Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Imam problem sa pozivima na Viberu, gubi se konekcija stalno, da li moze da bude problem sa telefonom odnosno nekom nekompatibilnoscu u radu mreza?
narucio sam ga iz Kine i nisam tada detaljno gledao karakteristike ali pozivi i web rade normalno i bez problema,
probao sam da radi samo preko 3G ali isto je.
tel je root.
da li ima nesto u podesavanjima sto moze da pomogne kod ovog problema?
 
Može da bude svašta, možda je i do druge strane, mada ja na Viberu nikad nisam imao razgovor bez prekida, ma na kojem telefonu pričao [emoji16]

Sent from my Redmi Note 6 using Tapatalk
 
Sa razlicitim kontaktima se desava isto, cim se uspostavi veza konekcija ode u "poor" pa onda varira tako, kasni i gubi se. Inace, nisam mnogo ni koristio Viber za pozive ali mi sad treba zbog posla.
Da li mogu da promenim nesto u vezi podesavanja data konekcije u telefonu sto bi poboljsalo?
 
Pre nekog vremena sam rootovao telefon, dobio sam neki kod od njih preko mi sajta,
zanima me da li mogu da updatujem ovaj tel. sada posto je rootovan, ili mora prvo "unroot"?
pre par god. sam jedan telefon koji je bio root. "brickovao" jer sam pustio update. srecom nasao sam servisni sw na netu preko usb kabla vratio na fabricko stanje. Koja je procedura kod rn3?

Takodje zanima me da li mogu da iskljucim sim karticu, znam da je ta opcija postojala ranije ali u rn3 nema. da li to moze nekako da se aktivira ili uz neku dodatnu app?
 
pozdrav forumasi,krenuo da mi se pojavljuje ovaj problem pri ukljucivanju,jel zna neko kako da ga se resim,hvala unapred.
Screenshot_2018-11-23-11-35-38-364_com.miui.home[1].png
 
jesi obrisao onu aplikaciju za njihov forum? meni bilo do nje

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ne mogu da se setim
mislim da je ova
9062b6f3ec63c9d6cdba146fbcc3578a.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
nasao bila aplikacija KLO report bugger i uklonio je i reseno :smash::wave:
 
Da li se jos nekome ovo javlja s vremena na vrijeme?
ceceb5a3bc9eb1910e9b892b7ea6e207.jpg
7de7b31a67bab74a996438e2e90fe655.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni na Redmi Note 5 u zadnje vreme i ne znam sta je uzrok [emoji848]

RN 5
 
Isto i kod mene na RN5+. Iako sam taj fajl otvorio i procitao prilikom skidanja, on daje takvo upozorenje.


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Miui i njegovi bloatware bug-ovi. Ja sam na RR, nisam dobijao ništa te vrste.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
i meni posle updejta se pojavio taj isti problem new file found :S:
 
Tu su mi fajlovi koje sam downloadovao. Obrisao sam update aplikacije downloads i evo 2 dana mi se vise ovo ne javlja. Neko je ranije spomenuo da je do update-a pa reko da probam...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Čitam na netu da je rom Pixel Experience Android 9.0 sjajan na RN3, ima li neko iskustva?

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Ja sam pre neki dan citao xda i razmisljao da li da probam neki ali nijedan mi nije delovao stabilno kao RR na 8. Ako niko jos nije probao mozda cu se ja zrtvovati veceras pa javljam sta radi a sta ne :) Nadam se samo da BT radi dobro sa slusalicama jer koristim cesto.
 
Kod brata na telefonu sam probao razne romove i uvek se vraćao na official lineageos 14.1. Najbolje se pokazao.

Da napomenem da je verzija sa 2gb rama talk to može biti razlog zašto nougat najbolje radi

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Potvrđujem, RR 8 ubedljivo najbolji rom do sada. Bio sam isprobao MIUI 10 i nisam izdržao ni pola dana, toliko toga fali, valjda je stvar navike... a i RR je daleko fluidniji.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Imate li neku preporuku koji rom staviti na RN3 MTK?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kada odradim ota update oslobodi mi se 2-3gb memorije. Da li postoji nacin da se to obrise rucno nekim programom, posto mi u zadnje vrijeme telefon stoji na ispod 1 gb slobodnog prostora? Slike, video i sve drugo sto mogu drzim na kartici

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, Kenzo. Lagano dobio i MIUI 10. Prilično sam prijatno iznenađen ovim.
 
Ništa čudno za Xiaomi, Redmi 1s je npr. izašao sa MIUI 5 a dobio je MIUI 9, jeste da je ostao na KK.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Ali MIUI 10 zavnovan na Android 6 :/

Ja rekoh da cu da probam nesto od 9.0 sa XDA ali jos nikako. Svaki put odustanem kad citam komentare da mi mozda BT nece raditi ili da je Wifi slab.
 
Vrh Dno