Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Biće utisaka...
Samo da stigne...

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Notch nema smisla sa onakvim bezelima a i da ima ružan je. Da li će se neko setiti da napravi mobilni od 5" koji može da stane u džep?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Mozes da se pozdravis sa 5" telefonima. Ili iPhone da uzmes.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
XZ2 compact?
 
Znam ja šta je dobro ali puno košta [emoji23] Sli dokle će ići sa veličinom? Trebalo bi neki kompaktni da naprave [emoji16]

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Pa sad je 5.5" compact. Dogodine će biti ~5.8" :d :d i tako sve do tablet proporcija.
 
Pre dva meseca sam kupio u nemačkoj a1 4/32 legalno sa računom za 150e, sada je 142e.
Sada gledam u istoj radnji a2 Lite 4/64 je 200e crni (224e zlatni)
A2 crni 4/64 je 240e a plavi i zlatni 229e.
Ako imate nekog u EU, besplatna je dostava tako da je to ta cena.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
meni samo nije jasno zašto ne izbace 6x i 6pro globalne verzije, za one koji žele ova dva fona, a ne žele stock android.
 
Zato sto postoji gomila drugih modela i ta dva modela nema smisla plasirati na globalno trziste.

Redmi Note 5, Redmi 5 (Plus), Mi Mix 2. Ne znam kome treba notch frankenstajn sa losijom kamerom i chipsetom od RN5 ili 6X koji nema mnogo smisla kupiti ni pored jeftinijeg RN5(nesto bolja kamera, ekran, izrada i GPU deo chipseta uz daleko losiju bateriju, izostanak 3.5mm i MicroSD) ni pored skupljeg Mix 2.

Ti telefoni na globalno trziste idu za ljubitelje stock Androida, drugog razloga za njihovu kupovinu nema. Jednostavno su popunjeni segmenti..
 
Gledam sada na kp ima A2 za 230e..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, ali verzija sa 32GB, dok je kod konkurencije 64GB.
A2 64GB/4GB je 270€!

Xiaomi Mi Mix 2 je 320€ i to verzija 64GB/6GB bolji i lepši telefon od A2 u svakom pogledu!
 
Poslednja izmena:
Ici ce A2 dole, ali Mix 2 nece mnogo. Ipak je to premium telefon za A2.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sve to stoji, ali mn na primer je to nebitno, jer menjam tel na par meseci, pre 20ak dana uzeh RN5 i planiram uskoro na A2. E sada posle toga bih na neki flag mix 2s/ mi 8 na duze staze i tu bi mi znacilo 64+ gb a koliko znam tolike su pocetne mem na flagshipovima..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel se neko od silnih ljudi koji su radili unboxing setio da testira zvuk barem na kratko?

Pogledah vise klipova ni reci o tome..
Ako je zvuk degradirao u odnosu na A1, teska prica..
 
Nadam se da je zvuk slicnog kvaliteta.

Gledam za kameru i na testovima prikazuju primary i secondary kameru, ima da se bira kojom ce se slikati ili sta? Tu mi izgleda onaj imx486 dosta bolje nego primary od 12 mp..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pre dva meseca sam kupio u nemačkoj a1 4/32 legalno sa računom za 150e, sada je 142e.
Sada gledam u istoj radnji a2 Lite 4/64 je 200e crni (224e zlatni)
A2 crni 4/64 je 240e a plavi i zlatni 229e.
Ako imate nekog u EU, besplatna je dostava tako da je to ta cena.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
A koja bi to radnja bila?
 
Znači zlatni A2 64GB/4GB - 229€
To je već realna cena, još deluje da je ok sajt i da ima garanciju.
 
Garancija za sve telefone je godinu dana, Ima još fr i UK sajt koliko sam video.
Nama je u Nemačkoj stizalo za 4-5dana DHL-om, jer valjda iz UK stiže roba.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jesam li ja lud, ili slabo vidim u ove sitne sate , ali 4/32 skuplja od 4/64 ???
6897e75c5a1b28077eb09b3b32688b55.jpg


P Smart
 
Nisi lud, pazi stvarno :)
Nema taj sajt pojma očigledno, verovatno ne daju fiskalni, a ni garanciju od 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Mi A2

Meni je ovaj u plavoj boji strava. Razmišljam da uzmem A2 umesto iP 6s koji sada koristim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel se neko od silnih ljudi koji su radili unboxing setio da testira zvuk barem na kratko?

Pogledah vise klipova ni reci o tome..
Ako je zvuk degradirao u odnosu na A1, teska prica..
Ako misliš na ugrađeno pojačalo, mislim da ne bi propustili da to pomenu u promotivnom materijalu na Mi sajtu. Šutnja najbolje govori da nema ništa od toga.

Sent from my Redmi Note 3 Pro SE using Tapatalk
 
Ja sam danas uzeo 6.1, koliko vidim 6.1+ nece skoro u EU, muce se da zadovolje trziste Azije, dakle najranije septembar, oktobar... Iako je generalno slabija, dao sam joj za prednost sto nema notch i od aluminijuma je za razliku od 6.1+, pa mislim da se necu kajati kada 6.1+ izadje. Vagao sam i MI A2, posto sam hteo striktno AndroidOne uredjaj, ali mi je velicina pre svega presudila...
 
a2 je kao cepanica u odnosu na x6, doslovno.

Juce bas vidim devojku sa S9+ u rukama u busu i pomislim "previse je za telefon", i odmah uporedim gabarite sa A2 i vidim da su prakticno u mm. Jos kad dodas masku neku, pa neka je i najtanja. U ovom odnosu stranica 18:9, neka bude ekran skroz bez bezela, ne bi trebalo gurati uredjaje iznad 5.7-5.8". Bar je moj ukus takav.
 
Nazad
Vrh Dno