Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ali svaki tab pređe u to. To je vrvtno do foruma? Ovde ne iskače xD
 
To je do stranice koju gledaš preko Chrome-a. Spam...Nema veze sa telefonom i novom verzijom firmware-a...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Ali svaki tab pređe u to. To je vrvtno do foruma? Ovde ne iskače xD

Krom nema adbloker i to verovatno gledas neku stranicu sa piratskim sadrzajem. U sutini nista bitno, samo kliknes ok i zatvoris tab, cudi me da gugl nikako da ubaci adbloker u krom, jer je neupotrebljiv za surfovanje
 
Visim na tom forumu stalno,danas mk se prvi put dešava. Nista ući ću preko ovog pretraživača koji je bio u mobu.
 
Visim na tom forumu stalno,danas mk se prvi put dešava. Nista ući ću preko ovog pretraživača koji je bio u mobu.
Пробај отићи у крому у подешавања, подешавања сајта, обавештења и избрисати у дозвољеним обавештењима ту адресу

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Naručio ovu masku :
http://s.aliexpress.com/mmYZJRji
Slike iz prve ruke kad bude stigla.
Ova stock maska koja dolazi uz fon je kritična jer fon često klizi pa mi je potrebna neka anti-slip maska koja ima hrapave ivice. Nisam našao bolju. Inače sam do sad za svaki fon koristio S-Line masku baš zbog toga, ali ne mogu da iskopam nigde za Note.
 
Baterija mnogo bolja na 9.6.4.0...

7 sati ekrana i 38 uptime.

Na prošlom sam imao oko 45 sati i 8 sati ekrana i išao je na punjač.
acb48d2ce9f9588c1aebe860162f17f7.jpg
 
Polako, postaćeš bog baterije :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mogu misliti koliko tek on izvlači 70 sati uptime i 19 sati ekrana :d
 
Haha lepo ste me nasmejali, nisam ja bas toliki ekstrem, ali da pazim na upotrebu telefona i baterije, pazim (svitcevi i qs su tu uvek na par klikova i kada ti nesto zatreba, tu je odmah i sad, uostalom za to i sluze)...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Мени батерија као да је гора после апдејта [emoji848]
 
Dobro drži baterija i na Pixel Expirience.
Malo povećano korišćenje telefona zbog posla i lepo se pokazala baterija.
Očigledno je taj guglov famozni AI odradio barem 30% uštede baterije.
Suština je u tome da ne radi odmah, vec posle 4-5 dana "učenja".
52b0bfba399d43b813bb2343b77128de.jpg
a81c0a0796da6423f16b9452ee7db40b.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kako radi Pixel Experience u odnosu na stock?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U odnosu na stock za nijansu bolje.
Fluidniji je sistem i dosta lepo kešira.
Baterija se pokaže tek posle nekoliko punjenja, jer AI za optimizaciju aplikacija kreće tek tada da uči detaljnije. U početku se ni ne primećuje da radi. Automatsko osvetljenje radi 50% bolje nego na stock-u.

Instalirao sam mu i GCAM. Ne može se uporediti sa stock kamerom, što je još uvek normalno.

https://photos.app.goo.gl/SY1g1aEHqujhg81D7

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
U odnosu na stock za nijansu bolje.
Fluidniji je sistem i dosta lepo kešira.
Baterija se pokaže tek posle nekoliko punjenja, jer AI za optimizaciju aplikacija kreće tek tada da uči detaljnije. U početku se ni ne primećuje da radi. Automatsko osvetljenje radi 50% bolje nego na stock-u.

Instalirao sam mu i GCAM. Ne može se uporediti sa stock kamerom, što je još uvek normalno.

https://photos.app.goo.gl/SY1g1aEHqujhg81D7

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Kako bese postupak ili redosled zadni pur sam se igrao sa rn3 pro
1.Butloader odkljucavanje
2. Rutovanje
3.preko Miui flash tool instaliram twrp
4.pa preko twrp instaliram rom i gcam
Jel tako ide

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Mi flash je za stock romove.

Twrp iz adb-a.
 
Kako bese postupak ili redosled zadni pur sam se igrao sa rn3 pro
1.Butloader odkljucavanje
2. Rutovanje
3.preko Miui flash tool instaliram twrp
4.pa preko twrp instaliram rom i gcam
Jel tako ide

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Otkljucaš bootloader, skines twrp, pokreneš ga preko adb-a i instaliraš Pixel Expirience. Imaš odmah ugrađene Google servise u sistemu.
Na kraju ako hoćeš instaliraš magisk i gcam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U odnosu na stock za nijansu bolje.
Fluidniji je sistem i dosta lepo kešira.
Baterija se pokaže tek posle nekoliko punjenja, jer AI za optimizaciju aplikacija kreće tek tada da uči detaljnije. U početku se ni ne primećuje da radi. Automatsko osvetljenje radi 50% bolje nego na stock-u.

Instalirao sam mu i GCAM. Ne može se uporediti sa stock kamerom, što je još uvek normalno.

https://photos.app.goo.gl/SY1g1aEHqujhg81D7

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Kamera lošija nego na stock-u?
 
Kako se jos ubacuje gcam, otkljucan mi je bootloader?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sa miui-em su stvarno počeli da zezaju od onog arb-a sve nešto komplikuju. Ako rutujem fon nebitno što se obriše custom recovery neće da nadogradi sistem. Morala sam preko mi flesh-a da ubacim ponovo čist rom da bi ga nadogradio na poslednju verziju. Mrzi me više da obavljamo iste stvari ispočetka. Jel samo kod mene tako ili...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Tako je kod svih telefona. Ne možeš sa root-om i custom recovery da odradis ota. Tako da ne znam čemu čuđenje za Xiaomi.
 
Evo konačnog sot-a. Preživeo je pravu torturu. Može sigurno jos najmanje pola sata da izdrži. Sve što se duže koristi android 9 sve bolje baterija drži.
07d74932b931f4191d0701a42d568b2d.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako je kod svih telefona. Ne možeš sa root-om i custom recovery da odradis ota. Tako da ne znam čemu čuđenje za Xiaomi.
Čudi me jer na redmi 3s prime nisam imala nikad problema ni na beta romu, ni na stable. Uvek je sve radilo. Jednom se samo brikovao posle deinstaliranja sistemskih aplikacija i nikad više. Mogla sam da mu radim šta hoću. Ovde se dešava da bez problema zaglavi na mi logu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Na Xiaomi redmi note 3 global beta rom, custom recovery, rootovan magiskom, ota uredno prolazi. Naravno, poslije svaki put mora iznova da se ubaci custom twrp i da se rootuje, ali to je u dva poteza gotovo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Smor, bar imam vremena da se odlucim koji rom da probam prvo
bbab304fb0ba1405e3ad0bbabedec7c6.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hoce li se moci nekako gcam ubaciti na oficijelni stock rom Xiaomija?



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno