Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ja ga isključio i uključio, samo stoji MI logo i mi.com ispod njega... skroz dole "Powered by Android"
 
Ok, to su dve varijante... ili otkljucan BL ili custom rom.

Sve u svemu, radice to ok dok ga ne zakljucas... Zato budi oprezan ako se budes igrao sa ROM-ovima.
 
Nikad u zivotu nisam stavljao custom rom, na telefonu mi je najbitnija baterija pa ostalo.
Na ovom telefonu baterija je super, jednostavno za dan je ne mozes potrositi... Cak se i moja supruga odusevila telefonom toliko, da sad moram da joj uzmem plavi, a ima iphone 8 plus.
Kad je videla sta sve telefon moze i kako radi a sve to za manje 3x para rekla mi da iphone kacim na oglase...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ovde hardverski notifikaciona lampica bela, ili je softverski ogranicena na belu boju?

Takodje, kao da laguje pri pulsiranju..

To i fabricki slab blue light filter su dve mane koje sam iskopao za sada, kada vec postoji opcija za filtriranje plave svetlosti, ne znam sto je ogranicena toliko, Read Mode na max podesavanju ne filtrira ni priblizno dovoljno.

Da ne bude posle da imam samo reci hvale :)


To bi softverski trebalo da reše... postavili su stepenasti oblik sinusa/gradienta umesto samog čistog sinusa... Ide 0 1 2 3 4 3 2 1 0 pa onaj period dokle traju nivoi osvetljenja (0 1 2 3 4) liči na lag.
 
Ja ga nešto ne čekam jer pojma nemam šta će biti sa ovom anti rollback opcijom. Dal ćemo uopšte moći da se vratimo na stable rom jer je developer uvek korak ispred? A da rutujem i ubacujem twrp svakih 7 dana baš me mrzi. Od prelaska na beta 10-ku nisam ništa ni radila. I da hoću ne smem. Tako da moram da se zadovoljim stock kamerom i gomilom reklama.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja ga nešto ne čekam jer pojma nemam šta će biti sa ovom anti rollback opcijom. Dal ćemo uopšte moći da se vratimo na stable rom jer je developer uvek korak ispred? A da rutujem i ubacujem twrp svakih 7 dana baš me mrzi. Od prelaska na beta 10-ku nisam ništa ni radila. I da hoću ne smem. Tako da moram da se zadovoljim stock kamerom i gomilom reklama.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Valjda će kada izađe stable biti novijeg datuma.Što se tiče tih reklama većinu ih se možeš otarasiti bez ruta, mislim da je ovde neko stavio link sa XDA.Imaš objašnjenje kako u sistemskim aplikacijama isključiti iste.Ja ostao na beti 8.7.5 dok Detence (Kadence) neda zeleno svetlo da se može dalje.Cenim da nam nije njega dosta nas nebi ni koristili Xiaomi telefone,polazim od sebe. Em poznaje materiju,em je uvek tu za bilo koga od nas neupućenih.
 
+1

Inace, za gasenje ads-osva nema spasa, onaj link pomaze za aplikacije, ali ne i za onaj mi carneval koji stalno bleji kada svajpujem na levo, sad ne znam kako su nazvali Shomijevci taj dodatak na home screenu [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ne može reklama ali može ceo ako je noviji tj rom veći broj od 9.5.4 tj 9.5.4 ne može

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene nestao i na RN 5 i MI 5s nakon Đokovićeve pobede na Vimbldonu
 
I dalje secka full screen mode, kod drugara na mix 2 leprsa, nije ni ovo slab chipset da bi kocilo ovako, nesto sumnjam da ce i optimizovati uopste..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima nekih bas sitnih frame dropova, ionako cekamo MiUI 10 sa funkcijom povuci sa strane i zadrzi za proslu app.

Bez toga svakako nije kompletan full screen display, previse vremena do prosle app.
 
Ja tu nemam zamerki, mislim da fino radi ili loše vidim. Još kada bi omogućili postavljanje editovanih tema,bilo bi....
 
ja sam isključio full screen gestures, još uvek nepraktično i animacije seckaju.
 
Smanjite animacije na 0.5

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Na 0.5 isto, mora to jos da peglaju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dzabe 0.5 kad ima fps drop, nece to da ga skloni, samo ce ubrzati fizicki.
 
Ja ne vidim nikakvo seckanje ni pre apdejta, a ni posle.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa manje ga primetis :)
 
Moguce. Ali bas da iskljucim full screen gestures zbog neke sitnice koja se jedva primeti mi je preterano.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da nisam primetio kako izgleda na Mix-u mozda mi ne bi ni smetalo [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pun forum MIUI bug hunter-a u Xiaomi temama :)

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Taj "full screen gestures" je odlična stvar zbog koje bih svakako istrpeo poneko seckanje. Mada i nisam primetio baš nikakvo seckanje... Možda i godine čine svoje, šta znam :)

Edit:
A možda i zato što kad uporedim sa duplo skupljim Galaxy A8, ovde i ne mogu da primetim da išta secka... :)


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
meni još uvek nije praktično, a recimo probao sam meizu rešenje u obliku mtouch i mnogo je bolje i lakše/praktičnije od ovog xiaomijevog.
 
Navika je nešto drugo i vrlo subjektivno. Svako od nas je pomalo drugačiji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
FCG su tako dobra stvar. Pola ekrana imas da uradis swipe, dok za software buttons moras da namestas telefon da dohvatis donji deo gde su smestni softverski ili hardverski tasteri ili da drzis nisko telefon, sto kod ovih vecih nije uopste prakticno... Ja sam se toliko navikao na FCG da sada kada uzmem neki drugi telefon, pokusavam da uradim swipe... :D
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim seckanja na miui 10,iako mi je animacija prelaza na 1.5. A jeste praktična stvar .Jedina aplikacija koja puca je baš benhmark app. G-cam radi na najnovijoj arnovi 8 ,radi čak i usporeno snimanje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno