Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ja sam na zeninom, otljucao bootloader, uradio root bez menjanja stock recovery. Instalirao Gcam i editivao builtprop. To je neki min po meni da bi radilo

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Moze li neko na srpskom da objasni sta je treble kakve koristi od toga?
 
Eto, dobili smo project treble na RN4 :D

tapatalk_1518370129487.jpeg
 
Jel probao neko rom?
Evo moze vec da se proba LOS 15.1 (treble)... https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3690465
ed8c4672582a116d28c7de40824c4965.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Poslednja izmena:
Moze li neko na srpskom da objasni sta je treble kakve koristi od toga?
Brži update verzije androida bez menjanja vendor particije i kernela. Sada bi teoretski mogao slobodno da flešuješ pure AOSP bez modifikovanja.
 
Žile kakvo je tvoje mišljenje o ovom buildu? Ti imaš insajderske informacije uvek :D Čekati ili?
 
Poslednja izmena:
Čitao sam sad o celom projektu, koliko sam shvatio, zar nije neophodno od Xiaomi-ja direktno da omogući svojim modelima da rade uz treble? Nije mi jasno kako je dev uspeo sam da to sredi na ovom primeru LOS?
 
Tako što je postavio da cust particija bude vendor. Možda ima još sitnih ispravki u kernelu. :)
 
Dakle mora novi twrp da se skine i flesne i da se reparticionise prazna cust particija da bi uopste radilo, naravno mora da se odradi backup svega jer se podaci gube. Za sada ne moze custom kernel dok devsi ne upadet-uju na najnoviji surs...
25d41ed207953ba0c80e15f24761aecd.jpg
3996f976c47c872cd7632d3d65009d63.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Novi TWRP, pa ROM, pa modifikovan Magisk. Custom kernel za sada nikako.

Samo pored full wipe štiklirajte i vendor. Ne treba format.

Oko 823MB je :)

Screenshot_20180211-203605.png
 
Poslednja izmena:
Drustvo, kum hoce da uzme Redmi Note 4X 64/4 gb za caleta. Odgovara mu jer ce koristiti 2 kartice a treba mu dosta interne memorije. Kakav je taj model? Jel isto idu 2 tipa ekrana i 2 tipa kamere u njega kao u 32/3 verziju?
 
Sve je ok bilo šta da ti se zalomi. Ne beri brigu [emoji846]
 
h1Jack3r[emoji769 je napisao(la):
;5402169]Drustvo, kum hoce da uzme Redmi Note 4X 64/4 gb za caleta. Odgovara mu jer ce koristiti 2 kartice a treba mu dosta interne memorije. Kakav je taj model? Jel isto idu 2 tipa ekrana i 2 tipa kamere u njega kao u 32/3 verziju?
To je vrv mtk verzija, al posto je za caleta, onda je dobro :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Novi TWRP, pa ROM, pa modifikovan Magisk. Custom kernel za sada nikako.

Samo pored full wipe štiklirajte i vendor. Ne treba format.

A jel moze umesto Magiska normalno SuperSU zip da se flesne kao do sad ili root moze samo pomocu modifikovanog Magiska? Jer cini mi se ja dev napisao AKO se rootuje pomocu Magiska mora taj modifikovani, nije pomenuo da ne moze SuperSU...
 
Zeza li nekoga fp na 9.2.2.0 ?
Cesto samo upali ekran ali ne otkljuca

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I meni se desava da upali ekran bez potrebe na 9.2.2.0

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 
Kod mene ne otkljuca na otisak nego samo upali ekran. Pre azuriranja je radilo ok

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisu li povukli taj 9.2.2? Ja sam na 9.0.5 i izbacuje mi 9.2.1. Možda ste vi dobili da kažem test (beta) verziju. Zamorčići [emoji16]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dnevno izdanje.. nisam skuzio za gore, nemam problema sa FP nego mi zna nekad upalit ekran (bzvz me obraduje pomislim da mi neka fufa pise a ono nist)..
bf0df1ab2b1f3bcfd667b356d3c247dd.jpg


Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 
A jel moze umesto Magiska normalno SuperSU zip da se flesne kao do sad ili root moze samo pomocu modifikovanog Magiska? Jer cini mi se ja dev napisao AKO se rootuje pomocu Magiska mora taj modifikovani, nije pomenuo da ne moze SuperSU...
Verovatno je do Magiska. Trebalo bi da radi SuperSU, mada nisam ga odavno koristio.
 
Neko je napisao da ne radi SuperSU 2.82. Sada je "Popravio" Magisk pa rade i moduli.
 
Pozdrav ljudi,jel radi slow mo.na nekoj gcam?...ja koristim mgc 5.1.018 ..kidence pustio link i podesavanje..na sony cam kida

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I meni se desava da upali ekran bez potrebe na 9.2.2.0

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk



Kod mene ne otkljuca na otisak nego samo upali ekran. Pre azuriranja je radilo ok

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk



Dnevno izdanje.. nisam skuzio za gore, nemam problema sa FP nego mi zna nekad upalit ekran (bzvz me obraduje pomislim da mi neka fufa pise a ono nist)..

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Ako imate root uradite sledece kako vam se ne bi ekran ukljucivao na slucajni dodir fingerprinta na miui-ju...
Idite u nekom root file browser-u (es file explorer): system/usr/keylayout i editujte Generic.kl fajl. Nadjite liniju - key 353 DPAD_CENTER i stavite ispred nje # kao na slici, zatim restartujte telefon i posle toga nece vise paliti ekran na slucajan dodir fp-a....
04c212e7222be04a3266de7d1a561f59.jpg
1d43739c7543161af7a8a50347875221.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Nazad
Vrh Dno