Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Sa današnjim ažuriranjem dev. roma, vidim da baterija mnogo brže ide. Jeli primetio još neko slično?
Screenshot_2017-03-24-11-02-11-195_com.android.settings.png
 
Jedino ako smanjiš dpi. Za to ti je potreban root i build.prop editor app sa Play Store-a. Naravno, tu je i opcija drugog launcher-a, tipa Nova.
 
Nisam uspeo.
Skinuh 5.1 global fastboot,isao sam preko aplikacije miflash.
Nece da prepozna fon kad kliknem fastboot edl,kuca sa fastboot natpisom nestane sa fona i miflash tool ne vidi telefon.

Sent from my Redmi Note 3
 
Probaj neku stariju verziju miflash-a,zna on da pravi probleme.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Probacu sutra.MM ima samo kozmetickih razlika u odnosu na Lolipop,a cini mi se da je na 5.1.1 bila bolja baterija a i aplikacije su bile brze.

Sent from my Redmi Note 3
 
Vi koji ste dobili 8.2 da li ste menjali region? meni je region Srbija i imam 8.1.1.0. MHOMIDI GLOBAL. Da li se sme menjati region pa uraditi updejt pa vratiti na region Srbija? imam xiaomi redmi note 3 pro 2/16
 
Nista uradio nisam,ne znam gde gresim.Izbaci mi flashing done za jednu sekundu i nista...
Sve sam odradio,skinuo i stari i novi miflash,skinuo kenzo 5.1 fastboot rom,anrarovao ga.Stiklirao usb debugging i stavio fon u fastboot.

Sent from my Redmi Note 3
 
Samo jedan čovek može da ti reši problem [emoji2]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sto mi ne napise neko da treba unlock bootloader ? Sve moram sam :)


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Unlock bootloader-a za flešovanje fastboot roma?
Koliko ja znam ne treba za to, ja sam moj rn3 flešovao sa zaključanim bootloaderom.

Sent from my Honor 8
 
Pa kako onda ? Meni nikako ne uspeva.Hteo bih da se vratim na 5.1.1 zbog baterija i brzine otvaranja aplikacija...i jos nesto,kako i da li moze da se ubaci srpski jezik ?

Sent from my Redmi Note 3
 
Imam najnoviji china official rom i imam sledece bagove, pa ako moze pomoc.
1. Slusalice suste, ovo sam imao na svim prethodnim romovima, i posle instalacije china rom-a je prestalo. Medjutim, kada sam reinstalirao tel, opet imam taj problem. Najvise se cuju sumovi kad neko prica..
2. Wallpaper Carousel, prikacuje mi samo 5,6 slika i to je to. Kako to da sredim i dali imam neku opciju da ubacim svoje slike?
3. Nemogu da igram Super Mario, na raznim forumima sam citao da moze da se skine magick manager i da se preko njega instalira magick 11.6 i da se tako ugasi neka zastita za super mario da bi on radio. Ali svaki put kad pokusam on crashuje.
 
Upravo mi se skida 8.2.2.0.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel baterija 5,1,1 kao nekad duplo bolja nego sad?I kojom metodom si se vratio

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Baterija je bolja na 6.0.1,ali aplikacije rade brze na 5.1.1
Metoda je detaljno opisana na miui forumu.Nije komplikovano,tako da sam lako provalio.Ja imam zakljucan bootloader pa sam isao na fastboot edl varijantu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam najnoviji china official rom i imam sledece bagove, pa ako moze pomoc.
1. Slusalice suste, ovo sam imao na svim prethodnim romovima, i posle instalacije china rom-a je prestalo. Medjutim, kada sam reinstalirao tel, opet imam taj problem. Najvise se cuju sumovi kad neko prica..
2. Wallpaper Carousel, prikacuje mi samo 5,6 slika i to je to. Kako to da sredim i dali imam neku opciju da ubacim svoje slike?
3. Nemogu da igram Super Mario, na raznim forumima sam citao da moze da se skine magick manager i da se preko njega instalira magick 11.6 i da se tako ugasi neka zastita za super mario da bi on radio. Ali svaki put kad pokusam on crashuje.
Za super mario run postoji fora sa lucky patcherom (ne treba uopste magisk): http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=810911&st=520#entry59796291 Nisam probao, ali samo prenosim da se moze pokrenuti i igrati ova igrica ako pratis ovo uputstvo. Javi samo posle da li ti radi, ako budes probao.

Sent from my Redmi Note 3 SE
 
Poslednja izmena:
Ima li neka aplikacija koja može da pretvori telefon u gamepad tj. džojstik? Naravno da radi sa android box.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Radi, hvala puno :) ..
Samo molim da mi neko kaze sta da radim za ona dva buga?
Za slusalice mislim da je potrebno da imas custom kernel instaliran, tipa Radon kernel. A za wallpaper pretpostavljam da imas miui rom, i da koristis neki drugi launcher, u tom slucaju potrebno je da prebacis na default miui launcher i onda probas ponovo walpaper-e, izaberes koji tebi odgovara i ponovo se vratis na svoj launcher. Ovo je sve pretpostavka ukoliko imas miui rom.

Sent from my Redmi Note 3 SE
 
Koristim RR 5.7.3 vec duze vreme, nemam neke zamerke ali sam pomislio da bih mogao da probam nesto novo. Kod RR-a jedino sto mi ne radi je prednja kamera i to nisam ni ispratio kakvo je trenutno stanje ali sam naisao na XenonHD ROM pa me zanima da li ga neko koristi i kakvi su utisci ako ima korisnika?
 
Imam jedno pitanje. Ja sam skupio pare da uzmem telefon Redmi Note 3 Pro 16Gb. Iz Vrbasa sam, a vidim da Xiaomi telefone na internet, prodavnice prodaju samo u Beogradu. Da možda ne zna neko prodavnicu mobilnih telefona u Novi Sad pa da odem lično da kupim ovaj telefon. Video sam da iz Novog Sada na internet oglasima prodaju nove Xiaomi telefone, ali kako će mi overiti garantni list ako nemaju prodavnicu, pa samim tim neće ni reklamaciju prihvatiti? Znači oni ne mogu ni garanciju dati. Ili možda grešim. Pa ne znam dali je pametno uzimati od ovakvih ljudi ako nema u prodavnicama.
 
garancija kod nas je samo prodavanje magle.. kupi nov tel i ne brigaj, ne kvari se

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pirox, Kad vec kupujes sad novo, kupi Redmi Note 4 sa SD 625, imas tamo u temi od koga su ljudi kupovali. Cena je tu negde, ako je RN4 i malo skuplji sigurno vredi jer ima 3GB rama a 32GB rom, noviji i stedljiviji cpu, kvalitetnija izrada, vec ima nougat za njega.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidim da je poslednji miui 8.1.6.0 ja sam i dalje na 8.1.1.0 i ne nudi mi nikakav update isko mi je miui optimizacija uključena?
 
Vrh Dno