Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Probao sam sve to sem reseta, to mi je sledece resenje ako se ne javi niko sa slicnim problemom
 
@Balzak juce mi se box eu verzija bezbednosno azurirao na patch 5.januar tako da sacekaj mozda to resi problem ako ti se nije jos azurirao jer uz zakrpu ide i optimizacija i poboljsanje sistema.
 
Mislim da sam dobio to azuriranje isto, nije se nista promenilo, po onom reddit postu taj problem se vrti vec godinu dana
 
Jedno pitanje za vlasnike...
Jel može da se instaliraju igre sa play stora na ovaj box ili ima neki drugi uređaj za tu namenu?
Hoću klincu da namestim neku konzolu za igre, ništa specijalno.
 
Probao sam par igara ali nisam baš nesto zadovoljan bio. Mislim da je najbolja opcija za igre da se igraju stare preko emulatora.
 
Nije bas pogodan za igre. Nvidia shield je preporuka sto se igara tice, jeste skup ali koliko pare toliko i muzika. :D
 

Izhejtovali ga braca Ameri, nije ni cudo kad je kod njih najnoviji Chromecast jeftiniji od Box S-a. Kod njih kosta 60$ i kazu da ne vredi, kod nas u "radnji" kosta 12.000 🤣
 
Ma mislio sam na one igre tipa Sonic dash, Subway surfers i sl.
Već duže vreme razmišljam da ubacim neki box ili da pravim Raspberry Pi, pa rekoh da pitam.
Za Shield znam da je dobar za igre, ali primarno je box za tv, pa tek onda njemu za povremenu igru.
 

Izhejtovali ga braca Ameri, nije ni cudo kad je kod njih najnoviji Chromecast jeftiniji od Box S-a. Kod njih kosta 60$ i kazu da ne vredi, kod nas u "radnji" kosta 12.000 🤣
Ishejtovali su ga, ali nema nikakvih testova i preciznih navoda u čemu ga tačno nadmašuju navedeni konkurenti. Mislim da nisu baš bili objektivni. Ali dobro, napisali su nešto. :D

Za cenu za koju se mogao naći kod nas (46 EUR) je odličan dil i ja sam jako zadovoljan. Za reprodukciju videa preko Kodi (izvor iz lokalne mreže), HBO GO, EON TV i YouTube... Puna kapa. Ali 12.000din je već preterano. :)
 
Na koliko podesiti Display Mode za gledanje internet televizije, na 1080p-50 ili 1080p-60hz?
 
Ma mislio sam na one igre tipa Sonic dash, Subway surfers i sl.
Već duže vreme razmišljam da ubacim neki box ili da pravim Raspberry Pi, pa rekoh da pitam.
Za Shield znam da je dobar za igre, ali primarno je box za tv, pa tek onda njemu za povremenu igru.
Što se tiče tih igrica, mislim da bi mogao da gura bez problema. Ali, ako razmišljaš neki drugi box, onda gledaj da ima što više ram memorije. Ja imam mi box s I mecool m8s pro l koji ima 3 gb Rama i primetno je bolji što se igrica tiče.
 
Molim za pomoc. Imam total tv resiver sa nalozima za mobilne uredjaje (laptop, komp, tablet, telefon) na starom android boxu sam mogao te naloge da koristim i na jednom tv da gledam eon. Preko mi box s vise ne mogu. Razocarenje. Mi box se prijavljuje kao smart tv a za njega mi treba aplikacija koja zahteva kod za smart tv a to bi me kostalo. Moze li se nekako prevazici ovaj problem, da se box vidi kao android mobilnog telefona. Da li je neko ovo resavao i resio? Hvala
 
Ne moze.Legenda kruzi da postoji modovana apk koja radi na mi box s ali to radi tipa kod jednog clana foruma
 
Jel ima neko problem da kad se pali uredjaj, da mu boje izgledaju isprano, i onda moram da odem u display settings i da ili promenim rezoluciju pa vratim ili color space.
Jako cudan i iritantan problem. Ovde na redditu sam nasao isti slucaj ali bez resenja

Identican problem i kod mene,vec duze vreme,bilo par update-a,nista nije popravilo situaciju....probao sam da menjam portove na tv-u kao i same HDMI kablove,isti djavo...jedino sto nisam probao factory reset,mrzi me da podesavam sve zivo iz pocetka....i da,ovo se zeznulo sa nekim od prvih update-ova,nije ovako bilo u startu.E sad,sta sam primetio,sve to se desava na mom glavnom 4K Hisense 50",dok recimo kod keve i caleta sam testirao na nekom 32" HD Samsungu,tamo je sve ok....
 
Poslednja izmena:
^ Odradio sam i factory reset, nije ni to pomoglo, da desava se izgleda samo na 4k hdr panelima, ja sam probao i na mom monitoru i tu nema problema takodje.
Znaci neki bug je do mi box-a. Sreca pa ga koristim samo ponekad za kodi i live stream 2x nedeljno
 
Na koliko podesiti Display Mode za gledanje internet televizije, na 1080p-50 ili 1080p-60hz?
Pozdrav društvo, da ponovim pitanje, na koliko podesiti Display Mode na Mi Box S za gledanje IPTV internet televizije (tvviet) na 1080p-50hz ili na 1080p-60hz?
Hvala 🙂
 
Stavi onda 1080p-50hz.
Ako stavis 1080p-60hz imaces trzanje narocito uocljivo na kajronima ili kada kadar polako prelazi sa jedne na drugu stranu.
 
Ko planira da kupuje mreznu karticu adapter usb to lan ne kupujte jedino ako vam je bas los wifi. Probao sam Ugreen 3.0 gigabitni preko cat7 kabla direktno iz modema sa gigabitnim izlazom i Mi Box S limitira na 100 mbps.
 
Lol, voleo bih da vidim kojem je to IPTV kanalu (mada čisto sumnjam da imaju i VoD 4K sadržaja gde peak bitrate preleti preko 100 Mbps) malo 100 Mbps protoka.
 
Lol, voleo bih da vidim kojem je to IPTV kanalu (mada čisto sumnjam da imaju i VoD 4K sadržaja gde peak bitrate preleti preko 100 Mbps) malo 100 Mbps protoka.
Ma ne radi se o tome nego kada merim preko njihovog servera brzina mi je izmedju 2 i 8 i zato sam mislio da ce kabl to da ubrza ali shipak malo
 
Pa neće kabl da utiče na krš rutu koju tvoj internet provajder koristi ka tom serveru u DE. Ili na hipotetičku preopterećenost tog IPTV servera.
 
Preko VPN Surfshark premium za iptv i preko njihovog servera Frankfurt brzina je 10 puta veca nego bez VPN-a
 
Vrh Dno