Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

@lowlight ti mnogo volis slikanje u lowlight uslovima, otud i username takav? :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja koristim MIUI modovanu kameru, super dnevne slike pravi, ali nocne su stvarno lose. Probacu gcam da vidim lowlight.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ova je dobra ali zasto u exifu pise mi max? inace ja sam skroz zadovoljan miui kamerom na stable romu sem u low light uslovima
 
ova je dobra ali zasto u exifu pise mi max? inace ja sam skroz zadovoljan miui kamerom na stable romu sem u low light uslovima
Pa slikano je sa Mi Max, zeleli su videti gcam aplikaciju u odnosu na MIUI

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Jedan savet da ne čitam sve od početka, koji uzeti Redmi Note 4x Snapdragon ili sa Helio? Pitam zbog podrške, rutovanja, Twrp...Vidim da je Helio sa 4 GB rama a Snapdragon sa 3 GB rama.
 
Je l' si probao njegov build? Ima li neke bitnije razlike u odnosu na Sarthak-ov?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Jesam pre.

-Noviji security patch level
-Poboljšanja zvuka i mikrofona
-GPS podešavanja i poboljšanja
-Drugačija boot animacija i optimizacije pri podizanju
-Drugačije podešavanje za autobrightness
- 2 app kamere
-HWUI i HWC optimizacije
-fling, podešavanje skrola promenjeno
-promenjena thermal podešavanja
-highspeed recording profili
-itd.
 
Jedan savet da ne čitam sve od početka, koji uzeti Redmi Note 4x Snapdragon ili sa Helio? Pitam zbog podrške, rutovanja, Twrp...Vidim da je Helio sa 4 GB rama a Snapdragon sa 3 GB rama.
Redmi note 4x ili redmi note global sa snapdragonima i sa 3gb rama . Ako nadjes note 4x sa 4gb takodje sa snapdragonom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jesam pre.

-Noviji security patch level
-Poboljšanja zvuka i mikrofona
-GPS podešavanja i poboljšanja
-Drugačija boot animacija i optimizacije pri podizanju
-Drugačije podešavanje za autobrightness
- 2 app kamere
-HWUI i HWC optimizacije
-fling, podešavanje skrola promenjeno
-promenjena thermal podešavanja
-highspeed recording profili
-itd.
Hvala zile...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ko vec nije , nemoj da radi update na zadnji KA...Ima bug da svaki put kada se telefon otkljuca , dole u dnu ekrana pokazuje da ima Super user dozvolu...bas smara.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Jeste, i kod mene je isto.

Samo sam notifikacije u Magisk manageru isključio:




1b7e60903a8ca3630d2edd766799d788.jpg
 
Nadam se da ne trazi svaki put dozvolu, inace ce uticati na bateriju..Ako je sam notif., nije toliko strasno...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Potreban je root i edit build.prop fajla ako si na miui romu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nece raditi manuelne kontrole ako ne dozvolis u build.prop...Neke verzije mogu da se pokrenu,(ali ne rade manuelne kontrole), mada vecina puca prilikom pokretanja.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
gde u miui može da se vidi koliko sam data saobraćaja potrošio za tekući mesec i ono po aplikacijama kao što ima na stock androidu?
 
@Zile995
Da li si mozda gledao, na kom sledecem koraku ispod 2Ghz je nizi napon... Pretpostavljam da ovaj 1.8GHz koristi isti napon kao 2ghz ili je nizi? Ili mozda 1.6 ghz?
Na ovom 2.2 ghz jel podignut ?

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
gde u miui može da se vidi koliko sam data saobraćaja potrošio za tekući mesec i ono po aplikacijama kao što ima na stock androidu?

Kad udjes u "security" prstom pomeris na gore i pokazace se ovako nesto,ako si presao na miui 9,ako si dalje na miui 8 onda cim udjes u "security" videces da pise "data usage"..

2.png
 
@Zile995
Da li si mozda gledao, na kom sledecem koraku ispod 2Ghz je nizi napon... Pretpostavljam da ovaj 1.8GHz koristi isti napon kao 2ghz ili je nizi? Ili mozda 1.6 ghz?
Na ovom 2.2 ghz jel podignut ?

Sent from my Redmi Note 4X

Ako pogledaš ovu tabelu https://github.com/TheScarastic/and...arm/boot/dts/qcom/msm8953-regulator.dtsi#L446

videćeš da koristi sledeće napone:
715 790 860 865 920 990 1065

Na 1.8GHz je za 145mV niži napon.

Koliko vidim, na 2.2GHz za bin 0 i 7, je isti napon kao na 2.0GHz.
 
Poslednja izmena:
Ko vec nije , nemoj da radi update na zadnji KA...Ima bug da svaki put kada se telefon otkljuca , dole u dnu ekrana pokazuje da ima Super user dozvolu...bas smara.

Sent from my Redmi Note 4X
Izbacuje, usao u Super su, izabrao KA, notifications, disable

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Rovo je upravo izbacio dugo ocekivani oficijalni Xposed za Nougat!!!!! https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=74081902
Ovo znaci da ce developeri poceti sa objavljivanjem novih verzija modula za xposed nugat. Prosto, xposed je nezamenjiv u modovanju za android os, apsolutno. Mnogi korisnici tih xposed modula nisu ni prelazili na nugat, a razlog je upravo sto nije radio na istom, te su ostali na mm androidu, bas zbog xposed-a.
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako neko nije probao, ima aplikacija za slike Camera fv-5, dodamo ovaj tekst y builtup prop persist.camera.HAL3.enabled=1, i radi kao DLSR

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno