Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

U cetvrdak 29.02. raskinuli 2 ugovora, isplatio telefon na zeninom broju, na sinovom broju nije bilo takvih obaveza, za njegov broj su u petak zvali da pitaju sta da radimo, ostavio ga na pripejdu tj treba da se uplati 200 dinara i broj i kartica ce biti akivni 330 dana. Svakako ocekujem da se za par dana pojavi ponuda u app, telefonski su mi nudili bilo koji paket sa 50% odmah ali nije prihvaceno jer nema potrebe, junior je trenutno i narednih par meseci van zemlje.

Za zenin broj su zvali danas, ponovili 50% na Total 40, sada je 1.699 din mesecno, naredne 2 godine.

Suma sumarum, izbegnuto je cimanje sa korisnickim centrima i ostalim brigama, (za oba broja je isticala promocija krajem godine) produzena je bez mnogo muke 50% promocija u naredne 2 godine a a S23+ /512 je na kraju kostao 90k din sa 3 godine garancije. Jedina uslovno recena "greska" je sto sam po nekom savetu na temi od pre par meseci izabrao placanje u Yetelu umesto u Mobi banci, sve ovo je moglo da se uradi i da se nastavi placanje aparata na rate (kome je bitno)... nauk za neki sledeci put.
 
Ја раскинуо у суботу, још увек не зове нико и не нуди ништа... Btw, послао сам и мајку данас да раскине уговор али није се снашла па ће морати сутра опет да оде, још јој дама која ради у пословници нагласила да мора раскинути уговор(на основу повећања цена) до краја данашњег дана? Јел сигурно да до 6. може да се раскине уговор као што су објавили ови из заштите потрошача?
 
Šest dana nakon potpisivanja sporazuma o raskidu još uvek mi nisu ukinuli ugovornu obavezu tako da pošto je sutra rok od pet radnih dana tokom kojih treba da izvrše uplatu ostavio sam za sutra da ih posetim i popričamo malo o tome...
 

Prilozi

  • OIP.jpg
    OIP.jpg
    9.8 KB · Pregleda: 29
Da li je neko tokom dana bio u poslovnici - da li je rok za raskid produzen ili je vazio do 29.02 ?
 
Prepliću se dve teme u kojima se pišu isti sadržaji tako da je u onoj drugoj temi "Mobilna telefonija: korisnička pitanja i podrška" jedan član napisao da je bio danas i da je sve završeno bez problema.
 
Tako je, 100 RSD ide od martovskog koji stiže početkom aprila.
Da li si vratio telefon, a oni tebi pare ?
Da li si se izjasnio da hoćeš pare na računu, da uplate na T.R. a ne da ti legne na račun kod njih kao pretplata ??
Jesi li bio kasnije da im odneseš broj T.R. na koji želiš da ti legne uplata ?
 
Vratio sam im telefon a oni meni još nisu pare poštoimaju rok po sporazumu koji još nije istekao a cediće vreme do poslednjeg minuta.
Nije bilo te mogućnosti pošto je Sporazum tipski tako da po njima leže prvo kod njih a onda se piše zahtev ka njihoovim finansijama da se to prebaci na moj TR?
Još im nisam odneo TR ali ću učiniti to odmah čim legne uplata na moj račun kod njih.
 
Update sa moje strane, zvali me danas, 40% na total 40, 2050 dinara, prvo su mi nudili nesto oko 2500dinara total 40, ja sam rekao da mi je to puno, i kao ovo je zadnja ponuda bila. Mozda sam mogao da se cenkam za ovih 10% dodatnih, ali .... Ovo je manje nego sto sam do sada placao. :)
 
Update sa moje strane, zvali me danas, 40% na total 40, 2050 dinara, prvo su mi nudili nesto oko 2500dinara total 40, ja sam rekao da mi je to puno, i kao ovo je zadnja ponuda bila. Mozda sam mogao da se cenkam za ovih 10% dodatnih, ali .... Ovo je manje nego sto sam do sada placao. :)
Da, identicno su radili i u januaru kad smo na supruginom broju pregovarali popust, nude prvo 40%, da ućare još tih 10 % ako mogu ikako.
 
Update sa moje strane, zvali me danas, 40% na total 40, 2050 dinara, prvo su mi nudili nesto oko 2500dinara total 40, ja sam rekao da mi je to puno, i kao ovo je zadnja ponuda bila. Mozda sam mogao da se cenkam za ovih 10% dodatnih, ali .... Ovo je manje nego sto sam do sada placao. :)
pošto su ti ponudili 40 % popusta, trebao si odbiti i podneti zahtev za prenos broja u drugu mrežu, na taj način bi ti onda sigurno dali 50 % popusta pa bi te Total 40 ispao 1700 din
 
Trenutno imam ugovor u A1 - NEO NEO, ali okusao bih srecu u Yettelu. Citam ovde da postoje neke opcije da se dobije cena koja je povoljnija od one zvanicne na sajtu. Moze li pomoc kako do toga u @Yettel Srbija

Total Data paket mi deluje ok, ali rekose mi u poslovnici da ukoliko zelim da predjem odmah na postpaid da je cena 4399 rsd sto je ludo za 100GB neta ili 3299 rsd ako predjem prvo na prepaid pa posle mesec dana postpaid. U A1 trenutno imam sve neograniceno za 2500 rsd.
 
