Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Može li kako da se podesi da se dobije Google Feed povlacenjem ulijevo sa pocetnog ekrana? Na MIUI 12.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja evo večeras probao. Za sad je ok i super izgleda. Videću koliko će trošiti više baterije u odnosu na običnu pozadinu. Ako bude puno "vukla" vratiću na neku statičnu pozadinu.
 
Meni neke app i chrome umeju da laguju od kada koristim super wall.

Za bateriju mi je ok.
 
Može li kako da se podesi da se dobije Google Feed povlacenjem ulijevo sa pocetnog ekrana? Na MIUI 12.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Moze, odes u Setings pa Home Screen i tu ces vidis opciju -1 screen pa podesi da ne bude App valut nego Google Discover.
 
Moze, odes u Setings pa Home Screen i tu ces vidis opciju -1 screen pa podesi da ne bude App valut nego Google Discover.
Mogu da iskljucim App vault ali nemam opciju za Discover, osim onog podesavanja u Google app ali tu je ukljucen.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Za 8t nema jos update da li će uopšte biti?
I ne mogu da nadjem za podešavanje ogranicenja za data podatke. To je pre bilo čini mi se u sim?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za 8t nema jos update da li će uopšte biti?
I ne mogu da nadjem za podešavanje ogranicenja za data podatke. To je pre bilo čini mi se u sim?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Za globalnu verziju 8t je danas izašla neka nadogradnja, ali MiUI 11 (MIUI V11.0.5.0.PCXMIXM). Ako bude nešto novo, javljam! Za ograničenje podataka ideš u aplikaciju Bezbednost, pa u podešavanja. Tu ima upotreba podataka, a unutra plan podataka. Mislim da je to to.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da se i ja malo ubacim, nisam odavno...
Stigao mi je miui 12 pre neki dan, nasao na yt super wallpaper i sve to izgleda fino, malo opet navikavanja na control centar al nema veze.
Samo mi nije jasno sto su toliko hvalili ove animacije kad posle updejta mi animation gestures baguju... Da li je do njih ili je za to potreban ekran sa jacim osvezenjem nmp...
E da i da opet provucem kroz temu da su dzabe ubacili u ovaj telefon 6gb rama kad moze da zadrzi max 12 aplikacija i to obicnih... Mislio sam da ce to srediti ali i dalje nista...
Iz dana u dan postajem sve ravnodusniji prema ovom telefonu...
Bagovi koje sam primetio do sada osim animacija su da google chrome prilikom pretrage zakoci i moram da pritisnem home i opet udjem u chrome da bi proradilo, 1 mi se fon pre mesec dana sam od sebe iskljucio i pisalo mi ono MIUI i tako sve kao da je brikovan ali sam zadrzao dugme za iskljucivanje i ponovo se ukljucio...
Jednom mi je senzor za blizinu pobrljavio i nije ukljucivao onaj pocket mod vec mi se telefon kad sam bio znojavih dzepova sam otkljuca i slao redom poruke po viberu...
Sve u svemu veselje...
Bio sam ispocetka odusevljen i brendom i ovim modelom ali u međuvremenu su mi se zahtevi promenili posle svega ovoga...sad mi jednostavno treba stabilniji telefon o cemu cu dosta razmisliti prilikom sl kupovine...toliko od mene, pozdrav.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pocket mode i nije neki feature, možeš da podesiš da ti se ringtone pojačava.
 
Pocket mode i nije neki feature, možeš da podesiš da ti se ringtone pojačava.
Nije poenta u pojacavanju zvona vec u tome sto treba da dok je u dzepu ekran se blokira da ne bi doslo do slucajnih dodira... I to ide preko ovog senzora napred sto iskljucuje ekran tokom poziva i tome slicno... najverovatnije on brlja... Desavalo mi se da dok je u dzepu salje poruke i poziva a to bi taj senzor i pocket mode trebalo da onemoguci...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kako ti šalje poruke, zar ti je ekran otključan, bez ikakve zaštite - fp, pin, pattern, face?
 
Naravno da za 200e nećeš dobiti iskustvo kao za 1000-1400e.
A mi ćemo se uvek zanositi da daju isto.
Sve je bolje. FP, BT, gsm, gps itd. uporedi sad rn8pro sa s7 pa ce ti biti jasno. U svemu je 'gori' osim što nije [emoji16]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kako ti šalje poruke, zar ti je ekran otključan, bez ikakve zaštite - fp, pin, pattern, face?
Tad kad se desavalo bio je otkljucan, ali bez obzira taj senzor je trebao da obavi posao, radilo je sve ok i tad kad se to desilo zezalo je jedno vreme i sad opet radi kako treba...
A zna li neko sta se desava sa ovim sto chrome zeza? Mozda je i do androida 10, ne znam sta da mislim vise

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Naravno da za 200e nećeš dobiti iskustvo kao za 1000-1400e.
A mi ćemo se uvek zanositi da daju isto.
Sve je bolje. FP, BT, gsm, gps itd. uporedi sad rn8pro sa s7 pa ce ti biti jasno. U svemu je 'gori' osim što nije [emoji16]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
A dobro ja sam ga kupio odma cim je izasao, mozda mesec dana kasnije za 30k, i radilo je sve kako treba jedino je ram menadzment bio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* tad i nista se nije promenilo osim sto su azuriranjima uspeli da ubace bagove sto sam naveo gore...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Sve je to malo. Razvoj košta. Sklapanje od gotovih delova ne. Daj milion senzora. Imam neke malo zezaju. Moze? Daj. Ubacicu u redmi. Nemoj mi to za mi note! Naravno. Tako i dobiješ telefon za 30k.
Apple u svakoj fabrici ima svoje ljude koji ne daju da dišeš a kamoli zeznes nesto. I opet se desi. A sta tek ovi...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je to malo. Razvoj košta. Sklapanje od gotovih delova ne. Daj milion senzora. Imam neke malo zezaju. Moze? Daj. Ubacicu u redmi. Nemoj mi to za mi note! Naravno. Tako i dobiješ telefon za 30k.
Apple u svakoj fabrici ima svoje ljude koji ne daju da dišeš a kamoli zeznes nesto. I opet se desi. A sta tek ovi...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Znam rodjeni, zato se nadam da cu za sledecu kupovinu izdvojiti vise kesa pa sta bude...
Nemojte me pogresno shvatiti, nisam se zalio do sad a telefon i dalje radi super, osim navedenih stavki nisam imao problema, nadam se da ce se ispeglati jos te sitnice za godinu dana koliko mu traje podrska...videcemo jos u međuvremenu dok sistem legne, maltene je tek instaliran i resetovao sam na fabricka pa cu pratiti i dalje...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ma jok. I ja zivim sa tim bagovima. I neka ih [emoji16]. Ne dam vise para. Pogotovu sto sam maler pa mi se svaki drugi polomi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne znam, ja sam prezadovoljan. MiUI 12 je preporodio ionako dobar telefon. Ništa ne baguje, ne koči... U džepu mi se ranije dešavalo da ga otključam otiskom prsta, ali nije bilo ništa strašno. Voleo bih kad bih mogao da ga resetujem jer ga nisam resetovao posle nadogradnje na MiUI 12,ali mrzi me da pravim bekap od nekoliko desetina GB. A što se tiče komponenti, Wifi i mobilna mreža su mu, na primer, bolji nego na nekim telefonima od 1000+e (konkretno P30 PRO). Što se mog iskustva tiče, samo je pitanje koji će Xiaomi biti sledeći! [emoji3]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Slažem se.
MIUI 12 je ispeglao neke bagove koji su mi smetali. Sad mi je još bolji doživljaj pri korišćenju telefona.
Isto ne mrzi da bekapujem sve aplikacije, pogotovo zbog mobilnog bankarstva, iako su mi sve slike i snimci na onedrive.
 
Meni se čini da je bolji zvuk na zvucniku od sagovornika prilikom razgovora.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Evo ih još nekoliko i kratkog uputstva:
1. Potrebno je Config.zip raspakovati u internu memoriju, pa će config datoteke doći na svoje mesto.
2. Svakoj config datoteci dodao sam prefiks ime verzije za koju je rađena.
3.Sve te aplikacije možete naći ovde, osim dve koje možete naći ovde
4. Ako se neka aplikacija ruši pri otvaranju, samo obrišite podatke i pokrenite je ponovo. Ja to uvek uradim čim instaliram Gcam.
Ja trenutno koristim Burial v5 i jedini config za nju u Config.zip, ali čekam hoće li wyroczen izbaciti nešto novo. Poslednja informacija koju imam je da je uspeo ds ispravi lag u Gcam7, da je sredio focus tracking, da se brže dobijaju slike. Ta verzija ima još mnogo bogova, tako da je neizvesno kada će biti puštena.Pogledajte prilog 288217

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Daj opet link,ovaj ne radi...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sad je ok, malo pre nisam mogao da skinem config..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Drugari kakva su vam nakon protoka vremena iskustva sa Android 10 na Note 8 Pro? Još nisam updateovao

Na 9 me nervira sto imam problem sa cudnim lagom ekrana pri podešavanju režima boja na auto. Kao da laguje refresh... Na cool nema toga.

Da li je imao neko taj problem i da li je rešen na 10ci?
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kako da se vrati stari izgled sata na zakljucanom ekranu nakon brisanja super wallpapera?
Rado bih vam poslao i sliku u prilog ali nece da mi ucita pregled slike u tapatalku kad hocu da dodam sliku ili datoteku...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li je u MIUI 12 ispravljen bug gde se na lockscreen-u ne prikazuju uvek poruke?
 
Može li kako da se podesi da se dobije Google Feed povlacenjem ulijevo sa pocetnog ekrana? Na MIUI 12.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Moze, odes u Setings pa Home Screen i tu ces vidis opciju -1 screen pa podesi da ne bude App valut nego Google Discover.
Mogu da iskljucim App vault ali nemam opciju za Discover, osim onog podesavanja u Google app ali tu je ukljucen.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Kako da dobijem taj Discover u opcijama? Imam zadnji sw.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno