Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

@pool preporuka da probaš neki aosp i slično... Fluidnost na mnogo većem nivou...

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Izašao global beta 8.6.12 čekamo da stigne pa javljam utiske.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sredili su odziv touch-a po sredini, sad flesnuo ovaj kernel na aosp rom.
1032a0624dd0092bb81bc53a5dc6bf87.jpg
cd42b72817db4ad39f070f00b31535a4.jpg

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
sta je konkretno problem sa tacem?razmisljam o ovom telefonu pa me interesuje malo detaljnije.da li postoji resenje na stock rom-u posto ne volim da stavljam custom.
 
Za koji dan ide na stable kanal, i beta je stock rom. Skines sa njihovog sajta ceo zip, i ides local upgrade. I dobijas update u beta kanalu.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
sta je konkretno problem sa tacem?razmisljam o ovom telefonu pa me interesuje malo detaljnije.da li postoji resenje na stock rom-u posto ne volim da stavljam custom.
Ja sam na oficialnom Miui 10 i nisam primetio nikakve probleme sa telefonom. Ocigledno neki problemi postoje ali oni pogadjaju znatno mali procenat korisnika. Tu vise mislim da ima veze sa korisnicima nego sa samim telefonom. Na ovom forumu su po prirodi stvari, ljudi koji su zainteresovani za tehniku i vole da cackaju i igraju se recenzenta i naravno ako cackas non-stop i po dubini uspeces da prinadjes nesto sto i nije 100% uradjeno kako treba. Ako citas postove videces da se gomila ljudi muci u nadi da ce uspeti da obezbede uslove kako bi reprodukovali neki bug ili defekt tipa ako stavis tu boju na ekran upalis osvetljenje na maximum i u savrseno zamracenoj sobi videces efekat screen blading-a. Slicno je i za tach, pod ovim i ovim uslovima desava se to i to...
Drugim recima ako se bas trudis pronacices manu ali to vazi za svaki telefon. Verujem da 95% korisnika nece nista od ovoga primetiti. Ja kucam 2-3 slova u sekundi i problem sa tach-om nisam primetio, igrice ne igram pa ne znam da li se tu desava. Ekran je veoma dobar cak i za nekog ko je navikao na Amoled. Ne omalovazavam misljenje drugih niti mislim da je glupo sto non-stop testiraju i na svaka dva dana stavljaju nove Rom-ove. Ljude to zanima i meni je zanimljivo da procitam utiske. Mozda bi i ja to radio da sam malo mladji i da imam vise vremena. Ali postovi takvih tech entuzijasta umeju da dezavujisu ljude o stvarnom kvalitetu telefona. Istina je da boljih telefona ima ali boljih za ove pare nema.
Da zakljucim, ako si prosecan korisnik (fb, insta, youtube, neka fotka i igrica) neces imati zamerke na fon cak ces verovatno biti i prijatno iznenadjen. Ako si neko ko voli da se igra recezenta i beta testera, verovatno ces imati par zamerki.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Toliko ste pričali o tome da sam se sad potrudio i uspeo reprodukovati bug sa touchom i na mom uređaju, tako da pretpostavljam da je na svakom isto, kao što je neko i tvrdio. Nikad mi ne bi zasmetalo niti bi primetio da se nisam baš jako potrudio da to otkrijem :) Ako neko baš jaaaaako brzo kuca možda mu ovo i zasmeta, razumem da bi moglo da ga nervira, ostali nemaju razloga da brigu, ovo je stvarno minorni bug...

Pa o tome ja i pricam, bas treba brzo da ga iztipkas da bi pogresio. Zato neko i ne vidi taj problem, a svi ga imamo. Znao je pre Xiaomi ubacivati po 2, 3 razlicita panela (tipa sharp, boe, tianma,lg...), al sad svi imaju istu verziju ovog tianma. Nekad je ugradjivao i 2 razlicita senzora i 2 razlicite optike za kameru. Nekog je znao prilicno zavrnuti i sa kamerom i sa ekranom. Na Pocophonu je svuda isto:ll.png Ne znam da li je optika svima ista, senzori su isti, pa onda ide donja crta, ovo rimsko dva je valjda oznaka za optiku. Na sestrinom mi4c tu pise imx258_sunny. To je bila najbolja verzija kamere za mi4c od moguce 4 varijacije (2 senzora, 2 optike).
 
ja imam mi note 3 sada i treba mi nesto da ne doplacujem puno a da uzmem nov telefon.generalno poco je bolji od mn3.Na telefon vise nikad ne stavljam custom kakav god bio,samo stock.prosecan sam korisnik .znaci ovako u svakodnevnom nekom radu to se ne oseti.recimo kad listate stranice ili levo desno, pri nekom normalnom kucanju.
 
ja imam mi note 3 sada i treba mi nesto da ne doplacujem puno a da uzmem nov telefon.generalno poco je bolji od mn3.Na telefon vise nikad ne stavljam custom kakav god bio,samo stock.prosecan sam korisnik .znaci ovako u svakodnevnom nekom radu to se ne oseti.recimo kad listate stranice ili levo desno, pri nekom normalnom kucanju.