@koska hahaha pa gde nađe Jetel Srbiju da pitaš i taguješ, pa oni će ti namerno reći da nikad ne možeš dobiti 50 % popusta

Elem, kad ti se oslobodni broj za prenos iz A1, odeš u bilo koji jetel i podneseš zahtev za prenos broja u jetel ali sa obaveznom napomenom da ti broj bude na pripejd dopuni u jetelu.
Nakon puna dva dana kako si na pripejdu u jetelu, trećeg dana ti se učitava promo sa 50 % popusta i onda izabereš Total Data za 2100 din mesečno
 
Meni su odmah ponudli 50%, a usput sam isto dogovorio i za majku.
Prethodno su dobili lep imejl
 
Meni su poceli sa 20%, pa rekla zadnja ponuda sa njihove strane je 40%, tako su mi nudili. Ja sam vec bio podneo da mi se broj prebaci na pripejd. :)
 
Meni su poceli sa 20%, pa rekla zadnja ponuda sa njihove strane je 40%, tako su mi nudili. Ja sam vec bio podneo da mi se broj prebaci na pripejd. :)
nema to veze, mogao si reći da odustaješ od prenosa na pripejd i da broj ostane na postpejdu bez UO kako bi se preneo u drugu mrežu
 
@koska
Nisam yettel srbija, ali evo:

Hej, ponuda posebno kreirana za tvoj broj se nalazi u yettel aplikaciji, gde mozes odabrati neki od paketa sa popustom. Ukoliko je potrebna pomoc, tu sam. ~Maja (random ime 😆)
 
Da li ja opet moram ići registrovati broj u Yettel pošto je prebačen sa postpaida na prepaid? Pošto ne vidim kućni net i tv u apikaciji samo mobilni broj.
 
@qobrex
moraš, jetel nikad ne registruje pripejd brojeve nakon prelaza sa postpejda ili prelaza iz druge mreže
 
ček sekund, ti imaš jedan pripejd broj, jedan jetel net broj i solo hiper TV ?
ako je tako, onda kad budeš registrovao i pripejd broj onda će ti sve 3 usluge biti vidljive u jetel aplikaciji.
Voice prepaid broj, mob net broj i hiper TV usluga.
 
ček sekund, ti imaš jedan pripejd broj, jedan jetel net broj i jedan hiper TV ?
Da. Yettel broj je sada neregistrovan zato što sam na prepaid prebačen, mobilni kućni internet i TV su registrovani, pa zato pitam da li mogu napraviti novi profil u yettel aplikaciji gde će se (zajedno) nalaziti i kućni internet broj i TV ili moram otići u Y.poslovnicu registrovati opet moj broj da bi mi zajedno sve prikazivalo (broj telefona, broj kućnog interneta i TV)?
 
Vratio sam im telefon a oni meni još nisu pare poštoimaju rok po sporazumu koji još nije istekao a cediće vreme do poslednjeg minuta.
Nije bilo te mogućnosti pošto je Sporazum tipski tako da po njima leže prvo kod njih a onda se piše zahtev ka njihoovim finansijama da se to prebaci na moj TR?
Još im nisam odneo TR ali ću učiniti to odmah čim legne uplata na moj račun kod njih.
Ako sam dobro razumeo, raskinuo si ugovor iz razloga povećanja preplate, i vratio telefon koji si uzeo na rate tokom trajanja UO. Oni sad treba da ti vrate sve uplaćene rate za tel?
 
Tako je.
Prema poslednjoj informaciji, pošto sam telefon kupio online i isporučen mi je na kućnu adresu telefon je vraćen službi za online prodaju koja sad treba da završi proceduru oko uplate. Odužilo se malo više nego što sam očekivao...
 
Tako je.
Prema poslednjoj informaciji, pošto sam telefon kupio online i isporučen mi je na kućnu adresu telefon je vraćen službi za online prodaju koja sad treba da završi proceduru oko uplate. Odužilo se malo više nego što sam očekivao...
Koliko već čekaš?
Pa to je odlicna opcija.
I ja se sad razmišljam o tome. Vratim iphone 13, sačekam pare, odem kod drugog operatera dam učešće sa tim parama i uzmem npr iphone 15.
 
Само што је то могло до краја фебруара да се одради (можда и до данас како је неко спомињао), али пошто ниси већ поднео захтев...
 
Nazad
Vrh Dno