Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Drugaru se pojavljuju crtice u donjem delu ekrana samo kada je na YT i nigde više, šta može biti?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ako je samo na YT, neka resetuje aplikaciju.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Da li je moguce poslediti kontakt iz imenika preko SMSa? Uvek ga salje kao MMS

8T je u pitanju inace

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li je moguce poslediti kontakt iz imenika preko SMSa? Uvek ga salje kao MMS

8T je u pitanju inace

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Moguce je. Imam isto 8t. Udjes u kontakte. Duze zadrzis na kontakt. Pojavi se opcija copy number. Udris tu. Onda lepo ti paste u sms. Proverio salje kao sms.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Kada odem iz aplikacije za poziv u kontakte pri zadrzavanju se nista ne desava. Kada se ide direktno u aplikaciju kontakti duzim pritiskom se taj kontakt obelezava i onda mogu da ga obrisem ili serujem (sto opet ide kao MMS)

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kada odem iz aplikacije za poziv u kontakte pri zadrzavanju se nista ne desava. Kada se ide direktno u aplikaciju kontakti duzim pritiskom se taj kontakt obelezava i onda mogu da ga obrisem ili serujem (sto opet ide kao MMS)

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Izvini moja greska. Nisam primetio da napomenem da kada udjes u aplikaciju kontakti ides na onu srednju opciju recent. Tu je moguce kopiranje kontakta i slanjem sms-om. Pokusao sam kao ti da sherujem iz kontakta i stvarno salje kao mms. Jedino cega jos mogu da se setim je da kontakt koji zelis da prosledis sms-om ides na edit kontakt kopitas tu broj i prosledis u sms.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bas su bezveze zakomplikovali skroz prostu stvar. Znaci ima nacina samo ne bas elegantnog kao na npr Samsungu ili Huaweiu. Hvala na pomoci i pojasnjenu

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Samo da se upišem kao novi korisnik pro telefona :) Koja se gcam pokazala najbolje? Znam da ima u temi ali mnoooogo poruka ima :D

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Samo da se upišem kao novi korisnik pro telefona :) Koja se gcam pokazala najbolje? Znam da ima u temi ali mnoooogo poruka ima :D

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ima mnogo poruka, ali bolje da ne čitaš jer je većina zastarelo. Ovde su sve (skoro) sve Gcamere za RN8PRO. Kažem skoro jer ima i Ovde. Na prvom linku su kamere koje radi wyroczen, jedini programer koji radi Google kamere za RN8PRO. Na drugom linku su kamere koje jedan "prepakuje". Raspakuje neku verziju od drugog programera, ubaci datoteke koje je uradio wyroczen i ponovo spakuje. Ima i tu dobrih, pa izaberi. Sad, za config datoteke najbolje je da vidiš na telegram grupi, ali videću ovih dana da proberem i postavim ovde config datoteke za sve aktuelne kamere.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala na opširnom odgovoru :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Počeo tel da zakucava prečesto...baguje itd...Nekoliko sekundi zakuca.Kršina od aparata realno..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zabaguje mi tel zadnjih 5,6 dana 3x sigurno.
Ne možeš mu ništa ni na fizičko dugme dok ne dodje sebi,traje 3-5 sekundi.Niti ga arčim,niti igram igre,prosečan korisnik .
Verzija 11.02,juče nadogradio na 11.03 pa cemo videti.Mada mislim da ce i dalje da zapucava jer je to neka samo bezbednosna zakrpa koliko kontam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Factory reset.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
To je samo do tvog uredjaja. Uradi obavezno factory reset jer to bas nesto nije uredu. Ako ni to ne pomogne. Mozda hardverski nije ok. Definitivno je samo do tvog primerka.

Tapatalk from Poco loco
 
Zabaguje mi tel zadnjih 5,6 dana 3x sigurno.
Ne možeš mu ništa ni na fizičko dugme dok ne dodje sebi,traje 3-5 sekundi.Niti ga arčim,niti igram igre,prosečan korisnik .
Verzija 11.02,juče nadogradio na 11.03 pa cemo videti.Mada mislim da ce i dalje da zapucava jer je to neka samo bezbednosna zakrpa koliko kontam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Tebi telefon nešto nije uredu, uradi factory reset. Ako i dalje ostane problem onda reklamacija.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ok.Radio sam factory reset pre par meseci kad se zaglupela brzina neta,odradicu ponovo.Sljakao je fino na početku,sad u zadnje vreme zeza...
Sad *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ako moram factory na par meseci da radim..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Mi sada ovako možemo da gledamo u kuglu zašto je tako kod tebe, premalo si informacija dao, šta si instalirao tačno, da li imaš mem. karticu... gomila stvari. Ako imaš mem. karticu probaj bez nje kako radi.
 
Kažem nisam zahtevan korisnik.Imam par bezveznih aplikacija,tipa b92,mozzart,rezultatl taj fazon.Ne punim memoriju,nemam zasebnu,nemam neke stavke tipa brdo slika,sve uglavnom minimum.Igre ne igram tako da i njih nema na tapeti.Ako i skinem nešto to je sa play prodavnice.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ajde bre ne plaši me, tek sam uzeo telefon :D

Preko čega slušate muziku?
Ja sam suamp koristio ali mi nešto loše radi u zadnje vreme..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se i vama dešava da kada skrolujete desnim palcem kroz aplikacije svako malo otvori ili proširi onu poruku ili već šta na šta sam spustio prst da skrolujem? Vrlo iritantno.
 
Ubih se namestiti Gcam, ili secka ili nece da snimi sliku... Ajde ako neko ima provereno dobru verziju i podesavanja neka pusti na pm.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne mora na pm može i ovde valjda :D
I ja sam probao par verzija i batalio...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ubih se namestiti Gcam, ili secka ili nece da snimi sliku... Ajde ako neko ima provereno dobru verziju i podesavanja neka pusti na pm.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ja koristim dve koje mogu da si instaliraju zajedno: Prva je Gcam 7.2 trcamera v5 i config Cairo 10 iz priloga, a druga je Gcam 6.1 fu24 i config 6.1fu_Wyroczen_1.1. Možeš i samo tu verziju koju si naveo, dobra je. Ali sve čekam da izađe nova verzija 7.3. Pre nekoliko dana wyroczen je napisao da he rešio problem seckanja, ali aplikacija puca pri slikanju, pa je trebalo to da reši. Posle se nije javljao. Seckanje meni ne smeta, ali reče da koristi i neke druge biblioteke i da daju mnogo bolje rezultate, pa se nadam da će skoro biti i ta verzija.
I još jedna bitna stvar: ja sam na Androidu 10, a kažu da je za Android 9 najbolja verzija 6.1 ver. 4.6. To ne znam, ja koristim ono što mogu, a ta verzija ne radi na A10. Pogledajte prilog 285568

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Ima mnogo poruka, ali bolje da ne čitaš jer je većina zastarelo. Ovde su sve (skoro) sve Gcamere za RN8PRO. Kažem skoro jer ima i Ovde. Na prvom linku su kamere koje radi wyroczen, jedini programer koji radi Google kamere za RN8PRO. Na drugom linku su kamere koje jedan "prepakuje". Raspakuje neku verziju od drugog programera, ubaci datoteke koje je uradio wyroczen i ponovo spakuje. Ima i tu dobrih, pa izaberi. Sad, za config datoteke najbolje je da vidiš na telegram grupi, ali videću ovih dana da proberem i postavim ovde config datoteke za sve aktuelne kamere.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Probaj ovo od coveka.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi.

Jel moguce na RN8P sa MIUI 11.0.3 Global da se podesi app drawer?
Googlao sam po netu i ja nemam tu opciju ponudjenu ili nisam uspeo da nadjem to podesavanje...
Ako je moguce sa tim MIUI-ijem molim vas da mi objasnite u cemu je caka.
Ako je bitna informacija, tel je iz Mts-a.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Imaš li ove postavke sa slika u njegovom launcheru? Ako nemaš, instaliraj neku noviju verziju launchera odavde.
6994148115defe1f3f2a66903850f4c9.jpg
dcd044a0184636f272d25b49c748be10.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi.

Jel moguce na RN8P sa MIUI 11.0.3 Global da se podesi app drawer?
Googlao sam po netu i ja nemam tu opciju ponudjenu ili nisam uspeo da nadjem to podesavanje...
Ako je moguce sa tim MIUI-ijem molim vas da mi objasnite u cemu je caka.
Ako je bitna informacija, tel je iz Mts-a.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Instaliraj najnoviji verziju njegovog sistemskog launchera, ja koristim ovu https://www.apkmirror.com/apk/xiaom...-launcher-alpha-4-18-0-1986-06051703-release/

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ajde da počnem sa Google kamerama ispočetka, polako. Pisaću o nekoliko verzija ponaosob. Osim aplikacije, postoje i config datoteke. U Google kameri postoji opcija da se izvezu i uvezu podešavanja. Neki ljudi koji su imali volje i vremena da se igraju sa tim podešavanjima dele svoje config datoteke, da bi bilo lakse nama koji nismo u mogućnosti da eksperimentišemo. U suštini, svako može da čačka podešavanja i da podesi senke, zasićenje i slično kako njemu odgovara. Da bi se učitala nečija config datoteka mora da bude na određenoj putanji. Ta putanja je obično:
1. Za gcam 6 - interna memorija/Gcam/Configs
2. Za gcam 7 - interna memorija/Gcam/Configs7
3. Za trcamera - interna memorija/trCamera/XMLConfigs
Da bi se učitao config, potrebno je ući u aplikaciju i dva puta tapnuti pored okidača. Pojaviće se lista configa koji se nalaze na putanji ptedviđenoj za tu verziju, i samo se izabere i učita.
Isto bih istakao mogućnost promene HDR+ režima (na slici). HDR+ brže daje fotografiju, a HDR+ Enhanced bi trebalo da daje malo detaljnije fotografije, pa probajte.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
7e7883612a04000670089e699ff65379.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno