Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Ja sam nadogradilo, šta god da je. Evo prevoda sa Google lens
39e3bbb039442b68990d4979ac959877.jpg
982645b3bfa48b6732ca89f234e3ea6b.jpg
ce77aa28c956d794dd2084b399465d9b.jpg

Ja sam isto probao,ali je drugo nesto pisalo.
Meni sa takvom ikonom pise nesto drugo.

Screenshot-2020-05-21-00-35-06-661-com-miui-securitycenter.jpg
 
Ja sam isto probao,ali je drugo nesto pisalo.
Meni sa takvom ikonom pise nesto drugo.
Ta je ikonica za više sistemskih programa. A za Xiaomi Service Framework se slaže i verzija. Probaj Google Translate
小米服务框架
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, novi sam ovđe, imam pitanje
u vezi gcam, skinuo sam ovu od wyrozena
7.3, ali ponekad kad oću da slikam samo
se ugasi, koja je najbolja i najpouzdanija?
 
Koji gcam je najbolji za RN8pro? Najstabilnija?

GCam_RN8P_Wyroczen_7.3.020_2.0.apk ?
 
Poslednja izmena:
Ja koristim tu verziju i odlicna je, samo me u pocetku nerviralo seckanje pri pokretu ali navikao sam se.
 
Koji gcam je najbolji za RN8pro? Najstabilnija?

GCam_RN8P_Wyroczen_7.3.020_2.0.apk ?
Ja koristim dve koje mogu da si instaliraju zajedno: Prva je Gcam 7.2 trcamera v5 i config Cairo 10 iz priloga, a druga je Gcam 6.1 fu24 i config 6.1fu_Wyroczen_1.1. Možeš i samo tu verziju koju si naveo, dobra je. Ali sve čekam da izađe nova verzija 7.3. Pre nekoliko dana wyroczen je napisao da he rešio problem seckanja, ali aplikacija puca pri slikanju, pa je trebalo to da reši. Posle se nije javljao. Seckanje meni ne smeta, ali reče da koristi i neke druge biblioteke i da daju mnogo bolje rezultate, pa se nadam da će skoro biti i ta verzija.
I još jedna bitna stvar: ja sam na Androidu 10, a kažu da je za Android 9 najbolja verzija 6.1 ver. 4.6. To ne znam, ja koristim ono što mogu, a ta verzija ne radi na A10. Pogledajte prilog Cairo 10 trCam V5.xml.zip

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hvala!
Mislio sam da će tek sa MIUI 12 da opet puste A10.
Kažu po netu da je sporiji telefon sa A10, šteta bi bila.
Ono što sam odmah primetio a mnogo mi je smetalo je da sada dialer poštuje default broj, tj. kad kucaš početna slova kontakta preko numeričke tastature ponudi default broj (a do sada je nudio prvi po abecednom redu, a to je fiksni ako ga ima).
 
Nisam primetio da je sporiji, ali jesam da je fluidniji. Nema vise kocenja animacija prilikom podizanja aplikacija, posebno mi je to bilo primetno na B92 aplikaciji, cesto je znala da zasteka animacija, sada su to izgleda resili.
 
Ma to da je sporiji mi je sumnjivo, ništa provereno nego onako, priče. Meni ne deluje sporije, a Antutu je čak malo i popravio skor. Sve u svemu glatko je prošlo, ja nisam primetio ništa loše.
 
Kako vam se pokazao Note 8? Treba mi telefon od 150e, jel dobar izbor? Najbitnije stavke su baterija i da telefon radi fluidno za taj novac, zato i razmisljam o Xiaomiu.
 
Meni RN8P nije sporiji posle nadogradnje na A10.
Doduše, ja sam odradio hard reset. Uvek radim tako kad se sistem nadogradi na novi verziju androida jer mi se na ranijim telefonima dešavalo da počnu da seckaju ili da pucaju aplikacije.
Radio sam i benchmark testove i na A10 su rezultati malo veći.
Noćas mi stigla i zakrpa za maj, posle 3 meseca. Dobra stvar, za Private DNS ne mora posebna aplikacija jer je sad vidljiva opcija u podešavanjima. Stavio dns.adguard.com i nema reklama ni u aplikacijama.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Glupi update mi je odradio neku vrstu clear cash-a, zbog cega mi se vecina aplikacija ponasa kao da sam ih tek sada instalirao, a neka sisteska podesavanja su se resetovala na default. Najgore mi sto moram ponovo da aktiviram e-banking aplikaciju, da zovem call centar ili idem u poslovnicu. Ovo mi se nikad nije desavalo na prethodnom Huaveiju, cak ni kada sam dobio update sa android 9 na 10. RN8 Pro je sjajan telefon, nema sta, ali MIUI je svetlosnu godinu iza EMUI-a.
 
Nemam pojma...ja sam apdejtovao i sve normalno radi, sve aplikacije, kao i ebanking aplikacije... :)
 
Ja sam se toga plašio, da nešto neće da radi ili tako nešto, pa sam odmah proverio bar 50-ak najbitnijih aplikacija. Sve radi, banka takođe. Za mene je ovo bio najlakši prelaz sa jedne verzije Androida na drugu.
 
Glupi update mi je odradio neku vrstu clear cash-a, zbog cega mi se vecina aplikacija ponasa kao da sam ih tek sada instalirao, a neka sisteska podesavanja su se resetovala na default. Najgore mi sto moram ponovo da aktiviram e-banking aplikaciju, da zovem call centar ili idem u poslovnicu. Ovo mi se nikad nije desavalo na prethodnom Huaveiju, cak ni kada sam dobio update sa android 9 na 10. RN8 Pro je sjajan telefon, nema sta, ali MIUI je svetlosnu godinu iza EMUI-a.
Kod većine banaka nije potrebno ponovo ići u poslovnicu za aktivaciju Mbankiknga, obično se završava što preko desktop računara odeš na njihov sajt, uloguješ se i pratiš uputstva, ugloavnom skeniraš QR kod.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod većine banaka nije potrebno ponovo ići u poslovnicu za aktivaciju Mbankiknga, obično se završava što preko desktop računara odeš na njihov sajt, uloguješ se i pratiš uputstva, ugloavnom skeniraš QR kod.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Da ne trolujemo temu previse, ali u OTP banci (ex societe) gde sam ja, da bi se ulogovao na sajt, moras da koristis token koji ti generise mobilna aplikacija, tj m banking. A da bi aktivirao m-banking aplikaciju, moras prvo da se ulogujes na sajt! :D
 
A da bi se logovao na sajt moraš da ili odeš u poslovnicu ili preko call centra [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A da bi se logovao na sajt moraš da ili odeš u poslovnicu ili preko call centra [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Nije istina, ne pišite stvari koje zbunjuju ljude. Online bankarstvo sa računara nema veze mobilnim telefonom.
Lepo sam napisao, U VEĆINI BANAKA, uloguje se na svoj online bankarski nalog (ako ga ima), ako ne, otvori ga isto od kuće, dal sam dal preko call centra. Tamo postoji uputstvo za aktiviranje već postojećih mbaking naloga. Pošto kolega ima nalog i treba da ga reaktivira, samo prati uputstva, skenira QR kod i mbanking na mobilnom će dobiti pristup.
Dakle sve iz fotelje. A može i peške ako je lakše.
Opet kažem, većina normalnih banka ima tu opciju.
Ja sa skoro menjao telefon i sve završio za dva minuta od kuće.
3d2b0e6306cf4f83c18d1a30de5ea6e6.jpg


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da ne trolujemo temu previse, ali u OTP banci (ex societe) gde sam ja, da bi se ulogovao na sajt, moras da koristis token koji ti generise mobilna aplikacija, tj m banking. A da bi aktivirao m-banking aplikaciju, moras prvo da se ulogujes na sajt! :D

Da ne trolujemo. Ja sam isto OTP ex societe, i od banke sam dobio hardwerski uredjaj kojim kreiram token. Odem na sajt otp banke ukucam svoj korisnicki broj i pomocu tog hardverskog uredjaja kreiram token sa kojim se ulogujem na sajt.
Posto volim da menjam romove, i banking aplikacija mi je bila problem, pogotovo ad sam u inostranstvu zbog logovanja na sajt, pa sam slucajno probao da kreiram token sa tim uredjajem i radi. :)
 
Ranije kada preusmerim poziv ovde mi se prikazivalo obavestenje,sada ga nema,nista nisam dirao. Zna li neko kako da to vratim?

signal-attachment-2020-05-29-021824.jpg
 
Stigao update 11.0.9.0 za redmi note 8t. (1.9Gb)
d8fa59800a045c7e60a2ebafd6d544be.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Stigao update VIP Note 8 pro android 10....

bb5b537c309bc1871c89d354220f2895.jpg




Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno