Šta je novo?

Xiaomi (Mi) TV Stick 4K

Nikolixx

Poznat
Učlanjen(a)
12.01.2022
Poruke
10
Poena
25
Moja oprema  
Pametni uređaji
Telefon, EON Smart box.
Skoro sam okacio temu o problemu oko uzasnog OperaSmart TV sistema i problmeatici dovodjenja drugog EON uredjaja u stan: ( https://forum.benchmark.rs/threads/drugi-eon-uredjaj-u-stanu.485154/#post-6532233 )
Odlucio sam da je najbolje resenje uzimanje Mi Sticka, koji bi mi resio sve probleme.
Imate li iskustva sa istim, kako radi, da li ste zadovoljni? Ako ne, da li imate neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu 5990din?
 
Rešenje
Meni je recimo chromecast bitna stavka tako da moj glas ide Mi Box S uredjaju, moze da se uzme za 8k, a mozda naleti i neki happy hour pa bude i bolja ponuda,
tv stick ima dve mane po meni i xiaomi i fire. Xiaomi ima losiji hardver i nema usb port ali ima chromecast, Fire stik ima bolji hardver nema chromecast i nema usb port.
Svakako je stvar preference sta ti vise treba, bolji odziv i bolja rezolucija ili losiji odziv i losija rezolucija i mogucnost da castujes. Isto je pitanje da li ces da gledas na nekom dobrom tv-u veceg formata ili na 32inch tvu u spavacoj sobi.
Ima smisla ici na bolji hardver i performanse ako je u pitanju neki 4k tv ili full hd veceg formata(55+ incha) u suprotnom xiaomi tv stick je sasvim ok.
Imam već na jednom televizoru Xiaomi stick 4k..
Da li za drugi tv kupiti isto stick 4k ili xiaomi mi box s 2nd gen ?
 
Volim moj 4k stik, a čuo sam mnogo toga lepog i korisnog za mi box s 2nd gen, pa će biti borba prsa u prsa ako uskoro budem kupovao novi uređaj. Još ako na to dodamo ovo što Salac pušta na YT, biće veselo.
 
Ja jos uvek koristim originalni, 1080P 1GB Ram Stick, na tom TVu koristim samo za EON, razmisljam da li je vredno preci na 4K verziju obzirom da je TV 1080P ?
 
Da li je neko za Xiaomi Stick 4K uzimao OTG kabl i može da potvrdi da radi? Na netu čitam da ovi kablovi sa AliExpress-a ne rade.
I ja sam uzeo sa Alija ovaj i sasvim normalno radi
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €1.16 38%OFF | 1pc 2 In 1 OTG Micro USB Host Power Y Splitter USB Adapter To Micro 5 Pin Male Female Cable

Nego, ima li informacija, hoćemo li dobijati nadogradnju na Android 12?
Nekako mi rijetko dolaze i sigurnosne nadogradnje...
 
Jedno mozda glupo pitanje. Moze li se stik napajati putem usb sa televizora? Chromecast sam tako koristio, a za ovo ne znam jel moze. Drugar gleda za vikendicu, a nema slobodnu uticnicu.
 
Nije preporucljivo jer tv daje izlaz max 0.5A a potrebno je 1A. To sa uticnicom se resi obicnim ,,lopovom,,.
 
Nema mesta a lopov, modularna utičnica i sve su zauzete, a tv okačen na zid. Nego ovo gleda za neki prelazni period dok ne reši neki smart tv.
Ako ga napajaš preko tv ima da se resetuje i sam od sebe gasi svako malo. Prilično je neupotrebljivo. Par puta sam na putu probao tako, na mestima gde nije bilo utičnica/mesta da se nakači njegovo napajnje.
Sada sa sobom uvek nosim produžni kabl 😁.
 
Ja nemam nikakvih problema sa stickom 4K, a napajam preko USBa od TVa, vjerovatno 500 mA. Napajam i DAC preko TVa na drugi USB. Nema razvlacenja kablova, sve je iza TVa.
 
Pozdrav svima. Od samog pocetka imam problema sa stikom 4K, liste mi non stop bufferuju. Pojačao sam internet kod provajdera ali na žalaost ništa se nije promenilo. Iste te liste normalno rade na kompjuteru ili na telefonu. Zeza čak i u Youtube, u nekom trenu slika se stopira i i de samo zvuk. Kao da stik loše hvata wifi a tu je odmah pored rutera ali kad proverim internet speed u browseru na stiku sve izgleda ok. Ima li nekog rešenja ili je jedino rešenje da kupim neki drugi box?
 
Pozdrav svima. Od samog pocetka imam problema sa stikom 4K, liste mi non stop bufferuju. Pojačao sam internet kod provajdera ali na žalaost ništa se nije promenilo. Iste te liste normalno rade na kompjuteru ili na telefonu. Zeza čak i u Youtube, u nekom trenu slika se stopira i i de samo zvuk. Kao da stik loše hvata wifi a tu je odmah pored rutera ali kad proverim internet speed u browseru na stiku sve izgleda ok. Ima li nekog rešenja ili je jedino rešenje da kupim neki drugi box?
Ja bih u ovoj situaciji najmanje sumnjao na stik,najpre na ruter,liste...Ili što teče @bakara...
 
Nazad
Vrh Dno