Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

To je usluga Telekoma Srbija koja se dodatno naplacuje od Telekoma 12rsd po pozivu nezavisno od mreze pozivaoca.

Ako pozoveš 02195 (ili 95 iz novosadske mreže), automat će ti odgovoriti "Birali ste nepostojeći broj". Probaj. Dakle, nema nikakve usluge koju bi trebalo platiti. Ako Telekom obaveštenje o tačnom vremenu naplaćuje 12 dinara, onda je to još jedna Telenorova svinjarija - da on to više nego duplo naplaćuje.
 
Telenor naplacuje uspostavu veze po ceni za tvoj paket i cenu Telekomovog servisa.

Za ovo prvo sto si naveo nisam siguran da li sam dobro pohvatao:
broj za tacno vreme je 195. Ako si pozvao 02195 sa telekom fixnog i nisi dobio info tada ti nije bilo naplaceno, jer su odavno ukinuli preusmeravanje na novi broj. I to je u redu. Kada si sa Telenora pozvao 02195 rekao si da si dobio info o tacnom vremenu i naplacena ti je usluga. Verovatno je Telenor uradio preusmeravanje sa starog broja na 195 iz razloga da olaksa korisnicima dostupnost usluge jer mnogi o promenama brojeva nisu informisani, a kamoli da se ta usluga placa.

Sve ovo vazi od decembra 2012. Dosta se pominjalo po medijima.
 
Poslednja izmena:
Ima i greške i krađe. Ne tako davno "okrenuo" sam broj 02195 da proverim da li se još uvek u NS pošti na taj način može dobiti tačno vreme. Dobio sam tačno vreme, a na kraju meseca mi je Telenor posebno za to, a izvan "paketa", fakturisao 25 dinara. Njihovo objašnjenje je bilo da oni to izjednačavaju sa pozivanjem nekakvih "kratkih kodova". Odgovorio sam da sam zvao broj u domaćoj mreži i da to moraju tarifirati u okviru paketa, ili da dobijem odgovor "birali ste nepostojeći broj", tj. da ne mogu njihovi automati pozvani broj drugačije tumačiti i izvršavati radi posebne i mnogo skuplje naplate. Posle duže prepiske su stornirali tih 25 dinara ne zato što sam ja u pravu, nego zbog "buduće dobre saradnje".

Dakle, gledajte šta vam naplaćuju.
Kao sto rekoh,telenor jedini ne krade na kvarno. Dole si dobio odgovor od vise ljudi,tako da citaj na sajtu im sve pise.
Znaci po tebi ispada da se i zvanje taksija i tacno vreme i sl. ne bi trebalo naplacivati jer je to "nacionalni"saobracaj. Pre ce biti druze moj da ti nisi najbolje skontao sta se podrazumeva pod tim nacionalni.
Dakle skinuli su ti sve regularno
 
Poslednja izmena:
Ја имам случај када су крали на најкварнији начин и о томе сам писао. Сестри су једноставно узели леп број и продали га (или поклонили, што је вероватније) некоме а када је сестрић ишао да пита, вадили су се на све, нису прихватили ни картонче од картице ни логове са позивима у последњих неколико дана ни допуне тог броја од скоро. Ја сам им написао пар мејлова где су врдали само тако, тражили од попа уши и на крају сам одустао, сестра није нешто много заинтересована па сам одустао.
То је мени једини познат случај конкретне безобзирне отимачине. Не знам да су други тако радили.
 
Ја имам случај када су крали на најкварнији начин и о томе сам писао. Сестри су једноставно узели леп број и продали га (или поклонили, што је вероватније) некоме а када је сестрић ишао да пита, вадили су се на све, нису прихватили ни картонче од картице ни логове са позивима у последњих неколико дана ни допуне тог броја од скоро. Ја сам им написао пар мејлова где су врдали само тако, тражили од попа уши и на крају сам одустао, сестра није нешто много заинтересована па сам одустао.
То је мени једини познат случај конкретне безобзирне отимачине. Не знам да су други тако радили.

Meni je MTS uzeo stari broj koji sam koristio do pre 10 god. i bila je super kombinacija brojeva,uzeli su mi ga vec posle nekih pola godine,godinu neaktivnosti,ali posto sam tad jos rekao da se kod njih nikad vise ne vracam,nisam se ni cimao oko toga.

@zost znaci em nisu nista ukrali,em su ti vratili pare,to je odlika dobre firme,slican slucaj sam i ja imao (pisao sam),video sam da sam kriv,ali su mi opet stornirali tih 200-300 kinti,znaci udaraj se nogom u ...,jer si super prosao ;)
 
То је друга прича, постоји рок важења картице, рок до када после може да се некако обнови и на крају више немаш тај број. Мени је први 063 број био у овом последњем стању и доплатио сам да ми остане али да сам чекао још пар дана, не би било могуће и то је ОК, позната комбинација. Једино што Теленор одмах после прода број другоме а мтс то не ради, бар не одмах.

Овде је друга ситуација, активан припејд број, допуњен пар месеци раније, повремено коришћен и само је једног дана изгубио сигнал а сестрић је сазнао да је те вечери продат/дат некоме на Теленор тулуму у Зр, бар тако су му рекли у пословници. Изгледа да виде да није баш паметно да се дира у причу па су врдали толико да сам одустао. Да је мој број, испрсили би се само тако.

Укратко, лоповчине без конкуренције. Надам се да ће ово једном да прочита и неко ко може да провери то јер је срамота за фирму да се ово деси а ја ћу увек и свуда да поновим причу.

Мада ме опет копка да наставим да се свађам.
 
pa evo, tu smo ti mi da se svadjas. jedino nisi rekao dali je u pitanju Telenor, obzirom da se u tekstovima cesto ubacuju i druge provajdere, iako je ovo rubrika samo za telenor ? :mad:
 
Ако си из Теленора, онда је права адреса. Мислио сам да се свађам са подршком Теленора која тражи сваки начин да ме одврати од тражења истине у овом случају, ваљда штите некога.

Наравно да је у питању Теленор и отимачина без образа.

Е да, у другом пасусу претходне поруке сам написао да је у питању Теленор.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi to da isteras do kraja, kad vec pominjes, makar zbog javnosti da se zna sta postoji i koji su razlozi navedeni..
 
Telenor naplacuje uspostavu veze po ceni za tvoj paket i cenu Telekomovog servisa.

Za ovo prvo sto si naveo nisam siguran da li sam dobro pohvatao:
broj za tacno vreme je 195. Ako si pozvao 02195 sa telekom fixnog i nisi dobio info tada ti nije bilo naplaceno, jer su odavno ukinuli preusmeravanje na novi broj. I to je u redu. Kada si sa Telenora pozvao 02195 rekao si da si dobio info o tacnom vremenu i naplacena ti je usluga. Verovatno je Telenor uradio preusmeravanje sa starog broja na 195 iz razloga da olaksa korisnicima dostupnost usluge jer mnogi o promenama brojeva nisu informisani, a kamoli da se ta usluga placa.

Sve ovo vazi od decembra 2012. Dosta se pominjalo po medijima.

Telenorova uspostava veze u nacionalnoj mreži je (prema ugovoru) u okviru paketa i Telenor ne bi smeo za to da naplaćuje ništa sve do limita. U konkretnom slučaju, do kraja meseca nisam bio iskoristio limit i to je moralo da bude besplatno.

Broj za tačno vreme je nekada bio 95 (za svaki pozivni broj - 011, 021, 024, itd...) a 021 je pozivni broj za Novi Sad. Pozivanje broja 02195 je u nacionalnoj mreži i to je zato u okviru paketa. Uzgred, u to vreme je pozivanje (021)95 radi tačnog vremena bilo tarifirano kao 1 (tada vremenski neograničen) lokalni poziv. Tu, dakle, i Telekom dere, ali ta informacija bar postoji na njihovim web stranama, pa "ko voli nek' izvoli".

Slažem se da je Telenor to uradio da mi "olakša" uslugu, ali i da mene "olakša" za 25 dinara. I ne samo mene, ko zna koliko su para do sada naplatili na ovakve i slične prevare Za nekoga je 25 dinara pola kile hleba i hrana za ceo dan.

Jasno je da to "preusmeravanje" Telenor ne bi smeo da radi bez obaveštenja korisnika kod svakog poziva koji hoće da "preusmeri", pa da korisnik izabere hoće li on to ili ne. U vreme kada mi se desio taj slučaj, na Telenorovim web stranama nije bilo ni reči o takvoj "praksi". Kladim se da ih ni danas nema.

I još taj cinizam sa njihove strane. Kada sam im napisao da to neću da platim i da mogu da mi deaktiviraju broj i tuže me sudu, dobio sam ponovo odgovor da nisam u pravu (bez navođenja bilo kakvih argumenata za to), ali da će zbog buduće dobre saradnje stornirati to zaduženje od 25 dinara.
 
Poslednja izmena:
Meni je MTS uzeo stari broj koji sam koristio do pre 10 god. i bila je super kombinacija brojeva,uzeli su mi ga vec posle nekih pola godine,godinu neaktivnosti,ali posto sam tad jos rekao da se kod njih nikad vise ne vracam,nisam se ni cimao oko toga.

@zost znaci em nisu nista ukrali,em su ti vratili pare,to je odlika dobre firme,slican slucaj sam i ja imao (pisao sam),video sam da sam kriv,ali su mi opet stornirali tih 200-300 kinti,znaci udaraj se nogom u ...,jer si super prosao ;)

Meni tada nisu ukrali, ali tebi i tvojim prijateljima verovatno jesu ,jer tu praksu, koliko znam, do sada nisu promenili. Vidi o tome i moj novi mail Septimusu. Telenor na takav način i pozivanje mog kućnog (Telekomovog) broja 021/..... može proglasiti pozivanjem nekakvog "kratkog koda" i tu "posebnu uslugu" naplatiti 2500 dinara. To nije dobra firma, dobra firma bi se izvinila zbog svoje greške, vratila pare i prekinula takvu praksu i nelegalno naplaćivanje od korisnika.
 
Jel primetio jos ko da telenor net nenormalno šije u zadnje vreme?
Do skora je net bio uvek ok,ali sad razbija brzina.
Ja zadnjih 10 dana idem svaki dan relacijom preko bulevara,Vuka,skupstine i tamo do zelenjaka,znaci sve jake lokacije,mogu slobodno reci i opterecene,ali net nenormalno brzo radi i to i u "hodu" dok se vozim busom.
Jesu li budzili opet mrezu,ovo je za svaku pohvalu?
Mislim uvek su imali najbrzi,ali ovo sad sabija.
Jos pri tom moj e4 podrzava samo do 21mb brzinu cini mi se. Mogu misliti sta bi tek radio sa 42 ;)

p.s.Upravo sam caskao sa njima preko sajta i kaze teta da joj je drago sto sam to primetio i da su pojacali signal po Bg i na ovo lokaciju sto sam naveo.
Sto se tice 4G i nju sam pitao,a neki dan i nekog lika sa kim sam caskao i oboje su dali identican odgovor "4G pokrivanje ce se ozbiljno raditi tokom ove godine",kao sto sam i rekao jos pre pola godine ;)
 
Poslednja izmena:
Ja primetio da mi puca mreža kad sam na 3g i prekine poziv a to da šije nisam primetio☺ I to sve posle "unapređenja mreže" i pokrivanja 3g signalom većeg dela naše zemlje.

Kod drugog operatera mi se to ne dešava,da ne pišem koji je .
 
Poslednja izmena:
Ja primetio da mi puca mreža kad sam na 3g i prekine poziv a to da šije nisam primetio☺

Ja sam kod njih skoro 10 god i uopste ne znam taj pojam "puca mi mreza" jer mi se to nikad,ali bukvalno nikad nije desilo. A sto se tice ovoga gore drasticno je poboljsanje neta.
 
Ja sam kod njih skoro 10 god i uopste ne znam taj pojam "puca mi mreza" jer mi se to nikad,ali bukvalno nikad nije desilo. A sto se tice ovoga gore drasticno je poboljsanje neta.




Ja sam kod njih dugo na različitim lokacijama. Zaječar i Niš ,uvek sam koristio 2g zato što je 3g uvek bio loš u većem delu zemlje. Posle ovih skorašnjih vesti kako su pokrili skoro celu zemlju i gledanja mapa rešio sam da se prebacim na 3g.





Vidim "pokriven" sam na mapi u Zaječaru. Problem je što nikad nije pun signal. Na dva različita telefona je pucala mreža ili kako hoćeš da ga nazoveš,termin je nebitan ,poziv prekinut. Svaki dan mi bar jednom prekine poziv. Evo vratio sam na 2g i ne dešava se ,tako da nisu to oni lepo pokrili.


Korisnik sam Telenora od 2005 i većinom zadovoljan ,možda je u Bg odličan signal ali ovde gde ja koristim i nije baš bajno.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam i ja da dosta bolje radi od skoro.. Ovde u St. Pazovi u mom kraju net je non stop bio na E, i sad vidim skoro non stop radi na H+ bez ikakvih problema...
 
Ja mogu da potvrdim da su od pre par meseci znatno popravili mrežu u Gornjem Milanovcu.

Poslato preko mTalk
 
Primetio sam i ja da dosta bolje radi od skoro.. Ovde u St. Pazovi u mom kraju net je non stop bio na E, i sad vidim skoro non stop radi na H+ bez ikakvih problema...

Isto sam i ja od skora primetio ovo poboljsanje u ovim delovima grada gde idem svaki dan vec 10-ak dana. Bas moram videti malo kako je u ostalim delovima Bg kad se budem kretao poslom ;) ali ovo danas me odusevilo.
 
Моје искуство, више од годину дана на 2Г при просечном сигналу, ми је прекидало скоро сваки разговор након пар, па до 10 минута. А онда откад су поправили 3Г, и иако је и сад прилично „мршав" сигнал, користим 3Г „онли" и никад не прекида!
 
Trazio sam im 25% uz tel rekao sam da razmisljam duze vreme da predjem u VIP zbog jeftinijih paketa. Ponude mi 30% za paket uz telefon preko banke. Odg sam da mi ponuda ne odgovara i da kod konkurencije mogu za 25% jeftiniji paket slicne ponude da uzmem isti tel za isti novac. I da razmotre mogucnost jos jednom jer bih voleo da nastavimo saradnju.
 
Pre neke 3 godine uzeo sam u Telenoru telefon uz postpaid ugovor na 24 meseci. Taj ugovor je istekao pre skoro godinu dana. Probao sam danas da u taj isti telefon postavim drugu 063 karticu i jednu postpaid 064 karticu, ali telefon se stalno restartuje.

Da li je to zbog neke zabrane ili moze da bude zbog nekompatibilnosti kartice? U pitanju su sve standardne sim kartice, nijedna kartica nije micro-sim
 
Tražio sam i ja za ženin broj 50% i ne daju tako da će žena preći na mts postpejd.

Poslato preko mTalk
 
Pre neke 3 godine uzeo sam u Telenoru telefon uz postpaid ugovor na 24 meseci. Taj ugovor je istekao pre skoro godinu dana. Probao sam danas da u taj isti telefon postavim drugu 063 karticu i jednu postpaid 064 karticu, ali telefon se stalno restartuje.

Da li je to zbog neke zabrane ili moze da bude zbog nekompatibilnosti kartice? U pitanju su sve standardne sim kartice, nijedna kartica nije micro-sim
Da li je u pitanju Android? Da nije na njemu instalirana neka anti-teft aplikacija, tipa Cerberus? U takvim aplikacijama je moguće podesiti zaštitu telefona od ubacivanja druge SIM kartice, i ponaša se upravo tako - bootloop.
 
Gledao i ja VIP i pozitivno se iznenadio. Imaju NOVA 2 paket koji nudi praktično isto što ja plaćam 1495 dinara, za 1090 dinara (300 minuta - isto, 300 poruka u VIP-u - u Telenoru 500 ali ja trošim 15-tak mesečno, 600 megabajta - u Telenoru 500).
Ili će da mi daju 25% + telefon i praktično izjednače ponudu (!!!) ili ćao, zdravo. Prema tome, samo opušteno za mene, biće malo cimanja oko prenosa broja, ali ću mentalno da budem na dobitku.
 
Kao sto rekoh, ako Telenor skorije ne promeni igru ostace bez pola korisnika. Mreza im trenutno nije nista bolja od ostalih, a cene su im paprene...
 
Ovo ne mora biti pravilo bar što se mreže tiče,bio sam na Zlatiboru do pre neki dan,u telefonu imam Telenor i MTS karticu.Telenor net radi ubija dok MTS ne može da otvori ništa i kada otvori to traje čitavu večnost.Što se tiče cene telefona iste više ne uzimam kod operatera,gledam da izboksujem maksimalan popust(50%) i ja zadovoljan.U par zadnjih meseci mi se pojavio 3G Telenor signal gde ga nisam imao ili je bio veoma loš i sada net radi odlično(posao i kuća)...
 
Svako za sebe, prema svom iskustvu i potrebama, treba da odabere uslugu za koju smatra da mu je najbolja i najpovoljnija...
 
Poslednja izmena:
Gledao i ja VIP i pozitivno se iznenadio. Imaju NOVA 2 paket koji nudi praktično isto što ja plaćam 1495 dinara, za 1090 dinara (300 minuta - isto, 300 poruka u VIP-u - u Telenoru 500 ali ja trošim 15-tak mesečno, 600 megabajta - u Telenoru 500).
Ili će da mi daju 25% + telefon i praktično izjednače ponudu (!!!) ili ćao, zdravo. Prema tome, samo opušteno za mene, biće malo cimanja oko prenosa broja, ali ću mentalno da budem na dobitku.
Moram da te citiram druze. Nije bas isto. Tarifiranje Telenor 60 s, VIP 90 s. Sto mu dodje vise minuta u Telenoru. Poruke ti ne trebaju, MB zaokruzivanje 1kb, a ovamo 100kb (bar je tako bilo, treba proveriti kako je sada). Uz to u Telenoru ti se sve prenosi, a u VIP-u? Tako da ispada u ViPu samo jeftinije, a u Telenoru mnogo vise dobijas.
 
Moram da te citiram druze. Nije bas isto. Tarifiranje Telenor 60 s, VIP 90 s. Sto mu dodje vise minuta u Telenoru. Poruke ti ne trebaju, MB zaokruzivanje 1kb, a ovamo 100kb (bar je tako bilo, treba proveriti kako je sada). Uz to u Telenoru ti se sve prenosi, a u VIP-u? Tako da ispada u ViPu samo jeftinije, a u Telenoru mnogo vise dobijas.
Upravo tako,sve su to njihove skrivene cake,narocito MTS i VIP,to je ono sto sve vreme izmedju ostalog pricam,ovi zaokruzuju na 90 i time izgubi znacaj broj minuta ito zaokrizivanje za net (ako je i dalje na 100 kb),sa druge strane MTS skida dodatnih 118 din na net i to mu na kraju dodje isto ili cak i manje povoljno,a vecina se zaleti cim vidi "povoljniju cenu",slabo ko cita ozmedju redova.
Kod telenora znas na cemu si,toliko i toliko je cena,nema skrivenih zajebancija koje retko ko primeti itd.
Sto se tice neta slazem se sa veljadj,ovim zadnjim pokrivanjima je telenor sasio ostala 2 samo tako (pisao sam).
Net im od oba radi bar duplo brze (uvek je bio bolji),ali sad tek,jos sad kad zavrse pokrivanje Vojvodine bice boli glava. Mts dobija telenor u brzini samo u onim delovima gde je bolje pokriven,sa priblizno istim signalom ne moze telenoru nijedan parirati u brzini.
Kao sto rekoh po meni je mnogo pametnija politika telenora i pokrivanja sa hspa mrezom,nego ova dva sto su se zaletela sa 4g,a pristojan broj ljudi ga nece koristiti jos sigurni celu ovu godinu.
A i kao sto napisah telenor pocinje ozbiljno pokrivanje sa 4g tokom ove god,ali mu je plus sto jos malo zavrsava i pokrivanje sa hpsa.
Evo i mog primera,ovde gde zivom BS MTS mi je od zgrade vazdusnom oko max 100m i to onaj veliki predajnik i nemam nikakvu prepreku do moje zgrade,od telenora pojma nemam gde je,sto znaci nije bas blizu jer od 4 crte meni se krece 2,max 3. Sa mts karticom uglavnom 4,najnize 3 crtice.
Dosao rodjak,ima bar klasu bolji mob od mog,verovatno i jaci protok,otvaramo u isto vreme,istim programom istu stranicu,ja mogu i da osvezim opet stranicu dok njemu jednom ucita,znaci duplo brze.
Tako da ostajem pri tome da MTS i dalje ima najbolju pokrivenost Srbije,ne puno vise od telenora,ali mislim da je i dalje na prvom mestu,a sto se tice kvaliteta telenor tu je uvek bio prvi hteo to neko da prizna ili ne.
 
Poslednja izmena:
Brate, tebe ako ne placaju(Telenor) onda pod hitno da im se javis i posalje tvoje postove ima da te zaposle na keca.
Pa ni sam direktor Telenora nebi lepse "bajke" pisao o Telenoru.
Moram da kazem svaka cast na pokusaju da se odbrani neodbranjivo.
Postoje i ljudi koji obozavaju i Vip i MTS ali niko kao ti Telenor, zapitaj se jel to normalno?
Upadljivo je i onako bode oci nekome sa strane kao meni a koristim sve tri mreze.
 
Nazad
Vrh Dno