imam 3 pop, 2 prip, telenorbanka i beskorisni telenormail.
Pa ako je njima bas briga, uskoro ce i meni biti !
Ko poznaje i ove druge provajdere, neka da neki savet. Uglavnom me interesuju prenesi paketi .
 
Meni je ovo sad sto sam video prava slika Telenora - prosao Zmaj Jovinom, otisao u VIP da pitam jel se zna kada ce iPhone 7 orjentaciono. U VIP guzva, u mts isto, a u Telenoru 2 radnice bukvalno spavaju - pusto, nema zive duse hahahaha...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Telenormail mislim da nikad nije ni radio kako treba. A dva ili više telefona po paketu, to zaista prvi put čujem. Ne verujem da to igde može. Prosto, računa se da kad se potpiše ugovor da se koristi taj telefon, ne više njih.
 
Meni je ovo sad sto sam video prava slika Telenora - prosao Zmaj Jovinom, otisao u VIP da pitam jel se zna kada ce iPhone 7 orjentaciono. U VIP guzva, u mts isto, a u Telenoru 2 radnice bukvalno spavaju - pusto, nema zive duse hahahaha...


Sent from my iPhone using Tapatalk

U sustini Telenor je uvek prazan, samo jednom sam morao da sacekam osobu ispred mene, u Knez M. Dok je ovaj kod mene na NBG konstantno prazan, odmah pored je i mts, koji je stalno pun i uzas je dugo cekanje, svaki put popizdim, tako da mi vise odgovara ova druga opcija :)
 
Telenor ocigledno dize ruke od nas korisnika. Mora da im se dopalo bankarstvo. Neznam dali je za cudjenje, ali evo od 25 jula nedobijam mejlove na moje telenormail sanduce. 2 puta sam im pisao mejl trazeci objasnjenje i nisam ga dobio.
Jos me nervira sto odredjuju koj paket se mora imati da bi se mobi kupio na 24 rate.(iznad 1450 din). Drugi razlog za cudjenje je sto ogranicavaju na samo 1 telefon na pretplatu. Dali kupili telefon od 20.000 ili 100.000 din., njima je to svejedno. Meni je jako logicno da recimo kupim 5 telefona od 20.000 din.
Polako sagledavam koliko njima je stalo do love, a za nas korisnike nimalo. Imam 3 pop, 2 prip, telenorbanka i beskorisni telenormail.
Pa ako je njima bas briga, uskoro ce i meni biti !
Ko poznaje i ove druge provajdere, neka da neki savet. Uglavnom me interesuju prenesi paketi .

Imas u mts nesto kao prenesi paket,prenose se minuti i poruke u sledeci mesec.Imas paket kontrola troskova i tu se prenosi sav saobracaj jedan mesec,i racun je uvek isti,njega sam objasnio u postu pre tvog mozes da pogledas.U mts mozes imati vise uredjaja jedino uz box pakete do 2.A na mobilnu telefoniju jedan telefon-jedna pretplata.Mi stari korisnici mozemo ladno dve pretplate i dva telefona,meni rekose cak i za treci telefon da bi dobio uz trecu pretplatu naravno.Telefon koji sam ja uzeo HUAWEI P8 lite snizen,bi me u telenoru kostao 10000 vise.Dobijas odmah 50% na pretplatu odmah.Pa vidi i razmisli kolega. ;)
 
Telenor ocigledno dize ruke od nas korisnika. Mora da im se dopalo bankarstvo.

Na prvu ruku mi se učinilo da si sarkastičan, međutim kada se bolje razmisli, od osnivanja Telenor banke počinje pad. Do tada je konkurencija kopirala pakete Telenora, imali su najbolji izbor i cene telefona i onda su osnovali Telenor banku.
 
Poslednja izmena:
U mts-u ljudi placaju racune za telefon, box pakete, zale se na box pakete i zaro je guzva.U vipu isto placaju racune i neverovatno koliko oni imaju ljudimkoji se zale i nesto reklamiranu.To je razlog za guzvu......


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Ja se razmisljam izmedju MTS-a i VIP-a. Sa Telenorom sa rascistio za svagda. Bitni su mi minuti, a Telenor to daje na kasicicu. Ukoliko VIP ne ponudi neku dodatnu pogodnost (tipa vise interneta u paketu) onda ce najverovatniji MTS biti prvi izbor.
 
U mts-u ljudi placaju racune za telefon, box pakete, zale se na box pakete i zaro je guzva.U vipu isto placaju racune i neverovatno koliko oni imaju ljudimkoji se zale i nesto reklamiranu.To je razlog za guzvu......
VIP ima samo jedan, zaseban red za placanje racuna. Svi ostali su za prodaju.
U MTSu vec nekoliko godina ne mozes platiti racun u poslovnici.

Ranije jeste bilo uglavnom oko zalbi kod MTSa, ali ove godine kad god sam bio, posto se sve cuje u Knezu maltene, sve je bilo za kupovinu ili da daju racun da ih ukljuce opet :) A ti koji samo daju racun uopste ne ostaju vise, vec ih upute na call centar za "ukljucenje na rec".

A u Telenoru u Knezu je dosta zalbi (cuje se od dela gde je bankomat unutra). Ne znam zasto, i oni i MTS imaju takve poslovnice u Knezu. VIP je bolji, tako da ne znam sta je prodaja a sta zalba sem na salteru pored mene kada dodjem na red)
 
U mts-u ljudi placaju racune za telefon, box pakete, zale se na box pakete i zaro je guzva.U vipu isto placaju racune i neverovatno koliko oni imaju ljudimkoji se zale i nesto reklamiranu.To je razlog za guzvu......
Sent from my iPad using Tapatalk HD

To nije tacna informacija kolega.U mts-u ne mozes da platis racun nikako.U mts-u mozes da doneses uplatnicu da si platio racun i cekas red da ti odmah ukljuce broj.Ali mts je uveo opciju ukljucenje na rec,cim izadjes iz banke pozoves cc i ukljucis sam odmah broj koji je iskljucen.Bez odlaska u mts,a posto jednima te istima iskljucuju broj,tih ljudi skoro vise nema u mts,ili je mali broj.U mts je guzva zato sto imaju najveci broj korisnika.Uzimaju ljudi tv,net,fixni telefon,box2,box3,box4,mobilnu telefoniju....svasta nesto.
U vipu mozes da platis racun i jedan od razloga za guzvu je to.A drugi razlog je sto vec godinu dana prave fantasticne (opipljive i konkretne akcije).Pa se ljudi interesuju i raspituju,znam jel sam dosta puta bio licno da pitam i raspitam se konkretno za neku akciju.
A telenor,svi redovno placaju racune preko tb,nema akcija,nema nista novo,pa iskreno nema ni guzvi.
Ja sam skoro uzeo telefon u mts HUAWEI P8 lite.Evo prikaza koliko gde kosta na najmanju tarifu.
Screenshot_44.png
24X500=12000+18900=30900
Screenshot_45.png
24x590=14160+21000=35160
Screenshot_46.png
24x690=16560+23370=39930

Jeste snizen telefon u mts-u za 8400,a sto ne moze telenor?Moze,ali nece.Pa taj telefon u prodavnici kosta 30000 i ti pravis razliku 9000.Razumem kod tebe kosta malo vise,1% do 10%.Ali brate ga pretera.Razumem ko hoce da ga uzme u telenoru,ali treba napomenuti ljudima da ima i jeftinije.
Nema guzva u telenoru ok,ajmo na filter telenora da vidimo koliko telefona mozes da uzmes za 1 dinar na najmnaju pretplatu:
Screenshot_47.png
Cak 4 telefona od kojih su dva outlet.
Screenshot_48.png
Vip cak 11 telefona,plus na 100 din manju pretplatu,plus cak 4 android telefona.Ja bi pre rekao da je jedan od razloga sto je telenor prazan i ovo.Pored silnih akcija koje vip izbacuje non-stop.Jos se prica i trazi akcija 3gb zauvek iz vipa.
Postujem sve operatere,svako ima svoje zadovoljne i nezadovoljne musterije.Ali brojke sta koliko kosta.sta se koliko gde dobija govore najbolje.I onda neko bude pun,a neko prazan naravno...
 
Poslednja izmena:
To nije tacna informacija kolega.U mts-u ne mozes da platis racun nikako.U mts-u mozes da doneses uplatnicu da si platio racun i cekas red da ti odmah ukljuce broj.Ali mts je uveo opciju ukljucenje na rec,cim izadjes iz banke pozoves cc i ukljucis sam odmah broj koji je iskljucen.Bez odlaska u mts,a posto jednima te istima iskljucuju broj,tih ljudi skoro vise nema u mts,ili je mali broj.U mts je guzva zato sto imaju najveci broj korisnika.Uzimaju ljudi tv,net,fixni telefon,box2,box3,box4,mobilnu telefoniju....svasta nesto.
U vipu mozes da platis racun i jedan od razloga za guzvu je to.A drugi razlog je sto vec godinu dana prave fantasticne (opipljive i konkretne akcije).Pa se ljudi interesuju i raspituju,znam jel sam dosta puta bio licno da pitam i raspitam se konkretno za neku akciju.
A telenor,svi redovno placaju racune preko tb,nema akcija,nema nista novo,pa iskreno nema ni guzvi.
Ja sam skoro uzeo telefon u mts HUAWEI P8 lite.Evo prikaza koliko gde kosta na najmanju tarifu.
Pogledajte prilog 209891
24X500=12000+18900=30900
Pogledajte prilog 209892
24x590=14160+21000=35160
Pogledajte prilog 209893
24x690=16560+23370=39930

Jeste snizen telefon u mts-u za 8400,a sto ne moze telenor?Moze,ali nece.Pa taj telefon u prodavnici kosta 30000 i ti pravis razliku 9000.Razumem kod tebe kosta malo vise,1% do 10%.Ali brate ga pretera.Razumem ko hoce da ga uzme u telenoru,ali treba napomenuti ljudima da ima i jeftinije.
Nema guzva u telenoru ok,ajmo na filter telenora da vidimo koliko telefona mozes da uzmes za 1 dinar na najmnaju pretplatu:
Pogledajte prilog 209896
Cak 4 telefona od kojih su dva outlet.
Pogledajte prilog 209897
Vip cak 11 telefona,plus na 100 din manju pretplatu,plus cak 4 android telefona.Ja bi pre rekao da je jedan od razloga sto je telenor prazan i ovo.Pored silnih akcija koje vip izbacuje non-stop.Jos se prica i trazi akcija 3gb zauvek iz vipa.
Postujem sve operatere,svako ima svoje zadovoljne i nezadovoljne musterije.Ali brojke sta koliko kosta.sta se koliko gde dobija govore najbolje.I onda neko bude pun,a neko prazan naravno...
To si u pravu za onoga ko kupuje telefon preko operatera, tu je telenor najnepovoljniji. Ja ne uzimam preko operatera jer, gledajući i telekom, sve samo nije povoljno ni malo. Telenor koristim zbog kvaliteta veze (pre svega 3g), 20% popust + superset (duplo vise svega) + telenor vise (jos jednom duplo vise svega jer imam vikendicu na Avali gde su mi preko d3go dostupni svi kanali sbb). Ja sam tom ponudom prezadovoljan (arenu resavam na drugi način ;-)) a telefon kupujem u radnji ili preko kad sam u mogucnosti za cenu koja je i do 40% povoljnija nego preko najpovoljnijeg operatera. Kupovina telefona preko operatera u Srbiji je čist mazohizam i ko to radi nema trunke osecaja za ekonomsku racunicu (tu iskljucujem firme i likove kod kojih je stvarna potrosnja na mesecnom nivou ogromna)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Pardon nije duplo vise nego 50% vise. Moja greška

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Istekla mi je ugovorna obaveza, i želim da uzmem lumiu 650.

Preko Telenora, na ugovornoj obavezi od 24 meseca, na paketu PRENESI PLAY+S košta 24690 din.
https://www.telenor.rs/webshop/sr/P...#g_207/c_cena_ugovor24/o_2/s_telenorOffer/r_3

U microsoftovoj prodavnici u Austriji taj telefon, bez ugovorne obaveze, košta 129 eura.
https://www.microsoftstore.com/stor...db5d7922b9beef94f97a0ac)(229514)(685151)()()#
Jeftinije te izadje. Samo ako imas mogucnosti. Plus ti je ovamo zakljucan na telenor (pretpostavljam)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
@laksativ
Razumem ja tebe kolega,ali vidi situacija se menja polako.Pa ima da nadjes na oglasima skuplje nego u prodavnicama i oglasima (doduse za jeftinije modele).Menja se polako situacija,ali krenulo je.
Ja prosparatao uzduz i popreko sve,ajde nadji 40% jeftiniji HUAWEI P8 lite od 18900.Da odmah uzmem jos jedan. :)

@petarbgd
Ja sam kolega jedno vreme gledao lumia telefone i odustao.Imaj na umu da su prestali da prave lumie definitivno.Sto su napravili napravili su,tamo su vec poceli sa rasprodajama.Kod lumie nasi operateri kaskaju i cekaju da upecaju jos ponekog.Ali na oglasima odmah reagovali i vec imas za 130eu i kod nas.Ako imas strpljenja sacekaj malo,pasce to jos veoma brzo. ;)
 
Poslednja izmena:
Inace kad sam bio u USA u Best Buy su davali za 35 dolara lumiu 640 uz prepaid paket (mislim da je Verizon provajder)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Grubo sam rekao do 40%. Kad sve sracunas izadje tako jer od operatera dobijes popust na pretplatu. Ovako, em uzmes telefon ge te oderu em nemas popust. Inače zapad je majka za tehniku. Pogotovo USA. Samo daleko...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Gde nadje USA,tamo to kamionima rasprodaju telefone.Inace ta lumia 640 u mts na najmanji paket 19800 dranje.krastavac prekinuli su proizvodnju i krecu sa novom vrstom modela,lumia ide u istoriju i totalnu rasprodaju.A pazi svako snizenje telefona proizvodjaci rade u dogovoru sa provajderima.Tu se vidi drskost provajdera kad nece da spuste telefon a treba.
 
Gde nadje USA,tamo to kamionima rasprodaju telefone.Inace ta lumia 640 u mts na najmanji paket 19800 dranje.krastavac prekinuli su proizvodnju i krecu sa novom vrstom modela,lumia ide u istoriju i totalnu rasprodaju.A pazi svako snizenje telefona proizvodjaci rade u dogovoru sa provajderima.Tu se vidi drskost provajdera kad nece da spuste telefon a treba.
http://www.bestbuy.com/site/cricket...epaid-cell-phone-cyan/5341200.p?skuId=5341200
Moja greska 29,99 lte verzija prepaid. Sta vredi kad kod nas tržište lopova

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Provajder telefone plaća kad ih poruči, ne dobija ih na lepu reč. Da li se plaća avansno ili u nekom roku nije ni bitno, zadužen je po nekoj tada aktuelnoj ceni. Na tu cenu se neki provajder u maloprodaji ugradi manje, neko više, sve to stoji... Ali kad proizvođač odluči da se reši lagera pa cenu spusti na minimum minimuma, kako misliš da na tu istu ili sličnu cenu spusti i provajder, kad ih je par meseci ranije platio osetno skuplje?
 
Poslednja izmena:
@petarbgd
Ja sam kolega jedno vreme gledao lumia telefone i odustao.Imaj na umu da su prestali da prave lumie definitivno.Sto su napravili napravili su,tamo su vec poceli sa rasprodajama.Kod lumie nasi operateri kaskaju i cekaju da upecaju jos ponekog.Ali na oglasima odmah reagovali i vec imas za 130eu i kod nas.Ako imas strpljenja sacekaj malo,pasce to jos veoma brzo. ;)

Da, ali u Mediamarkt-u u Beču, pre osam meseci, taj telefon je bio na akciji i koštao je 108 eura. Nije bitan ovaj model, Telenor ima nenormalne cene telefona na manjim i srednjim paketima.

Provajder telefone plaća kad ih poruči, ne dobija ih na lepu reč. Da li se plaća avansno ili u nekom roku nije ni bitno, zadužen je po nekoj tada aktuelnoj ceni. Na tu cenu se neki provajder u maloprodaji ugradi manje, neko više, sve to stoji... Ali kad proizvođač odluči da se reši lagera pa cenu spusti na minimum minimuma, kako misliš da na tu istu ili sličnu cenu spusti i provajder, kad ih je par meseci ranije platio osetno skuplje?

Telenor je pod tim uslovima i pre 3 i više godina uzimao telefone, pa je bio konkurentan, najjeftiniji u odnosu na konkurenciju. Nešto drugo je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Provajder telefone plaća kad ih poruči, ne dobija ih na lepu reč. Da li se plaća avansno ili u nekom roku nije ni bitno, zadužen je po nekoj tada aktuelnoj ceni. Na tu cenu se neki provajder u maloprodaji ugradi manje, neko više, sve to stoji... Ali kad proizvođač odluči da se reši lagera pa cenu spusti na minimum minimuma, kako misliš da na tu istu ili sličnu cenu spusti i provajder, kad ih je par meseci ranije platio osetno skuplje?

A proizvodjac ne moze da odobri popust naknadno,valjda je i njemu u interesu da se rasproda neki model.Jel opet treba nov model prodati provajderu.Oni saradjuju godinama.A kako placaju i kako odobravaju popust,to nas ne treba da zanima.Bitno da saradjuju i saradjivace.Daju oni velike popuste i snizenja provajderima,nemoj da brines.A to sto neki alavi provajder nece da spusti,pa sad izbaci modele u outletu,koji nisu aktuelni 5 godina njihov problem.
Jedino za apple sam cuo da je tezak kao zemlja,bilo za cenu,bilo za popust,ma za bilo sta.
 
Za Apple si čuo i zato znaš tj veruješ da su teški za cene i popuste, a za druge nisi čuo pa to znači da nisu ;)
 
Čim se pomenu cene telefona u Telenoru, cubis postaje nervozan i počinje da vređa.
Evo, nećemo više to pominjati, samo se opusti.
 
Obuzdaj paranoju, nikoga vredjao nisam. Prvi svo vreme boravka kod njih nisam uzeo telefon uz ugovor jer su skupi (tj jesam jedan, Huawei G7 ali je baš bio džaba). I nikome nisam savetovao da u Telenoru kupi telefon.
Samo sam komentarisao logiku "kad mogu ovi onda mora da mogu i oni" gde se porede cene u Austriji i ovde, ta logika je barem ovde potpuno nerealna. Ako ja mogu da svaki mesec potrošim 300e na garderobu onda sigurno možeš i ti, zar ne? Eto takva je logika u pitanju, zanemarimo to što meni pare daju tata i stric iz Alemanije, a ti zaradjuješ sam. Karikiram ali je poenta jasna.
 
Nazad
Vrh Dno