Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 7 / Pro

Povukli su update, ja sam ga skidao i samo je stao, posle kad sam probao ponovo nema upadate... Da ga dorade malo [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Posle par "shaomija" i desetina promenjenih romova uspeo sam da ga ubijem :D

Danas uzeo reko da osvezim rom, imao sam neki xiaomi.eu od pre par meseci i nije mi nesto OTA radio i reko daj da stavim najnoviji 23.07 sa Android 10.
I obrisem sve lepo, wipe-ujem i pokusam i non stop mi baca Error 7 ali ne onaj sto se pre resavao sa brisanjem prve linije update scripte (kada si siguran da je ROM za pravi telefon) nego kasnije u procesu baca error. Tacnije ovako baci: "E1001: Failed to flash system partition."

I sad tu sve svasta spominjalo i ja sam mislio da mi je firmware neki mator i poceo sam svasta da menjam i da isprobavam i TWRP i Orange Fox ali svaki put ista greska, i u jednom trenutku mislim da sam flesovao firmware od kineske verzije (ne znam da li ga je to ubilo ali pretpostavljam) i kada sam rebootovo recovery prestao je da se pali.

Sada nemam pristup fastboot-u uopste ni recovery-ju ni nicemu. Mislim i da se bootloader zakljucao zbog svega ovoga a MiFlash tool ne vidi telefon tako da ne mogu ni to da proverim.
Jedina opcija je neki Qualcomm tool QFIL sa kojim sam trebao da flesujem neku stabilnu verziju ROMa ali posle par sati nemam uspeha. Stalno dobijem neki download error iako mi vidi qualcomm drajvere i sve ali dzaba.

Capture.PNG

Ako je neko uspeo ovako dobro da sredi telefon i ima neki savet, molio bih za pomoc :) (Ili ako ima neka druga tema sa vise iskustava uputite me)
 
Pisao sam nekom Rusu koji bi za 15ak eura to mozda znao da uradi ali ne znam ni da li je aktivan vise.
Posto nisu svi tutorijali rekli da treba da se otvara telefon to sam ostavio kao poslednju opciju da probam i to.
https://www.google.com/search?q=red...69i60j69i61.3024j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

za ulazak u EDL mode treba da se neki test point pipne, ali moram kupiti alat da ga otvorim.

Odo sada na posao, bas je cudno bez telefona, niko ne zna gde sam ni kada se vracam :d Pa cu posle probati mozda otvaranje ili kontakiranje dalje nekoga sa drugih sajtova kao s-unlock.
Sada sam se setio i telekineze pa moram iscitati jel tamo neko imao slican problem: http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=6&t=1563&p=49293&hilit=brick#p49293
 
Poslednja izmena:
Jel' Kidence aktivan još uvek?
 
Nisam siguran, nisam ga dugo video, doduse samo pratim temu za ovaj model.
Narucio sam sada neki toolkit za cackanje telefona pa ce sutra da mi skine da mogu da ga otvaram ako zatreba.
 
Znam da su ga udavili, nego blastoise je stara chinaphone kajla pa računam da će mu izaći u susret ako se i dalje igra sa tim.
 
@mitar1982 dozvao si ga, hvala ti :) Javio mi se sa savetom pa cemo videti dalje. Uglavnom ako ista uspem da napravim javicu vam kako je proslo svakako.
 
Cao cao :)

Kidence was here.

Nisam mogao da cekam sutra da mi stigne alat za otvaranje telefona tako da sam danas otvorio i resili smo posle mnogo pokusaja. Na kraju je upalio metod za QFIL toolom ali bez iskustva Kidenceta ne bih mogao sam da vratim telefon u zivot.

Hvala jos jednom :)
35e388587bd399d2bf6c08b4776a0e3d.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Bas mi je drago da ste uspeli da resite problem. Koliko sam citao covek je legenda foruma.
 
Drugari, treba mi savet....imam problem sa izobličenjem zvuka na slušalici, interesuje me da li je neko imao sličan problem.

Već desetak dana, zvuk na slušalici je lako izobličen, i stičem utisak, lako oslabljen.

Kada kažem izobličen, mogu da ga uporedim kao da je neko uključio "distorziju" efekat na gitari...ili kao kada pojačate jeftin kineski zvučnik u kolima, pa krene da izobličava...

Telefon inače nije padao, nema ogrebotinu na sebi. Kupljen je Mi radnji u Ušću i još je pod garancijom. Ali mi se nešto ne da u servis...

Imate li neku sugestiju?

Hvala i pozdrav!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Cao cao :)

Kidence was here.

Nisam mogao da cekam sutra da mi stigne alat za otvaranje telefona tako da sam danas otvorio i resili smo posle mnogo pokusaja. Na kraju je upalio metod za QFIL toolom ali bez iskustva Kidenceta ne bih mogao sam da vratim telefon u zivot.

Hvala jos jednom :)

35e388587bd399d2bf6c08b4776a0e3d.jpg

Kid the king. :)
 
Drugari, treba mi savet....imam problem sa izobličenjem zvuka na slušalici, interesuje me da li je neko imao sličan problem.

Već desetak dana, zvuk na slušalici je lako izobličen, i stičem utisak, lako oslabljen.

Kada kažem izobličen, mogu da ga uporedim kao da je neko uključio "distorziju" efekat na gitari...ili kao kada pojačate jeftin kineski zvučnik u kolima, pa krene da izobličava...

Telefon inače nije padao, nema ogrebotinu na sebi. Kupljen je Mi radnji u Ušću i još je pod garancijom. Ali mi se nešto ne da u servis...

Imate li neku sugestiju?

Hvala i pozdrav!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Produvaj malo,mozda je upala prasina. Ako to ne upali najverovatnije je zvucnik za zamenu
 
Stigao update RN7 ukupne velicine 2GB.

 
I meni stigao baterija nikad losija procenti padaju samo tako!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
EEA region (miui) i još ništa od apdejta kod mene...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Odmah mi je zapalo za oko,promjena pri slikanju 48xp,sada je odmah tu ma dohvat ruke a ne gore sakriven. Mnogo olakasava kada je slika je u pitanju. Baterija ne znam ja koristim po cio dan,pa tako nesto nisam primjetio da curi vise.
Dal ima jos nekih bitnih promjena, nisam jos primjetio posle update.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li vam prikazuje ikonice sa teme koju ste odabrali, meni pola prikazuje sa teme, pola ne.
 
Vrh Dno