Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Pa koliko vidim iz posta njemu bi i kineska verzija sa global romom bila ok. Nigde nije naveo eu punjač i b20 kao moranje, samo softver. Naravno da je bolje ako možeš da uzmeš komplet global verziju, ali bi i kineska sa global romom ispunila tvoje zahteve.

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Sta ce mu kineska verzija kad ima globalnu po istoj/slicnoj ceni?

Ja sam tako uzeo jer sam hteo 6GB verziju, direktno iz Kine sam dobio, za 4/64 nema smisla uzimati CN verziju.
 
Ja sam prokukala dok nisam konačno promenila telefon koji ima 4g na Telenor mreži. A pre njega 3s prime sam uzela samo da nema deklaraciju odštampanu pozadi kao da bi ga nosila bez futrole ikad. Bolje uzeti globalnu verziju za svaki slučaj, nikad se ne zna dal će ti zatrebati brzi net.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nema pomoći. I na 5 Plus je ista situacija. Nema naočara za to, sve su iste. Samo vodoravno. Ako ti je za utehu, drugarova iPhone sedmica isto. :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Nije baš neka uteha, ali šta je tu je... Ponadao sam se da zavisi i od naočara.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ljudi, ja sam na global stable romu, ovom poslednjem, da li bi bilo problema ako pokusam da otkljucam bootloader?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel se nesto varam ili 4 64 jeftiniji u lodzik neko kp?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Jel se nesto varam ili 4 64 jeftiniji u lodzik neko kp?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Platio sam ga 23.000rsd prošlog petka. Problem je što nemaju crnu boju tj crna im dođe u najmanjem broju a imaju bež, zlatnu i plavu. Uzeh plavi :) jer ne shvatam žutu i zlatnu boju na mobilnim uređajima.
U četvrtak su mi rekli da pozovem(za crni) u petak ujutru i rezervišem... mislim da sam zvao radnju u 9.15 i nije bilo crnih :D
 
Platio sam ga 23.000rsd prošlog petka. Problem je što nemaju crnu boju tj crna im dođe u najmanjem broju a imaju bež, zlatnu i plavu. Uzeh plavi :) jer ne shvatam žutu i zlatnu boju na mobilnim uređajima.
U četvrtak su mi rekli da pozovem(za crni) u petak ujutru i rezervišem... mislim da sam zvao radnju u 9.15 i nije bilo crnih :D

A koja je verzija u Logicu? Kineska, Tajlandska ili EU :) ovo sa Xiaomijem i 5 verzija istog telefona je stvarno sumanuto...oduvek me je to nerviralo od kad su otvorili i Indijsko trziste.
 
Platio sam ga 23.000rsd prošlog petka. Problem je što nemaju crnu boju tj crna im dođe u najmanjem broju a imaju bež, zlatnu i plavu. Uzeh plavi :) jer ne shvatam žutu i zlatnu boju na mobilnim uređajima.
U četvrtak su mi rekli da pozovem(za crni) u petak ujutru i rezervišem... mislim da sam zvao radnju u 9.15 i nije bilo crnih :D

Oni te šarene boje prodaju po ceni koja im piše na sajtu (plave boje nisam mogao da se rešim skoro pa dva meseca, i to samo jedan komad), crna kada dođe skuplja opcija, ali mnogo bolje izgleda po meni ;)
Punjač za EU ili CN (mora adapter za šuko)? Piše na kutiji Global, ali.
 
Poslednja izmena:
Jedina validna opcija za ovaj a i druge telefone je crna. Ove druge opcije koje su od napred bele su bljak.

A koja je verzija u Logicu? Kineska, Tajlandska ili EU :) ovo sa Xiaomijem i 5 verzija istog telefona je stvarno sumanuto...oduvek me je to nerviralo od kad su otvorili i Indijsko trziste.

Verovatno kako im sta stigne, ja sam video za meksiko, za maleziju i moj za ne znam koje trziste i sve je to isto, osim po koja nalepnica razlike.
 
Poslednja izmena:
Slažem se, samo crna. Koliko su dobro odradili crnu, toliko su ostale omašili, ušarenili ih ko cirkus, baš su omašili.
 
Oni te šarene boje prodaju po ceni koja im piše na sajtu (plave boje nisam mogao da se rešim skoro pa dva meseca, i to samo jedan komad), crna kada dođe skuplja opcija, ali mnogo bolje izgleda po meni ;)
Punjač za EU ili CN (mora adapter za šuko)? Piše na kutiji Global, ali.

Global ver. , punjač za EU.
Imali su crnu boju za verziju sa 6GB ali ona je 29k rsd. Mislim da je to previše.
 
Jel ovde hardverski notifikaciona lampica bela, ili je softverski ogranicena na belu boju?

Takodje, kao da laguje pri pulsiranju..

To i fabricki slab blue light filter su dve mane koje sam iskopao za sada, kada vec postoji opcija za filtriranje plave svetlosti, ne znam sto je ogranicena toliko, Read Mode na max podesavanju ne filtrira ni priblizno dovoljno.

Da ne bude posle da imam samo reci hvale :)
 
Poslednja izmena:
Jedina validna opcija za ovaj a i druge telefone je crna. Ove druge opcije koje su od napred bele su bljak.



Verovatno kako im sta stigne, ja sam video za meksiko, za maleziju i moj za ne znam koje trziste i sve je to isto, osim po koja nalepnica razlike.

Pa pitam, posto na GSM areni stoji da za razlicite regione imaju razlicite podrske za 4g mrezu...

mreze.jpg
 
pa sve sem kine ima b20. koja te još interesuje?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
pa sve sem kine ima b20. koja te još interesuje?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Pa samo me interesuje da u Logicu nema kine :D za sve ostale regione je dobra pokrivenost za evropske mreze.
A za boju me bas briga :D gledam da se ponovim posto mi je juce crklo power i vol- dugme na mi5s pa me mrzi da ga popravljam, posto je i ekran poceo da puca i dobija burn in.
 
Mora Kina. Koja druga po toj ceni koju nude? Ne očekuješ valjda da oni kupuju po Mađarskoj? Jače su cene, ali može garancija preko uvoznika. Jeftiniji su Logic i slični, ali garancija ne može preko u uvoznika da se reši (nema šanse, koliko bi trajalo da pošalju fon za Kinu i da se vrati?), mora na čekić, kad stignu delovi i kakvog kvaliteta stignu... Zato ovi po KP prodaju po cenama po kojim prodaju.
 
Mora Kina. Koja druga po toj ceni koju nude? Ne očekuješ valjda da oni kupuju po Mađarskoj? Jače su cene, ali može garancija preko uvoznika. Jeftiniji su Logic i slični, ali garancija ne može preko u uvoznika da se reši (nema šanse, koliko bi trajalo da pošalju fon za Kinu i da se vrati?), mora na čekić, kad stignu delovi i kakvog kvaliteta stignu... Zato ovi po KP prodaju po cenama po kojim prodaju.

Sve je to meni jasno, ali aj da proverim :D Ne ocekujem zvanican servis od Logic shopa a ni dobru opravku, ali kao mozda im se omaklo da daju ne-kinesku verziju.
Da jednom za ovih x godina ima telefon sa punom pokrivenoscu frekvencija :D
 
U Logic shop-u imaju globalnu verziju na čijoj kutiji su slova na engleskom i tu ne može da se pogreši. Naglasi im da hoćeš globalnu verziju zbog 4g mreže. Ako ti pošalju kinesku, samo vratiš. Pre dve godine su znali da uvale kinesku verziju sa sve kineskim romom a menjanje roma=gubitak garancije. To su lično rekli osobi koja je dobila takav telefon.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da, ide legenda o tome "samo vratiš" ;)
Teško da ćeš im dokazati da nešto ne radi u Nišu, a u BG radi, plus si otpakovao fon, šta će sa njim? Ne ide to baš tako.

Neka svaku kupuje gde želi :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo kinesku verziju telefona 4/64 sa global romom, nisam mogao naci crni global u NS bila nestasica a meni se zurilo plus sam platio 205e i dobio sam 12 meseci garanciju.
Sto se neta tice tj band20 ja koristim mts mrezu i imam 4g internet skoro svuda i extra radi. Msm da sam negde procitao da mts i dalje koristi band3 a vip i telenor band 20 pa mozda zbog toga imam 4g net.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ti otkljucan bootloader, okaci da vidimo koju verziju ROM-a imas ? Bas me zanima sta muljaju sa tim CN verzija, jel daju kuvane rom-ove ili otkljucavaju BL.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Koristi i mts band 20 i to poprilično u Lazarevcu i okolini,doduše manje nego Telenor.
 
Jel ti otkljucan bootloader, okaci da vidimo koju verziju ROM-a imas ? Bas me zanima sta muljaju sa tim CN verzija, jel daju kuvane rom-ove ili otkljucavaju BL.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10

Jedino tako može da se proveri da li je telefon CN ver sa "kuvanim/otključanim BL"?
 
Da, ide legenda o tome "samo vratiš" ;)
Teško da ćeš im dokazati da nešto ne radi u Nišu, a u BG radi, plus si otpakovao fon, šta će sa njim? Ne ide to baš tako.

Neka svaku kupuje gde želi :)
pa kineski su otpakovani, samo global dolazi u celofanu. bar je tako do nedavno bilo [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Sve radnje po Balkanskoj prodaju global verzije telefona. Nemoj da se brinete lepo vidite kutiju, mora da pise global i sve na engleskom, proverite i imei ako ste previse pranoicni. E sad za servis to verovatno oni rade kao sto je neko pomenuo. Odakle dobijaju telefone, kad ih prodaju onako povoljno, ne znam. Ali povoljniji jesu dosta vise nego na KP.
 
Evo ss.
d796b8d8ec175418e59ac8e308eedba6.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A kada ga ukljucujes, jel pise unlocked na onom prvom ekranu? Ovo je zadnji Global, to je ok.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Nazad
Vrh Dno