Šta je novo?

Xiaomi mi3/mi4

Sharp i Jdi su dva razlicita proizvodjaca panela.Isto tako je Sony XZ ranije stizao sa Sharp i Jdi panelima.


Jel ima Xiaomi 4 da se kupi negde kod nas?
 
Poslednja izmena:
Ne znam,evo nadjoh ga sad na googlu u Telekoplus radnji,400 jura.
 
U Tehnomaniji na vikend akciji 55.000. :D
 
^^^ Ip6 ima sharp/lg ali to kod njih nema veze jer su oba brutalna. :)

Ovde sa mi4 je lutrija,sta ispadne to je. Ako pogledas dovoljno klipova videces da neke mi4 imaju brutalnu crnu boju a neke crnu koja vuce na plavu/sivu.
 
Poslednja izmena:
imam neki coupon od njih i sa kuponom me izidje 256$ izidje sa tim kuponom, i besplatno slanje registrovanom singapurskom postom, a ako bi da posalju TNT postom izidje 8$ vise
 
Pitaj ga da ti posalje serijski broj moba kojeg bi ti poslao da na onom mi sajtu vidis kada je kupljen,to jest koliko je star :)
Mozda je neki sto im cuci na polici 7m..
 
Pozdrav svima :) Pratim xiaomi vec duze vrijeme preko kanala c4etech (preporuka).Prije 10ak dana sam pazario mi3 za nekih 150e kao nov,bukvalno.Telefon je u rangu m8,imam spomenuti pa znam.
Lag-a nema,Antutu 43000,miui sam zamjenio sa nova launcher pro,nije mi legao bas nesto.Uglavnom izrada,kvalitet hardvera pa i minimalisticki dizajn softvera je na VRHUNSKOM nivou!!!Ja sam prezadovoljan.
Imam jedno pitanje :) Teme mi jako baguju (aplikacija).Da li znate sta je razlog (nece da ucita teme da skinem itd,itd)...

Pozdrav svima jos jednom :)
 
Mi3 , Mi4 što se tiče apsolutnih performansi su jednaki čak i isti kenel koriste i romovi su isti. Normalno Mi4 ima novije kompomente aktuelne u 2015 , dok je Mi3 pravljen za 2014 godinu, ekran kamera rom je novije generacije pa je u tom smislu bolja kupovina, ali opet dizajn Mi3 (đe god ga staviš na sto neko dođe da pita kakvo je to stakleno čudo, može li da se isproba) i 64gb imaju svoje prednosti posebno kod Xiaomija gdje na raspolaganju imaš par vrhunskih romova. Mi serija se sklapa u istu fabriku đe i Iphone tako da sa kvalitetom komponenti nebi trebalo da ima problema, ekran je čak za klasu bolji nego na Iphone uređajima kako kod Mi3 tako i kod MI4 modela, Nexus je škart za Mi seriju, nije to isto.
Npr. trenutno je aktuelan stock android 5.1.1 r2, developer je čak omogućio 4k snimanje na Mi3, unaprijedio i ispravio Ivan krive drine koje je Google napravio sa lolipopom. Jedini stock koji radi bez problema je na Mi3,Mi4 uređajima, ali to je i za očekivat pošto developeri imaju direktan pristup kako qualcomm tako i google bibliotekama (inače qualcomm je jedan od vlasnika xiaomija)
Screenshot_2015-05-26-23-28-22.png
Juče je ubačeno da se može mijenjati nivo vibracije, i RGB kalibracija ekrana ...
Što se MIUIja tiče on je ispred Googlovog viđenja OS bar godinu, sve što je lolipop uveo kao novinu to je već postojalo na MIUI V6 (na većinu novina koje google promoviše čojek se nasmije, pošto je to već viđeno u xiaomi svijetu). Svako ko je koristio MIUI primjeti prilikom prelaska na stock lolipop da hvale mnoge korisne funkcije koje google uopšte nema

Teme se sporije učitavaju otkad su promjenili aplikaciju da se neprikazuju plaćene teme za korisnike izvan Kine, mislim da je brzina par Kb/s pa treba vremena dok se učita preview.
http://en.miui.com/thread-109334-1-1.html
Na forumu imaš dosta tema za skidanje koje ručno instaliraš, ali postoji upozorenje da samo rade na orginalnom romu. Ako imaš rom sa xiaomi.eu moraš isprobati dali radi preko njega pošto sam ja na stock androidu pa nemogu provjeriti.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
da li zna neko, gde mogu da pronadjem display za MI3?
Kupih ga novog prosle nedelje i izgleda da je crkao ekran.
 
Pozdrav svima, probao sam Lollipop na Mi3 i zaista sta nudi Lollipop je smesno u odnosu na Miui6 bas kasne. Nego me zanima da li neko moze da mi kaze kako da se vratim na Miui5 i da li postoji mogucnost za to? Kad sam uzeo tel Miui5 mi je bio citavih sat vremena na njemu pa sam odmah prebacio na Miui6. Pa sam hteo malo da isprobam v5, da li radi brze? Jel baterija bolja?
 
Može, obično se radi preko fastboot roma ali evo ima i upustvo preko CWM recoverija
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=68348
Inače sjutra bi trebalo da izađe update , music player na lock screenu, to je bila najveća zamjerka za V6 rom u odnosu na V5

Sad iprobah theme app, jednostavno ne prelazi 30Kb/s kod preview, ali dowload tema radi normalno, inače isprobah i ručno da ubacim temu preko import from SD card radi normalno i kod EU roma
Screenshot_2015-05-28-12-18-53.jpg Screenshot_2015-05-28-12-18-35.jpg
 
Kod tih tema je najveca prevara kineski lock screen. Ali koliko sam citao pre god dana postoji nacin da se prevede kada se edituju neki fajlovi
 
Izabereš neki koji nema kineska slova i rešen problem :)
 
Vratio sam ga na miui 6 preko fastboot. Znaci isto tako da nadjem samo room od miui5 i preko fastboot-a da ga fleshujem...
 
To sam i ja radio ranije.. Skinem neku temu sa miui foruma koja napred na lock screen-u nije kineska i onda iskombinujem ostale stvari iz drugih tema.. :)
 
Sad sam ga prebacio na miui 5, nekako mi je bolji :) videcu sad kakva ce biti. Al sprzi je sa miui6 za jedan dan solidnog koriscenja baterije bez igranja igrica znaci fb,viber itd
 
Xiaomi Mi 4 Shipment Hits 10 Million Worldwide! This exciting news is released by Lei Jun, CEO of Xiaomi Company on Weibo today.

:)
 
Mi4i 265e sa besplatnom dostavom u CRO na honorbuy.com.
Da li se ovo isplati? Obicni Mi4 nije mnogo skuplji.
 
Nazad
Vrh Dno