Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+

I bez blica mi se isto desava, dok je na dnevnim fotografijama sve u redu.
 
Na pro plus modelu, u uslovima slabe osvetljenosti, kada ukljucim prednju kameru i upalim blic, po coskovima mi se razliva zeleno-ljubicasta boja. Kada uslikam sa tim bojama mi se i prikaze fotografija. Kada stavim na portrait mode dosta manje se vidi, ali je i dalje prisutno. Da li neko ima slican problem i da li neko mozda zna o cemu se radi? Imam zastitno staklo, ne znam da li moze da bude do toga. Hvala i izvinjavam se ako sam pisao konfuzno.
Da li ti zastitno staklo prekriva kameru ili ima otvor?
Ja imam foliju, i upravo sam probao selfi kameru, sve je u redu kod mene
 
Hvala na iskrenom pitanju .
Pa Honor 90 sam uzeo čisto jer mi je ugovor istekao kod provajdera a RN 13 pro plus 5G se još nije ni pojavio niti je bio u najavi ...
Potom nudio mi je lik da kupi H90 na 400 evra pa se predomislio a ja nisam više pristalica na neku trgovinu te ostadoh na oba telefona ali RN 13 pro plus 5 G gledam i želim da kupim preko drugog provajdera .
Rekoh da se raspitam za par saveta i iskustva korisnika
Moje mišljenje sam izneo u recenziji. Ja sam ti još krajem leta govorio da bi RN13 Pro Plus mogao biti odličan izbor. Međutim kada sam ga kupio zbog recenzije, imao sam već Poco F5 8/256, tek uzet Nord 3 16/256 i Infinix Note 30 VIP 12/256. Mislio sam da RN13 Pro Plus prodam odmah nakon recenzije. Međutim toliko mi se dopao da sam ipak prodao Poco F5 i Infinix, a ostavio Nord 3 i RN13 Pro Plus. Čekam da mi iz Mađarske stigne Nothing 2a 12/256, pa ću tada ostaviti RN13 Pro Plus i njega, a Nord 3 ide mom drugu.
 
Moje mišljenje sam izneo u recenziji. Ja sam ti još krajem leta govorio da bi RN13 Pro Plus mogao biti odličan izbor. Međutim kada sam ga kupio zbog recenzije, imao sam već Poco F5 8/256, tek uzet Nord 3 16/256 i Infinix Note 30 VIP 12/256. Mislio sam da RN13 Pro Plus prodam odmah nakon recenzije. Međutim toliko mi se dopao da sam ipak prodao Poco F5 i Infinix, a ostavio Nord 3 i RN13 Pro Plus. Čekam da mi iz Mađarske stigne Nothing 2a 12/256, pa ću tada ostaviti RN13 Pro Plus i njega, a Nord 3 ide mom drugu.
Velika pohvala na trudu i zalaganju !
Nikad nisi ( barem po meni ) , pogrešio u oceni koja je realna bez bilo kakvog preterivanja .
Ako uspem uzimam RN 13 pro plus to sam odredio i Bože zdravlja tako ću uraditi. Mislim da greške nema , da će taj fon garant služiti dve godine besprekorno .
Razmišljao sam i u smeru Samsung A 55 ili pak A 73 koji je po meni telefon vrh ali već model koji je zastareo za kupovinu .
Tako da skupljam za RN 13 pro plus.
 
Na fonly.rs je trenutno cena za rn13proplus 46600 i to 12/512, a za 13t je 53900 8/256. Jel vredi raditi doplatu za 13t ili ne vredi dati pare. Kamere nisu presudne. Baterija je najbitnija.
 
Ne
Da li ti zastitno staklo prekriva kameru ili ima otvor?
Ja imam foliju, i upravo sam probao selfi kameru, sve je u redu kod mene.

Velika pohvala na trudu i zalaganju !
Nikad nisi ( barem po meni ) , pogrešio u oceni koja je realna bez bilo kakvog preterivanja .
Ako uspem uzimam RN 13 pro plus to sam odredio i Bože zdravlja tako ću uraditi. Mislim da greške nema , da će taj fon garant služiti dve godine besprekorno .
Razmišljao sam i u smeru Samsung A 55 ili pak A 73 koji je po meni telefon vrh ali već model koji je zastareo za kupovinu .
Tako da skupljam za RN 13 pro plus.
I A55 je dobar po pitanju dizajna, kamera, izrade, podrške. Kome se šta više dopada.
 
Uzeo RN13PROPLUS i dok sam sve sredio pojeo mi je bateriju, instalirao sam xyper os i factory reset odradio. I sad kad vidim pise drain battery. I vruc je. Resetovao opet nista. Sta da mu radim
 
Smirio se. Napunio ga sa 33w punjac. Vec 40 min mi drzi na 100 posto, ne mrda...jel to normalno.
 
Poslednja izmena:
Uzeo RN13PROPLUS i dok sam sve sredio pojeo mi je bateriju, instalirao sam xyper os i factory reset odradio. I sad kad vidim pise drain battery. I vruc je. Resetovao opet nista. Sta da mu radim
Odgovorio sam ti u privatnoj prepisci. Treba ući u Play Store, zatim u "upravljanje aplikacija na i uređajem" i ažurirati sve aplikacije. Zatim u podešavanjima ući u opciju "baterija", zatim u "provera baterije" i eventualno optimizovati par aplikacija. Sve u svemu, treba par dana da nalegne sistem.
Smirio se. Napunio ga sa 33w punjac. Vec 40 min mi drzi na 100 posto, ne mrda...jel to normalno.
Da, obično baterija kada je 100 posto ukoliko je nov uređaj drži taj procenat baš dugo. Ja sam radio 3D Wild life extreme stres test i nakon 20 minuta baterija je izgubila 1 procenat što je neralno, ali je tako.
 
Smirio se. Napunio ga sa 33w punjac. Vec 40 min mi drzi na 100 posto, ne mrda...jel to normalno.
Poslušaj onda šta ti je Ivan napisao .
Nemaš razlog u sumnju jer čovek je više nego informisan i uvek želi svakom pomoći .
Sve što ti je naveo ( a lično znam koliko se zauzima da svakom pomogne ) , tako uradi i to će raditi besprekorno .
 
Kako pronaci sot na rn13pro+?
 
Ne



I A55 je dobar po pitanju dizajna, kamera, izrade, podrške. Kome se šta više dopada.
Ja lično ne volim Samsung modele, ali smatram da je A55 poprilično dobar uređaj. Ekran jeste svetliji od konkurencije, ali standardno ima nizak PWM dimming i to onima osetljivim može praviti problem. Kamere su samo prosek, po DxO Mark listi poprilično zaostaju za RN13 Pro plus, a o punjenju da i ne govorim. Pa opet, smatram A55 odličnim telefonom srednje klase i on je cenovno pozicioniran iznad RN13 Pro plus a nisam siguran da je i bolji.
 
Evo koristim RN13pro+ vec 4 dana, mogu reci da sam zadovoljan pre svega dizajnom i baterijom. Kad lepo sve optimizujes za sta ne treba nikalvog posebnog truda bez da gubis perfofmranse znaci 120hz, dark mode... bla bla... traje baterija dan i po glat. Meni je na 35 posto skinuo ga sa punjaca u 7h cak nemam ni yt gledanje, znaci suvo habanje.
E sad kamere nisam koristio pre njega sam imak Xiaomi 13 i jesu bolje ali da si bolje bas da dodas 400e preko ne bih bas reko.
Na kraju opet kazem, Flagship telefoni ne treba da drzis u silikonu jer zaista nemas uopste uzitak u ruci vec cim ga stavis u silikon izgleda kao i svaka cigla od 100e.
 
Evo koristim RN13pro+ vec 4 dana, mogu reci da sam zadovoljan pre svega dizajnom i baterijom. Kad lepo sve optimizujes za sta ne treba nikalvog posebnog truda bez da gubis perfofmranse znaci 120hz, dark mode... bla bla... traje baterija dan i po glat. Meni je na 35 posto skinuo ga sa punjaca u 7h cak nemam ni yt gledanje, znaci suvo habanje.
E sad kamere nisam koristio pre njega sam imak Xiaomi 13 i jesu bolje ali da si bolje bas da dodas 400e preko ne bih bas reko.
Na kraju opet kazem, Flagship telefoni ne treba da drzis u silikonu jer zaista nemas uopste uzitak u ruci vec cim ga stavis u silikon izgleda kao i svaka cigla od 100e.
Upravo tako, bravo.
 
Treba mi pomoć, možda je neko već to pitao, nisam našao u zadnjih par strana. Problem je u tome što su u ovom telefonu dve SIM kartice, obe Yettel, i dok traje razgovor na jednom broju ako neko pozove na drugi broj nema nikakvog obaveštenja ili zvona. Takođe, posle toga ne stiže ni sms o propuštenom pozivu. Pošto je u pitanju poslovni telefon to predstavlja ogroman problem. Zna li neko da li je u pitanju greška u telefonu ili nešto u podešavanjima da se promeni. Pre ovoga, na Samsungu je sve to normalno funkcionisalo sa te dve kartice.
 
Neznam da li neko već odgovorio...da li je i na ovom modelu prisutan onaj problem sa glasnim zvučnikom slušalice da vas svi okolo čuju?
 
Jeste, kao i na vecini Xiaomi telefona, meni licno onaj slajder stoji na pola i sasvim ok cujem...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Treba mi pomoć, možda je neko već to pitao, nisam našao u zadnjih par strana. Problem je u tome što su u ovom telefonu dve SIM kartice, obe Yettel, i dok traje razgovor na jednom broju ako neko pozove na drugi broj nema nikakvog obaveštenja ili zvona. Takođe, posle toga ne stiže ni sms o propuštenom pozivu. Pošto je u pitanju poslovni telefon to predstavlja ogroman problem. Zna li neko da li je u pitanju greška u telefonu ili nešto u podešavanjima da se promeni. Pre ovoga, na Samsungu je sve to normalno funkcionisalo sa te dve kartice.
Na RN 11 sa MIUI dialerom nemam problema oko dual standby-a i uredno vidim u toku poziva da me neko zove na drugi broj. Jedino ako Google dialer negde zapinje, ali ga ne koristim.
Neznam da li neko već odgovorio...da li je i na ovom modelu prisutan onaj problem sa glasnim zvučnikom slušalice da vas svi okolo čuju?
Glasan je i meni zvučnik, kao i na Mi 9 SE, s tim što nakon maksimuma kada se dodatno pojača je aktiviran boost volume i tada ima punoću (ja sam pa taj tip da mi je to must have, naročito u pokretu). Ispod toga je zvuk normalno usmeren i ne širi se, ali to važi za MIUI dialer.
 
Na RN 11 sa MIUI dialerom nemam problema oko dual standby-a i uredno vidim u toku poziva da me neko zove na drugi broj. Jedino ako Google dialer negde zapinje, ali ga ne koristim.

Glasan je i meni zvučnik, kao i na Mi 9 SE, s tim što nakon maksimuma kada se dodatno pojača je aktiviran boost volume i tada ima punoću (ja sam pa taj tip da mi je to must have, naročito u pokretu). Ispod toga je zvuk normalno usmeren i ne širi se, ali to važi za MIUI dialer.
Da li to važi i kada je npr .Sim 1 jedan provajder a Sim 2 neki drugi ili je bitno da budu isti.
Pitam jer ja kada razgovaram sa nekim npr.na Yettel broju a neko me zove npr.na Mt:s broju javi im da nisam dostupan ali meni ubrzo stigne sms da sam imao propušten poziv .
 
Treba mi pomoć, možda je neko već to pitao, nisam našao u zadnjih par strana. Problem je u tome što su u ovom telefonu dve SIM kartice, obe Yettel, i dok traje razgovor na jednom broju ako neko pozove na drugi broj nema nikakvog obaveštenja ili zvona. Takođe, posle toga ne stiže ni sms o propuštenom pozivu. Pošto je u pitanju poslovni telefon to predstavlja ogroman problem. Zna li neko da li je u pitanju greška u telefonu ili nešto u podešavanjima da se promeni. Pre ovoga, na Samsungu je sve to normalno funkcionisalo sa te dve kartice.
Zaista mi treba da mi neko objasni šta i kako da uradim, ja sam stariji dosta i ne razumem se baš u potpunosti. U podešavanjima je postavljeno da jedna sim bude glavna, a obe su aktivne, možda to ne treba tako. Kada me neko pozove na drugi broj, dok traje poziv, ni on ne dobija nikakvo obaveštenje o zauzetosti, samo tišina. Posle završetka razgovora ne dobijam sms o propuštenom pozivu.
 
Da li to važi i kada je npr .Sim 1 jedan provajder a Sim 2 neki drugi ili je bitno da budu isti.
Pitam jer ja kada razgovaram sa nekim npr.na Yettel broju a neko me zove npr.na Mt:s broju javi im da nisam dostupan ali meni ubrzo stigne sms da sam imao propušten poziv .
Jasno. Kod mene su bili A1 i Globaltel (dok je bio podstanar A1 je radilo, sa prelaskom na mts su počeli problemi, ali to sam pripisivao nekompatibilnosti servisnog centra da je broj nedostupan) ili Yettel. Planiram svakako prelazak u mts kroz par meseci, ali mislim da je problem sa mrežom.
 
Nazad
Vrh Dno