Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Ja sam presao na 5.8.0 bez flešovanja firmware-a :D
Ako neko planira da odradi downgrade ispratite postupak (čini mi se da ima na xda).

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Vidim da je nekima prolazilo i tako, ali ja se ne bih igrao :) Ništa ga ne košta da flešuje.
 
Ma naravno, nego ponegdje nije eksplicitno navedeno ;)
Ali zato sam se opekao na downgrade-u :D pa sad moram sve iznova :( :d


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ako sve radi kako treba(kamera,fp) onda i ne moraš, baš je čovek iznad pisao.
 
FP je radio normalno, kamera uz povremeni FC prilkom prabacivanja zadnja-prednja kamera i obratno...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koliko ste čekali otprilike na unlock bootloadera? Ja sam se prijavio prije 2 dana. Stigao mi je sa Global Stable romom, ok je MIUI ali čini mi se da neke aplikacije vuku previše baterije, 7h-8h SOT ali telefon nikad ne ulazi u sleep zbog Play Servisa, i neki UniPlay service koji ne mogu da obrišem je potrošio 5%.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa je l' ti malo toliko sot-a??? Ja nisam na MIUI nikad izvukao preko 6h. Jednom 7h na developer romu. 3 dana sam čekao na poruku.
 
Da li radi MTSov 4G na ovom telefonu? Imam 4G karticu, mogu da vidim MTS 4G kad ručno pretražim mreže ali ne mogu da se konektujem?
 
Podesi APN na gprswap, ne na gprsinternet...

Sent from my RN3 Pro
 
Sa tim AP-om ne mogu da se nakačim na mrežu uopšte, nije problem sa pristupom internetu nego neće uopšte da se konektuje na 4G mrežu. Prilikom odabira 4G mreže izbaci obaveštenje "registered on network", pa stoji no service i posle desetak sekundi se vrati na 3G.
 
Poslednja izmena:
Kako ne mozes, taj APN radi bez problema.
I caka je u njemu, APN mora da bude podesen na gprswap da bi radio 4g na MTS-u.

Sent from my RN3 Pro
 
Znam da je na par Xiaomi telefona bila caka u tome, mada ja nisam vise na MTS, pa ne mogu to da potvrdim.Moguce da su nesto promenili...Probaj da obrises ako imas vise APN-ova...ostavi samo jedan.

Sent from my RN3 Pro
 
Treba obrisati apn gprsinternet da ga nema na listi... gprswap treba da je stikliran i treba da si u ok dometu 4g signala i da budes siguran u to. Takodje, probaj u dialeru *#*#4636#*#*, pa na phone information i tamo podesi mrezu na lte only...

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Btw, danas sam uspeo sam da napravim Xiaomi deep flash kabal i licno testirao...
Znaci moze brickovan fon da se vrati u zivot i bez otvaranja :D tj.bez test pointa uz pomoc ovog kabla ...
 
Od AP-a imam samo Mts mms i gprswap. Probao sam i sa kodom da namestim LTE only ali sve što dobijam je "no service".
 
Probah 5.8.0 u kombinaciji sa cm13 firmware-om, sve radilo pristojno, čak i dopadljivo. Primetih da ima problem sa prikazom procenata pri punjenju. Odradih nanovo full format plus cm14 firmware + RR 5.8.0 + Radon 3.1.1 + Gaaps i sad ništa ne radi kako treba. Oseca se tromost sistema, nema fluidnosti. Plus da ne pominjem koliko nekih sistemskih grešaka. Kada ubacim jack od slušalica u output, ne mogu da pojača ili smanjim volumen za multimediju, ruši se, batovit je. Plus, ne prikazuje ikonicu da su sluške konektovane. Ima još svašta nešto što ne radi.

Nešto razmišljam da se vratim na MIUI.
Uz obzir da mi je sada pregažen firmware, nije više Mi logo već Cyanogenmod , da li postoji neka procedura kako se vratiti na MIUI , ili ponovo da odradim factory reset + full format i brisanje svega iz TWRP-a, i onda instalacija poslednje dev verzije MIUI ? Nema veze ako mi se zaključa bl, otključaću ga ponovo sa MiFlashUnlock.
 
Poslednja izmena:
Možda, ne znam, videću.
Najrađe bih ostao na RR N, veća autonomija baterije u poređenju sa RR 5.7.4
Evo nekih ss, sad mi je pred punjenje, pa reko' da okačim..

Ima svašta nešto što još uvek ne funkcioniše stabilno na RR 5.8.0.
Inače, nisam se baktao sa BBS i sl. aplikacijama, tako da to što vidite je sa svim Google aplikacijama koje koristim,uz umereno koriscenje fona ,uglavnom su notifikacije koje ga bude iz deep sleep-a,ako uopšte i ide u deep sleep.
 

Prilozi

  • Screenshot_20161207-091426.png
    Screenshot_20161207-091426.png
    83 KB · Pregleda: 114
  • Screenshot_20161207-091432.png
    Screenshot_20161207-091432.png
    65.4 KB · Pregleda: 117
  • Screenshot_20161207-091443.png
    Screenshot_20161207-091443.png
    56.3 KB · Pregleda: 103
  • Screenshot_20161207-091459.png
    Screenshot_20161207-091459.png
    152.9 KB · Pregleda: 109
Meni odlicno radi 5.8.0 a jos sam i na kate verziji :)
Hoce nekad da baci fc kad se menja prednja/zadnja kamera i ne mogu da se namestaju profili,puca settings,ali meni su to zanemarljivi bugovi.
 
Meni na 5.8.0 se telefon puni bar 3 puta sporije :p
Odradio isto full wipe pa sve po redu.... ali avaj.
Plus kao sto rece kolega welt, oseca se neka tromost ili sta vec... A lepo kazu ljudi ako sve radi kako treba, vezi svinje i nist' ne diraj :) Prethodna kombinacija je radil savrseno.
 
Slazem se, upravo.
I meni puni mnogo, mnogo sporije.
Baš ću sada da proverim da li će da zabaguje na 98% i sa ovim cm14 fw-om.
U kombinaciji sa cm13 fw-om by TheStrix + rr5.8.0 sve radilo pristojno, bez bagova, ali je punjenje zakucavalo na beskonačnih 98%.
Kamera takodje puca pri menjanju rear/front.

edit:
Zavrsio punjenje nakon 2.5h,bez ikakve notifikacije.
I šta ovo znači, da je puna ili i dalje puni?
 

Prilozi

  • Screenshot_20161207-120420.png
    Screenshot_20161207-120420.png
    150.5 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
Sto se tice punjenja, merio sam ampere aplikacijom.
Fabricki punjac puni brzinom od oko 1500ma dok aukey fast charger puni 2000ma, to je sasvim pristojno po meni.
To je uz radon kernel da napomenem.
 
Nisam ispratio u tom dijelu, znaci da rn3 pro podrzava brzo punjenje i da li to zavisi od roma/kernela?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zavisi od kernela...Bilo je pokusaja sa Radon kernelom da se ubrza punjenje, ali je dolazilo do pregrevanja telefona, pa je Umang vratio def. punjenje na 2A...Samo telefon puni do 65% mislim sa 2A , a posle opada snaga punjenja do 90% i od 90 do 100%...
Sa 2A bi trebao od par % do 100% da puni za nekih 2h10 min okvirno...

Sent from my RN3 Pro
 
imam problem sa telefoniranjem u romingu(pro verzija),naime ne mogu nazvati nikoga iz rominga već mi piše :DIAL REQUEST IS MODIFIED TO SS REQUEST..
nije stvar mreže(isprobao sam ih nekoliko,poziv mogu primiti a poruke mogu i poslati i primiti...mislim da se radi o nekom podešavanju ali ne mogu pronaći kojem...
ako netko ima kakvu ideju,bio bih zahvalan
 
Sa tim AP-om ne mogu da se nakačim na mrežu uopšte, nije problem sa pristupom internetu nego neće uopšte da se konektuje na 4G mrežu. Prilikom odabira 4G mreže izbaci obaveštenje "registered on network", pa stoji no service i posle desetak sekundi se vrati na 3G.

Ako resis problem, javi :) Meni na SE verziji s jednom mts karticom radi 4G u oba slota, a s drugom karticom (na kojoj mi je net paket) nema sanse u koji god slot da je stavim. Tacnije, poveze se na 4G al cim ugasim Wifi i probam mobile data, puca prijem i napise "no service". Kad stavim obe, ne radi ni na jednoj.

Pretpostavljam da ti je 4G aktiviran? Ja sam morao da zovem kol centar da mi aktiviraju. Ako imas obicnu PRO verziju, mozes da probas QCN unlock koji preporucuju na MIUI forumu za probleme sa 4G prijemom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno