Šta je novo?

XP SP2 i njegov firewall

sirius

Čuven
Učlanjen(a)
24.11.2002
Poruke
372
Poena
619
Polsije instaliranja XP Sp2 pojavli su se virus protection i firewall .Ja vec imam instalirane Pc Cilin i Zone Alarm pa me zanima da li je potrebno iskljuciti neke ili ostaviti sve aplikacije da rade,mislim na moje i ove iz windowsa
 
Firewall kolko sam chuo i dalje ne valja, a anti virus ne postoji u samom windowsu vec je napravljeno da detektuje antivirusni program, i da informishe kad je izbachen update za isti.
 
Ja sam taj firewall probao na nekoliko sajtova za testiranje i svi rezultati su bili dobri kao i da imas instaliran neki drugi.
 
To cemo josh da vidimo...u praksi. Licno bih voleo da Windows ima nesto nalik na IPTables iz Linuxa.
 
kUdtiHaEX je napisao(la):
To cemo josh da vidimo...u praksi. Licno bih voleo da Windows ima nesto nalik na IPTables iz Linuxa.

Pa i ima - samo malo lepše, i ne baš sve opcije... :D
 
Mislim da SP2 firewall isuviše rigidno filtrira i pregleda pakete. Napr., prilikom igranja UT2K4 gameplay secka, što ranije nije radio, kao da je svaki drugi paket blokiran (što se lepo da videti prilikom pucanja iz oružja). Nakon gašenja firewall-a sve radi normalno.
 
sirius je napisao(la):
Polsije instaliranja XP Sp2 pojavli su se virus protection i firewall .Ja vec imam instalirane Pc Cilin i Zone Alarm pa me zanima da li je potrebno iskljuciti neke ili ostaviti sve aplikacije da rade,mislim na moje i ove iz windowsa

Samo ti iskljuci XP-ov firewall i teraj dalje tvoj omiljeni firewall, jer ovaj XP-ov ni dalje npr. nema filtriranje izlaznog saobracaja, tako da ne mozemo pricati o nekom ozbiljnom firewall-u.
 
Matthias je napisao(la):
Samo ti iskljuci XP-ov firewall i teraj dalje tvoj omiljeni firewall, jer ovaj XP-ov ni dalje npr. nema filtriranje izlaznog saobracaja, tako da ne mozemo pricati o nekom ozbiljnom firewall-u.

OK, nisam stigao detaljno da ga testiram, ali meni blokira slanje pošte iz Outlook-a 2003. Ako to može da se nazove "filtriranjem" izlaznog saobraćaja, onda ga filtrira vrlo detaljno, čak i kad je firewall isključen!?

Ili možda SP2 i Outlook 2003 nisu baš kompatibilni, kao što piše na http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=884130&product=windowsxpsp2
 
dogriz je napisao(la):
OK, nisam stigao detaljno da ga testiram, ali meni blokira slanje pošte iz Outlook-a 2003. Ako to može da se nazove "filtriranjem" izlaznog saobraćaja, onda ga filtrira vrlo detaljno, čak i kad je firewall isključen!?

Ili možda SP2 i Outlook 2003 nisu baš kompatibilni, kao što piše na http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=884130&product=windowsxpsp2

Garant da je ovo drugo u pitanju. Probaj slati iz Outlook Express-a. Ne bi trebalo da bude nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh Dno