Šta je novo?

Xperia X1 - koji ROM

POzdrav-treba mi pomoc oko izbora roma za Xperiu X1 za caleta-dakle sto jednostavnije i preglednije i ako moze neki link ka tutorijalu jer sam potpuni noob!tnx

vidi, ako nemas vremena za isprobavanje razlicitih romova, bolje ostavi taj sto imas.

dobar rom za mene ne znaci da ce odgovarati tebi ili tvom caletu..

a i svaki od ovih custom romova ima razlicite bagove pa treba i to gledati.. nekom odredjeni bag mnogo smeta, dok drugom ne predstavlja neki problem..

na xda-developers sajtu imas sva uputstva i sve moguce romove..

:wave:
 
Pozdrav xperijasi :banana:

Hteo sam da vas pitam da li je WM6.5 stvarno brzi od updejtovanog WM6.1 i kakav je sto se tice zauzeca memorije. Vidim da neki hvale romove na bazi 6.1 (n.p. Touch X, Touch-IT...)?


:wave: Niksa
 
Poslednja izmena:
Mozda jeste, mozda nije;)
Stvar je u tome da je WM6.5(.1) dovoljno brz da nema potrebe ostajati na 6.1 pa i ako je malo brzi i zauzima manje memorije..

Memorijsko zauzece inace zavisi od roma do roma.

Ja sam juce stavio PDAviet-ov rom baziran na 6.5 (CE OS 5.2.21882) zato sto ima stari interfejs a to je start meni i X na vrhu ekrana, stari interfejs imenika.
ROM je brz, stabilan i memorijsko zauzece je oko 50% kad se pokrene sistem.

Zauzece nije toliko bitno ako rom radi brzo i aplikacije rade normalno;)

Probavao sam gomile romova i mogu reci da je svaki custom rom bolji od fabrickog..
 
Kupio sam X1 pre neki dan iz razloga sto hardverom (CPU, mem..) potpuno odgovara specifikaciji X2 i mislio sam da ti wm6.5 romovi su skinuti sa X2 i da rade na X1 i da unapredjuju perfomanse X1 (kao vista vs win7 - noviji ali brzi, bolji, lepsi).

Zelim pre svega brz i stabilan telefon i sto fnkcionalniji (naravno ako moze da bude i lepo :)
Gledao sam na tubu X2 i odusevio me brzinom i prakticno bih zeleo originalni ROM X2 u X1 :)
Blago me nerviraju neki meniji bazirani na HTC, jer zeleo bih da vidim vise Xperije a manje HTC u X1 romu (Inace SPB mi je bolji interfejs od Manile, X-paneli polako odumiru, valjda ce ih X2 oziveti)

pozz, Niksa
 
Vidi, to pitanje, manila ili ne se provlaci oduvek na svakom wm telefonu i sve je stvar ukusa.
Cinjenica je i da je TouchFlo3D potpuno funkcionalan i upotrebljiv sa nekim svojim stvarima. Takodje i SPB Shell je odlican interfejs.

Zato je Xperia odlican telefon jer ima panele a jedan panel mozes HTC Sense (TouchFlo3D), drugi imati SPB Shell, treci da ti bude PointUI, cetvrti....

X1 kako stvari sad stoje nikad nece dobiti zvanicni WM6.5, sto ne znaci da je svaki WM6.5 u X1 spor, bagovit, neupotrebljiv. Bas naprotiv. Postoji gomila 6.5 ROM-ova koji su brzi, stabilni.

Par kuvara je vec implemetiralo X2 stvari u X1 romove:
- x2 drivers
- x2 panel manager
- x2 dialer
- x2 taskmanager
- x2 Myriad_Java Manager

Vremenom ce biti toga sve vise a super stvar je sto to sve lepo radi ;)

Posto i sam vidis da je hardver isti i na X2 kao i X1, verovatno ce sve X2 stvari moci da se implemetiraju u X1 sa ili bez SE podrske. Zato imamo XDA ;)
 
Stavr je sto sam dobio X1 sa JackV3 wm6.1 rom-om i SPB shell, tako da nikad nisam video Originalni WM. Pre sam imao (jos uvek imam) w960

Malopre sam ga istalirao zadnji oficijalni i defenitivno se razocarao.
Nikad vise OFICIJALNI!!! Strasno je kolika je razlika izmedju jadnog originalnog 6.1 i ovih nabudzenih 6.5 ROM-ova

Do sad sam probao:
SEX1-R5.07-Pure
Touch_X_10_1_X_TREME_GREEN
EnergyROM_21877_KOVSKY_27.Nov.2009_Standard
EnergyROM_21877_KOVSKY_27.Nov.2009_Titanium

I do sad najbolji mi je Energy Titanimum + SPB Shell

pripremam se da probam:
x1_firestorm_v5.0.28005LEO
MrRusch & WildChild - UNTAMED! (WM6.5 21874 Manila2.1.1919)
I Ovaj Xperia X1.5 Gold mi deluje kao ono sto trazim http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=564028

Svaki savet je dobrodosao

Pozz, Niksa
 
Poslednja izmena:
ja sam se uvek zadrzavao na Valkyrie Firestorm romovima ali uvek u TR izvedbi.

LEO crpi bateriju i ne radi mu landscape u TFlo-u.

sad sam uzeo da probam PDAviet-ov SB18 rom i zasad mi je ok mada kontam da probam i Valkyrie TR Firestorm v5 build 21xxx

Agent47 je odlican kuvar, brzo resava bagove i nonstop izbacuje nove buildove.. Takodje, Itje radi punom parom a njega mozes naci na HTCpedia.com
 
Zna li neko oznaku fabrickog firmware-a sa kojim Xperia dolazi na nasem trzistu? Ako ima i link za dl, jos bolje.
 
Anyone? Kolegi treba fabrički ROM da bi poslao telefon na servis, dok je u garantnom roku.
 
Nazad
Vrh Dno