Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Probao sam ja i skida rom.Nisam siguran da li smem da ga instaliram...
Izabere se Redmi20/Mi9T,zatim global stable rom(ima i china) i skine se v11.0.2.0.PFJEUXM verzija roma koju treba instalirati kroz Recovery.Rom je težak 2.36Gb.
Cela oznaka skinutog roma je miui DAVINCIEEAGlobal V11.0.2.0.PFJEUXM e32b086df3 9.0 zip.
 
Poslednja izmena:
Razmišljam da nije pomešao sa EEA

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne može kroz stock da prođe.
0eea5fd0c6ad1b6328968ea50aeb68c6.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kineska verzija ima opciju kroz fastboot i recovery.Global samo kroz recovery.
Šta beše treba da se uradi da se dobije opcija choose update package?
 
Stiskas na 10(nulu) dok ne izadje ono additonal settings enabled.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa i EEA je Global
Znam, zato kažem... Pitah ovde dal je neophodan otključan bootloader sa global stable na eea, rečeno da treba. Nije da se razumem u procese menjanja romova. Ispravi me ako gresim

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam, zato kažem... Pitah ovde dal je neophodan otključan bootloader sa global stable na eea, rečeno da treba. Nije da se razumem u procese menjanja romova. Ispravi me ako gresim

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Po mom misljenju bi trebalo otkljucan bootloader za prelazak sa global na globa eea
 
Nije loša, samo je pitanje kakva je osetljivost ekrana?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Drugar je takvu uzeo prosle god za note 9 dok je koristio, osetljivost ekrana je bila blagi uzas..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Skinuo sam najnoviji XEU, i da uradim dirty install, kad se nesto desilo, i restartuje se fon u twrp. menjao sam boot animaciju pa verovatno zbog toga. I onda u twrp uradim format data, i instaliram sve iznova. Prilikom setup, mi nije izbacio onu poruku da je tel zakljucan na mi nalog i da upisem password da se otkljuca. Prvi put mi se ovo desilo. A bio mi je aktiviran mi nalog. Ne znam da li su ukinuli tu opciju, ili nesto drugo je upitanju.
 
Za mix 3 i mi 8 koliko sam video bi trebalo da dodju zajedno i novi Miui i novi android, za mi9t pro nisam siguran, nisam bas obraćao paznju al valjda ce isto. Znam da sam ore par dana citao da ce mi 9t i jos dal poko i ne znam koji dobiti novi Miui ali bez nove verzije androida, a ostali bi trebali zajedno da dobiju.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Da demantujem sam sebe, stigao danas Miui 11 za mix, a kolko vidim i za mi 8, ali isto kao i kod vas ostaje na android P, tako da znate da je i ovde kao i kod mi9t.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Skinuo sam najnoviji XEU, i da uradim dirty install, kad se nesto desilo, i restartuje se fon u twrp. menjao sam boot animaciju pa verovatno zbog toga. I onda u twrp uradim format data, i instaliram sve iznova. Prilikom setup, mi nije izbacio onu poruku da je tel zakljucan na mi nalog i da upisem password da se otkljuca. Prvi put mi se ovo desilo. A bio mi je aktiviran mi nalog. Ne znam da li su ukinuli tu opciju, ili nesto drugo je upitanju.
Isti slucaj , morao sam format data kao i ti. Meni se odma pojavilo obavestenje za Mi nalog.

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Isti slucaj , morao sam format data kao i ti. Meni se odma pojavilo obavestenje za Mi nalog.

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока

meni nije, ali ja nisam podesio mi nalog prilikom setovanja prosli put, vec sam ga kasnije aktiviro, kad je sistem vec bio podignut i sve podeseno.
Tako da mozda je to nacin da se zaobidje taj problem oko zakljucavanja telefona.
 
Mi 9T Pro 128Gb

Nov telefon za oko 360e (128Gb verzija) sa ovakvim karakteristikama ... nemam reči - za tu cenu :? prosto neverovatno

Evo prvo punjenje sa instalacijama , sve popaljeno što može da radi :) , ubacivanje muzike i slika u tel. ...

Baterija trenutno na 16%


 
Za 26 sati imao si 9 sati uključenog ekrana?Stvarno fanatastičan rezultat..;)
 
To je manje/više normalno za ovaj telefon, barem je tako kod mene.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Očigledno se nismo razumeli,imam i ja Mi9T i pre toga Poco,Redmi Note 5,Mi Max i savršeno dobro znam šta mogu Xiaomi baterije.Moj komentar je bio na upotrebu telefona od 26 sati gde je ekran bio upaljen 9 sati što daje 17 sati za druge aktivnosti sa sve spavanjem...
 
Moj najbolji rezultat je 8 sati i 10 minuta SOT-a.
 
Nalepio 6D staklo za Mix 3 i opet ne radi proximity senzor...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel ima neko staklo na kome radi? Posto ni meni ne radi...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel tesko kucati u search "staklo"? Zar mora na svakoj strani da se pomene pitanje o staklu, jer ljude mrzi da koriste search?

Nije teško, probao sam search, ali sam koristio reč Nillkin, a ne staklo, jer su me samo Nillkin stakla zanimala. Sad tek vidim da postoje 5D i 6D stakla pa ću neko od tih da probam.
Za sad imam neko 2.5D koje ne pokriva od ivice do ivice, crn okvir. Proximity senzor radi polovično.

IMG_20191102_140351[1].jpg
 
Interesuje me koliko je ova Mi 9T Premium bolji od ovog mog, recimo, Mi 9T Pro. Duplo vise rama na papiru 12(premium) u odnosu na 6(pro) i SD855+ vs SD855. Nigdje nisam poredjenje nasao, i da na duze staze svakako bolja opcija sa vise rama ali mi se sve vise cini da je to "bildanje" specofikacija na papiru.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel ima neko staklo na kome radi? Posto ni meni ne radi...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ima chyi folija narucio ja sa alija, lepi se prelako ali to je efektivno samo za poledjinu telefona, napred i najmanji pritisak noktom ostavlja udubljenje na foliji jer je gumirana i jako je cudan osecaj pod prstom...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Je l ima neko ideju kako da se skine "swipe to unlock" tekst?
 
Neko je pisao skoro da ima neko staklo za Mix3 ono providno bez crnih ivica koje dobro leže na 9t,jel ima neko mozda link?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Meni juce stigle hydrogel zaštite za prednje staklo, al nisam uspio dobro uštimati pa sam skinuo.

Čekam 2x stakla zaštitna pa valjda bude više sreće ovaj put.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno