Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

I kolegi se isto često gasi,tako da nije baš redak problem sa tim.
 
Meni se jednom desilo jednom da se resetovao, ali bilo nikada u toku razgovora... Imam ga skoro dve godine ( Redmi Note 9 Pro)
 
Slomio sam ekran na Redmi note 5, koji je super radio i ne bi ga menjao, ali eto.
Kada sam kupio Note 5, dobio sam sa redwolf nekim bootloaderom, ili kako se to vec zove, koji je verovatno dodatno instaliran, a na telefonu sam imao neki Masik rom.
Ok mi je to bilo, jedna od najvaznijih stvari je sto sam imao automatsko snimanje razgovora, to mi puno znaci, a dopadalo mi se sto i kada swipe na desno sa main ekrana dobijem neke alatke, precice, a imao sam i pedometar, mada ga nisam ni gledao, ali mi je to nekako OK izgledalo, navikao sam.
Na ovom Redmi note 9 Pro 6/128 imam neki rom originalni i to onu global verziju 12.5.3.
Nisam se drndao sa telefonima od soni xperia mini, na kome sam bio instalio neki cyogen mod, i super je to radilo.
E sada me malo mrzi da sve ovo opet ucim, pogledao sam sta ste pisali i deluju mu komplikovano, ili sam se ulenjio...
Da li mozda neko moze da odradi update na neki custom rom koji preporucite, a da ima automatsko snimaje razgovora barem., i da platim tu uslugu, da ne citam tutoriale, ili sta predlazete?
 
Drustvo, imam pitanje u vezi redmi note 9 pro. Naime supruga koristi ovaj telefon zadnjih godinu dana i od nedavno, ima problem sa proximity senzorom. Tokom razgovora, ekran je sve vreme ukljucen. Po njenim recima, ovo se nije desavalo u pocetku. Trenutno je na telefonu miui global 12.5.3. Ja juce odradih factory reset, ali nema poboljsanja. Pozovem telefon sa drugog telefona, javim se, rukom prekrivam ekran, i delimicno i ceo ekran, ali ekran je sve vreme ukljucen. Prvo pitanje je da li je ovo softver ili harver problem. Da li priznaju reklamaciju zbog ovog senzora ? Da li bi instal neke starije verzije miui resio problem ?
 
@tassotti,probaj prvo Settings>About phone>MIUI version(veliko 12)>Tri tacke,gornji desni ugao>Download latest package Pusti da skine i instalira.A da li je problem softverske ili hardverske prirode,ko to ovde od oka da zna?Probaj da vratis neku predhodnu verziju MIUI-a,ili neki Custom Rom,pa ako i tada zeza,moguce da je i senzor otisao.obrisi malo podrucje gde je senzor.Hoce kad se zamasti isto da zeza.

 
Hvala na savetu. Evo sad mu dajem download latest package....mada ne shvatam sta predstavlja ova opcija, kada sam isao na update, nije imalo novih verzija....Kako bese kod Xiaomi, da li custom rom brise garanciju ? I sad mi pade napamet jedna stvar, da li mozda zastitno staklo moze da zbunjuje proximity senzor ?
 
Moguce da staklo pravi problem. Ja sam svoje skinuo jer mi se povremeno desavalo da senzor ne reaguje. Isto tako desvalo se da zeza touch, sam otvara aplikacije i klikce gde zeli. Od kad sam skinuo staklo tih problema nema.
 
ako download latest package ne da rezultat, probacu da skinem staklo....
 
Do stakla je bilo, cim sam ga skinuo, proximity radi perfektno....ovo staklo koje je bilo na telefonu je na ivicama imalo onu crnu traku, mozda je i ona pravila problem....
 
Postoji velika verovatnoca,da i to zastitno staklo pravi problem.Ali,kazes da je do skora bilo sve ok.Za garanciju se ne brini,jer moze da se vrati bilo koja verzija official MIUI-a.Ja sam iz zezanja,vratio verziju sa kojom je fon dosao iz kutije,pre oko godinu ipo dana i sve radi ok.U sustini,mnogo je jednostavno sa Xiamijem se igrati.Otkljucas obavezno pre svega bootloader,
 
I ja ženi uzeo RN9 PRO i kaže da se dešava da se telefon sam od sebe restartuje, tj. ugasi se sam u toku poziva pa se upali..
Šta li to može biti, zna li neko ? El popravljivo ili nije ?
 
Isto, Mi 9 SE Kinez, restartuje se iz čista mira s vremena na vreme ili isključi, najčešće dok je zaključan. Merio sam mu health na AccuBattery, izađe 78%, tako da možda to ima uticaja ili je u pitanju matična, nisam siguran, ali važno da nije usamljen slučaj i masa ljudi na internetu se žali čak za 9T/Pro i generalno tu Mi 9 seriju. Verovatno je i kod Redmi 9 takva situacija u pitanju.
 
I meni se ponovo ugasio ničim izazvan prilikom razgovaranja koje je trajalo oko 15-ak min.
Zaista ume da iznervira ovaj "bug" i to je najveća zamerka sa moje strane.
 
Pozdrav, vec neko vreme sam na xiaomi.eu stable 12.0.2 na RN9 pro. Jel ima nesto da se dobro pokazalo? Kakav je stable 12.5.3 xiaomi.eu?
 
Redmi Note 9 Pro, na 12.5.4 Global sam nakon update koji su ponudili. Instalirao sam Orangefox i Magisk 24.2 i neke module, imam sada Call recorder. Instalirao sam i i neki Gcam, verziju koju je neko ovde ponudio, radi, nisam se nešto zezao i laik sam poprillični oko fotki. Ne znam da li vredi razmišljati o nečem novom?
0-02-05-d02edb4a15cbf1d48f6111722219a7b6a9907c4ca06bf0f9a918a75a68416263_bfe7200348e1523e.jpg0-02-05-986cd35698233080a09cda313646d61bf93fa4224fca1789001745c1372d852e_7c24a998cfb7686a.jpg0-02-05-6c5a7b00fc4e11306c07a3c533c13111554713dbc357b54582f18a3249ca371e_ae649d4c0c21faad.jpg0-02-05-fd697caf12ea53fbca6d16994c61f786ea6265de6b4f41c769ca639b95dfdffd_267b268ba8beaca0.jpg0-02-05-b9df62f0bce7eb9e23237cf66b689c0a6382e7b56b4552a1eab9ab4fc9e5c974_a8fd07c0285d41c8.jpg
 
Zna li neko da li može da se otključa bootloader bez onog čekanja,i da li ako instaliram neki custom rom se rešava problem restartovanja prilikom poziva i upadanja u začarani krug gde neće nikako da podigne sistem tek posle više pokušaja i mučnih restarta na power dugme?
Hvala na odgovoru unapred!!!
 
Ni ja, meni to više liči na neki hardverski kvar. Možda čak i baterija.
 
Zna li neko da li može da se otključa bootloader bez onog čekanja,i da li ako instaliram neki custom rom se rešava problem restartovanja prilikom poziva i upadanja u začarani krug gde neće nikako da podigne sistem tek posle više pokušaja i mučnih restarta na power dugme?
Hvala na odgovoru unapred!!!
Ako se desava pri svakom pozivu, ovakav problem moze da izaziva neispravan proximity senzor.

Probaj sledecu stvar. Stavi telefon na sto , nemoj da prekrivas slusalicu, tj. gornji deo telefona i javi se na telefon(nazovi sebe sa drugog telefona). Ako se veza normalno uspostavi i ne dodje do restarta , onda rukom prekrij gornji deo telefona gde je slusalica i isprati kada da li ce doci do restarta....
 
Ja sam, bio je security update od petsto i nešto megabajta... Ne vidim razliku nikakvu sem toga, sve radi kao i pre kod mene.
 
Jedino sto vidim novo je ovaj performance mode. Da li je koristio neko i ima li znacajnih razlika?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-11-19-53-58-070_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-03-11-19-53-58-070_com.miui.securitycenter.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 17
Ako se desava pri svakom pozivu, ovakav problem moze da izaziva neispravan proximity senzor.

Probaj sledecu stvar. Stavi telefon na sto , nemoj da prekrivas slusalicu, tj. gornji deo telefona i javi se na telefon(nazovi sebe sa drugog telefona). Ako se veza normalno uspostavi i ne dodje do restarta , onda rukom prekrij gornji deo telefona gde je slusalica i isprati kada da li ce doci do restarta....
Hvala,odradio i ne restartuje se,znači da nije verovatno to u pitanju.
Otključao sam bootloader,instalirao twrp i Arrow OS ,dosta je fluidan telefon mi se nije restartovso,normalno podiže sistem.
E sad pojavio mi se i update Arrow OS i koliko sam gledao trebalo bi automatski da ga nadogradi ali to se ne dešava samo ode u recovery.
Takodje u recovery modu svi folderi na internal storage mi imaju neke cudne nazive i šta god da ubacim recimo sa PC na memoriju telefona,kada odem u recovery ne vidim te foldere koje sam napravio kao ni recimo download ili document,zna li neko šta može da bude u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Ubacio juce Rom za Indoneziju V12.5.3.0 (RJZIDXM).Koliko vidim,ovo mnogo bolje radi i od Global i od UE Rom-a.Tu su i Xiaomi Dialer,Contacts i SMS.

 
Prijavljujem da se i meni fon resetuje, ponekada, sam od sebe, desilo se jednom i u razgovoru da se resetovao. 12.5.4
 
Dobro došao u klub ;-)
Inače,za nepunih dve godine intezivnog korišćenja mislim da mu je jedino to mana što se ponekad tokom malo dužih razgovora sam od sebe restuje.
 
Vrh Dno