Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Mene na 7.3 gcam verziji stvarno irititra ono seckanje pri pokretu. Mislio sam da je do mog uređaja ali vidim da je i kod ostalih isto. Tako da sam i dalje na verziji 6
 
RN8pro/ 7.3.020 ultrawide & night sight mode + snapseed
7f768a0f220b7e6b58750aff008915f9.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
RN8pro/ 7.3.020 ultrawide & night sight mode + snapseed
7f768a0f220b7e6b58750aff008915f9.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Lepo lepo. Sutra idem do tog znaka i slikam sa mojim RN8t da vidimo cija je kamera bolja. [emoji4]

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Super bi bilo da uz ovakve fotografije stavite i istu scenu fotografisanu osnovnom kamerom u odgovarajućem modu, da možemo da uporedimo.
 
Kako da odredjenom broju iz imenika, dodam neku drugu melodiju? Udjem u imenik, odem na neki broj iz imenika, gore desno tri tacke, dodam melodiju i kada potvrdim, on i dalje zvoni istom melodijom, kao sto je namesteno zvono telefona. Melodiju telefona mogu da promenim, ali ne mogu kontaktu da dodelim neku drugu melodiju, tj zvono
 
Pozdrav, interesuje me za ovu gcam koja je najbolja i kako je instalirati, ne razumijem se baš najbolje, hvala.
 
Postoji li neka fora da dolazni pozovi tj slika onog ko zove bude preko celog displeja a ne samo u onom kruzicu? Znam da postoje app da se skinu ali su i pune reklama a ja mozda i ne znam da namestim a ta opcija negde postoji? Inace sam nedavno uzeo ovaj mob u mts uz pretplatu i prezadovoljan sam performansama :)
 
Da li ima neko problem sa baterijom na ovom uredjaju. Telefon je star 3 mjeseca i od skoro je poceo da mi bas trosi bateriju. Ne moze ni dan cijeli da izdrzi. A na telefonu se koriste samo osnovne aplikacije ( mejl,viber,pozivi) bez gledanja youtuba i ostalog.
U prilogu slike statistike baterije, u cemu moze biti problem.
638ef8b27361ec3d46a431574029b266.jpg
ff9fc3a67fbf4a2a209fcfbf8a31ec9e.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Problem su ti Google Play usluge, kao što se i vidi sa screen shota. Ne bi trebalo da idu preko 3-4 %.
Prvo probaj sa običnim restartom telefona, ako to ne pomogne onda obriši keš za Google Play usluge. Ako ni to ne pomogne onda fabrički reset.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li ima neko problem sa baterijom na ovom uredjaju. Telefon je star 3 mjeseca i od skoro je poceo da mi bas trosi bateriju. Ne moze ni dan cijeli da izdrzi. A na telefonu se koriste samo osnovne aplikacije ( mejl,viber,pozivi) bez gledanja youtuba i ostalog.
U prilogu slike statistike baterije, u cemu moze biti problem.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Mislim da se i meni dešavalo na nekim prethodnim telefonima da Play usluge izvuku bateriju, ali samo ga restartujem i bude ok!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Probao sam da ga restartujem i ugasim ga malo duze,ali i dalje je trosi bas brzo.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Probao sam da ga restartujem i ugasim ga malo duze,ali i dalje je trosi bas brzo.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Ako si mu radio softversku nadogradnju bilo bi lepo da zapises sta imas u telefonu od programa i da slike i sta sve imas u njemu i brojeve telefona sacuvas i da mu uradis jedan fabricki restart. Pa onda lepo sve nanovo polako jedno po jedno instaliraj. Ne bi bilo lose da malo proucis ovaj program XiaomiADBFastbootTools pa da vidis koje programe u telefonu mozes sa njime da pogasis, ja sam isao metodom da svaki program koji sam nasao u telefonu sam otisao na net da vidim cemu sluzi i jel mogu da ga obrisem ili ne. A verovatno da ces naci forume na kojima se o tome vec diskutovalo i vec pise sta smes da obrises a da ne naskodis telefonu i da mu izvuces anatomiju baterije na dva dana i SoT na nekih 7-8 sati.
 
Probacu da ustanovim do cega je problem,jer mi je do skoro mogao bez problema da izdrzi 2 dana istog koriscenja kao i sada. Na telefonu sam imao instaliran AdGuard aplikaciju za blokiranje reklama i cuda, i pokazivao je da je ona najvise trosila,pa sam je makao i podesio dns njihov da probam i opet se potrosila za dan. Evo sam ga sad makao a da vidim kako ce se ponašati danas. Hvala na predlogu sa ovaj tool moracu procackati po interentu o programima.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Izgleda da će u sledećoj verziji Gcam 7.3 biti rešen problem seckanja!
2fb48778ed04c99dd4842b90093f4564.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
E drugari. Dobio ja poruku da mi istice ugovor uskoro u telenoru. I reko aj da svratim da produzim i uzmem neki jeftiniji paket. Ja bas i nisam nesto lud za telefonima, moj MI A1 radi odlicno posao. Reko aj da vidim sta imaju da ponude, i vidim xiaomi rn 8 i 8t... Nisam ni planirao niti mi na kraj pameti bilo da menjam fon ali kad sam video 8t uzeo sam ga odma :) 800din na 24rate uz tarifni paket najnizi sto sam mogao. Evo koristim ga par sati i mogu reci da sam prezadovoljan jer ja nisam neki zahtevan korisnik. Jedino mi smeta sto sam skontao nema led notifikaciju! Ne razumem zasto prave telefone bez toga?! Sve u svemu ja sam za sada zadovoljan, jos da baterija traje duze nego na mi a1 i bice fantasticno!
 
Poslednja izmena:
Informacije o MiUI 12, ko ne prati: trenutno je u Nightly fazi, od sledeće nedelje kreće beta faza, a od kraja juna bi trebalo da krenu stabilne globalne verzije! Nadam se ds neće biti nekih kašnjenja.
ee9c9d5b79770e811de3a3285d196a6f.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li postoji nekako da se namesti notifikacije tipa da blinka lampica ili bilo sta? rn 8t je u pitanju. Mozda neka aplikacija ili slicno
 
Da li postoji nekako da se namesti notifikacije tipa da blinka lampica ili bilo sta? rn 8t je u pitanju. Mozda neka aplikacija ili slicno
Da postoji.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy

Aplikacija je super. Puno opcija, puno mogucnosti, od biranja za koje apkikacije ces dobijati notifikaciju, do boje, polozaja led notifikacije. Ako ti iz prve ne radi samo prati uputstva u aplikaciji (zakljucaj aplikaciju u ram, iskljuci optimizaciju baterije, ukljuci autostart aplikacije...)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvalaaaa, javljam utiske kad odradim
 
Hmmm ne mogu da namestim da radi notifybuddy. Na TEST sve radi ali kad dobijem obavestenje nista...Da li neo moze da mi objasni tacno sta i kako treba da radim?
 
Zna li neko sta je ovo?

Screenshot-2020-05-20-22-05-46-137-com-xiaomi-discover.jpg
 
Hmmm ne mogu da namestim da radi notifybuddy. Na TEST sve radi ali kad dobijem obavestenje nista...Da li neo moze da mi objasni tacno sta i kako treba da radim?
Kod mene notifybuddy radi ali samo za propustene pozive. Ne radi za mesenger, viber, sms. Mozda ce raditi ako se kupi aplikacija. Tj. premium. Probacu ovu drugu.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno