Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Valja. Nije problem. S tim što se više isplati kupiti kod nas preko KP, jer ti na kraju izađe isto kada platiš PDV i carinu, a opet imaš kakvu-takvu garanciju i stigne za 2-3 dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kakvu garanciju daju? Pismenu ili usmenu?
Ako je usmenu onda to mačku o rep.

Послато са LG-H818 уз помоћ Тапатока
 
Pisana, ali bez fiskalnog.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
То су гаранције "радње" не произвођача, као такве трају док траје радња :d
Са друге стране ВЕОМА ЈЕ ЛАКО са таквом гаранцијо/рачуном притиснути продавца (ако и даље постоји) тржишном инспекцијом или тужбом.
Углавном све "радње" телефоне поправе о свом трошку или замене уређај на своју штету, то је ризик давања такве гаранције и ненормално је дати гаранцију годину дана за телефон на којем зараде 10-20 е ,а исти кошта 500 и више евра.
 
Jedino ih mozes tuziti upravi za vodovod :D . Drzava zakonima stiti pre svega sebe pa tek onda druge. Kad nema fiskalnog nema ni poreza za drzavu , pa ni njihovog interesa da resavaju problem.
 
Poslednja izmena:
Ja sam naručio moj 4x na official xiaomi store sa Alija​ i rekao im da mi na paketu stave nižu cijenu (mislim da je bilo 69$) i u CG mi je stigao bez ikakve carine za tačno 15dana, kod nas mislim da se plaća carina na porudžbine preko 140€ ili 150€, ako na paketu napišu nižu cijenu onda nema carinjenja iako artikal vrijedi dosta više.
 
Poslednja izmena:
U CG do 150€ vrijednosti nema dodatnih nameta u vidu carine i pdv-a... Za sada na manje poznate brendove prolazi ovo kada se napise manja vrijednost ali dokle ce, pitanje jd...
 
Jedino ih mozes tuziti upravi za vodovod :D . Drzava zakonima stiti pre svega sebe pa tek onda druge. Kad nema fiskalnog nema ni poreza za drzavu , pa ni njihovog interesa da resavaju problem.
Ниси у праву...да су ставили печат и потпис на салвету можеш да их гањаш....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li neki od tih ROM-ova ima već ugrađen call recorder? Ako nema, koji sigurno radi na njima, da se dobro čuju obe strane? To je opcija koja mi mnogo znači na MIUI.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
RR ima po def, verujem da i ostali radjeni na istoj bazi imaju.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da li neki od tih ROM-ova ima već ugrađen call recorder? Ako nema, koji sigurno radi na njima, da se dobro čuju obe strane? To je opcija koja mi mnogo znači na MIUI.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nisam jos probao call recorder na miui.. Jel druga strana dobije neko obavestenje da se razgovor snima? Gde cuva snimke?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
CypherOS ima, kao i AEX.

3a0bee3a70c21cb58a94351e42d28e57.jpg
 
Nisam jos probao call recorder na miui.. Jel druga strana dobije neko obavestenje da se razgovor snima? Gde cuva snimke?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ne. Snimke čuva na memoriji telefona i automatski sinhronizuje sa MIUI nalogom (ako uključiš, naravno).

@Zile i Kidence: Hvala.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preporuka za foliju, uzeo neku na aliju ali ne naleze lepo okolo?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedno pitanje za forumase koji su skoro uzimali telefon kod nas,da li samo mat crni fon ima LTE B20?

Послато са Redmi Note 4x
 
Pa valjda sve global verzije note 4 imaju.
Nebitna je boja
Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Aha,zato sto vidim da saml pored crne pise. Nista videcu sutra kad pozovem...

Послато са Redmi Note 4x
 
Šta je to LTE B20?

Послато са LG-H818 уз помоћ Тапатока
 
Band 20 koji radi na 800mhz i koristi se pretežno van grada jer pokriva veću površinu.
Telenor i VIP imaju dosta baznih stanica na 800mhz, MTS dosta manje.
 
Telenor iz nekog razloga nenormalno forsira 800MHz i u gradu.
 
Duplo im se vise isplati, 800Mhz ima mnogo vecu pokrivenost i probojnost kroz zidove, mana mu je kad je velilka koncentracija ljudi samo na jednom uskom mestu (koncert, fudbalska utakmica). Sva 3 operatera ce forisirati 800MHz u buducnosti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Manja je širina kanala, odnosno kapacitet.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dok oni budu postavili kod mene 800Mhz ja cu jos najmanje tri telefona promeniti... ;)

Послато са Redmi Note 4x
 
Znači veći domet, a manji kapacitet. Zato su im i brzine takve kakve jesu.
 
Zapravo brznine bi trebale biti vece ali je Telenor ogranicio brzinu. SD625 podrzdava LTE adavanced (4G+) tj koristi obe LTE frekvencije istovremeno. Zbog toga se ide na uvodjenje 800MHz i u gradovima, znaci nece zameniti 1800Mhz nego rade uporedo zbog vece brzine, a van grada ce biti samo 800MHz

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Možda brisanje proxy-a i port-a pomogne sa ograničenom brzinom?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne pomaže, telenor je ograničio 4G na 50Mbps DL. Nema većih rezultata na telenoru nigde, pogledj temu na forumu za 4G, pilićari. MTS i VIP šibaju više od 100Mbps gde ima uslova.
 
Каква вам је мрежа на РР ако неко користи....мени је тужан пријем...миуи драстично бољи, налазим се у центру града, приметио сам да је данас често био на Н+ ...последња верзија РР-а
720b98c7750c7d5fe4037cb673945cf2.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako mislis da je bolji na MIUI, izvuci samo modem iz MIUI rom-a i flesuj preko fastboot-a.
Ja mislim da to sto ''crta'' nije bas tacno...
 
Vrh Dno