Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

nije offtopic, dobro je pitanje. nema veze u kom je slotu koja sim kartica, jer su oba slota 4g capable. softverom se regulise sa koje ce kartice na net.

tako nesto se razmisljam i ja da uradim kad mi ukinu crnogorca.
 
Super ideja, isto razmišljam da stavim u svoj tel.
 
Znaci trebalo bi da radi, super sledeci mesec mi istice ovaj trenutni ugovor pa cu da uzmem ovu foru xD Posto mi u paketu samo MB trebaju nema logike da uzimam vecu/skuplju klasicnu tarifu kada ima uzas malo MB u svakom slucaju, a ovako kada uzmes SIM koji je samo za Net dobijes za OK cenu finu kolicinu podataka :)

Kad vec imamo dual sim telefon da to i iskoristimo :)
 
Trebam pomoc;)
Sredinom sledece nedelje stize plata i treba da porucim ovaj tel. e sada me interesuje da li sa goldway ili negde drugo bitno mi je da ga sto pre posalju jer bih ga adresirao kod drugara u CG a moj trenutni tel je ali bas ono na izdisaju:)

Hvala
 
Ау бре људи... не мора ни рутован ни TWRP. Скинеш ром, ставиш га у рут телефона, применујеш у update.zip, рестартујеш у (Mi)recovery, install zip, clear cache, пожељно или обавезно factory reset и то је то.

Skinuo xiaomi.eu_multi_hermes_V7.0.6.0.LHMCNCI_v7-5.0.zip sa Xiaomi.eu, prebacio na SD card-preimenovao ga u update.zip.
Pokusao preko 3 tacke,izaberem ga, krene i izbaci neku gresku ?
probam iz recoverija, isto...
install failed-...corrupted

A i instalacija USB drivera mi nije prosla, skinuo http://bigota.d.miui.com/tools/xiaomi_usb_driver.rar raspakovao i dalje ne znam ,)
Ima raznih fajlova unutra ali ne znam koji i kako se instalira ili je dovoljno samo da raaspakuje ?
 
treba na root interne memorije, ne na sd karticu.

cannes, ja sam moj porucio sa aliexpressa, od prodavca koji salje u eu bez postarine... e sad ne znam da li to vazi i za cg.
 
Poslednja izmena:
+1

Fajl treba preimenovati u update.zip samo ako se rom instalira iz recovery-a, ako se radi prekon update aplikacije, može da se zove kako god
 
Poslednja izmena:
cannes, ja sam moj porucio sa aliexpressa, od prodavca koji salje u eu bez postarine... e sad ne znam da li to vazi i za cg.
Hong Kong Goldway sa aliexpresa sigurno salje u CG bez postarine a verovatno i drugi,samo mi je vazno kada ga porucim da me ne razvlace mesec dana da ga posalju.
 
Hong Kong Goldway sa aliexpresa sigurno salje u CG bez postarine a verovatno i drugi,samo mi je vazno kada ga porucim da me ne razvlace mesec dana da ga posalju.
pa valjda daju rok koliko vremena se ceka da posalju. obicno ispostuju to... tipa 7 dana ili tako nesto...
 
Pa nisam siguran bas,pratim temu skoro od starta na primer kolega @pumba1 je cekao preko mesec dana da mu tel. krene iz kine..
Mozes da mi pustis link gde si kupio svoj..
 
Pa nisam siguran bas,pratim temu skoro od starta na primer kolega @pumba1 je cekao preko mesec dana da mu tel. krene iz kine..
Mozes da mi pustis link gde si kupio svoj..
Coolicool, Pandawill, Gearbest

Сви они шаљу у року од неколико дана. Из искуства, Панда најбрже, дешавало се и одмах сутрадан са робом на акцији. Гирбест зна да сачека који дан.

Након тога, за 5-6 дана су пакети већ код нас и тада се чека царина.

Поштарина је бесплатна а код за праћење 1.99$.
 
Coolicool, Pandawill, Gearbest

Сви они шаљу у року од неколико дана. Из искуства, Панда најбрже, дешавало се и одмах сутрадан са робом на акцији. Гирбест зна да сачека који дан.

Након тога, за 5-6 дана су пакети већ код нас и тада се чека царина.

Поштарина је бесплатна а код за праћење 1.99$.
Hvala;)

Racunaj 10-15 dana do carine pa 17-20 dana na carini.

Ići će u Crnu Goru tako da carine nemam a ni cekanja na carini;)
 
jel ovaj stable rom odavde legit?

http://xiaomi.eu/community/threads/5-10-29-30.28909/

mislim, izasao je konacno stable za rn2?

vidim da rn2 ima ubedljivo najvise downloada :D

koja je finta sa stable romom? on ne dolazi pre rutovan? kako se onda rutuje? meni se mnogo svidela ona fora da samo u security app dozvolim root access.

koju verziju vi drzite?
 
Изгледа да јесте. Уопште нисам испратио да је изашао званично MIUI7 за нашу машину.
Ако га ставиш напиши утиске пошто ових дана стиже другару уређај а њега не занима стално апдејтовање. Искрено уопште нисам приметио неку разлику у ових 5, 6 апдејт колико сам испратио осим поправљеног компаса. Све ради како треба, причам о девелопер верзијама (осим на жалост мени обавезног SuperBeam Pro).
Рачунам да је већ рутован пошто је са xiaomi.eu... ваљда јесте.
 
Poslednja izmena:
e odlicno onda! ja zbog kompasa najvise ocu da stavim, da resim to vec jednom... i ne zanima me stalni update... do miui 8. e sad... pise na toj stranici download stable without root, no weekly updates..... tako da mozda i nije prerutovan, ali ako jeste onda odlicno! hermes je nas bese jel tako?

pise ovako:
xiaomi.eu_multi_hermes_V7.0.6.0.LHMCNCI_v7-5.0.zip

dodat 27. oktobra....
 
Ja sam juce instalirao xiaomi.eu_multi_hermes_V7.0.6.0.LHMCNCI_v7-5.0 i na moju zalost nije rutovan...
Ima gapps pa sam lako instalirao play store i ostalo.

Sada imam 2 problema :
-nikako ne mogu (ne umem,ne vidim) da ukljucim USB debbuging mode. Kuckam ja po onom build number ali nista ...
U add. settings nije, koliko sam gledao na netu, tu bi trebalo da bude opcija, ispod Printing

-kolega je updateovao na Miui 7.0 stable, to je ono sto je nudio telefon...
Pokusao sam ovaj Hermes da instaliram preko updatera, ne moze, iz Mi recoverija ne moze.
Skinuo Gapps, stavio na SD card, nista mi i ne nudi u recoveriju, samo Wipe,Install update.zip i jos nesto...

Gde gresim, tj. kako da mu prebacim na Hermes da se ne zezam jos i sam gapsima ?

Kod njega isto ne vidim USB debuging ?
 
postavlja se pitanje kako rutovati onda?

idem ja na developers verziju, necu da se zezam sa rutovanjem....
 
Када си покушавао Hermes из MiRecovery јеси претходно променио име zip-a (рома) у update.zip? После инсталације наравно фул wipe из recovery, пре првог паљења наравно.
 
Poslednja izmena:
Када си покушавао Hermes из MiRecovery јеси претходно променио име zip-a (рома) у update.zip? После инсталације наравно фул wipe из recovery, пре првог паљења наравно.

Jesam, zove se update.zip, na rootu telefona je...
kod mene sam ga instalirao preko one 3 tacke (updatera) a kod kolege nece...
Krene, ide do 90-ak posto i kaze, corupted...
Da li ima veze sto je on presao na 7.0 ?

Da li treba da brisem nesto PRE instalacije ?

USB debuging ?
 
ti to radis preko updater aplikacije na telefonu, ne preko ovog kakoseonozove recovery-ja?
 
ti to radis preko updater aplikacije na telefonu, ne preko ovog kakoseonozove recovery-ja?

Probao i preko updatera i preko Mi recoverija 2.0.1 (fabricki )
Nisam radio wipe pre instalacije,probacu sada tako pa onda instal update.zip...

Jel ti imas debuging opciju ?
 
a pa da.... uradi wipe....

ja sam jos uvek na starom romu, imam usb debugging tu. sad cu da instaliram novi, samo da ga skinem... ali cu instalirati dev verziju, zbog root-a.
 
Nazad
Vrh Dno