Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

I meni deluje da je povezan na drugi acc. Vidim da prikazuje skroz druge brojeve i nije mi jasno kako je do ovoga moglo da dodje jer sam telefon kupio nov i ja otvorio kutiju, znaci pre mene nije niko koristio telefon.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa ako si napravio jedan nalog na sajtu a drugi nalog na telefonu nije ni cudo sto nece. Moras da imas isti broj na telefonu i na nalogu, nesme da bude razlike. Odloguj se sa jednog naloga i uloguj se sa onim istim. Da li na telefonu da se izlogujes pa ulogujes tim sa sajta ili obratno.
 
@offline71 ako znaš tada naglasiš da je kod tebe izuzetak od pravila, jer ovako neko može pokušavati bezuspešno misleći da može odmah.
Skroz si u pravu,samo sto ja ne znam da sam izuzuetak od pravila :)
Ima logike sto kaze kolega @
Beosoft.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Napravljen je jedan jedini nalog i to u telefonu. Kada se u miflash unlock tool unese email i pass koji je u telefonu iz nekog razloga (meni nepoznatog) se dobija neki drugi ID. Znaci u miflash unlock se ne unosi email nego ID iz telefona za mi account. To je moja greska i naravno da mi je Kidence pomogao i to bez mog pitanja, nego mi je svojevoljno poslao pp sa uputstvom sta da uradim. Ovim putem mu se zahvaljujem na pomoci.
Da dodam, nije bilo potrebno da cekam 72h.
 

Prilozi

  • pocounlock.PNG
    pocounlock.PNG
    12 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Znaci tacno ceovek da poludi sa svim ovim, znaci ispade citava nauka oko svega ovog. Da li je realno da nece da instalira twrp zato sto sam na amd platformi?
 

Prilozi

  • twrpflashfailed.PNG
    twrpflashfailed.PNG
    53.6 KB · Pregleda: 79
Znaci tacno ceovek da poludi sa svim ovim, znaci ispade citava nauka oko svega ovog. Da li je realno da nece da instalira twrp zato sto sam na amd platformi?

Preimenuj twrp bas ovako kako sam ti napisao i kada pokrenes cmd kucaj sta vec ide i onda samo kucaj twrp.img i to je to. Mada ja pokrecem bas cmd i to u folderu gde je twrp, odem na onu liniji kucam cmd i tu onda idem redovno fastboot devices da vidim jel prepoznaje uredjaj, onda sledece je fastboot flash recovery twrp.img i to je to uglavnom.

Mada proveri twrp da li je ok, mozda da skines neki stariji ili probaj sa Orange Fox

https://forum.xda-developers.com/po...cial-orangefox-recovery-project-beta-t3853233

Ali prvo iscitaj sta i kako sve pocetka rada.

Zapamti sa Orange radis na svoju odgovornost, ako nisi siguran bolje ne radi nista.
 
Poslednja izmena:
Probaj drugi usb port,nikako usb 3.0 na njemu ti nece raditi komande.Da li ti u levom gornjem uglu,na fonu,ispise 'pres any key to shutdown' kada ne uspeju komande?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Veceras cu isprobati kad budem imao vremena. Pokusavao sam i usb 2 port. Izbaci "press any key to shutdown" posle greske u powershell-u. Procitacu i za orange box ako ovo ne prodje. Probacu na drugoj masini sa intelom i win 7, jer vidim da se mnogi zale na ryzen i win10 koji ide uz ryzen.
 
Poslednja izmena:
Veceras cu isprobati kad budem imao vremena. Pokusavao sam i usb 2 port. Izbaci "press any key to shutdown" posle greske u powershell-u. Procitacu i za orange box ako ovo ne prodje. Probacu na drugoj masini sa intelom i win 7, jer vidim da se mnogi zale na ryzen i win10 koji ide uz ryzen.
Do usb porta je sigurno.Meni na nekom Dell destopu nije htelo iako je usb 2.0,a na tosiba laptopu bez problema,oba Win 10 i oba Intel.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nema to veze koji je procesor i graficka u racunaru. Mora da radi.

Tu je pre problem do twrp-a ili do power shell, mada power shell je isto sto i cmd. Iskreno ja vise volim da radim iz cmd.

Nego jel tebi telefon dok si pokusavao da ubacis twrp bio u bootloaderu? Kada kucas komande telefoon mora da bude u bootloaderu.
 
Poslednja izmena:
Na slici se gore vidi da je u bootloaderu. Probacu na drugom kompu I probacu cmd, madam mislim da nema veze. Samo jedno pitanje, posle twrp sta prvo flesujem, disable force encryption treble ili magisk? Moguce je da zezaju i drajveri na win10, posto je sam instalirao neke njegove.
 
Probao sa cmd i opet isto. Videcu veceras kad mi bude drugi komp dostupan.
 
Cek jesi ti instalirao minimal adb fastboot? I jesi u njega ubacio twrp koji si skinuo? U tom folderu ja odem gore na onu liniju sto daje putanju gde se sta nalazi u windows i tu kucam cmd i ne moram posle da dajem direktnu naredbu gde se nalazi twrp nego je vec tu u tom folderu sve.

Ako si sve dobro instalirao i ako je sve dobro podeseno onda ne moze da nece da radi. Probaj skinuti stariju verziju twrp za svoj telefon.

2dvaxYe.png


Jel i kod tebe sve ovako isto?

Da te ne buni twrp je za moj telefon MI 9T.
 
Poslednja izmena:
Definitivno nije moglo na mom laptopu. Pomogao Kidence i svi problemi reseni. Neizmerno mu hvala!
 
Definitivno nije moglo na mom laptopu. Pomogao Kidence i svi problemi reseni. Neizmerno mu hvala!
Isti problem sam i ja imao sa ryzenom... Lupao glavu 3 dana - sve živo probao i na kraju nakacio telefon na stari laptop i otključao odmah...
Btw da li bi ljudi imate problema sa freezovanjem browsera? Chrome, brave - isto. Prebacim li iz aplikacije u aplikaciju i nazad ili skok na home screen I nazad i nastavi browser normalno da radi... Da nije do Miui EU Roma?
Ima li ko problema sličnih na aospu? Odavno nisam ništa flashovo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
^imam isto problem s zaledjivanjem ekrana u chrome-u vec duze vrijeme stock miui..
Rjesenje iskljucit pa upalit hendi
 
Pozdrav svima nakon godinu i 6 meseci poceo malo da brlja poco pa bih odradio root telefona ocistio nepotrebne stvari. Citao sam vise puta u temi postupak za root ali sada ne mogu da se setim gde a tema ogromna pa ako se neko seca na kojoj strani je bilo poslednje uputstvo . Hvala unapred, trebao bi mi ceo dan da iscitam celu temu
 
Imao sam i ja taj bug sa Brave-om, a resio sam ga tako sto sam obrisao dalvik i kes u Twrp-u.
 
Cao, imam problem sa ubacivanjem custom Roma. Otkljucao sam bootloader, instalirao TWRP Recovery i sad hocu pixel experience Ali u videu covek skida I Vendor I Firmware, Ali link je istekao. Jel za ovu novu 10. verziju ne treba taj Vendor i Firmware? Ako treba gde da nadjem to?
 
Nazad
Vrh Dno