Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Desava se svakom.
Tj nije problem do tel, nego mreza.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Stigao..
c1fd046f15d398d4a4c6642ac2dc65dc.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Probacu sledeci put kad zabode.Hvala.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Dal neko zna šta je u novi abdejt stiglo ?Šta je popravljeno ?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Pa pise ti gore, stabilizacija i optimizacija.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
E sada baterija ide kao mahnita,znači meni haooos kako se troši

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Apdejtovi = pokvarimo da bi smo u sledećem popravljali! Šta je novo? Ništa!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koristi li neko dve kartice u telefonu, imam problem kada odredim da mi 2g bude prioritet, na primarnoj kartici uvek bude tako ali na drugoj kartici konstantno bira 3g i uvek je na njoj lošiji signal. Čak i kad odredim ručno biranje mreže i izaberem 2g on sam bira 3g.


Mi A1 Tapatalk
 
Nema nikakvih problema sa baterijom kod mene .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je malo brže posisao bateriju posle apdejta, ali kontam da će jedno prežnjenje do gašenja pa punjenje do 100% rešiti problem kao i prošli put. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koristi li neko dve kartice u telefonu, imam problem kada odredim da mi 2g bude prioritet, na primarnoj kartici uvek bude tako ali na drugoj kartici konstantno bira 3g i uvek je na njoj lošiji signal. Čak i kad odredim ručno biranje mreže i izaberem 2g on sam bira 3g.


Mi A1 Tapatalk

Uh ne secam se, davno sam koristio, ali mislim da ima caka, deaktiviras 1 SIM slot, a drugi gde je 3G mreza ostavis aktiviranim, nakon toga bi trebao da imas opciju da za taj slot promenis mrezu, tj da prebacis sa 3G na 2G, nakon toga aktiviras onaj neaktivni slot i imaces 2g kao prioritet na toj kartici gde je 3G, odavno se pisalo o ovome, izgleda Xiaomi ne zeli da ispravi bag ili ih mrzi, trebalo bi za obe kartice pojedinacno da bude opcija:) Tako sam radio na Oreo jos pre par meseci dok sam koristio 2 kartice, ne znam kako je na Pie, nisam testirao.
 
Poslednja izmena:
Mene inace zanima da li se nekom pogorsao signal sa Januarskom zakrpom? Gde sam imao ful 4G signal na Oreo sa Novembarskom zakrpom sad imam 3g na Januarskom...Mnogo se pogorsao prijem signala, inace Telenor mrezu koristim.
 
Meni je za sada sve odlično,osim što sam video da mi baterija ide mnogo brzo,to je neverovatno.Evo sada imam 17% a sinoć pre abdejta sam ima 35% znači meni je tako,e sada da li i drugi neko primećuje neznam,a mobilni podaci,na prošli abdekt mi je bilo odlično,malo su išli MB a sa ovim baš baš ide više,ali nije do mene,tako su odlučili i tako izgleda mora biti.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Hvala, uradio sam kako si napisao, izgleda da je upalilo.

Mi A1 Tapatalk
 
Meni je na jednoj kartici uvek aktivirana 4G i naravno mobilne podatke nikada ne gasim jer imam non stop NET.A na drugoj mi je kartici 3G i nemam problem od prvog dana.A sve u svemu za sada je odlično.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
@markoen500

Meni se signal (Vip) pogoršao drastično od onog drugog Pie ažuriranja. Za sad mi deluje da ni na ovom februarskom nije ništa bolje...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Apsolutno nikakve razllike nema. Klot A1, fabrički, nikad resetovan, evo godinu ipo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako da ocistim Cache (sistemski ili od aplikacija) odjednom?
Tnx

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nemam ovaj telefon,reci cu ti kako ide na mom nexusu koji isto ima stock android. Ako ti je rutovan tel i imas twrp, ides na opcije wipe cache i wipe dalvik cache. Jer ako si na androidu 8 ili 9, nikad nemozes da ocistis ceo cache preko neke aplikacije.
 
Nisam rutovao. Sve je as is...
Hvala na odgovoru svakako :)
 
Postoje aplikacije koje bi trebalo da ociste cache odjednom za sve aplikacije. CCleaner, Clean Master itd, ima ih gomila na Play Store-u, odvoji vremena pa isproveravaj :)
 
Sve besmisleni programi kao i antivirusi i slicne gluposti, prepuno bloata.


Zbog cega brises cache i koja aplikacija ti konkretno pravi problem?
Jedine aplikacije koje nagimilavaju nesto vise cachea(do 400-500mb) su google, youtube, chrome..sto je opet potpuno zanemarljivo.

Na starijim verzijama androida se brisalo kroz recovery, toga vise nema, jer odavno vec sistem barata bez problema s cacheom.Ako se dobro secam te opcije vise nema jos od verzija androida koje su dosle uz pixele.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ume i Tapatalk da navuče vremenom i po 2 - 3 GB gluposti, a ima ih i još. Anyway, ovaj Files by Google ima opciju brisanja smeća pa ga ja povremeno pustim. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma hocu da ocistim sistemski cache nakon apdejta...
Hmh.
Butovacu u TWRP pa cu odatle ocistiti cache.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sistemska keš patricija je mesto gde aplikacije stavljaju svoj keš.
Najbrže ćeš ga očistiti iz twrp, ali pazi da neka aplikacija ti ne drži neke važne podatke.
Sporije ali sigurnije je brisanje keša svake aplikacije koja ti je sumnjiva.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Trosi li se ta baterija na novom update-u? Ili je bila euforija [emoji3]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trosi se malo brze nego li prethodno. Nijanse su u pitanju.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno