Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ovo je isto ovde, samo što se naziva input (verovatno kernel Adiutor)

Ako si koristio Franka onda bi video. Ja zbog toga ne koristim njegov kernel.

Ja ga lično ne volim, probao par puta na Nexusima ali nije mi se dopao. Elemental x je bio za moje potrebe idealan.

Flar2 je, mislim,po default u imao touch boost aktivan(+ input) ali je bila opcija odma ispod frekvencija da se isključi i meni uvek bila iskljucena.
Ako se terminologija ili ono što se podrazumeva promenilo u međuvremenu,ja se izvinjavam.
 
Za enkripciju, u praksi znači da je telefon neupotrebljiv ako se restartuje, dok ne uneseš šifru. Dok od Nougat sa FBE, pozivi i alarmi i ostale bazične stvari rade, a tvoji lični podaci su i dalje zaključani dok ne uneseš šifru.

Za ne može i na osmici da se namesti da ne traži pass/pattern pri podizanju sistema. Tako da dobiješ istu stvar.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo je isto ovde, samo što se naziva input (verovatno kernel Adiutor)

Ako si koristio Franka onda bi video. Ja zbog toga ne koristim njegov kernel.

Au,sad sam probao i tako je. Čim ga pipnem on gurne frekvenciju. Ne znam zašto ga onda zove input. Zbog toga nisam ni proveravao ponašanje.

Franko, Franko, vancago:)))
 
Sto se tice aprilskog update-a i manuelnog nacina za ubacivanje HAL3 linije bez root-a , radi bez problema nacin preko privremeno boot-ovanog TWRP-a i ADB komandi koji sam ranije pisao...Sada sam testirao, sve normalno.
 
Poslednja izmena:
Moraću da je probam, ali baš puno podešavanja ima.
 
Za ne može i na osmici da se namesti da ne traži pass/pattern pri podizanju sistema. Tako da dobiješ istu stvar.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Pa ne baš, jer ako sa FDE namestiš da ne traži šifru, znači da je otključano sve.
Prvo mi nije jasno zašto je Xiaomi to menjao, ali mi mnogo više nije jasno zašto Google to dozvoljava.
 
Evo i ja sam postao korisnik mi a1 :) Za sada je odlican jedino da naucim malo na njega sto se sistema tice i velicine jer je dosta veci od sony m5.
Nego, hteo sam da pitam da li je dobro za bateriju kad je fon ukljucen usb kablom u komp tj na punjenje i da se tokom punjenja telefon cacka, gledaju serrije YT itd? I da li imate predlog za neku themu? Ova stock mi se bas nesto i ne svidja...
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam postao korisnik mi a1 :) Za sada je odlican jedino da naucim malo na njega sto se sistema tice i velicine jer je dosta veci od sony m5.
Nego, hteo sam da pitam da li je dobro za bateriju kad je fon ukljucen usb kablom u komp tj na punjenje i da se tokom punjenja telefon cacka, gledaju serrije YT itd? I da li imate predlog za neku themu? Ova stock mi se bas nesto i ne svidja...

Čestitam :D U principu nije štetno kada baterija bude na 100%, onda se telefon napaja preko punjača ili kompa a baterija biva ''isključena'', a korišćenje tokom punjenja ne preporučujem, ja sam tako uništio 3 baterije na mom starom telefonu...
Što se tema tiče pogledaj zadnje 2-3 stranice i videćeš par postova o temama, imaš 2 opcije, jedna je da platiš par dolara a druga je besplatna, pa pogledaj šta ti bolje odgovara :D
 
Hvala. Ma meni u sustini smeta samo ono gore od googla tj search koji ne mogu da sklonim sa home buttona!:smash:
 
Poslednja izmena:
Iskreno i mene izluđuje taj search. JA bi da ga totalno uklonim :)
Kad već krenuh da pišem ubacio sam gcam sa onog linka bez root-a. Primetno bolje slike, mada portret mod obične kamere super radi ono zamućivanje pozadine. Ja sam skroz zadovoljan kamerom tj slikama. Jesu malo lošije u pri slabom svetlu al daleko od lošeg. A i ko želi bolje nek si kupi dslr :p ja ga imam. Za ono što treba da služi ova kamerica je ok. Prednju selfi kameru ne koristim tako da mi to nije bitno nisam cak probo ni dal radi :p A da mogla bi da ima opticku stabilizaciju pozadi koja baš fali kod klipova recimo. Za sad i procesor šljaka super rama ima dosta igrice su ok. Izvučem ceo dan i ostane baterija recimo juče na 30% da se manje igram sa njim moglo bi možda kod nekog manje zahtevnog i da izgura 2 dana, nisam probao jer telefon obavezno uveče stavi na punjač ;) Klikanje ušima sam rešio tako što kliknem power kad se javim i nema problema. Sluške ne koristim nikad tako da to nisam ni probao a ne verujem da cu ikad to me ne zanima jer muziku slušam sa kvalitetnih izvora na mom kućnom hi fi ju. Imam one BT kad vozim auto i tu je ok tj isto kao kod drugih razgovor.

Zamerke:
i dalje pozicija zvučnika jednostavno moj mali prst naviko da tu stoji. Voleo bih da je otisak prsta napred na home ne pozadi i da je za nijansicu manji telefon i da opticka stabilizacija slike eto te 3-4 zamerke samo !

p.s. Treba mi preporuka za prednje staklo koje pokriva sve da ne ostaje sa strane ništa. Probao do sada dva i užas... naručio sa bangooda neka i neke zaštitne futrolice pa čekam da stignu al do tada bacite link šta da kupim a da valja. Ako nema onda moraće neka dobra folija :(
 
Poslednja izmena:
Kako da prebacim slike sa ovog telefona u komp? Uopšte ne vidi komp telefon

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Instaliraj android drajvere za Qualcomm (za Mi A1);
Telefon spoji USB type C kablom na računar, od gledanja nema selameta;
Kad se povežu, promeni USB konekciju na MTP na samom telefonu, u Notification (knikli na zupčanik i francuski ključ).
 
Instaliraj android drajvere za Qualcomm (za Mi A1);
Telefon spoji USB type C kablom na računar, od gledanja nema selameta;
Kad se povežu, promeni USB konekciju na MTP na samom telefonu, u Notification (knikli na zupčanik i francuski ključ).
Hvala. Moraju drajveri? Tel sam uzeo nov ništa nije muvano oko njega

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ako su na istom wifi mob i pc, skini MiXplorer i u njemu imaš mogućnost FTP transfera. Pokreni Total Commander, napravi konekciju i kopiraj.
 
Hvala

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko moze privatnom porukom poslati linkove najpouzdanijih internet prodavaca, posto bih zeleo da kupim ovaj telefon? Hvala unapred.
 
Obrati se na primer ovdasnjim clanovima foruma poput: Gremlina,Vladimira,Kidenceta,i to ti je dovoljno,svi sigurni,kulturni i krajnje profesionalni.
 
Moze li neko da okaci par slika pejzaza, da vidim kakva je kamera zadnja?
 
Moze li neko da okaci par slika pejzaza, da vidim kakva je kamera zadnja?
Ево пар са одмора, и пар овако. Не знам колико ће тапаталк скинути на квалитету. Ако хоћеш могу ти на мејл послати пар. Код мене је стоцк камера, нисам убацивао Гцам.
5ca3115ac49210fafc4e7665420a7190.jpg
f002861f624d6b60e5634c8b13f5e1cf.jpg
7d8dd132f009a87eae27bed64aeb60dd.jpg
aa77dab829fc563358f62d55e8167de1.jpg
e364726c94edf04bcd7b2be2f4964081.jpg
7b5217f136a8d8eefa7a0f61d82e54be.jpg
6dcde01ff5e9df32551343e28671466f.jpg
51b2699dd252af6ebe69c72b0e6dc748.jpg
df5ce4fe3defd1972772aaf1afee3b6e.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Prebacio sam videa sto sam snimao sa sony M5 i kad ocu da ih gledam na MI A1 oni bufferuju i malo seckaju... kako se to moze popraviti?
 
Na Google I/O su najavili da će beta Androida P biti dostupna na uređajima sedam proizvođača DANAS. Među njima - Xiaomi. Da li to znači A1?! Ne vjerujem da će da izbace betu na MIUI model.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na Google I/O su najavili da će beta Androida P biti dostupna na uređajima sedam proizvođača DANAS. Među njima - Xiaomi. Da li to znači A1?! Ne vjerujem da će da izbace betu na MIUI model.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

U pitanju je Xiaomi Mi Mix 2S . Ne znam koja je to fora uopšte kad ima Miui.
 
Nazad
Vrh Dno