Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Bolje pređite na MiMix. Ja sam prešao sa MiRoom-a. Mnogo je bolji rom. I da, već je na MIUI 12.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
MiuiMix? Šta je tačno bolje?
 
Pa iskreno sad ne mogu da se setim svih bagova koje sam imao, pisao sam par puta ovde, ali je bilo nekoliko stvari koje mi nisu radile uopšte ili sam imao problema sa njima. Ovaj rom je fluidniji i nemam apsolutno nijedan problem. Takođe fingerprint radi barem duplo bolje, barem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Dal vredi menjat mate 20 pro za ovaj mi 9t pro? Kamere me zanimaju koji je u prednosti?
 
Evo sam sebi da odgovorim [emoji4]
When to wait for MIUI 12 MiRum?

Recently, many have asked us this question. Despite the fact that all resources for localization on our part are already ready, including patches, translation, etc., it is not yet possible to provide a public release for all models due to the current situation in the country. Unfortunately, the self-isolation mode negatively affected our team and the MiRum chain of stores.

Thus, one should expect a release no earlier than the end of the self-isolation regime in the Perm Territory. This is likely to happen by the middle of this month. Nevertheless, initially we called the release dates of MIUI 12 MiRum from 1 to 4 weeks from the moment of the official presentation of the Chinese version, so we are still meeting the deadline, despite this situation.

Let's hope for the best and the fastest release! Stay tuned and be healthy!
https://portal.mi-room.ru/kogda-zhdat-miui-12-mirum/
 
Poslednja izmena:
Prodah danas svoj 9T Pro. Bilo je to relativno kratko druženje. Moram da priznam da mi odavno nije prijao neki telefon više od ovog. Takođe ovo je i telefon kod koga me je najmanje stvari nerivralo. Jedina mana koju sam mu našao je veličina, a ide leto.
 
Pa sta ako ide leto? :D

Telefoni se ne nose u dzepovima, dokazano u mnogim istrazivanjima da konstantno drzanje u dzepovima (za devojke u jaknama, blizu stomaka i grudi) moze dovesti do nezeljenih posledica :)
 
Prodah danas svoj 9T Pro. Bilo je to relativno kratko druženje. Moram da priznam da mi odavno nije prijao neki telefon više od ovog. Takođe ovo je i telefon kod koga me je najmanje stvari nerivralo. Jedina mana koju sam mu našao je veličina, a ide leto.
Ja ga imam od oktobra prošle godine....odličan telefon.....reci mi na šta si prešao

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Pa sta ako ide leto? :D
Telefoni se ne nose u dzepovima, dokazano u mnogim istrazivanjima da konstantno drzanje u dzepovima (za devojke u jaknama, blizu stomaka i grudi) moze dovesti do nezeljenih posledica :)

Verujem da ima štetnih posledica i za devojke i momke, ali meni je telefon čeeeesto u džepovima naročito leti. Ne nosim torbicu, ne nosim novčanik.

Ja ga imam od oktobra prošle godine....odličan telefon.....reci mi na šta si prešao

Na iPhone 4 :D To mi je ultimativni telefon između dva telefona. Čekam na oglasima iPhone SE 2020. Previše sam mator za Android. Izdržah nekako godinu dana (S10 pa 9T Pro) ali jedva. S10 me užasno nervirao kao telefon. Jednostavno mi više leži iOS za svakodnevnu upotrebu.
 
Ljudi, je l' neko probao one app za test burn in. Ja sam se sada istripovao sa display tester aplikacijom sa Google play-a. Evo screenshots sa postavkama gde se vidi neuniformnost na ovoj zelenoj i to baš, ali samo na tim postavkama sa slabim osvetljenjem. Ništa mi nije jasno, nije klasičan ghost burn in. Ako neko može da proba iste postavke bio buh mu zahvalan.
2cdbe761037d8f1a189c0a2f29ce71be.jpg
529921352153358cb2e8cffa1c66ded9.jpg
87ec49d6b404ebec513a977fa4ea34a9.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja ili nešto ne radim kako treba ili ne vidim razliku između kamera.
Jedna je stock, druga gcam urnyx v1.7IMG_20200508_184946.jpgIMG_20200508_184937.jpg

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Gcam za losije uslove.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Malo sam se mucio u startu da nadjem , ali odavno vise ne trazim gcam. Precenjen, barem za ovaj telefon, I jos jedno barem, za moje laicko oko :).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Marko_S Preko dana nema razlike, kada nema dovoljno svetla se razlika primeti, a kad se koristi prednja kamera je GCam neuporedivo bolja jer je stock gotovo neupotrebljiva u mnogim situacijama.
 
Najveća fora sa Gcam je što nenormalno diže ISO vrednosti kada je slabije osvetljenje, naizgled slika je bolja ali...nije baš tako. Da se razumemo kamera na ovom telefonu je više nego odlična, ali kao što neko iznad reče malo se precenjuje Gcam.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Uzmes polovan ovaj iz MTS-a :d

Ni dzabe, u ponedeljak idem da preuzmem telefon. Danas bio da uzmem telefon, 6/128 gb ali dzaba nema ni jednog, sve koje si imali su rasprodali i bili po ceni od 275 evra tako da sam porucio 6/64 posto nisam zahtevan korisnik ipak sam uzeo ovaj za 250 evra. Znam da sam za te pare mogo da uzmem onaj Pro model ali sam ipak za ovakve stvari da ja budem prvi vlasnik a ovde bi da sam uzeo taj Pro bio treci vlasnik.
 
Je l' može neko da pokrene ovaj video sa youtube-a linka i kaže mi da li ima čistu uniformnost na ekranu sa ovih 5% gray.

https://youtu.be/wGEQfouiY98

Kod mene katastrofa, fleka koliko hoćeš.
Mada sam stavioi Aliexp hydrogel pre neki dan na panel, pa se tripujem da nije do folije.
Evo attachmemt kako to izgleda kod mene.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
8f637d1c9c9518697e020c8c6f764637.jpg
 
Poslednja izmena:
I kod mene je ok, mada ja ni na ovoj tvojoj slici ne vidim nikakve mrlje [emoji16]
Moj savet ti je da ne obracas paznju na takve stvari, sve dok pod samo "idealnim" uslovima trazis greske a ne vidi se pri normalnom koriscenju uzivaj.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kako cemo znati kako izgleda kod tebe uradio screenshot ekrana. :d

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mislim da nije screenshot [emoji16]
Vidim fleke u prvoj slici koju si okacio ali koliko znam te stvari su normalne za amoled i to ni ne podleže garanciji niti se smatra za neki feler. Imao sam to ja na Oneplus 5t. Fabrički je i nije nastalo vremenom nego si ti sad čačkao mečku i tek sada primetio . Nije ti do folije, za bilo koji tel sa amoledom da kucas taj problem nacices na slučajeve. Kako se kome zalomi, viđao sam i gore slučajeve od tvog.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo sam sebi da odgovorim [emoji4]
When to wait for MIUI 12 MiRum?

Recently, many have asked us this question. Despite the fact that all resources for localization on our part are already ready, including patches, translation, etc., it is not yet possible to provide a public release for all models due to the current situation in the country. Unfortunately, the self-isolation mode negatively affected our team and the MiRum chain of stores.

Thus, one should expect a release no earlier than the end of the self-isolation regime in the Perm Territory. This is likely to happen by the middle of this month. Nevertheless, initially we called the release dates of MIUI 12 MiRum from 1 to 4 weeks from the moment of the official presentation of the Chinese version, so we are still meeting the deadline, despite this situation.

Let's hope for the best and the fastest release! Stay tuned and be healthy!
https://portal.mi-room.ru/kogda-zhdat-miui-12-mirum/

Nije mi jasno kakve veze ima pbjavljivanje miui 12 mi rooma sa izolacijom i karantinom?
 
Mislim da nije screenshot [emoji16]
Vidim fleke u prvoj slici koju si okacio ali koliko znam te stvari su normalne za amoled i to ni ne podleže garanciji niti se smatra za neki feler. Imao sam to ja na Oneplus 5t. Fabrički je i nije nastalo vremenom nego si ti sad čačkao mečku i tek sada primetio . Nije ti do folije, za bilo koji tel sa amoledom da kucas taj problem nacices na slučajeve. Kako se kome zalomi, viđao sam i gore slučajeve od tvog.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Da, fora je u tome što se vidi tek u mračnoj sobi sa ovim testom na toj 5,% gray i malom osvetljenju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kako pogano izgleda. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno