Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ćao društvo, stigla mi juče ova mašina, može neka preporuka koji update da ubacim, koji najbolje radi, tj ima najmanje bagova?
 
Apdejtuj sve do kraja, kad instaliraš poslednji apdejt (julski, android 8.1) odradi factory reset i to je to. Tako sam ja odradio i nemam problema. Jedino što led dioda više ne treperi nego je konstantno upaljena kad stigne neko obaveštenje. Verovatno će to biti ispravljeno u sledećem apdejtu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@gulftown @kidence, hvala ljudi zovem odmah mts. Javljam šta sam uradio.

Mi A1 Tapatalk
 
Zvali moji mts, uključili mi odmah nešto, nemam pojma šta, uglavnom tel se odmah prikačio na Cosmote mrežu.

Mi A1 Tapatalk
 
Ne pomaze ni to...
svakako se pali jednom u 2-3 dana.
E pa izgleda da ipak pomaže. Evo od kada sam ovo napisao pa do danas nije se ni jednom uključio, a pre toga je palio jednom u dan, dva kod mene. Isti dan sam ovo poslao i nekim Indijcima i isto rekoše da od tada ništa. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
E pa izgleda da ipak pomaže. Evo od kada sam ovo napisao pa do danas nije se ni jednom uključio, a pre toga je palio jednom u dan, dva kod mene. Isti dan sam ovo poslao i nekim Indijcima i isto rekoše da od tada ništa. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Upravu si apsolutno.
Tog dana mi se jednom upalio kada si napisao i od tada vise nijednom...
 
Evo i ovde da okačim, neki neće videti onu drugu temu.

https://flic.kr/s/aHsmgeMm5m

Sa oznakom u donjem levom uglu je stock kamera, bez oznake je gcam.

Bez obrade.
 
Hvala. [emoji4]

Evo ti podešavanje stock.
0ef2468a89a53510a8adbf9f5bad863a.jpg
 
Nisam ja mogao bez custom Roma..štaću kad ne mogu da odolim njima. A hteo sam da ostanem na stock neko vreme ali eto.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nisam ja mogao bez custom Roma..štaću kad ne mogu da odolim njima. A hteo sam da ostanem na stock neko vreme ali eto.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Jedini problem:
Nakon instaliranja CR droid roma dok sam instalirao GApps stock nije se instalirao Pixel launcher nego je ostao onaj neki njegov Cr droid home.
Koristio sam GApps -config file jer neću neke aplikacije. Nisam naveo Pixel launcher, samo Google now od launchera.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Kako su sjebali bluetooth ne verujem... Upalio sam bluetooth i boom kompletan freeze a to nisam doživeo ni na custom romovima unazad bar ccca 4 god. Julski apdejt.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako su sjebali bluetooth ne verujem... Upalio sam bluetooth i boom kompletan freeze a to nisam doživeo ni na custom romovima unazad bar ccca 4 god. Julski apdejt.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Gle stvarno. Ne koristim Blutut pa nisam ni primetio

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako su sjebali bluetooth ne verujem... Upalio sam bluetooth i boom kompletan freeze a to nisam doživeo ni na custom romovima unazad bar ccca 4 god. Julski apdejt.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Taj bluetooth je uvek nešto zezao, I na prethodnim verzijama je umeo tako da zakuca.
 
I ja retko koristim bluetooth tako da nisam imao problema, štucao je telefon kad upalim bluetooth ali onda proradi ali sada total freeze a ja kadar nevera.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako da reprodukujem, pošto ja taj problem nemam?
 
Samo upališ bluetooth. Kod mene se ranije kočio malo sistem pri paljenju(ali ne uvek) pa se oporavi a sada skroz zakucao. A posle restarta radi najnormalnije. Verovatno i uptime ima neku ulogu u "brljavljenju".

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je bluetooth uvek uključen i nemam problema. Julski update.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drugari bilo je zadovoljstvo družiti se sa vama i sa A1 pretkodnih 11 meseci.
Pazario sam danas A2,od sutra on će zameniti dobrog starog A1.
Sa A1 sam bio prezadovoljan,telefon koji se najduže zadržao kod mene i nebi ga menjao da ga nisam ispustio sa 3 metra,pri tom mu je pukao ekran.

Pozz

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koristim BT svakodnevno zbog smart watch-a, radi najnormalnije i dobro. Julski update.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma kakvi, nemam taj problem, ja ga isto ponekad palim, ali nikakav lag ili zamrzavanje. Julski 8.1 stock.
 
Takođe svakodnevno palim bt po par puta i nemam nikakvih problema, julski update 8.1

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam ga danas upalio i telefon je zabo, eesetvao sam ga jedino sam tako mogao da ga ugasim. Evo sad opet upalio i radi normalno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
*mjau**mjau**mjau*, tek nedavno videh da ovaj a1 zrači k'o fukušima, 1,75 SAR vrednost od dozvoljenih do 2,0 po EU propisima.
 
Pa možda ako radi predajnik punom snagom što danas skoro nije baš pravilo ...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Najviše zrači kada je jako slab signal odnosno kada ga nema ili se gubi, pošto tad mora pojačanom snagom da radi.
 
To I kažem to je pre 15 god bio "problem" kad su predajnici radili na 2W jer je signal bio uvek u naletu. Danas to nije slučaj i sar generalno i nema neki značaj ....ima ako telefoniraš kao hot line. Jel neko merio koliko je sar kod rada ultra zvuka?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno