Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

To je tvoj Mi acc vezan za taj telefon.To je zastita od kradje.Mogao si da preko broja telefona resetujes sifru.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ako sam dobro razumeo čitajući prethodne postove, da bih prešao sa global stable na global developer, ne treba mi otključan bootloader.
Jeli bitno ići kao "system update" ili "recovery update"?


RN3Pro SE
 
To je tvoj Mi acc vezan za taj telefon.To je zastita od kradje.Mogao si da preko broja telefona resetujes sifru.

Sent from my Redmi 4 prime
Ma nije bio problem pogrešna šifra, već neki problem u komunikaciji sa serverom. Mislio sam da na Xiaomi ima opcija da se izbjegne povezivanje sa Mi accountom, čak i meniju ima opcija "skip" ali ne može...
Uglavnom, RR 5.7.4 fercera bez greške, za razliku od 5.8.0 gdje ima sitnih problemčića.
 
Pa to moras vise puta probati, to je normalna pojava :)
Nebitno, ionako je RR 5.7.4 + Radon najbolji ROM za RN3 pro.

Sent from my Redmi 4 prime
 
@Spaxon odličan SOT koji Rom/Kernel koristiš? Ja sam trenutno na Global Dev i dosta je dobar, 5h i 45min a ostalo 41%, što se tiče baterije skroz korektno. Ono što mi smeta je na Dev je što je FP senzor za nijansu sporiji čini mi se nego na Stable i što kad sam ubacio Google Now launcher neke ikonice npr Camera i Messaging su se poremetile i izgledaju kao stare iz ICS što mi je vrlo čudno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koliko traje aktiviranje 4G-a kod MTS-a? Probao sam sim karticu na još jednom RN3 i situacija je ista.
 
Poslednja izmena:
Kad pozoveš korisnički centar kažu da će biti aktivirano u roku od 24h, ali posle bukvalno 10 minuta aktiviraju, zovi ih.
 
@Spaxon odličan SOT koji Rom/Kernel koristiš? Ja sam trenutno na Global Dev i dosta je dobar, 5h i 45min a ostalo 41%, što se tiče baterije skroz korektno. Ono što mi smeta je na Dev je što je FP senzor za nijansu sporiji čini mi se nego na Stable i što kad sam ubacio Google Now launcher neke ikonice npr Camera i Messaging su se poremetile i izgledaju kao stare iz ICS što mi je vrlo čudno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Screenshot_20161208-213122.pngScreenshot_20161208-213133.png
Evo...

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Stigao i meni telefon pre par dana SE verzija. Pošto koristim intesa mobi aplikaciju za koju za svaki factory reset telefona moram u banku, ostaviću MIUI. Android je 6.0.1 MMB29M, MIUI 8 Global 6.12.1 Beta. Sve radi tako da ni nemam potrebu da menjam nešto posebno. Zanima me samo u vezi kamere jer je ova aplikacija prilično basic varijanta, sa kojom aplikacijom mogu da podešavam da snima video sa 60fps i manuel mode za fotke? Google camera app sam skinuo sa apkmirrora, jer iz nekog razloga ne mogu da je nađem na play storu, i ne radi video sa njom
 
Kide se vratio na MIUI i evo mala pomoc za drugare koji furaju Developer rom ;)
Kao i uvek, ko hoce da testira, neka podesi ovako setovanja pod developer options...pa da cujemo utiske ;)
Sa ovim setovanjima MIUI radi mnogo bolje...(neki moj osecaj)
 

Prilozi

  • IMG_20161208_211758.jpg
    IMG_20161208_211758.jpg
    219.5 KB · Pregleda: 159
  • IMG_20161208_211821.jpg
    IMG_20161208_211821.jpg
    218.5 KB · Pregleda: 164
  • IMG_20161208_211740.jpg
    IMG_20161208_211740.jpg
    268.3 KB · Pregleda: 164
A ja sam drzao memory optimization high i radio mi je bolje :) to znaci da pali zram
 
Ja sam na RR gasio skroz memory optimization, tako i dalje nastavljam... ;)
Mada kada se ugasi MIUI optimizacija, telefon "progleda". ;)

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
A gde je na rr ta opcija?
Doduše sad sam na cm ali svejedno me zanima.

Sent from my Redmi Note 3
 
Pod KA, imas je u Radon kernelu... low memory killer...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Pozdrav, evo mene opet u vašoj temi :) Nakon igranja sa onim jednim RN3 pro modelom, video sam da je to zapravo prilično moćan telefončić tako da sam rešio da kupim jedan devojci. Nadjem neki brickovani 3/32gb na kupujem prodajem i uspem da ga povratim uz pomoć deep flash kabla, nakon toga otključam bootloader nezvaničnom metodom i instaliram ovaj vas rr plus radon, sve je bilo super dok devojka nije rekla da joj je sve ružno i da je miui lepši, dohvatim telefon i flešujem betu 6.12.1 i od tada više ne radi LED NOTIFIKACIJA!? Šta god da uradim, neće, a vidim da je ispravna jer radi kad stavim telefon u EDL mod(svetli crveno).
Probao sam da vratim starije verzije miui-a, developer i stable, probao sam opet i RR, i jednostavno ne radi. Da li neko zna u čemu je problem? Da li mi je nešto promaklo? Napominjem da su led notifikacije radile pre otkljuvanja bootloadera na miui-u i posle otkljucavanja na RR-u...
Vcrs sam otključao bootloader i zvaničnom metodom i i dalje ne rade led notifikacije šta god da stavim.
 
U dev rom-u se notifikacije pale za svaku app posebno pod notifications- app notifications, pa izaberes koju hoces app i onda zadnja opcija( notifications light)...Mozda ti to moze pomoci...

Sent from my Redmi 4 prime
 
I ja imam isključeno MIUI i memory optimization, čini mi se da sad je bolji multitasking jer je prije previše agresivno brisao programe iz memorije.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni je upravo bilo suprotno. Sa off nije mogao da drži tt ,wa i chrome u memoriji sa high "lagano"

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Loznice, Loznice... ;)
Jedno pitanje, ako sa High setovanjem drzi sve to u memoriji, sta radi sa app kada ugasis optimizaciju?Ko ce da ubije sve te app, ako ti ugasis "opciju" koja to radi?

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Pa fora je što high znaci paljenje zrama ,laički recenu to je kao da imam 2.5gb Rama umesto 2. (Zato malo više stresira cpu ) I dalje on agresivno ubija sve živo ali "imam" više Rama. Pričam o opciji memory optimizacija. Ona opcija miui optimizacija ne znam čemu služi .

A i lako možete da proverite high i off. Startuje prvo sa high 10apk i onda se polako od poslednje vracajte ka prvoj i vidite koliko drži u Ramu a onda odraditi isto to kada je na off :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno je teorija, drugo je MIUI... Nepredvidljiv je ;) Ko dugo koristi MIUI, i ima DEV rom neka proba moja setovanja...pa videcemo utiske :)


Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Malo bolje drži aplikacije u memoriji kada je isključeno.
Inače, global developer mislim da bolje radi od global stable. Na stable mi je ujutru ponovo učitavao sve aplikacije, a sada ne, držao ih je u memoriji... (bar jedan deo)
 
Poslednja izmena:
Kidence, a background process limit? Vidim da ti je na standard limit, a sta ako i to promenis recimo na high ili kako je vec na miui?

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Nema razlike ,probao to odavno...Bio sam ja par meseci na MIUI, znam ga u dusu...svasta sam testirao ;)Ovo sto sam napisao, radi posao ;)
Rekoh ja odavno da Global dev treba ubaciti, da je bolji nego GS...

Edit:

Izgleda sledeca verzija Stable roma za RN3 pro ce biti 6.0.

Trebao bi da nosi oznaku 8.1.1.0... Ocekujte uskoro :D

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
U dev rom-u se notifikacije pale za svaku app posebno pod notifications- app notifications, pa izaberes koju hoces app i onda zadnja opcija( notifications light)...Mozda ti to moze pomoci...

Sent from my Redmi 4 prime
Ma jok, probao sam i to, ne pokazuje led ni kada se puni telefon, naravno i to je uključeno u podešavanjima. Na miui forumu vidim da ima dosta ljudi s tim problemom ali niko nije uspeo da reši
 
Ubaci twrp, pa Xiaomi.eu ROM i onda flesuj Radon kernel za MIUI.
Probaj tu kombinaciju.
Takodje led mozes da proveris, tako sto u podesavanjima, pa about phone tapkas na kernel dok ne udje u CIT mod i tu testiras led diodu..

Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Probao sam i to, mislim CIT i ne radi led , sad cu probati sa radonom pošto već imam twrp. On može i na ovoj poslednjoj global beti da radi jel da?
 
Kide se vratio na MIUI i evo mala pomoc za drugare koji furaju Developer rom ;)
Kao i uvek, ko hoce da testira, neka podesi ovako setovanja pod developer options...pa da cujemo utiske ;)
Sa ovim setovanjima MIUI radi mnogo bolje...(neki moj osecaj)
Ovo radi stvarno brze. Hvala Kidence.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Postoji li način da se isključi 'Draw over other apps' , tj. 'Screen overlay detected', ranije sam mogao da instaliram sve aplikacije na RR 5.7.4,sad mi zaglavilo na Google App, ne mogu da mu dozvolim da koristi mic.
Sve sam pokušao, ne predlazite ono što se već zna.Isključio sam sve aplikacije (i Show system tj. sistemske), koje imaju 'Dwar over other apps dozvolu'..ali opet nece. Probao sam GoogleApp na Force Stop,pa da ga pokrenem..ali ista situacija.Pokušao sam i iz SafeMode-a, medjutim SafeMode na RR-u ne radi, kao što ne radi ni sistemska enkripcija.
Pregledao Google, probao sve i evo, da pitam još i ovde, pa ako ne zna niko, će ga brišem more od početka sve nanovo :D
 
Vrh Dno