Jok, ne vidi se lag nigde. Samo kad prebacis prst za par stotinki sa a na h, ukucace "ha". Ovako se ne vidi nigde. Vidim da su neki pominjali da im zakuca u youtubeu. To je najverovatnije zbog toga sto drze horizontalno telefon i dodirnu slucajno delom dlana touch kod notha i onda ne reaguje zbog toga. I meni se to desava. Moguce je da i ta youtube aplikacija ima neki bug, ja koristim drugu. Nisam primetio lag ni u igrama, odigram pola sata dnevno nekih pucacina, pobijem ih ko da su komarci, radi lepo i tu.
 
Kao što reče Bob, baš ništa. Sve radi potpuno normalno, a lag se nekad javi kada se brzo kuca i onda napiše "smao" umesto "samo", npr. A to za YouTube, i ja sam primetio da ne registruje dodir u nekom uglu za izlazak iz celog ekrana, što pripisujem ili da mi dlan dodirne ekran s druge strane ili tome što koristim full screen navigacije pa onda telefon misli da hoću da povuče unazad ili na početni ekran. A verovatno je to drugo. Dakle, touch nema ama baš nikakvih problema.
 
Telefonu objektivno nista ne 'fali', prosecan korisnik ce uzivati u istom za ulozeno. Uz gcam i aosp rom, dobija mini pixel za manje od 300e, sad sto ovde ima nas par picajzlica, to je stvar nekih drugih stvari xD
Sa 9.0 bice savrsena kupovina za telefone ispod €300

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Da li ste sigurni da je isti panel? Možda je Touch screen controller (IC) drugačiji?

Evo u source-u sadrži dva tianma panela. Koji je to drugi Xiaomi SDM845 telefon sa FHD Tianma panelom?!
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-12-07_17-17-59.png
    Screenshot_2018-12-07_17-17-59.png
    48.8 KB · Pregleda: 182
I meni se čini da sam video na telegram grupi da neko ima drugačiji touch od mog, moj je novatek.Screenshot_20181207-174031.jpeg

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Da li ste sigurni da je isti panel? Možda je Touch screen controller (IC) drugačiji?

Evo u source-u sadrži dva tianma panela. Koji je to drugi Xiaomi SDM845 telefon sa FHD Tianma panelom?!

Moguce da je to za Poco, da pitamo ove u Indiji sta oni imaju?:)
@sdejan I kod mene je taj touch.
 
Kod svih nas je taj.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Kakva iskustva imate sa platnenim maskicama tipa
https://m.aliexpress.com/item/32921...d=3550amp-uI2W-VfULcN-zA7481Tyrg1544249951353
sto se tice osecaja u ruci i koliko su klizave? Meni je stigla
https://m.aliexpress.com/item/32921...d=9237amp-uI2W-VfULcN-zA7481Tyrg1544250094188
koja kao da pokusava da pobegne iz ruke, dok iskucam poruku 4 puta moram da vratim telefon na normalnu poziciju... Skinuo sam je posle 10 minuta
Kod mene je ta Mofi i skroz je ok. Mana joj je sto se brzo prlja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li ko zna zasto je suspendovan MIUI 10 8.12.7 Android Pie 9.0 EU.Juce ga je bilo za mnoge telefone sem za Pocofon ,danas nema ni za jedan.
 
Ne znam zašto ali tako je bilo i za prethodna dva xiaomi.eu roma za poco.
 
Kakva iskustva imate sa platnenim maskicama tipa
https://m.aliexpress.com/item/32921...d=3550amp-uI2W-VfULcN-zA7481Tyrg1544249951353
sto se tice osecaja u ruci i koliko su klizave? Meni je stigla
https://m.aliexpress.com/item/32921...d=9237amp-uI2W-VfULcN-zA7481Tyrg1544250094188
koja kao da pokusava da pobegne iz ruke, dok iskucam poruku 4 puta moram da vratim telefon na normalnu poziciju... Skinuo sam je posle 10 minuta
Odlična je, imam istu takvu. Malo povećava gabarite telefona, ai je osećaj u ruci baš neobičan, pruža dobar grip i daje dobru zaštitu. Čak mi telefon i lepše izgleda sa njom nego bez nje
 
Jel kupovao ko skinove u vidu folije i ako jeste kakva su iskustva?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Da li ko zna zasto je suspendovan MIUI 10 8.12.7 Android Pie 9.0 EU.Juce ga je bilo za mnoge telefone sem za Pocofon ,danas nema ni za jedan.
Povukli su i sve ostale xeu 18.2.6 romove, trenutni status -REBUILDING- Biće, valja sačekati.
 
Koju gcam koristite igde pratite razvoj aplikacije za Poco?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno