Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Zna li netko mozda jel se pojavila negdje armoured edition sa 6/128gb..??
 
Poslednja izmena:
Ljudi probao sam unlock bootloadera preko sajta i kad kliknem na unlock now i logujem se, izbaci mi sledecu sliku. Sta sad da radim?
6edce16c00c0526dcb0d4a1ce1b4a429.jpg
4936ac8b8a05fb036a390cb7ae2449bd.jpg


Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
A sad sam pokusao i preko miflash tool... (slika ispod).
Sta sad da radim, posto na sajtu nemam pojma sta hoce, jer je na kineskom ili da cekam 72h, pa da opet probam preko mi flash tool-a?
Ovo mi je prvi xiaomi fon pa se ne snalazim najbolje sa ovim otkljucavanjem...
aac3521b113c5d4fd67713b231c9427b.jpg


Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Jesi sačekao 72 sata od prvog pokušaja do drugog pokušaja ili ti je ovo prvi pokušaj? Ako je prvi tad je sve ok, sačekaj 72 sata i iz drugog pokušaja biće otključan.
Imaš temu o otključavanju Xiaomija pa prostudiraj ali uglavnom se svodi na to da funkcionišu drajveri, da sačekaš koliko je naznačeno, da u developer opcijama bude povezan miui account i da ne upgradeuješ sistem na fonu od prvog pokušaja do isteka vremena za čekanje.
 
A sad sam pokusao i preko miflash tool... (slika ispod).
Sta sad da radim, posto na sajtu nemam pojma sta hoce, jer je na kineskom ili da cekam 72h, pa da opet probam preko mi flash tool-a?
Ovo mi je prvi xiaomi fon pa se ne snalazim najbolje sa ovim otkljucavanjem...
aac3521b113c5d4fd67713b231c9427b.jpg


Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Upravo tako, sada čekaš da prođu 72h onda preko mi flash tool-a uradiš otključavanje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako se pokazao proximity senzor? Ja sam imao problema na rn3 i rn5 sa tim. Ne vidim po netu da se zali neko.
 
^^ Radi normalno, nije se niko žalio.
U vezi problema sa displejom ovo donje se lepo uklapa u ono što sam govorio ranije da softverski krpe pojedine manjkave serije displeja (dakle isti displej od istog proizvodjača ali lošija serija). Sa svim posledicama, to jest pokriješ se preko glave a otkriju se noge... Ko ovo čita a namerava da pazari Poco neka se ne brine, nije ozbiljno kako zvuči i jako malo ljudi koji su imali problem je prešlo na drugi telefon zbog njega.



Here is the whole story of tuch issues and screen bleeding :-

1) first batch - Xiaomi was using screen from some supplier and it had screen bleeding. (users facing screen bleeding but no touch issues)

2) Second Batch - Later xiaomi changed the whole panel and this time they fixed the screen bleeding but got the touch issues. (users facing touch issues but no screen bleeding like me)

3) Third and latest batch - Later again xiaomi changed the touch panel and this time they got all issues fixed. (third batch users facing no issues, neither screen bleeding nor touch issues, mostly from outside of India pocophone f1 users and poco f1 users in India having october or later manufactured units)

4) Now xiaomi is trying to fix the touch issue for second batch users by changing kernel values because screen bleeding can't be fixed by software updates.

5) if xiaomi fixes the issues for second batch people by increasing the current supply for touch planel to reduce touch delays by tweaking kernel then first batch people starts having issues like ghost touches because of over sensitivity due to over current values.

6) if xiaomi tries to fix the issues for the first batch people by reducing the current for touch panel again by tweaking kernel values then second batch people starts having issues like touch delay and lake of touch sensitivity because of reduced current values.

7) Meanwhile the third batch people has average values so they don't get affected by any of the above kernel changes so they don't have any kind of touch issues in any of the build.

8) Because there are three different touch panels being used in poco f1 and each one is using different current values its very difficult to control all of them from the same kernel values or by any universal Rom.

9) Xiaomi can provide the device specific build like different-different kernel values for different touch panel devices.


:svetius: Disclaimer - Above are my personal observations, nothing is confirmed by xiaomi officials and i may be wrong so don't take it seriously :svetius:
 
Prvi pokusaj. Onda cekam 72h, pa cu ponovo sa flash tool_om da probam. Hvala Vam [emoji16]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
izasla nova open beta 8.12.27

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako se pokazao proximity senzor? Ja sam imao problema na rn3 i rn5 sa tim. Ne vidim po netu da se zali neko.

Na mom RN3 nije bilo problema. Ali, mogu da kažem da je na Poco osetno brži odziv senzora naspram RN3. Radi jako lepo i precizno.
 
mizlim da se na poslednjoj beti ponovo vratio touch delay.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Znaci sigurno je tako i sa poslednjim xeu romom, da ostanem za svaki slučaj na 8.12.20
 
mizlim da se na poslednjoj beti ponovo vratio touch delay.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ja nisam primetio...mada neko je rekao na XDA da su se toga dana pojavile dve beta verzije 27.12 mozda sam ja ubo pravu.[emoji4]
Inače do sada sve dirty flash radim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Gde na NBG ili u Zemunu može da se pogledaju uživo Poco i Mi 8?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Aj da pitam i ovde posto me na drugoj temi ignorisu - ko ima bolju kameru, F1 ili A7?
 
Posti mi je ovo prvi android zamolio bih forumase za pomoc! MIUI mi je uzas pa sam otkljucao bootloader, kako je navedeno.
Sta sada treba da uradim ivda li moze da se instalira mozda stock android kao na pixel-u? Unapred hvala
 
Aj da pitam i ovde posto me na drugoj temi ignorisu - ko ima bolju kameru, F1 ili A7?

Ako hoces realan odgovor iz prve ruke...A7 nema sta da trazi pored F1. Koristio sam ga pre F1 i razlika je ocigledna. Na A7 kada se slika zumira dosta je mutna. 3 kamere ne predstavljaju nista, jer A7 softverski ne moze da izvuce dosta iz 3 kamere.
 
Cela A serija je uvek bila nista posebno sto se toga tice, ne treba to ni porediti, a te kamere sto ima su vise tu radi marketinga..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Aj da pitam i ovde posto me na drugoj temi ignorisu - ko ima bolju kameru, F1 ili A7?

F1, definitivno. Malo sam cackao taj A7 i kamera nista ne valja. :) Slike od glavne kamere (24mpx) deluju ko interpoliranih 5mpx. Detalji u senkama-nula, sve je crno. Uslikas npr. neko malo dalje drvo, ispadne crno, suma ima na sve strane i na dnevnim slikama. Slike su i solidne, video zapis je uzas, boja nema, deluje mi kao da su pozajmili 8 bitnu paletu boja iz Doom-a 1, autofocus spor, deluje ko da je 480p, itd. Moguce je da ima solidne nocne slike, to nisam testirao. Pocophone taj telefon pojede i stock, a kamoli sa gcam. ;) U vecini slucajeva ako kamera ne valja na papiru, ne valja ni u praksi. Ne moze softver da izvuce nista iz tog sezora. Suvise velika rezolucija 24 MP (cim je veca rezolucija, manja kolicina svetlosti pogadja jedan pixel), mala velicina piksela 0.9µm, relativno mali senzor 1/2.8" i phase detection autofokus. Jedino je zanimljivo sto ima i ultrawide senzor, ali on daje slike jos losijeg kvaliteta.
 
Flesovao sam xeu 8.12.27 preko xeu 20, I sad opet izbacuje notifikaciju za update na 27. Da nisu mozda izbacili ponovo ispravljenu verziju?
 
Samsung A serija za zaobici. Prvobitno je smisljena kao jaz izmedju j i s serije (low budget i flagship). Imala je izgled i izradu flagship modela, a low specifikacije. Vrhunac serije su bili modeli za 2016tu godinu. A5 2016 i A7 2016 su jedini modeli iz A serije koji su imali OIS (opticku stabilizaciju). Toliko su bili dobri i toliko su prodavani da se Samsung uplasio da A serija ne ugrozi S seriju. Jednostavno, vecini korisnika nisu bitne performanse koliko izgled (premium feel) telefona i kamera. Zato je u buducim inkarnacijama A serija izgubila OIS i kroz sam softver se ogranicavaju mogusnosti kamerama A serije.
 
Pazario ga i ja danas, za 290e sa dve godine garancije, vakum. Nema bolje kupovine za ovaj novac. Jedina mi je zamerka sto mi je nekako ruznjikav i sto ekran izgleda kao da ima zastitno staklo preko. Radi li na 9.0 gcam?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Moze na pm gde si kupio? Hvala.
 
Posti mi je ovo prvi android zamolio bih forumase za pomoc! MIUI mi je uzas pa sam otkljucao bootloader, kako je navedeno.
Sta sada treba da uradim ivda li moze da se instalira mozda stock android kao na pixel-u? Unapred hvala

Posti mi je ovo prvi android zamolio bih forumase za pomoc! MIUI mi je uzas pa sam otkljucao bootloader, kako je navedeno.
Sta sada treba da uradim ivda li moze da se instalira mozda stock android kao na pixel-u? Unapred hvala

Da bi ubacio twrp(custom recovery preko koga flesujes npr aosp/pixel romove) trebace ti adb/fastboot drajver: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979
Ako koristis win10, moraces da iskjucis driver signature enforcement( https://www.youtube.com/watch?v=ly7l1QGwceI )
Link za twrp: https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603872608
fastboot devices je komanda da vidis da li je sve u redu sa drajverima tj da li racunar komunicira sa telefonom
fastboot flash recovery recovery-20181211.img // Ime twrp-a mozes promeniti npr samo twrp.img zbog lakseg unosenja komande
Mozes pratiti ovaj klip od 4:00 https://www.youtube.com/watch?v=u88Hk1fOs6Y
Kada flesujes twrp, samo drzi volume up+power da bi usao u sam twrp, ne treba flesovati ovaj disable force encrypt ako vec prelazis na aosp. Prvo sto treba uraditi je u twrp-u je Format/Advanced/Format Data i ukucas yes, posle ides na pocetak u twrp-u pa Reboot/Recovery. Sada mozes da flesujes bilo koji aosp 9.0 rom(preporuka Syberia ili Citrus-Caf). Pre flesovanja roma udjes u wipe/advanced i cekiras system, data, cache, dalvik cache, flesujes rom, gapps(nano 9.0 x64) i magisk na kraju.
Mozda ovo izgleda tesko, ali je u stvari lako kada se prate uputstva i nigde ne zuri
 
Vrh Dno