Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

E vidiš meni se svideo ekran na Note 9 Pro(koristio sam ga desetak dana), iako stalno koristim Amoled ekrane, koji su za mene najbolji.

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
Ekran na Note 9 Pro je fenomenalan, onaj ko ga je imao zna da je tako. Na smanjenom osvetljenju se bas ne vidi velika razlika izmedju ovog IPS-a i nekog AMOLED-a. Naravno, nije AMOLED, ali skroz je dobar ekran da ne bude dealbreak-er osim zbog AOD npr.
 
Samo sto 5 od 10 utedjaja ima bleeding oko okvira kamere
 
Moguce, ali moj primerak nije imao nikakav bleeding i bukvalno mi je ekran pored baterije bio najbolja stvar na telefonu.
 
Ne kazem ja da je los ekran, naprotiv. Za ips lcd ekran je odlican, ali nakon amoleda nije to to. Pogotovo ti problemi sa bleeding-om
 
@Goxy ovo sto je kolega napisao za proximity senzor je vrlo moguce i meni se par puta desavalo da uhom mjutujem razgovor
 
Znači probaj da isključiš džepni režim

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Sve to sa ekranom je licna stvar.Nemamo svi iste oci.Evo ja uporedjivao ekran na Note 9 Pro,sa ekranima na Mi 9T i Samsung galaxy S10.Mojim ocima Amoled ne prija ni malo.Sve kao da se razliva i deluje vestacki.Daleko od toga da su oni losi.Kazem opet,svakome nesto drugo odgovara.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Boja na lcd panelima je prirodnija. Amoled je meni licno lepsi i volim tu duboku crnu.
Sa druge strane, kod lcd-a sa punch holom ili notchom me nervira taj bleeding koji je mnogo cest.
 
@Goxy ovo sto je kolega napisao za proximity senzor je vrlo moguce i meni se par puta desavalo da uhom mjutujem razgovor
Probaću. Čim mi bude pri ruci.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Danas sam uzeo ocu 9S, i poredio sam kameru sa mojim Galaxy S7, low light uslovi na terasi oslonjeni telefoni na gelender i 9S ni sa night modom ne moze da pridje S7, malo iznenadjujuce jer je S7 ipak telefon iz 2016. Izbacicu poredjenje za par dana kad odem opet do njega.
 
I kod mene za sada sve ok sa kamerama.Na modelu 9S bio problem i sa probijanjem svetlosti na ivicama ekrana.Naleti neka losa serija,sto je normalno.Ne pravi jedan Kinez svaki primerak telefona sam u fabrici.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
^Juče sam dobio baš 9S i nisam još primetio to probijanje svetlosti.

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
Poručio drugar 9S, treba u ponedeljak da mu stigne. Pošto ću mu ja podešavati, videću baš da li ima taj problem.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Koliko sam video po netu, najvise problema sa prasinom u prednjoj kameri imaju Mi9 Se.
 
Evo gledam cak su se zalili na istu stvar i kod Redmi Note 8 serije.
 
Da li je nekom stigao MIUI 12 na ove telefone?

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam procitao.Za Note 9 Pro,tek negde u septembru.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ips i rupe u ekranu, nebo i zemlja. Jos jedan dokaz da nisu dorasli amoled ekrqnima koji sa tehnoloske strane to mogu da nose bez posledica..
 
Pa da,ali su na lcd displejima boje dosta prirodnije.
 
Uzeh sivu pro verziju sa 6/64. U Mi prodavnici uz taj model sam dobio Mi band 4 za 1 dinar.

Prešao sa Samsung Note 9. Osvetljenje mi je na max da bih se navikao na ekran. Stavio Nova launcher jer mi fabrički nikako ne leži.
 
Telefon stigao nov (vakum) iz Mi Store pre 2 dana sa 43% napunjenosti baterije.
Uz sva podešavanja i instaliranja raznoraznih aplikacija, evo koliki je sot...

fbe89259c506dd584c9c02926c63fb79.jpg
df1f49892060c6b408cf30b24f30be47.jpg


Послато са Redmi Note 9S уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno