Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Ne znam, kaze da joj je odlican za ruku i svidja joj se ekran(boje i velicina) - da ne pricam o tome koliko je impresionirana brzinom samog telefona. Ona dolazi sa Samsung J5 telefona.
 
^^ hahahaha...nisi razumeo na sta je obbywan mislio...:d
 
Malo neslana sala, izlazi iz granica lepog i kolegijalnog ponasanja na forumu, slozicete se. ;)

Da li je neko od vas, ko ima CN rom, otkljucao bootloader i flesovao Global Stable?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Malo neslana sala, izlazi iz granica lepog i kolegijalnog ponasanja na forumu, slozicete se. ;)

Da li je neko od vas, ko ima CN rom, otkljucao bootloader i flesovao Global Stable?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Ja sam otkljucao bootloader i flesovao xiaomi.eu rom. Onda sam flesovao AOSPExtended i sad sam tu. Kul je MIUI, ali vanila android ima mnogo bolji RAM menadzment, i cini mi se da duze traje baterija 11-12 sati SOT-a.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ima li ikakav drugi nacin da se otkljuca boobloader osim ovog test point pa ovo je otvaranje telefona jbt?Instaliran je global stable 9.2.6.0
 
Poslednja izmena:
Da li je neko od vas, ko ima CN rom, otkljucao bootloader i flesovao Global Stable?

Jesam. U 1. pokušaju mi se desilo upravo:

Da si izabrao lock, popio bi brick... Ne moze locked bl i global rom na CN modelu...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Doduše softbrick.
Hladan znoj me oblio. [emoji11][emoji23]
U MI flešu po defaultu stoji lock. Nepažnjom zaboravih da prebacim na clear all i nakon "uspešnog" fleša na ekranu telefona dobijem poruku:
"This MIUI version can't be installed on this device''.

Srećom mogao sam po restartu ući u fastboot. Ponovo sam uz pomoć mi unlocka otključavao bootloader. Zatim flešovao global.


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Šta smeta u tom china romu, treba da mi steigne 5+, rekao sam global ali mi je prodavac sumljiv [emoji16]

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
^ U principu ne nedostaje mu ništa bitno. Ja više volim global ako već ima i može. Umalo da ubijem telefon.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Ne mozes ga ubiti, mnogo tesko je to uraditi kod Xiaomi-ja... pratite sta se pise da ne bi upadali u probleme, zato teme i sluze :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo i ja sam uspio iz prve otkljucati bootloader pomocu ove test point metode,nista strasno samo sto se mora cekati 360 sati sad
 
Kakvo je stanje na tom china developer romu što si stavio?

@Kidence hoće li se moći flešovati Global developer rom (pročitah da treba da izađe) na Global stable, sa zaključanim bootloaderom bez testpoint metode?
 
Videcemo kada izbace...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakvo je stanje na tom china developer romu što si stavio?

@Kidence hoće li se moći flešovati Global developer rom (pročitah da treba da izađe) na Global stable, sa zaključanim bootloaderom bez testpoint metode?

Stanje je nikakvo,dobro radi ali u sred noci stizu nekakve notifikacije na kineskom jedva cekam kad cu ga prebaciti na xiaomi eu
 
Pa obrisi te kineske aplikacije sto imas... mozes ocistiti rom skroz.A ako ne uspes da obrises sve, ugasi zvuk i prikaz za te notifikacije koje te ometaju...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam prešao sa China stable na Global Stable i baterija traje osetno kraće.

Sve ostalo isto.

Nemoj da prelaziš ako možeš da progutaš par znakova na kineskom.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavih i ja danas China developer (testpoint), nisam mogao više čekati global dev. Šta znam, pobrisao sam kineske app čini mi se sve, zasad je ok, ko će iščekati 15 dana jooj.
 
Kako radi google cam na ovom tel,da znam sta da ocekujem kad ga otkuljucam,pravi li ista bolje slike nego note 4?I vidim da se neki zale da im puca stalno ?
 
^Koji senzor je u r5 plus?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ov

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Fala Kide, vrv prilicno identicne slike pravi kao rn4 a?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^Nisu ni u rn4 isti senzori, neki imaju samsung, neki sony, a neki ov... Uglavnom ov "najslabiji"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, ali ov u rn4 i ov u r5+ nisu isti...koliko sam video, r5+ pravi cak i malo bolje fotke od mi a1... :)
 
Ja ono sto sam video po yt, ista kamera kao rn4 sa ov senzorom... 'bem li ga


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije, senzor kao u A1...Ma mogu oni da stave i najnoviji Sony, dzabe...Dok ne srede softver, nema tu boljitka...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Inace, prema testovima sa neta...r5+ se bolje pokazao u bend testu u odnosu na rn5pro... :)
 
Naručih ženi R5+ global verziju. Znači trebalo bi da dođe i sa global romom!?
E sad vidim ove muke sa otključavanjem bl... Da li bi onda i kod ove global verzije trebalo prvo ubaciti kineski dev rom prije otključavanja bl?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno