Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Da li neko ima masku Nillkin Scrub? Kako stiti ekran? Cinimi se da je plitka pa se plasim da ako mi ispadne tel da nece zastititi ekran... Mislim da sve te nillkin su plitke?
 
Da li neko ima masku Nillkin Scrub? Kako stiti ekran? Cinimi se da je plitka pa se plasim da ako mi ispadne tel da nece zastititi ekran... Mislim da sve te nillkin su plitke?
Ok je, samo je slaba tacka na plastici kod senzora otiska prsta (prema ekranu) pa je tu napukla plastika maske.

Inace neka te ne brine dubina, sasvim je dovoljna za pad na velike povrsine.
 
Imam Nillkin textured, jedina mana sto se taj "textured" deo odlepi posle 6 meseci :D
Ali provereno stiti od padova (manjih za sada)
 
Stigao update 12.5.4 na Global rom
Meni stigao jutros, odradio sam apdejt bez reseta. Za sada sam primetio dve promene, u sistematskoj aplikaciji baterije se pojavio slajder za profil rada i potrošnje baterije i takodje opciju za "proširenje ram memorije.

Nisam za sada primetio nikakve bagove, fluidnost rada je na zadovoljavajućem nivou već od prethodnog apdejta. Nadam se samo da su rešili onaj iritantni bag zumiranja wallpapera na home screen-u. Za sada se ne zumira ali tako je bilo i kod prošlog apdejta pa sam morao da rešavam problem sa SB Wallpaper aplikacijom.

Pratiću situaciju pa ako nešto primetim pomenuću ovde na forumu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-29-14-56-14-948_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-11-29-14-56-14-948_com.miui.securitycenter.jpg
    50 KB · Pregleda: 145
  • Screenshot_2021-11-29-14-56-24-557_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-11-29-14-56-24-557_com.android.settings.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
Sasvim zadovoljavajuće bez ikakvih bagova. Pisao sam već ranije, primetio sam da je nakon nekoliko apdeta ( nakon što sam kupio ovaj telefon ) kamera izgubila na oštrini. Stok kameru većinom koristim za snimanje video klipova i ultra široku kameru u dobrim svetlosnim uslovima. Za sve ostalo odavno koristim Gcam Parrot043- v8 bez xml fajlova na fabričkim podešavanjima. Probao sam razne ali ova najviše odgovara mom ukusu ( odmah da napomen da po pitanju fotografije sebe smatram tek point and shoot korisnikom ).
 
Meni stigao jutros, odradio sam apdejt bez reseta. Za sada sam primetio dve promene, u sistematskoj aplikaciji baterije se pojavio slajder za profil rada i potrošnje baterije i takodje opciju za "proširenje ram memorije.

Nisam za sada primetio nikakve bagove, fluidnost rada je na zadovoljavajućem nivou već od prethodnog apdejta. Nadam se samo da su rešili onaj iritantni bag zumiranja wallpapera na home screen-u. Za sada se ne zumira ali tako je bilo i kod prošlog apdejta pa sam morao da rešavam problem sa SB Wallpaper aplikacijom.

Pratiću situaciju pa ako nešto primetim pomenuću ovde na forumu.
Upravo odradio update na 12.5.4 (RJGMIXM), screen shot u prilogu. Prvobitno nisam imao opciju za podešavanje balansa, niti memory extension, a onda nakon nekoliko ulaza na ekran za informacije o potrošnji baterije su se opcije pojavile (druga u okviru Additional Settings). Mogu da proširim memoriju samo za 1GB (verovatno telefoni sa 8 RAM-a dobijaju 2GB), a izgleda će moći do 3GB max u zavisnosti od modela i tržišta kome je telefon namenjen.

Ok su ove opcije, čitao sam o njima pre par meseci, ali generalno ne vidim neku veliku potrebu za njima, pogotovo za proširenjem RAM memorije koje je zapravo okupiranje interne memorije telefona. Interna i RAM memorija ne mogu da se mere po brzini, pa je ovo samo developerska caka da se kao napravi neki feature, ali je ok da nadograđuju postojeće, pa makar i sa nečim od čega nema realnog benefita, mada ajde, ne znaš dok ne probaš... Ko probije postojeći limit od 6/8GB RAM-a, ne verujem da će išta da mu znači ovih 1-3 preko, jer je RAM memorija svetlosnim godinama brža od ove virtuelne.

Videli ste sigurno špekulacije po netu poput:

MIUI 13 nezvanično stiže 16.12., ali samo za najnovije flagship-ove, mi ćemo da pričekamo još koji mesec. Ne zna se da li će MIUI 13 biti neki prelaz sa Androida 11 na 12 (neki kažu baziran na 12, drugi kažu mix), da li će kasnije stići samo Android 12 update nakon MIUI 13, kako god, nadamo se samo sa što manje bug-ova. Android 12 nosi velike promene, ali znamo dobro da to osete samo telefoni koji imaju fabričku 12-icu, ovo ostalo su sve prebudživanja jer moraju da daju podršku bar 2 god.

Meni su do sada ogroman bug bile samo notifikacije na gmail-u koje su sređene pre neko vreme, ovo ostalo radi i dalje tvrdim da je za ove pare ovo top telefon i posle godinu dana upotrebe kako na poslu, tako i privatno 😉
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-29-18-26-41-784_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-11-29-18-26-41-784_com.android.updater.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
@m_antic87 To je upravo ta verzija apdejta, isto global rom. Pojaviće ti se već, kada se malo novi apdejt "slegne" :) Pokušaj restart i čišćenje keš memorije, ni meni se odmah nije pojavio slajder baterije.

Meni su do sada ogroman bug bile samo notifikacije na gmail-u koje su sređene pre neko vreme, ovo ostalo radi i dalje tvrdim da je za ove pare ovo top telefon i posle godinu dana upotrebe kako na poslu, tako i privatno 😉

Apsolutno se slažem, sjajan odnos uloženo-dobijeno. To kažem nakon godinu dana korištenja ovog telefona. :) I super je vest da ćemo dobiti i MIUI 13 verziju, pa makar i tu krnju koja ide telefonima iz slabijeg cenovnog ranga. Ja još nisam ni otključao bootloader 😁
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-29-19-58-33-210_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-11-29-19-58-33-210_com.android.settings.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
Meni prosiruje memoriju za samo 1Gb, nisam ni snimio da imam tu opciju, dok ne procitah vase postove, a dobio sam 12.5.4 ima 10-ak dana na Eu romu. Ovaj najnoviji update je dosta dobar, popravio bateriju i radi glatkije. Ali i dalje zumira pocetni wallpaper, provalio sam da se to desava kad kliknem na obavestenje/poruku sa vibera.Restartovanjem se vraca normalni zum.Koristim ga vec godinu dana i zaista je dobar fon za ulozen novac.
 
Posle azuriranja aplikacije "Updater", na verziji sistema MIUI 12.5.4 sad stoji "Enhanced".
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-12-10-12-18-08-689_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-12-10-12-18-08-689_com.android.updater.jpg
    28.1 KB · Pregleda: 92
Trenutno sam i dalje na 12.0.9.0 QJGMIXM. Da li vredi updateovati?
 
prema ovome ne mora
 
Ubacio sam ženi na telefon, nije trebao root.
 
Da li je popravljen bag sa zvanjem hitne pomoći i MUP-a?
 
Pozdrav. Da li može mala pomoć? Telefon je kupljen Marta verenici i ispao je više puta. Pored svih zaštita, ekran je u lošem stanju i baguje. Potrebna zamena. Da li imate predlog gde bi bilo najbolje odraditi zamenu s obzirom da je telefon ili u Kikindi ili u Subotici? Hvala unapred!
 
Pozdrav. Da li može mala pomoć? Telefon je kupljen Marta verenici i ispao je više puta. Pored svih zaštita, ekran je u lošem stanju i baguje. Potrebna zamena. Da li imate predlog gde bi bilo najbolje odraditi zamenu s obzirom da je telefon ili u Kikindi ili u Subotici? Hvala unapred!
Narucis sa Alija ,dosta jeftinije i zamenis u servisu kod nas.Inace bilo je na Aliju uzeti za ovaj fon zamenski umesto IPS ekrana ,AMOLED.Dosta bolje
 
Ovih dana glavno pitanje na globalnom tržištu naravno kada će MIUI 13 verzija i da li je zasnovana na Androidu 11 ili 12? Kako stoje stvari, već je bio i tizer na glavnom twitter kanalu da su krenuli u više tura sa ovim update-om koji će potrajati kao i ranije naravno, a i zbog sjaset modela. Kako kažu, većina modela telefona uključujući i naš dobija MIUI 13 koji počiva na Androidu 12, a neke starije verzije telefona će dobiti MIUI 13 skarabudžen na Androidu 11.

Ipak neće ići odvojeno MIUI i Android nadgradnja kao ranije, jer bi to po svemu sudeći trajalo godinama kao što znamo.

U svakom slučaju neki plan i program preuzet sa tog zvaničnog kanala koji vidite dole u prilogu ovog posta kaže da mi MIUI 13 u paketu sa 12-icom možemo da očekujemo tek u toj nekoj zadnjoj turi krajem maja ili juna meseca, tako da bez žurbe. Koga zanima da vidi kako izgleda MIUI 13 za naš model može to da vidi i ranije pošto će za POCO X3 PRO update stići do kraja februara tako da cimajte familiju, prijatelje koji su za razliku od nas postali PRO 😉. Nije naglašeno za koje tržište kada, šta, kako, ovo je samo neki okvirni redosled.

P.S. Iskreno iako volim novine, možda je bolje i bez MIUI13, ovaj zadnji update se stabilizovao i jeste da telefon generalno sporije radi sa svakim update-om, za ovaj ne mogu da se žalim. Kada se podvuče crta, najbolje ne update-ovati Ćomije uopšte, jer sa fabričkim OS-om je ovaj telefon leteo bukvalno decembra pretprošle godine kada sam ga ja uzeo, a baterija trajala max. Naravno telefon se arči svakodnevno, pa ne može da se upoređuje tada i sada kada je prepunjen svim i svačim, baterija sada i u idealnim uslovima svakako manje drži, ali trenutno je stabilan i završava sav neophodan posao i za napredne korisnike...
 

Prilozi

  • FHpweu2XEAUY-6V.jpeg
    FHpweu2XEAUY-6V.jpeg
    261.7 KB · Pregleda: 61
Stigao novi update za Eu rom, samo januarska zakrpa.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-02-17-04-25-42-167_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-02-17-04-25-42-167_com.android.updater.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_2022-02-17-04-25-50-916_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-02-17-04-25-50-916_com.android.updater.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 27
Njaaaa ...

Moze li se instalirati prva verzija camera app koja je bila aktuelna na launch-u ?
 
Njaaaa ...

Moze li se instalirati prva verzija camera app koja je bila aktuelna na launch-u ?
Ne može nažalost. Bila je bolja i po pitanju oštrine, dinamičkog opsega, detalja. Mozgovi iz Poco tima su nam kroz nadogradnje degradirali stok kameru, koja je barem po mom ukusu bila savršena sa prvom verzijom sistema sa kojim je došao telefon. Bukvalno mi nije ni trebala Gcam, osim za kvalitetnije noćne slike.

Ako sam dobro shvatio čitajući na netu, jedini način da imaš prvu verziju camera aplikacije je da imaš otključan bootloader i da flešuješ prvu verziju miui sistema za naš telefon. 🙄
 
To cu mozda i da uradim na kraju, bas zbog kamere
 
Vrh Dno