Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Nestane meni ghost image sam ako mob ne koristim,ali cim ponovo podem koristit pogotovo ako je nesto bijelo duze na ekranu opet ostane. Dok kad stavim boju na hladnu ne pojavljuje se bas ghost image. Zato me zanima ima li kakva solucija da na standarnoj boji radi bez tih problema.
 
Imam twrp, rootovan i Google kameru...Sad se ažurira na 9.6, šta se dešava sa twrp-om...
Moram sve ponovo ?
 
Android P uspešno podignut :D

Bugs -->

Launcher Crashes (#launcher to check for fix)
MTP (#mtp to check fix)
Play Store (#gms to check fix)
VoLTE (Ask for a fix if you want a mute)

Currently Booting Devices -
Redmi 4 Prime (markw)
Redmi 4x (santoni)
Redmi 3s/3x/Prime (land)
Zuk Z2 Plus (z2_plus)
Redmi Note 4 sd (mido)

IMG_20180714_235513_067.jpg IMG_20180714_235519_629.jpg IMG_20180714_235454_428.jpg
 
Poslednja izmena:
Nestane meni ghost image sam ako mob ne koristim,ali cim ponovo podem koristit pogotovo ako je nesto bijelo duze na ekranu opet ostane. Dok kad stavim boju na hladnu ne pojavljuje se bas ghost image. Zato me zanima ima li kakva solucija da na standarnoj boji radi bez tih problema.
Ima, odradi ono sto sam ti napisao
 
Inatalirao globe rom 8.7.12, miui 10,bas bas mi se svidja. Problem je jedino quickcharge. Prijavljuje da ga puni quick, ali ovim tempom za jedno 5 sati [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Odradeno ali nepomaze,cak onu ikonicu obavjesti od te app ureze. Nakanim se da ga otkljucam pa promjenim rom,pa cemo vidjet tada sta ce se dogadat.
 
Moze link? Kako si ga instalira, mora li full wipe ili moze upgrade?

@Zile995
Jel su se ovi posvadjali su ui dizajnerom?
 
Ja probao juce miui10 taj poslednji, nije nesto iskreno, kamera je losa, mada sam posle video da ima magisk modul za portrait mod. Vratio se na provereni Alos :D
 
Jel ovo bilo pre 9.6? Nešto nisam primetio
1c94ce9e10c73d854fa963b543472a0a.jpg
 
Izasao je i v2 na Xiaomi.eu, cekam da se pojavi na Globe rom. Ima par bagova, tipa ako se ne vidi sasrzaj notifikacija na lockscreen, isto tako se ne vidi ni muzicki plejer. Inace proradio je quickcharge sam od sebe. Rom je super, najvose se vidi razlika u statua bar-u i sve sto ima u njemu. Meni je extra

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Je l je primetio neko da ku se telefon od ovog updatea 9.6 pojacano greje?
Moj nikada nije bio vruc,od apdejta se greje kao lud,cak i ako skrolujem nor tviterom 10-ak min.
 
Ima na telegramu t.me/PsemiGSI

P DP3 semi-GSI - EXPERIMENTAL AND MOST LIKELY BROKEN
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=275999

Requirements :
1) Qcom fully treblized device with 8.1 vendor

How to flash :
1) extract and flash P-DP3-sGSI.img.zip to system
2) mount vendor in TWRP
3) flash POST-sGSI zips from 1 to 3 in priority
4) reboot

if didn't worked post your logs(logcat and console-ramoops) here i'll come for help : @PsemiGSI

Enable adb using this command in TWRP :
Linux/mac : cd ~/.android && adb push adbkey.pub /data/misc/adb/adb_keys
Win : cd C:\Users\<userName>\.android\
adb push adbkey.pub /data/misc/adb/adb_keys
And take logs
 
Inace, na Mi Max nema baterry drain na 8.7.12,juce bez problema 8h SOT, i nekako se unormalilo punjenje, tako da sam prezadovoljan sa miui 10 beta. Jos cekam da izadje na Globe, v2, da popravi lockscreen notification

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
je li dovoljno stabilan ovaj miui 10 xiaomi.eu? i da li radi GCam na njemu, posto znam da na alpha nije?
 
Ja nju koristim

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Evo jos jedna usporedba s8 vs mido samo dnevna(gcam na oba telefona)
 

Prilozi

  • IMG_20180715_192331.jpg
    IMG_20180715_192331.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 148
  • IMG_20180715_192336.jpg
    IMG_20180715_192336.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 145
Donja slika nekako prirodnije boje

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja taman htedoh da pitam na kojoj slici je boja one zgrade u pozadini prirodnija?

Zuta ili Kajsija.
Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Boje su manje bitne, to se sredi u lighroomu, meni se svidja sto skoro da nema razlike u ostrini i kolicini suma. Ipak samsung ima za mrvicu manje šuma.

Daj neko poređenje u low light
 
Ja se izvinjavam ali eto ja na primer ne bih da nista sredjujem niti provlacim kroz neke programe ja bih da slikam i to je to. Samo sam pitao autora koja je boja zgrade jer na samsungu je zuta a na xiaomiju je kajsija pa cisto da se zna koja je boja zgrade zaista.


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Pitanje je na mestu, jer se poredi slika, onako kako je telefon obradi i prikaze. Tako jedino mozemo uporediti razlike.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno