Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Sve odlično funkcioniše, kao i do sada.
Lično ne volim što je sat pomeren levo i nervira me signal mreže na kom stoji mali "X" dok mobilni podaci nisu uključeni (bilo i na 8.1). To mi je baš bez veze jer navodi na pogrešan zaključak.

Pitanje:
Da li se mogu izbrisati sve aplikacije odjednom koje su rezidentne u pozadini ili mora jedna po jedna povlačenjem na gore? U task manager-u.
41abab6e416cdc784d96057331e4d904.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod mene nakon update-a radi 4G na obje kartice...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo jedan dobar video koji prikazuje sve novotarije Pite:

https://youtu.be/fPlKxyF5Wgk

A i odgovor na moje pitanje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovaj neaktivni widget sa početnog ekrana me jedino nervira :d
048eb79c6eca3341f87f6f8835fe9369.jpg


Mogu da ga postavim na drugom ekranu ali ne i da uklonim sa početnog ekrana :trust:
ec0cffb46061f2d9ab8cbd11f4672d6b.jpg




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
e ako je stvarno istina da su uvalili onaj isti build koji nema band20 i band8, onda nemam reči o kakvom se amaterizmu radi :D

jeli iko skapirao kako ukloniti onaj google search bar sa dna ekrana gore?
 
Ne moze, hard kodovano je u launcher

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ni kod mene ne radi 4g više..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod mene radi sve normalno. I 4G i wi-fi. Odmah nakon update sam vratio telefon na fabricka podesavanja. Vizuelno mi se cini da je Oreo bio lepsi. Sto se samog rada telefona tice, radi kao zmaj, a imam ga duze od godinu dana, kao juce da je kupljen. Ja koristim Evie launcher, najlepsi mi ubedljivo, ali to je stvar ukusa. Na Evie moze da se skloni search bar sa pocetnog ekrana.
 
hajde uradite factory reset iz recovery-a, pa vidite za 4g.

na xda su stavili neku aplikaciju sa play store-a koja detektuje 4g bandove.

ukoliko zaista nema ni tada, onda je ovo totalni amaterizam, neprofesionalnost i slobodno ću reći d*e*b*i*l*i*z*a*m. iz globalne (EU) verzije ukloniti band20 i band8 (ili band7) kao da smo u aziji, je van svake pameti!
 
Poslednja izmena:
Kod mene radi bez problema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
hajde uradite factory reset iz recovery-a, pa vidite za 4g.

na xda su stavili neku aplikaciju sa play store-a koja detektuje 4g bandove.

ukoliko zaista nema ni tada, onda je ovo totalni amaterizam, neprofesionalnost i slobodno ću reći d*e*b*i*l*i*z*a*m. iz globalne (EU) verzije ukloniti band20 i band8 (ili band7) kao da smo u aziji, je van svake pameti!

Da li se gubi Gcam posle factory reset-a? I kako se onda instalira kad je sad Pie?
 
I Kod mene. Hard reset nisam radio nikad. Dakle od Nougata. [emoji16]

Jedino sam primetio ono što je i @coavasic96 da gcam brlja sa fokusom.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Previše je cimanja raditi hard reset samo zbog 4g, i to je pitanje da li će raditi nakog toga, bolje sačekati, sigurno će izbaciti neki fix

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod mene radi bez problema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
I kod mene sve besprekorno.

Pre će biti da svi mi imamo telefone nabavljene iz raznih kanala, za razna tržišta pa možda zbog toga nastaju problemi kod nekih...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam danas otkrio da mi u nekim delovima Beograda radi, a u drugim ne. Verovatno razni predajnici rade po različitim frekvencijama (band-ovima), a mi smo neke izgubili pri nadogradnji.
Evo šta su mi odgovorili iz Xiaomi Support-a (plašim se da oni ne shvataju šta se dešava i možda neće uraditi fix). Ovo je kompletan njihov odgovor na probleme sa LTE u Srbiji na Telenor mreži.

Thank you for contacting Xiaomi Customer Support and I am Mayank and sorry to know that you are facing issue regarding the VOLTE option after update.

I would request you to check the network bands of your device in the specifications. If it does not match to the particular carrier bandwidth, so we cannot assure you that your device works with the network of your region because this particular product is designed on the basic requirement of that particular region.

Also, would request you to consult your telecom operator whether their SIM card is compatible with the phone in the network. And then please follow the below steps to check this problem:

• Please dial *#06# on your phone, and then check whether you can see the IMEI number. If you could, the phone might be in normal condition
• Please re-install the SIM card and check whether it's good for use
• Please dial *#*#4636#*#*, and check the "phone information", you'll find the network information here. If it's above -100dBm, the network condition is ok
• Please change another SIM card on the phone and check whether it's working
• Please change a new SIM card from your telecom carrier and then check whether it could use

Manual Network
1. Go to "Settings"
2. Select "Sim and Mobile Network"
3. Select "Sim" ( through which using the internet)
4. Select "Cellular Network"
5. Select "Manual"

If the issue persists, then I would request you to follow the below mentioned steps.
Here are the steps to reset your phone.
Create a Backup: -
1. Go to the Settings
2. Select Backup and Reset
3. Turn the backup option on

(Note:- Your data will be backed up in your google drive)

For Factory Reset: -
1. Go to the Settings
2. Select Backup and Reset
3. Go to Factory Reset

Restore the Backup:-
1. Go to the Settings
2. Select Backup and Reset
3. Turn the option of Restore automatically on

As of now, we do not sell this device through our Global Official Website hence, we are unable to guide you with the warranty of the device. Please get in touch with your respective seller of the issue persists.

Kindly get in touch with us if you need any further assistance.

Regards,
Mayank
Xiaomi Customer Support
 
Upravo to, a Telenor valjda najvise gura band 20, a odgovor su poslali genericki

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Izgleda mi da je QC 3.0 aktiviran

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Užasava me to što su promenili ring vol +/- u media volume.. Znači reči nemam. Još na sve to pušta zvuk kako menjaš jačinu zvona, prosto neverovatno.
 
To je promenjeno na svim telefonima na svetu koji koriste pie iz ring u media.
 
Slučajno sam primetio.
Ali moram istestirati.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I kod mene sve radi normalno.

Ako ste rutovali, otkljucavali butlouder, ceprkali po sistemu, zbog instalacija gcama i sl, mozda vam tu vuce neke gremline.
 
Užasava me to što su promenili ring vol +/- u media volume.. Znači reči nemam. Još na sve to pušta zvuk kako menjaš jačinu zvona, prosto neverovatno.
I meni je ovo bez veze. Ne vidim razlog, logično je kad pustiš mmediju da tada može da se pojača i smanji jačina tog zvuka, a svo ostalo vreme da pojačava jačinu zvona.

Mi A1 Tapatalk
 
Jel ima neko da mu nije stigao oficialni Pie update? Meni stalno pise da provera azuriranja trenutno nije moguca. Ne znam da li je nesto do fona? Zadnja sigurnosna zakroa mi je od 5 septembra.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno