Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Zanimljivo sto kod mene na LOSu nisam uspeo da instaliram WA, dok drugi momak na istom LOSu normalno instalirao.. Do cega je pitaj Boga.. Na RR normalno prosla aktivacija.. Vidim da kod tebe na Havocu radi.. Na netu se zale na isti problem, i mesani su Romovi, kod nekog Arrow,kod nekog PE, RR.. Zanimljiva situacija posto se ocigledno randum desava na telefonima..
 
Zdravo drugari. Planiram da kupim ovaj fon, pa bi mi vaši odgovori bili korisni. Zanima me da li se baterija mnogo zagreva prilikom punjenja, da li ima bilo kakvih lagova posle updatea i prosto kakav je vaš utisak o ovom fonu posle nekog vremena?
Unapred zahvalan na odgovorima.
 
Vec dve nedelje koristim Poco X3 nfc i vrlo sam zadovoljan kako radi, cak mi je prevelika promena i prelaz sa Moto e4+ sa 7.1.1 na 10ku. Kamare su savrsene, sto se tice softvera MiUi 12.0.7 ne postoje problemi. Poceo sam da igram neke igre na telefonu sto pre nisam radio sve je vrlo fluidno, a da o gledanju video sadrzaja i radu u aplikacijama ne govorim kako lete. Cak i kada puste android 11 mozda sacekam malo da to lepo ispeglaju. Baterija se ne zagreva kao sto se prica dok se puni medjutim imam dobru masku armor carbon fiber brushed defender pa preko nje ne osecam da se telefon zagreva. Svakako mislim da je najbolja kupovina u ovom cenovnom rangu, kada govorim o novom telefonu i mislim da se neces @mousewhoo pokajati ako ga odaberes. Jedina mozda zamerka moze da bude glasnoca sagovornika tj.da i okolina cuje sta prica ali se to sve lepo sredi utisavnjem tona :) mada kada imam duze razgovore od minut, dva koristim slusalice pa tog problema nema.
 
Zna malo da se zagreje tokom punjenja, ali nije nista strasno ili neobicno.
Ja ga imam 3 mesec, ima po neki lag se desi na 120hz, ali su jako retki.
Jedino cudno desavanje je da se odjednom dok je zakljucan na ekranu pojavi kao da je razbijen (3 puta) razmljano mastilo bude nekako nista se ne vid, ali restart telefona to vraca u normalu.
Gejming na telefonu ne zagreva maltene uopste telefon, toplota je od ruku..
Sto kaze @pm.me smanjis skroz dok razgovaras i bude ok, mozda se jedva cuje ako ti je neko bas uz tebe maltene.
Sve u svemu odlican bucko od telefona za ove novce....
 
Hvala drugari. Baš sam hteo da vas pitam za glasnoću zvučnika.
Zanima me još da li je toliki problem, koliko pominju, na vibraciju na leđima telefona kada je puštena muzika i "curenje ekrana", tj. da probija crna boja na rubovima telefona?
 
Ima vibracije na ledjima od zvucnika, ali opet kad pojacas i nije da ce telefon da ispadne iz ruke od vibracije, crnu nisam primetio da probija
300e telefon nije flagship, vec sredina ponude a ima dosta mogucnosti iz visoke klase. Ne ocekujte savrsen telefon jer to nije ali je opet jaaako dobar za ove novce
 
Ima vibracije na ledjima od zvucnika, ali opet kad pojacas i nije da ce telefon da ispadne iz ruke od vibracije, crnu nisam primetio da probija
300e telefon nije flagship, vec sredina ponude a ima dosta mogucnosti iz visoke klase. Ne ocekujte savrsen telefon jer to nije ali je opet jaaako dobar za ove novce
Ja sam potpuno svestan toga, ali tako ljudi detaljišu, kao da su kupili S21 ultra, pa traže dlaku u jajetu. Negde sam gledao video gde su ovaj telefon napljuvali zbog makro kamere, a realno da li će 90% ljudi i da uključi tu makro kameru.
Mi kao da ne koristimo iste telefone, ne znam o kakvim problemima pricate 🤔😁😁😂
Ja trenutno imam Samsung A5(2017), pa su svojevremeno isto tako pričali o toliko lošim stvarima, koje su toliko minorne da i ne primećuješ u svakodnevnom radu.

Sebe smatram umereno zahtevnim korisnikom, koji osim igrica i NFCa skoro sve koristi od onoga što nudi telefon. A i da ovaj telefon baš bude bagovao posle 2 godine, kupiš opet neki sličan i tako u krug.
 
Bukvalno 👍
 
@pankoz 6/128 bila je ispod cene zahvaljujuci ljudima ;)
 
Ja sam detetu kupio m3. Odličan je telefon, ali ne nađoh temu. Ovde je bio 110e na akciji za kinesku ng.... Prezadovoljan.
Doduše da sam bio pametniji, ženi BiH dao x3, njemu ženin a3, a sebi Bih uzeo nešto što nije xiaomi da mi bolje radi work profil :)))
 
Danas sam kupio telefon, odusevljen sam.. Ekran koga sam se najvise pribojavao je bomba! Prelep !
Odziv telefona je vrhunski.. Imao sam Opo Reno 2z , i mogu da kazem da ga ubija X3.
U svemu! Platio sam nov 187 e u Italiji, nisam hteo da dajem previse para za telefon, i ostao sam bez reci kako dobro sljaka ova sprava..
Svaka cast Xiaomi.. i 2 godine da traje ja sam na konju

Nemojte da se dvoumite, za male pare dobijate vrhunski uredjaj.
 
Danas sam kupio telefon, odusevljen sam.. Ekran koga sam se najvise pribojavao je bomba! Prelep !
Odziv telefona je vrhunski.. Imao sam Opo Reno 2z , i mogu da kazem da ga ubija X3.
U svemu! Platio sam nov 187 e u Italiji, nisam hteo da dajem previse para za telefon, i ostao sam bez reci kako dobro sljaka ova sprava..
Svaka cast Xiaomi.. i 2 godine da traje ja sam na konju

Nemojte da se dvoumite, za male pare dobijate vrhunski uredjaj.
Hvala na informacijama. Zamolio bih te kada ga malo probaš da nam kažeš utiske o MIUI interfejsu. Pošto ima nekih koji se žale da secka pri tranzicijama između ekrana, prilikom prelaska iz jedne u drugu aplikaciju itd.
 
Nema seckanja, i da ga je bilo to je sad optimizovano.

Ako ne lazu za MIUI 12.5 sve moze samo jos fluidnije da bude
 
ima te li neki gcam preporuciti, koji god skinem ima bug neki i ako neko moze preporuciti staklo sa ebaya, dva narucio sva nekakva velika (ostaje ono sa strane )
 
Uzeo sam Poco X3 6/128 početkom februara i zadovoljan sam onim što nudi. Pre njega sam koristio Samsung S9 i mogu reći da apsolutno nema razlike u performansama, čak je i Poco brži u nekim situacijama. O bateriji da ne govorim. Glavni razlog za prelazak na ovaj telefon je Dual SIM mogućnost i odlična baterija. Na interfejs moram još da se navikavam, Samsungov One UI je po meni ipak najbolji UI.
Pre par dana mi se pojavio problem sa Viberom. Kad želim da pošaljem slike ili video sadržaj dešava se da ništa ne prikazuje u galeriji u viberu, sve je sivo i ne mogu da selektujem. Nakon nekog vremena mogu da odaberem neke slike, ali i dalje ne sve. Imam podešen viber za obe kartice. Pokušao sam i sa reinstalacijom vibera ali opet isto. Da li je neko imao sličan problem?
 
Pre par dana mi se pojavio problem sa Viberom. Kad želim da pošaljem slike ili video sadržaj dešava se da ništa ne prikazuje u galeriji u viberu, sve je sivo i ne mogu da selektujem. Nakon nekog vremena mogu da odaberem neke slike, ali i dalje ne sve. Imam podešen viber za obe kartice. Pokušao sam i sa reinstalacijom vibera ali opet isto. Da li je neko imao sličan problem?
I ja imam taj problem na Mi 8 Lite. Nekada samo od sebe proradi ili kada restartujem telefon.
 
Sve je radilo ok desetak dana, a onda je odjednom krenulo da baguje. Čak mi zablokira viber aplikacija pa ne mogu da je koristim par minuta.
Moja žena na Honor 8 lite je imala problem sa Viberom da je samo od sebe obrisao podešenja i cash mamoriju. Kada sam pokušao da unesem broj telefona, pisalo je da nemam net iako sam ga imao. Posle sam čitao da je pre nekih 10-ak dana Viber imao neki pad sistema i da je ljudima pravilo ove i slične probleme.
 
Imam Poco x3 skoro mesec dana i nisam imao do sada nekih problema i generalno sam bas zadovoljan sa telefonom.
Medjutim pre neki dan mi se desilo da je zabagovalo pozivanje, ustvari mogao sam da pozovem, normalno zvoni pozivani telefon ali me sagovornik ne cuje, niti ja njega.
Restart je resio taj problem.
Sad mi se desava nesto bas bezveze. Ne primam SMS samo od moje banke. Od bilo koga drugog normalno dobijam SMS.
Iz kol centra banke mi kazu da se i njihovom sistemu vidi da su poruke poslate.
Zvao sam i MTS i oni isto kod njih vide da su poruke poslate, ali ih ja i dalje ne dobijam. Na njihov predlog sam zamenio i SIM karticu, ali i dalje isto.
Podneo sam zahtev MTS-u da njihova sluzba malo detaljnije ispita u cemu je problem, kako su mi rekli "verovatno je sistemska greska".
Sad cekam epilog. Pretpostavljam da je greska na relaciji banka-MTS jer sve druge SMS-ove normalno primam.

I kad sam se raspisao da i nesto pitam.
Moze li da se ugasi opcija da mi telefon ne trazi PIN svaki put kad vadim SIM karticu? Na starom RN4 i bila ova opcija, a sad ne mogu da je pronadjem.
 
Imam Poco x3 skoro mesec dana i nisam imao do sada nekih problema i generalno sam bas zadovoljan sa telefonom.
Medjutim pre neki dan mi se desilo da je zabagovalo pozivanje, ustvari mogao sam da pozovem, normalno zvoni pozivani telefon ali me sagovornik ne cuje, niti ja njega.
Restart je resio taj problem.
Sad mi se desava nesto bas bezveze. Ne primam SMS samo od moje banke. Od bilo koga drugog normalno dobijam SMS.
Iz kol centra banke mi kazu da se i njihovom sistemu vidi da su poruke poslate.
Zvao sam i MTS i oni isto kod njih vide da su poruke poslate, ali ih ja i dalje ne dobijam. Na njihov predlog sam zamenio i SIM karticu, ali i dalje isto.
Podneo sam zahtev MTS-u da njihova sluzba malo detaljnije ispita u cemu je problem, kako su mi rekli "verovatno je sistemska greska".
Sad cekam epilog. Pretpostavljam da je greska na relaciji banka-MTS jer sve druge SMS-ove normalno primam.

I kad sam se raspisao da i nesto pitam.
Moze li da se ugasi opcija da mi telefon ne trazi PIN svaki put kad vadim SIM karticu? Na starom RN4 i bila ova opcija, a sad ne mogu da je pronadjem.
Upravo sam taj problem imao. Dve banke, OTP (nisam dobio SMS sa One Time Password) i Reifaissen (aktivacija tokena). Rešio sam OTP tako što sam pobrisao sve poruke od banke. Nakon toga mi je stiglo. Za RF ću da vidim u ponedeljak.
 
Imam Poco x3 skoro mesec dana i nisam imao do sada nekih problema i generalno sam bas zadovoljan sa telefonom.
Medjutim pre neki dan mi se desilo da je zabagovalo pozivanje, ustvari mogao sam da pozovem, normalno zvoni pozivani telefon ali me sagovornik ne cuje, niti ja njega.
Restart je resio taj problem.
Sad mi se desava nesto bas bezveze. Ne primam SMS samo od moje banke. Od bilo koga drugog normalno dobijam SMS.
Iz kol centra banke mi kazu da se i njihovom sistemu vidi da su poruke poslate.
Zvao sam i MTS i oni isto kod njih vide da su poruke poslate, ali ih ja i dalje ne dobijam. Na njihov predlog sam zamenio i SIM karticu, ali i dalje isto.
Podneo sam zahtev MTS-u da njihova sluzba malo detaljnije ispita u cemu je problem, kako su mi rekli "verovatno je sistemska greska".
Sad cekam epilog. Pretpostavljam da je greska na relaciji banka-MTS jer sve druge SMS-ove normalno primam.

I kad sam se raspisao da i nesto pitam.
Moze li da se ugasi opcija da mi telefon ne trazi PIN svaki put kad vadim SIM karticu? Na starom RN4 i bila ova opcija, a sad ne mogu da je pronadjem.
Sto se tice pina, ides na lozinke i bezbednost pa na privatnost i tamo imas da ukines pin. Ne znam samo koji je za Mts posto koristim Telenor karticu...
 
@Devix89...nemam ni jednu njihovu poruku, nisam ni dobio pa nemam sta da obrisem.:confused:

@machak99...hvala ti za info, ubih se trazeci gde se podesava.
 
Od pocetka ne primam, cak i kad sam verifikovao telefon za mobi bankig nisam dobio pin, morao sam da zovem kol centar.
Koristim app Textra za SMS. Videcu da probam ovu difoltnu app sto je dosla uz telefon
Sa starim telefonom nisam imao ovaj problem.
 
Od pocetka ne primam, cak i kad sam verifikovao telefon za mobi bankig nisam dobio pin, morao sam da zovem kol centar.
Koristim app Textra za SMS. Videcu da probam ovu difoltnu app sto je dosla uz telefon
Sa starim telefonom nisam imao ovaj problem.
Molim te, javi nam kada bude rešio, koji je problem bio. Da li je MIUi nešto pobrkao, ili je relacija banka-mts?
 
Ljudi jel ima ko problem ako koristite dual sim,pa zelite recimo onemoguciti sim 1 (znaci kao da je nedostupna),a da samo sim 2 radi,da uopste ne gasi tu sim1?
Sestra to ne moze ugasiti na ovom modelu,a ja isto probao i na mom Poco f2 pro i ista situacija.
Mozda ja nesto pogresno radim,ali cisto sumnjam,znaci udjem u sim i mreze,izaberem gore sim1 i ono ukljuci onemogucim,medjutim ne funkcionise.
 
Nazad
Vrh Dno