Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Trazim po podesavanjima ali nikako da nadjem to..

Otidji pod fingerprint unlock, pa fingerprint unlock deo gde dodajes jos koji prst za odkljucavanje, trazice ti pass ili pin sta si vec stavio pa kada udjes tu dole imas show fingerprint icon when the screen is off. To ukljuci ako ti je iskljuceno.
 
Poslednja izmena:
Na nekima može. Nailazio sam na tu opciju. Da li na Titanium ROM-u ili nekom drugom ne mogu da se setim

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja koliko znam, ako je isključen AOD, mora da se uključi ekran na dugme da bi se otključao preko otiska.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
moze se iskljuciti, trazi fod screen off opciju.. ima je na svakom romu koji ima opciju za fod na zakljucanom zaslonu - ili se nalazi unutar opcija od roma za lockscreen ili u security settingsima gdje se postavlja fp

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa mi o tome i pričamo, to nema na aosp romovima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
ima na titaniumu, ali kada se ukljuci izgleda da rom ima battery drainova.
ima je jos i na derp romu ako secne varam
da595b1d6296b8131cf5623cdfd67578.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vidim svi koji cackaju sa romovima imaju neke probleme pa se pitam, koja je poenta menjanja romova i ubacivanja drugih kada svaki ali bas svaki taj kuvani rom ima bar po jednu falinku ili problem. Ja sam se sa tim bakcao jos davno davno, poceo sa htc tytn II telefonom ali tada su telefoni bili slabi i uvek se trazilo neko poboljsanje. Danasnji telefoni pa cak i oni nize klase sasvim korektno rade sa fabrickim romovima, a gubljenje vremena zbog 1 sata vise SOT-a nije vredno jer taj jedan sat dopunis za 15min na punjacu.
 
Baš tako. I ja sam ranije ludovao sa romovima, eh kad se setim nexus 5 i Atl4ntisa...
Svi romovi danas daju opciju private dns za reklame, net traffic po aplikaciji moze da se zabrani, a sa adb moze da se ocisti bloat, postoje dark theme... Meni dovoljno za non root stock rom. Jedino mi fali backup app data iz titaniuma.
 
Vidim svi koji cackaju sa romovima imaju neke probleme pa se pitam, koja je poenta menjanja romova i ubacivanja drugih kada svaki ali bas svaki taj kuvani rom ima bar po jednu falinku ili problem. Ja sam se sa tim bakcao jos davno davno, poceo sa htc tytn II telefonom ali tada su telefoni bili slabi i uvek se trazilo neko poboljsanje. Danasnji telefoni pa cak i oni nize klase sasvim korektno rade sa fabrickim romovima, a gubljenje vremena zbog 1 sata vise SOT-a nije vredno jer taj jedan sat dopunis za 15min na punjacu.
Ja nisam primetio nijedan bug na stable xeu, a ubacio sam ga samo zato što je u tom trenutku stock aod bio poluupotrebljiv. Sada verovatno ništa ne bih čačkao, stock miui je skroz ok, osim nekih bespotrebnih duplih aplikacija (kao i kod više/manje svakog drugog Androida)
 
Može i to, miui ima local backup. Ni ja iskreno ne vidim poentu roota. Bio bi srecniji sa čistim romom (kao na a1) al da sve radi kako treba. Međutim ovako, stabilan miui i glava ne boli. Što kažeš private dns za reklame, local backup za app data backup i stabilan sistem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Postoji opcija da na ekranu bude samo onaj krug koji predstavlja skener otiska prsta, bez AOD ekrana. Ne kod svih ROM-ova. Ili Titanium ili MSN Xtended Project

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Baš tako. I ja sam ranije ludovao sa romovima, eh kad se setim nexus 5 i Atl4ntisa...
Svi romovi danas daju opciju private dns za reklame, net traffic po aplikaciji moze da se zabrani, a sa adb moze da se ocisti bloat, postoje dark theme... Meni dovoljno za non root stock rom. Jedino mi fali backup app data iz titaniuma.

Auh druže ovo ti nije trebalo....Bar ne ovde;)
 
Vidim svi koji cackaju sa romovima imaju neke probleme pa se pitam, koja je poenta menjanja romova i ubacivanja drugih kada svaki ali bas svaki taj kuvani rom ima bar po jednu falinku ili problem. Ja sam se sa tim bakcao jos davno davno, poceo sa htc tytn II telefonom ali tada su telefoni bili slabi i uvek se trazilo neko poboljsanje. Danasnji telefoni pa cak i oni nize klase sasvim korektno rade sa fabrickim romovima, a gubljenje vremena zbog 1 sata vise SOT-a nije vredno jer taj jedan sat dopunis za 15min na punjacu.
Nije ovo tačno. Imaš gomilu romova koji nemaju nijednu falinku. Ovaj koji ja koristim nijednu falinku.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nije ovo tačno. Imaš gomilu romova koji nemaju nijednu falinku. Ovaj koji ja koristim nijednu falinku.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Na kom si ROM-u trenutno?
Jedina aj da kažem mana custom AOSP ROM-ova je otključavanje otiskom prsta sa AOD. Ono istalo - za dvakog po nešto

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nikad nisam ni rekao da jeste. Samo sam mu odgovorio da njegovu konstataciju da svi romovi imaju neku falinku. :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vidim svi koji cackaju sa romovima imaju neke probleme pa se pitam, koja je poenta menjanja romova i ubacivanja drugih kada svaki ali bas svaki taj kuvani rom ima bar po jednu falinku ili problem. Ja sam se sa tim bakcao jos davno davno, poceo sa htc tytn II telefonom ali tada su telefoni bili slabi i uvek se trazilo neko poboljsanje. Danasnji telefoni pa cak i oni nize klase sasvim korektno rade sa fabrickim romovima, a gubljenje vremena zbog 1 sata vise SOT-a nije vredno jer taj jedan sat dopunis za 15min na punjacu.
У принципу се слажем са тобом да већина данашњих фабричких ромова шљака као лептир и нема толико велике разлике са куваним ромом као раније, али ипак је добро да постоје, па ко воли нек изволи, поготову ако се некоме свиђа одређен модел телефона који фабрички нема ром који се кориснику свиђа, онда се споји лепо и корисно, добијеш и телефон и ром који ти се допада [emoji3]

Mi 9T Tapatalk
 
@samurai1974 Romovi će uvek biti aktuelni, ako ti nije jasno da je tako nema smisla da ti se objašnjava zašto je tako.

Druze nemas potrebe meni nista objasnjavati jer da si procitao komentar video bi da sam se ja sa tim stvarima bavio onda kada su fabricki romovi bili uslovno receno losi a telefoni jedva podrzavali par aplikacija itd. Tada je imalo smisla pokusati poboljsati telefon ubacivanjem romova a i tada je bilo vrlo malo kuvanih romova koji su imali smisla.
Danas kada su telefoni jaci od mnogih desktop racunara nema smisla gubiti vreme na te stvari, napominjem opet nema sanse da ni jedan kuvani rom bude bolji od stock roma u celini bilo kojeg proizvodjaca.
 
Da li je ovo budzenje romova potrebno, da li samo ima na Xiaomi telefonima, tj. da li je moguće..ili je tako nešto moguće ina npr. Samsung, Huawei i dr. telefonima ?
 
Da bi budžio bilo šta treba ti uređaj koji dozvoljava da se otključa bootloader. Ćomi to dozboljava a drugi uglavnom jok ;)
 
Jel zna neko kako da se resim ovog fokusiranja svaki put kada stanem sa pomeranjem telefona dok snimam? OK je da fokusira, ali izgleda vrlo lose kada to radi na ovaj nacin, kao da zumira. Isti problem i sa Gcam i sa stock kamerom, 1080p 60fps. Doduse, sa stock kamerom nije toliko izrazeno.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVSueJGlsVM
 
Pozdrav, da skratim priču pošto ću ubiti nekoga kako sam nervozan, ispao mi je danas moj MI 9T.

Od svih mesta na koje je mogao da padne, pao je tačno na srednju (glavnu) kameru, i sada izgleda kao da sam šrafcigerom udario tačno u kameru. Sve ostalo radi odlično, čak i ta kamera radi, ali s obzirom da je od stakla ostala kao sitna paukova mreža, slika je jako mutna, kao kroy najlon da vidim.

Ima li kod nas negde da se kupi i promeni to stakalce koje ide preko kamere, i gde to da gledam, pošto se isto bukvalno drobi, ali mi deluje da sama kamera nije oštećena.

Izvinjavam se na malo dužem komentaru, iz Vrbasa sam, ako nekom ko poznaje servisere to nešto znači.

Hvala unapred i pozdrav
 
Aliexpress...
PS: opusti se, nije to nikakav problem, kakvih ima, veruj mi.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li je ovo budzenje romova potrebno, da li samo ima na Xiaomi telefonima, tj. da li je moguće..ili je tako nešto moguće ina npr. Samsung, Huawei i dr. telefonima ?

Ja sam jako zahvalan Xiaomi-u sto imamo tu privilegiju da koristimo budzene romove. Huawei ne moze, treba otkljucati bootloader. Ne znam da li se moze otkljucati ali ako moze onda moze samo neke treble romove ( gsi) a to nije to. Pola stvari ne radi.
Samsung ne znam sada, kad sam ja imao samsung ( bilo je to davno) bilo je nesto romova, sada ne znam. Jedino su sada valjda xiaomi, OP, i Pixel koji imaju bas jaku custom podrsku. Barem od onih brendova koje ja pratim. OPPO moze otkljucavanje bootloadera ali na kineskim verzijama, isto Meizu, ali nemaju nikakvu podrsku .
 
Vrh Dno