Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Startivao otp app, kliknuo mpay, ukucao pinni prislonio. Mislim da je neko nekada spomenuo da se menja setovanje na HCE wallet, ali ako tebi radi sa sim walletom mozda je terminal bio problem.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da, moguće. Ja otvorim m-bank app, kliknem na mcard, kažem pripremi za plaćanje, unesem pin i prinesem terminalu i to je to.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Stiglo staklo Nillkin XD CP+ Max. Pokriva ekan od ivice do ivice. Ima crn okvir koji je projektovan da tačno nalegne na crn okvir ekrana, tako da se vidi ceo ekran, nema crop-ovanja po ivicama. Uz staklo se dobija ono ulje za vazduh koji se stvori po ivicama ekrana. Lako se nanosi i izvlači vazduh. Ujedno proximity sensor radi.
Eto ako nekog muči da nađe perfektno staklo. :)
Baci neku fotku da vidimo kako izgleda na fonu,ako nije problem...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Stiglo staklo Nillkin XD CP+ Max. Pokriva ekan od ivice do ivice. Ima crn okvir koji je projektovan da tačno nalegne na crn okvir ekrana, tako da se vidi ceo ekran, nema crop-ovanja po ivicama. Uz staklo se dobija ono ulje za vazduh koji se stvori po ivicama ekrana. Lako se nanosi i izvlači vazduh. Ujedno proximity sensor radi.
Eto ako nekog muči da nađe perfektno staklo. :)
Meni stiglo isto staklo, samo sada telefon čekam. [emoji28] Da li si uspio sam da staviš ili da odnesem negdje u neku radnju da stave?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Cena mu i dalje pada,odlicna kupovina za ove novce,Mi9t-64gb=260e,128gb=281e
Mi9t Pro-64gb=309e,128gb=340gb
 
@sinda
Bacam fotke ujutru, da slikam lepo po danu. :)

@X4K3P
Sam sam lepio, samo sam na kraju zeznuo stvar sa tim uljem u gornjem levom uglu. Videće se na slikama kad budem okačio. Dok je ekran uključen ne vidi se, ali kad je ugašen vidi se.
 
Da se nadovežem na prethodni post. Dakle staklo Nillkin XD CP Plus Max (ima 100 oznaka :d). Na trećoj slici se vidi taj gornji levi ugao, a mehurići su od ulja koje se dobija u pakovanju, jer kad sam postavljao staklo, otišlo je za 1/3mm na više, pa ga kači maska kada je stavljam, staklo se podigne i pojave se mehurići sa obe strane. Doduše izgube se posle par minuta istiskivanjem skoro u potpunosti. Dakle staklo je odlično, mehurići su moja krivica. Evo sad kad sam vratio telefon nazad u masku i istisnuo vazduh nema maltene ni ovih mehurića koji se vide na slici.
IMG-5766.jpg IMG-5763.jpg IMG-5761.jpg IMG-5762.jpg
 
Poslednja izmena:
Isto sve,bar ja nisam primetio razliku...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Jel su sredili taj global Rom ? Hteo sa da uzmem telefon ali vidim da neki imaju problem sa baterijom i curenjem preko noći . To postoje više verzija tog global Roma ? Baš su me sjebali sa Mi A3 i sada ne znam šta da uzmem .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
tolero:

sta je bilo sa a3?QFKMIXM ima problem,ostali su okej,mozes mislim da predjes rucno iz updatera sa QFKMIXM na eu tj QFKEUXM (ne xeu,to je custom rom,custom rom ne moze iz updatera,mora wipe,twrp i ostalo).da ponovimo opet,zvanicnim tokovima dolazi sa QFKEUXM romom (za evropsko trziste) a na kp se valja fon sa QFKMIXM,zato neko nema a drugi imaju probleme.
 
Ne moze da se prelazi , mora i za to fleshovanje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
aha,moja greska...jel moze direkt sa xiaomitoolsv2 ili xiaomi adb tools,bez brisanja?
 
Mora otkljucavanje butlodera, pa onda menjas rom. Prilikom otkljucavanja svakako ide brisanje podataka.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da,to sam zaboravio..a na vec otkljucanim fonovima? (mada ko je otkljucao sigurno je vec presao na nesto drugo...)
 
Kako se to namesta ? XEU rom

Xiaomi MI9T
Evo SS
895a5b6ec153b23d5d7cfaf33d22df3d.jpg


Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Koliko ja vidim to je da pokazuje stvari 10s nakon sto upalis ekran..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
To je to. Aod ostaje upaljen 10 min kad se dobije notifikacija, kao i kad se tapne na ekran. Xeu rom je ali weekly

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
9b7de0cd0baceb5b2814cfa32969b0e5.jpg
 
Da se nadovežem na prethodni post. Dakle staklo Nillkin XD CP Plus Max (ima 100 oznaka :d). Na trećoj slici se vidi taj gornji levi ugao, a mehurići su od ulja koje se dobija u pakovanju, jer kad sam postavljao staklo, otišlo je za 1/3mm na više, pa ga kači maska kada je stavljam, staklo se podigne i pojave se mehurići sa obe strane. Doduše izgube se posle par minuta istiskivanjem skoro u potpunosti. Dakle staklo je odlično, mehurići su moja krivica. Evo sad kad sam vratio telefon nazad u masku i istisnuo vazduh nema maltene ni ovih mehurića koji se vide na slici.
Pogledajte prilog 278785 Pogledajte prilog 278786 Pogledajte prilog 278787 Pogledajte prilog 278788
Hmmm,mislim da ipak malo skrati ekran na gornjoj i donjoj ivici...bar mi se tako cini na slikama. Nego,sta mi je cudno,otkud ulje uz staklo sa crnim okvirima??!! Nema svrhe,znam da ide uz obicna stakla bez crnih ivica,kako bi pokrilo onaj mali deo zakrivljenog ekrana koji samo staklo nemoze da pokrije,ovde kod crnih ivica nema sta da pokriva....cudno bas da Nilkin to pakuje...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
sinda:

ulje je kao lepak,a sluzi da ti je ujednacen ceo telefon tj da nemas mehurice.takodje na ovim 'bez ulja' prilikom koriscenja lupkas po sredini i to mnoge izludjuje (i mene).skoro sam stavljao na devojcin mi9t i nije ga bilo dovoljno i ostalo je prazno milimetar po ivicama (verujte,sve sam pokusao,10ti put stavljam stakla),srecom slomila ga je jako brzo pa cekamo mislim cefele foliju pa ako ne opet cp+ max (tj najskuplje),valjda ovaj primerak bude bolji.
 
Onda ne znam. Mozda je rom za mi9t pro drugaciji

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
sinda:

ulje je kao lepak,a sluzi da ti je ujednacen ceo telefon tj da nemas mehurice.takodje na ovim 'bez ulja' prilikom koriscenja lupkas po sredini i to mnoge izludjuje (i mene).skoro sam stavljao na devojcin mi9t i nije ga bilo dovoljno i ostalo je prazno milimetar po ivicama (verujte,sve sam pokusao,10ti put stavljam stakla),srecom slomila ga je jako brzo pa cekamo mislim cefele foliju pa ako ne opet cp+ max (tj najskuplje),valjda ovaj primerak bude bolji.
Znam ja dobro sta je ulje tj lepak koji se koristi ispod stakla (Whitestone Dome fazon recimo),ali mislim da Nilkin to ne koristi,jer njihova stakla imaju na sebi lepak preko cele povrsine,pogotovo ova sa crnim okvirima (imao na Mix2)...zato mi cudno...Dajte mi link od tog nilkina sa uljem ako nije problem.

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da,i ja mislim na isto,tj na ova koja imaju lepak vec na sebi (to su najskuplja ali konfuzija je u nazivu npr za poco to je cp+ pro,a za mi9t je cp+ max),koliko sam razumeo npr cp+ pro za mi9t nema lepak/ulje/gel preko cele povrsine samo po ivicama.licno nisam nikad koristio takva,uvek se uzimala samo najskuplja nillkin za dati telefon.
 
Hmmm,mislim da ipak malo skrati ekran na gornjoj i donjoj ivici...bar mi se tako cini na slikama. Nego,sta mi je cudno,otkud ulje uz staklo sa crnim okvirima??!! Nema svrhe,znam da ide uz obicna stakla bez crnih ivica,kako bi pokrilo onaj mali deo zakrivljenog ekrana koji samo staklo nemoze da pokrije,ovde kod crnih ivica nema sta da pokriva....cudno bas da Nilkin to pakuje...

Ako i ima nekog kraćenja to je možda max do 0,5mm. Na prethosdnom staklu koje sam imao (Comicell) je baš bilo vidljivo.

Ovo je link za staklo. Meni je ulje baš pomoglo jer ipak ostane vrlo malo vazduha, ali ostane. Mislim da bolje od ovoga ne može.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno