Šta je novo?

Xiaomi Pocophone X3 NFC

Sad sam probao ponovo. Resetuje se bez obzira na jezik template poruke (srb/eng).

Sent from my landline using Tapatalk
 
Možda mreža, prebaci na 3g/2g, ako slučajno koristiš VoLTE.
 
Jedno pitanje, da li je tacno da NFC verzija ima metal frame?

Hvala :)
Tako pise, ja gkedam kod mene i ne mogu da provalim da li je alu ili plastika.ostaje da verujem proizvodjacu koji je rekao da je zadnji deo plastika a ram metal ili ti aluminium.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi!
Koristim vec duze vreme Redmi note 4, razmisljam da predjem na ovaj model. Interesuje me da li vredi skupiti jos novca za Oneplus Nord ili uzeti Poco x3? Da li je neko primetio taj lag sto pominju kada softver prelazi sa 120hz na 60hz i obrnuto, radi stednje baterije? Da li postoji nacin da se forsira non-stop 120hz refresh rate? Generalno, da li je telefon fluidan u radu? Igrice me ne zanimaju, vec ovako za svakodnevnu upotrebu, surfovanje netom, drustvene mreze i sl.
 
Pa pazi, ja koliko vidim Nord se krece od nesto preko 300e pa na gore, tu govorimo od doplati od 100e. Dal to vredi? Pa objektivno ne. Dobijas Amoled i ako volis softver slican cistom androidu. Cak koliko sam gledao testove Poco pravi bolje fotke od Nord-a, kome je kamera najblaze receno tanka za 300e. Unistava ga npr. Galaxy A71 u toj cenovnoj klasi...Poco zaista ima predobru kameru za ~200e....Ako bi vec to dodavao, onda za 350e imas Mi 10T koji je u svakom aspektu galaksija iznad Norda....Mada opet tu vec govorimo o velikoj doplati i odlasku 2,3 klase iznad :D Najbolje da vidis dal ti to treba. Hocu samo da kazem da je Nord bezveze i preskup za ono sto nudi ili bolje reci Mi 10T je bas jeftin za ono sto on daje.
Sto se laga tog tice, koliko sam pratio ima tog hickup-a, i to je generalno posledica tog adaptibilnog refresha, a i pre svega njegove lose optimizacije. Popravice oni to sigurno.

Kao alternativu mozes da pogledas Realme 7 ako volis cist android, dobro Realme UI nije to u nazivu, ali u praksi jeste :) Ja sam uzeo juce sestri, i on ima 90hz osvezenje pored standardnog 60hz i treci mod za auto, dakle da prepozna. Znaci, nije kao na Pocu da je to automatski, nego ti biras dal ce fiksno biti 90hz ili da on sam odabere na osnovu content-a. I zaista vrhunski optimizovan taj auto rezim, testirao sam sinoc nekoliko sati 90hz vs taj auto i odlicno radi, nikakav hickup i zastajkivanje ja tu ne primecujem, i lepo vraca na 90hz kada skrolam odnosno kad se setam po UI-u. Dosta je bolje to optimizovano nego na Pocu...Mada kazem sredice to sigurno, evo na gorepomenutom Mi 10T je bio slican problem, i od njegovog izlaska sredinom novembra, to je prakticno reseno.
Sto se samog Realme 7 tice, ima trenutno akcija kod operatera i u nekim radnjama daju 36 meseci garancije. Ja sam uzeo sestri na oglasima od lika sto je uzeo na paket, klasika znaci, najbolja kupovina. Izasao me 170e potpuno nov i kazem 3 godine garacnije. Vrh foncic, iako ja nisam fan tog cistog android skina. Sto se tice poredjenja sa Pocom, pa Poco ima bolju kameru tu nema sta da se polemise, fon sa najboljom kamerom u klasi bez premca. I generalno to je to, mada sasvim ok je kamera i na Realme7, plus imas sasvim dobar Gcam port i za njega. 90hz vs 120hz da se primeti u svakodnevnom koriscenju ne moze, performanse u praksi identicne, ovaj Mediatek ima doduse bolje gaming performanse, ali sta god. Nesto je i manji i laksi od Poca. Meni je isto lepse sto je punch hole (iako je veci na Realme 7) sa strane a ne u sredini. Baterija mu je isto odlicna, ne zaostaje mnogo za Pocom. Plus je nesto jeftiniji i lakse se nalazi sa legalnom garancijom ako ti je to bitno, vec ga ima u Telenoru pa prodaju ljudi. Imas po oglasima sa tri godine garancije za 170-180e, dok je Poco oko 210-215e sa godinu "garancije", mada postuje se to bar kod proverenih radnji i prodavaca.
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, ja koliko vidim Nord se krece od nesto preko 300e pa na gore, tu govorimo od doplati od 100e. Dal to vredi? Pa objektivno ne. Dobijas Amoled i ako volis softver slican cistom androidu. Cak koliko sam gledao testove Poco pravi bolje fotke od Nord-a, kome je kamera najblaze receno tanka za 300e. Unistava ga npr. Galaxy A71 u toj cenovnoj klasi...Poco zaista ima predobru kameru za ~200e....Ako bi vec to dodavao, onda za 350e imas Mi 10T koji je u svakom aspektu galaksija iznad Norda....Mada opet tu vec govorimo o velikoj doplati i odlasku 2,3 klase iznad :D Najbolje da vidis dal ti to treba. Hocu samo da kazem da je Nord bezveze i preskup za ono sto nudi ili bolje reci Mi 10T je bas jeftin za ono sto on daje.
Sto se laga tog tice, koliko sam pratio ima tog hickup-a, i to je generalno posledica tog adaptibilnog refresha, a i pre svega njegove lose optimizacije. Popravice oni to sigurno.

Kao alternativu mozes da pogledas Realme 7 ako volis cist android, dobro Realme UI nije to u nazivu, ali u praksi jeste :) Ja sam uzeo juce sestri, i on ima 90hz osvezenje pored standardnog 60hz i treci mod za auto, dakle da prepozna. Znaci, nije kao na Pocu da je to automatski, nego ti biras dal ce fiksno biti 90hz ili da on sam odabere na osnovu content-a. I zaista vrhunski optimizovan taj auto rezim, testirao sam sinoc nekoliko sati 90hz vs taj auto i odlicno radi, nikakav hickup i zastajkivanje ja tu ne primecujem, i lepo vraca na 90hz kada skrolam odnosno kad se setam po UI-u. Dosta je bolje to optimizovano nego na Pocu...Mada kazem sredice to sigurno, evo na gorepomenutom Mi 10T je bio slican problem, i od njegovog izlaska sredinom novembra, to je prakticno reseno.
Sto se samog Realme 7 tice, ima trenutno akcija kod operatera i u nekim radnjama daju 36 meseci garancije. Ja sam uzeo sestri na oglasima od lika sto je uzeo na paket, klasika znaci, najbolja kupovina. Izasao me 170e potpuno nov i kazem 3 godine garacnije. Vrh foncic, iako ja nisam fan tog cistog android skina. Sto se tice poredjenja sa Pocom, pa Poco ima bolju kameru tu nema sta da se polemise, fon sa najboljom kamerom u klasi bez premca. I generalno to je to, mada sasvim ok je kamera i na Realme7, plus imas sasvim dobar Gcam port i za njega. 90hz vs 120hz da se primeti u svakodnevnom koriscenju ne moze, performanse u praksi identicne, ovaj Mediatek ima doduse bolje gaming performanse, ali sta god. Nesto je i manji i laksi od Poca. Meni je isto lepse sto je punch hole (iako je veci na Realme 7) sa strane a ne u sredini. Baterija mu je isto odlicna, ne zaostaje mnogo za Pocom. Plus je nesto jeftiniji i lakse se nalazi sa legalnom garancijom ako ti je to bitno, vec ga ima u Telenoru pa prodaju ljudi. Imas po oglasima sa tri godine garancije za 170-180e, dok je Poco oko 210-215e sa godinu "garancije", mada postuje se to bar kod proverenih radnji i prodavaca.
Hvala na sveobuhvatnom odgovoru. Razmislicu jos. Mislim da najvise Poco daje za ulozeni novac. Jedino sam jos razmislaljao i o Mi 10T Lite, slican kao Poco uz male prednosti mozda, ali zato i malo skuplji. Ali kao sto rece verujem da ce ispeglati taj problem kod promene refresh rate-a. Iskreno najvise mi se uzima telefon da isprobam taj 120hz ekran, nisam nikada imao iskustva sa istim ni na racunaru i na telefonu [emoji1] Kazu da je primetna razlika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Razlika je nebo i zemlja u odnosu na 60hz. Sad kad uzmem svoj na 60hz slogiram se, kao da fon laguje :d
 
Realme 7 pro bi trebalo da ima bolju kameru od x3...
Kosta 260e kod madjara
Nema 90hz, ali je amoled...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ja se ne bih više vraćao na 60hz.
Šteta što taj Realme 7 Pro nema 90hz, deluje mi kao zanimljiv telefon.
 
Realme 7 pro bi trebalo da ima bolju kameru od x3...
Kosta 260e kod madjara
Nema 90hz, ali je amoled...
Sent from my SM-G960U using Tapatalk

Imaju isti Sony IMX 686 senzor. Ja imam Realme 7 Pro i kada ga poredim sa koleginim X3, njegov ipak dalje bolje fotke, jer Realme još nije baš doveo pod konac softversko procesuiranje, pa postoje razlike kada se malo bolje zagleda.
 
Imaju isti Sony IMX 686 senzor. Ja imam Realme 7 Pro i kada ga poredim sa koleginim X3, njegov ipak dalje bolje fotke, jer Realme još nije baš doveo pod konac softversko procesuiranje, pa postoje razlike kada se malo bolje zagleda.
X3 ima imx 682 senzor..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Realme 7 pro bi trebalo da ima bolju kameru od x3...
Kosta 260e kod madjara
Nema 90hz, ali je amoled...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk

Ima bolju naravno. Realno gledano najbolja kamera do 250e (bar na nasim oglasima) na fonovima iz ove godine. Nord je tu stvarno fail...Ok razumem da je to premium brend BBK grupe (doduse na vrhu je Oppo), a Realme je budget sekcija, jasno ubacili 5G cip u vidu SD 765 ali za 3/4 potencijalnih korisnika 5G je gimmick (za mene je i da imamo 5G kod nas rasprostranjen gimmick, no dobro), a razlike u perfromansama izmedju SD 765G i SD 720G su u realnom radnu neprimetne. Sve radi odlicno na oba, osim onih zahtevnijih igara...A na sve to stavili pilulu...Sve u svemu Nord je za mene meh, da ne kazem fail. Da je kamera kvaliteta kao na Realme 7 Pro i da je jedan punch hole (ovo je stvarno tezak fail, jer inace dizajnerski ostatak prednje strane super, bezeli tanji od mnogih flagova) bilo bi to ok. Das 60-70e vise za Nord imas 90hz Amoled (sto je stvarno super tu nema konkurenta u svojoj cenovnoj klasi) i eto ajde u teoriji brzi cip. Ovako pilula i ozbiljan promasaj sa kamerom...
Jedva cekam da vidim dal ce stici Realme X7 Pro u Evropu u janaru, kao definitivno ce biti global realease...Stigao vec na Tajland, uskoro u Indiju (ako se ostatak Azije van Kine moze smatrati Global realease-om).

240e ima Realme 7 Pro i polako se pojavljuju i u radnjama i kod operatera, moze da se nadje po oglasima sa 2 godine garancije sto je super, jos je sad akcija za tri godine na Realme 7, koji je dosta dostupniji, ne znam dal je takav slucaj i sa Pro modelom. Sad, da su stavili 90hz na njega, totalno bi ubili Nord (koji je i ovako sto se mene tice mrtav, kao izbor), a i ajde objektivno da kazemo nije realno jos i to za ovaj novac. I ja takodje obavezno sledeci fon sa bar 90hz, night and day sto se mene tice kada se poredi 60 i 90hz...
 
Poslednja izmena:
X3 ima imx 682 senzor..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Sada dovodis u zabludu ljude,nemoj da pises nesto sto ne znas ili nisi proverio_Ovo je sa mog X3,pa se vidi koji senzor ima X3.


Screenshot-2020-12-19-19-38-16-709-com-finalwire-aida64.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Nikakav problem,znaju i oni da pogrese u pisanju.Nisam.siguran ali mislim da taj senzor 682 ima RN8 ili pro.0

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
682 pise na svim review-ima koje sam procitao. Mislim phone arena i gsm...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Onda njih napadaj kako ljude dovode u zabludu, mene zaobidji jer samo navodim sto sam procitao..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Da si postavio sliku ne bih rekao nista, zaobisao bih te,ovako si napisao nesto sto nisi proverio i jos se ljutis.nema potrebe,ljudi grese pa i ti naravno.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Moja greška, sad vidim na Aida, moj Realme 7 Pro ima 682 a ne 686... Imao sam pre ovoga Mi Note 10 Lite sa 686 pa mi ostalo u secanju...

Kako god, rekoh, vise mi se svidja softverska obrada na Xiaomi telefonima, ovde je dosta agresivnije i nisu bas uvek kozistentni rezultati, mada generalno nemam zamerke.
 
Da si postavio sliku ne bih rekao nista, zaobisao bih te,ovako si napisao nesto sto nisi proverio i jos se ljutis.nema potrebe,ljudi grese pa i ti naravno.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Pa da nijesam provjerio nista ne bih ni pisao, logicno.. Ne smatram da sam pogrijesio jer sam iznio informaciju koja se nalazi na svim mogucim recenzijama tog telefona..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poco X3 ima Sony IMX 682, piše jasno na detaljima specifikacija na zvaničnom POCO sajtu kao i na svim zvaničnim Mi stranicama gde je telefon izlistan, uključujući i našu stranicu.
A to što Aida čita može da bude greška u samom indeksiranju aplikacije.
 
Matorom sad kad je ubacio Telenor pripejd karticu non-stop iskače nekakva notifikacija poveži se na Telenor mrežu!? Na starom Redmi Note 5 sa tom karticom nije bila takva situacija. Kako da se rešimo dodade?
 
Imaš kada tapneš na obaveštenje opciju sign in as is ili nešto slično, odeš na to i neće se više javljati.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Konačno rupa za kameru kako treba...
65b3c22164d1e1c64248a5bf4325e324.jpg


Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Uđoh i ja u "Poco X3" klub danas, stari Redmi Note 4 ide u zasluženu penziju. Telefon sam upravo raspakovao, pa pitanje iz mesta: može li odmah da se instalira GCam kao aplikacija ili ide procedura kao za starije modele (unlock, root, install)?
 
Uđoh i ja u "Poco X3" klub danas, stari Redmi Note 4 ide u zasluženu penziju. Telefon sam upravo raspakovao, pa pitanje iz mesta: može li odmah da se instalira GCam kao aplikacija ili ide procedura kao za starije modele (unlock, root, install)?
Ja sam je instalirao bez root-a i radi sasvim ok,tako da mozes odmah ubaciti Gcam.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Vrh Dno