Šta je novo?

Xiaomi Mi9

Meni stigao mi 9se 6/64 pre 7 dana, plava boja, global verzija, sa eu punjačem i uputstvom u kutiji na engleskom, znači prava global verzija. Sa aliexpress-a, uz neke popuste koštao me oko 290e.
Napisaću ukratko prve utiske, porediću ga sa mi6 koji zasluženo ode u penziju.

Dvoumio sam se šta uzeti, mi9 se ili meizu 16th, na kraju sam prelomio na mi9 se, najviše zbog dimenzija i novijeg senzora kamere.
Telefon je idealnih dimenzija, savršeno leži u ruci, izrada odlična, notch nije upadljiv, nekako elegantno (par mm) ulazi u ekran.

Što se tiče performansi, brži je za 20ak % od mi6, ne laguje, sve app otvara vrlo brzo.

Senzor otiska prsta radi dobro, iznenadila me brzina, jedino je malo nezgodno svaki puta potrefiti mjesto gdje je senzor, tako da je uspješnost otključavanja 7/10.

Kamera je, po meni odlična, veliki napredak u odnosu na mi6 (koji je imao solidnu kameru). Probao sam neku verziju gcam sa 4pda ali ne radi baš dobro, laguje i ne rade sve opcije. Čekaću neku bolju verziju.

Baterija oko 4h sot, dosta razgovaora, 3 mail naloga, surf, viber, 3g i aod stalno uključeni.

Iznenadio me i zvučnik, baš je glasan, ne znam da li je isti kao na mi9, ali je odličan.

Pitajte ako vas nešto još zanima. Mogu i postaviti par slika stock vs gcam ako treba.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slab sot nažalost, šteta što nisu ubacili veću bateriju

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, baterija ne oduševljava, ali meni dovoljno, dan izgura bez problema, dođe na oko 10-20% dok ne odem na spavanje.



Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Koliko te je carina oderala?
 
Slab sot nažalost, šteta što nisu ubacili veću bateriju

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Slab sot? Aod stalno uključen i na mreži telefon (4G iako je napisao čovek 3G), dosta razgovora...

To je odlična baterija, bar meni.

Ne vise svi kući u mraku i na wifi-u da nabijaju sot.
 
Aod mu dodje sta? Na amoledu ono vreme sto se vidi stalno?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
^ Always On Display

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Slab sot? Aod stalno uključen i na mreži telefon (4G iako je napisao čovek 3G), dosta razgovora...

To je odlična baterija, bar meni.

Ne vise svi kući u mraku i na wifi-u da nabijaju sot.
Meni je na Redmi Note 5 oko 7h, to mi je taman da ne pazim. WiFi ne koristim previše

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne možeš porediti bateriju redmi note5 sa ovim telefonom. Taj rn5 jedan od najboljih telefona što se tiče trajanja baterije.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nažalost ispravno sam napisao, 3g je u pitanju, u BiH 4g mreže nema. :)

Solidna baterija, pomirio sam se sa tim da tel punim svako veče, da li on bio na 40% ili 4% baterije.

Inače na aod ne prikazuje notifikacije za nesistemske app, što je njesra. Mislim da sam u mi8 temi pročitao da im za to neko rješenje ili se varam?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Kod mi8 pokazuje wa not. Za ostale ne znam

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na beti prikazuje sve na MI8, doduse ja sam na XEU.
 
Nema LED notifikacije. Možda posle nekog update i AOD bude radio za sve aplikacije.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Kako nema ? Ima malu u gornjem desnom uglu valjda ?


Edit:

Aha . Pričaš o SE modelu..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sve više kompanija prelaze na oled (čak i u srednjoj klasi), tako da im se "isplati" više da stave aod, nego notifikacionu lampicu.
 
A kako obican Mi9 ima a SE ne? Nidje veze. [emoji4]
Ima smisla za proizvodjace to sto pises, ali nikada ni jedan AOD nece moci da zameni led not. Ne znam sta ih kosta da stave makar jednobojnu diodu kao sto Xiaomi radi, ne mora cak ni u boji ako previse trazimo.
Napravili su odlican potez vracanjem IR blastera na Mi9 i zadrzavanja led not, nadam se samo da ce tako nastaviti. Kada ima Mix 3 ne vidim onda razlog da nemaju i ostali modeli.
Uhh, vidim ja da ce mi primarna stavka prilikom sledecih kupovina biti led not pa onda sve ostalo. Moj idealan mob mora imati led not, IR blaster i 3.5mm. Izbor mora da postoji. Sta briga proizvodjace da li cu koristiti BT slusalice ili sa kablom. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Koristi adapter pa je 3.5mm nebitna stavka.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
nisam pratio na času
mi 9 se vs mi 8
čija je kamera bolja? za video pretpostavljam mi8, ali za fotke?
inače ima ga i u logicu Xiaomi Mi 9 SE 64GB 6GB
Cena: 38.176 DIN
Dostupan
 
^ Po meni je Mi8 bolji izbor. Da si poredio obican Mi9 i Mi8 bilo bi ok, ovako Mi8 odnosi pobedu. [emoji4]
Koristi adapter pa je 3.5mm nebitna stavka.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Slazem se. Na Mi8 sam koristio adapter, tj sve vreme mi je bio na slusalicama i onda ne mislim o tome, najnormalnije ga koristim.
Vise mi je do toga da se korisniku da izbor. Ima npr dosta ljudi koji slusaju muziku dok pune mob i onda nece da se zezaju sa raznim adapterima. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Avvv ko da je toliko bitno, odma odgovorit na poruku, ili bilo sta. Odgovoris kad mozes, kad vidis poruku.
 
^ Ne mozes da je vidis ako nemas led not. [emoji23]
Salu na stranu, naravno da je bitno. Sta ako je neki hitan poziv ili poruka. Izmedju ostalog ne sluzi to samo za poruke i pozive vec generalno za sva obavestenja raznih apk. [emoji4]
Da je taj AOD u potpunosti funkcionalan kao kod Samsunga ne bi ni trebala led lampica. Ovako bogami treba i lampica i AOD. Nadam se da će srediti to.
Trebala bi u svakom slucaju. Dzabe AOD bez led not. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Pa ne bas. Neces gledati u mob ceo dan. I ne znas uvek kada nesto moze biti bitno. Ti pises o drugim situacijama, ako ocekujes neki bitan poziv ili poruku.
Sve u svemu ni jedan valjani razlog ne moze postojati za ukidanje led not. Bukvalno jedna od najkorisnijih stvari na mobu. Kakav AOD i ostale gluposti. [emoji4]
 
Pa kod Xiaomi-a koji ima jako glup sistem obaveštavanja je obavezna i led lampica i AOD.
Pod ovim "jako glup sistem obaveštavanja" mislim kao prvo da kada stigne poruka i posle nekog vremena se otključa telefon ali se ista ni ne pogleda, ta poruka se više i ne pojavljuje na AOD niti na zaključanom ekranu. Ili dok gledam neki video na telefonu npr desi mi se da stigne poruka ali ja posle gledanja videa zaboravim da imam poruku jer se ne prikazuje u notch-u (hvala Bogu pa ima mod za to) a ni posle toga na zaključanom ekranu. Valjda je osnovna stvar da obaveštenje o novoj poruci stoji na ekranu dok se ta poruka ne otvori ili dok je ne uklonim iz obaveštenja. Tako da tu ne pomaže ni led lampica.
Plus kao mana tog istog sistema obaveštavanja ide i nemogućnost da se proširi poruka na zaključanom ekranu, ne daj Bože da se vidi više poruka od iste osobe. Treba ovaj MIUI još da se pegla, pogotovo AOD i sistem obaveštenja.
 
I da je AOD kao kod Samsunga (uzmimo za primer da je njihov AOD najbolji) i pored toga bi bilo lepo imati led not iz prostog razloga sto je lakse sa vece razdaljine uociti lampicu nego videti da li i koja obavestenja imas na zakljucanom ekranu. Posebno ako imas led not u boji, odmah znas o cemu se radi. [emoji4]
 
@korisničkoime
Koji je to mod? Mora li se otključavati bootloader?

Baš to što si napisao, nikad ne znaš imaš li novu poruku ( viber, wa, druge app), nema ih ni na aod ni u status traci.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ustvari je bitno da ti je telefon stalno u ruci

Sent from my Mi 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno