Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Ja sam napisao šta sam sve uradio i za sada sam ok. Naravno i dalje sam na devetci, update mi nije ponuđen, e sad da li to ima veze što sam disejblovao play store, pokazaće dalji eksperiment. Ako se opet pokarabasi Eon, javljam.
 
Ja sam za to da kolege @shamanNS @MaxBgd @SickMF pronađu neko rešenje :D
Samo da zamolim ne stavljaj me u istu ravan sa ovim ispred mene 🤣😂🤣 ( @SickMF izvini ) pomislice da sam se uobrazio pa me nece hteti da cupa iz g...... u koja sam se uvalio 😂🤣😂 a samo ja znam ( i on naravno ) ovih dana da mi samo nos vireo iz njih 🤣😂🤣😂
U svakom slucaju zatisje u temi sad mozete lepo update -om od boxa da se lepo bavite i raspravljate 😁😉👍
Cekamo 01h 🤣😂🤣😂
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nađem, ili nema više, u podešavanjima "restartuj uređaj"
Settings > Device Preferences i skroluješ skroz dole
Možda jednostavnija opcija ti je da na daljinskom držiš Power ON/OFF dugme 3 sekunde, pa ti iskoči opcija za restart
U tom istom postupku je pre update-a jedna od opcija bila i "Take screenshot", ali je nema više, sada nudi samo restart.

Nekako sam rešio povezivanje "Mi silent mouse" preko bluetooth-a, nakon uspešnog povezivanja miša sa laptopom, pojavio se i u pretrazi na Mi box-u...

Da ne bude da je sve tako crno, nakon update-a smo dobili i "XIAOMI TV +" aplikaciju sa preko 20 besplatnih TV programa za gledanje od kojih izdvajam Smurf TV
Totalno štrumfastično...
 
Probajte ovu komandu:
Kod:
adb shell settings put global package_verifier_user_consent -1
 
Da li neko posle ažuriranja na Android 12 na Mi Box S ima problem sa uparivanjem EON daljinca, a drugi problem da se sa Mi Box S poveže na TP-Link router kome je Wi-Fi Security standard podešen na: WPA3-Personal+WPA2-PSK(AES)?

Danas posle ažuriranja sam Mi Box S (prva Gen.) vratio čak i na fabrička podešavanja ali ni to nije pomoglo jer nije hteo da se konektuje na Wi-Fi od TP-Link routera na koji se inače normalno do sada pre ažuriranja povezivao... kasnije provalim da u TP-Link routerima ili AP-u mora da se izabere i podesi isključivo i samo WPA2-PSK(AES) standard i onda se normalno poveže, jer na WPA3-Personal+WPA2-PSK(AES) standardu posle ažuriranja neće da radi! :(

Drugi problem je takođe da EON daljinski više ne mogu čak ni da uparim sa Mi Box S-om a to sam ranije bar mogao ali je bio onaj problem da kada se Box ugasi posle ne mogu da ga upalim preko EON daljinca, dok sada na Android 12 neće više ni da se upari...!:unsure:
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan updateom. Sve radi kako bi trebalo, čini mi se čak i malo brže nego na A9.
 
@zexoni70 radi daljinac kao i pre, nije se čak ni raspario
 
@zexoni70 radi daljinac kao i pre, nije se čak ni raspario
Ma nije problem da se raspario, već posle ažuriranja ne mogu više nikako da uparim EON-ov daljinac, a pre ažuriranja je to moglo...
Ako ti nije cim probaj raspari ga pa upari ponovo, možda je i do mog EON daljinca?
 
Settings > Device Preferences i skroluješ skroz dole
Možda jednostavnija opcija ti je da na daljinskom držiš Power ON/OFF dugme 3 sekunde, pa ti iskoči opcija za restart
U tom istom postupku je pre update-a jedna od opcija bila i "Take screenshot", ali je nema više, sada nudi samo restart.

Nekako sam rešio povezivanje "Mi silent mouse" preko bluetooth-a, nakon uspešnog povezivanja miša sa laptopom, pojavio se i u pretrazi na Mi box-u...

Da ne bude da je sve tako crno, nakon update-a smo dobili i "XIAOMI TV +" aplikaciju sa preko 20 besplatnih TV programa za gledanje od kojih izdvajam Smurf TV
Totalno štrumfastično...
Našao posle :) Zaboravio sam totalno da može i na power dugme.
Kod mene nije radio taj xiaomi TV, Mi screensaver ... Sada sve radi, ima i par kanala o pecanju npr. Koristim Aerial Dream kao screenseaver pa mi ovaj Mi i nije bitan ali lepe slike :)
Iris TV daljinski radi isto, pali/gasi itd... Jedino na xiaomi TV ne menja kanala kada ih kucaš, na eonu sve regularno.
Kod mene je taj xiaomi TV sa menijem na nemačkom. Nisam postižem da pogledam da li može da se promeni.
U principu, ne vidim neke ogromne razlike, bitno da radi lepo.
 
Taj xiaomi TV je odavno prisutan i nije dosao sa apdejtom, on je bio i na verziji 9, isto tako pojavio se bez pitanja i obavestenja kao sto se brise EON bez pitanja.
Druge aplikacije koje su instalirane van play stora nisu dirane.
 
Sve druge aplikacije koje koristiš nisu modifikovane, imaju isti signature kao kad se skinu direktno sa Play Store? Bez krekova, modova...?
 
Verovatno je do toga, ali npr. na mibox sam nabudžio google drive koji se za razliku od mod eona ni ne vidi u aplikacijama osim putem atv launchera, pa ga nije obrisao, a takođe je aplikacija samo za android mobile. Nije na crnoj listi još uvek ili...
U smislu, zašto se neke aplikacije ne vide sistemski nego samo iz tog launchera i da li bi eon mogao tako da se moduje? Onda ga možda sistem ne bi video pa ga ne bi ni brisao🤔
 
Ma nije problem da se raspario, već posle ažuriranja ne mogu više nikako da uparim EON-ov daljinac, a pre ažuriranja je to moglo...
Ako ti nije cim probaj raspari ga pa upari ponovo, možda je i do mog EON daljinca?
Radi i to, isprobano
 
Ja sam imao problem da pokrenem Nord posle jučerašnjeg apdejta. Vrteo je log in na loop.
Pomoglo je brisanje keša i podataka, onda se stanje unormalilo. Drugih problema nisam imao
 
Meni se raspario eon daljinac i nikako da uparim a imam 2 daljinca nova i stara verzija nijedan nece da mi prodje na mi box s.
 
Kodi black screen nakon updatea na android 12, uninstall i install opet black screen i izbaci u aplikacije, šta je rešenje?
 
Meni kao i kod mnogih, čitam po netu, posle updatea na Android 12, ne vidi nikakav spoljni disk nakačen preko USBa, MX player ne radi, VLC baguje i pogubio izgleda network podešavanja, Kodi ni da se pokrene.
Naravno sve sam ih preinstalirao.
Ima neka kočenja, nije fluidan ;)
Jedino mi Netflix HBO i Sky rade.
Za vikend ću probati fabrički reset.
 
Znaci,da ne radim azuriranje kad mi se pojavi na Mi 4k stiku?
 
Interesantno koliko radikalnih promena u tako malom vremenskom periodu.

Očigledno imaju punu kontrolu nad sertifikovanim uredjajima.🥴
 
povukli su izgleda ažuriranje na A12, kod mene se više ne pojavljuje
 
kako uraditi downgrade.Ne radi mi eon daljinac.A problem mi je sto imam 2 app aktivirane kodom za koje nemam nalog.
 
Nikako, izbacice novi apdejt

Uvek isključite automatsko apdejtovanje aplikacija i sistema, i dok sve radi nemojte apdejtovati, jer nikada ne bude bolje.
 
Млади сте и још зелени.
Да сте видели какав је циркус био када је Шилд добио надоградњу са ATV 9 на 11 😁 Ту је тек свега и свачега било. Срећом, брзо су излазиле закрпе.
А што се тиче чуђења за ATV12 и калкулисања које још верзије долазе - као што сам у рецензији нагласио: Гугл је условио лиценцу за ATV/GTV уређаје обавезом да се морају добити минимално 2 (негде се наводи и 3) велике надоградње, дакле нове верзије андроид ТВ-а.
 
nigde ne vidim kako uopšte isključiti automatsko apdejtovanje sistema?
 
Mislim da ne dolazi automatski, moras da ga odobris.

Kod mene ne vidim da postoji bilo gde bilo kakav pomen automatskog azuriranja, a za prethodno sam 100% siguran da sam ga sam pokrenuo i da je izaslo samo obavestenje da postoji.
 
Kod mene sve radi okej posle apdejta, doduše ne koristim EON tako da nemam problema koje ste naveli. Meni se čini da radi malo brže nakon apdejta, ali videćemo.
Xiaomi TV jeste štrumfastičan, i može da posluži za uspavljivanje :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno